MAUDAU People

Що читають топменеджери MAUDAU

7 Хв

Зібрали книжкові рекомендації наших топів — людей, що стоять у керма MAUDAU та задають вектор розвитку компанії.

Улюблені книги Олександра Василенко, CEO

Для загального розуміння бізнес-менеджменту я раджу почати з так званого базису. Котлер, Друкер, Кові, Адізес, Талеб, Голдратт, Гейтс, Даліо, Оріеллі, Піттерс — книги цих авторів можуть не всім сподобатись і відгукнутись, але їх точно варто прочитати кожному. Це класика бізнес-літератури, яка дає підґрунтя у вигляді цікавих думок та ідей.

Коли закінчиш із першим пунктом (а на це знадобиться певний час), зможеш легко вибирати тематику книжок для подальшого розвитку. Для мене свого часу вкрай щедрою на інсайти та цікаві ідеї стала книга «Вибухове зростання» Саліма Ісмаіла.

Ще нещодавно компаніям потрібні були декади, щоб заробити мільярд. Сьогодні багато бізнесів на кшталт Snapchat, WhatssApp і Uber проходять цей шлях за пару років. В епосі високих швидкостей, вижити й досягти успіху можна лише ставши експоненційною організацією: і ця книга є практичним посібником зі створення і керування такими компаніями.

Автор розповідає про особливості нових умов нашого часу й дає практичні поради по успішній адаптації до викликів буденності, щоби будь-яка компанія — від стартапу до величезної корпорації — досягла експоненціального зростання.

Книга, яку я читаю зараз — «Абсолютна відповідальність» Джокко Віллінга. Цього дядьку я вперше почув на одному подкасті ще багато років тому. Деякі його думки з приводу відповідальності та ступеня впливу на кінцевий результат мені дуже відгукнулись. Книга дуже легко читається: автор не претендує на звання філософа року, а, навпаки, фокусує увагу на простоті, якої ой як не легко досягнути і впровадити в життя.

Автори книги «Абсолютна відповідальність. Уроки лідерства від «морських котиків» — колишні американські військові Джоко Віллінк і Лейф Бебін — розповідають про принципи лідерства в умовах непередбачених змін. Вони пояснюють основні принципи успішного керування компанією: дисципліна, визначення пріоритетів, ефективне планування вдалих стратегій; а також діляться власним досвідом керування командою та подолання стресових ситуацій.

Улюблені книги Наталі Олійник, СPO

Раджу прочитати книгу «Економіка вражень» Джозефа Пайна і Джеймса Гілмора. Ця книга розповідає про важливість створення унікального досвіду для гостя. Сучасні споживачі прагнуть більшого: їм потрібні емоції та досвід, за якими вони захочуть прийти ще. Тож компаніям потрібно створювати унікальні зв‘язки зі своїми клієнтами, щоб завоювати їх прихильність і викарбувати враження в їх пам‘яті.

Ще одна рекомендація — книга «Доставка щастя» Тоні Шея. Вона про те, як розвинути в собі вміння кожної миті наповнювати своє життя змістом, вносити в буття елемент інтриги та викладатися на повну в усьому: як у дрібницях (таких як вчасна доставка замовлення), так і в підкоренні гірських вершин.

Тоні Шею вдалося створити спільноту однодумців: справжніх друзів і любителів своєї справи, людей, які, «доставляють щастя» іншим і водночас роблять щасливими одне одного. Тоні — засновник однієї з найбільш відомих інтернет-компаній Zappos. У книзі автор ділиться своєю історією та принципами, які дозволили побудувати компанію-гіганта, що робить людей щасливішими.

Книга «Ненасильницьке спілкування. Мова життя» Маршала Розенберга розповідає про концепцію ненасильницького спілкування: методику, що пів століття змінює долі людей по всьому світі, зменшує агресію, допомагає розв‘язувати конфлікти та збагачує життя кожного, хто спробував застосувати її на практиці.

Доброзичливе та екологічне спілкування — запорука теплих взаємин, міцних та довірливих стосунків, ефективної співпраці, досягнення цілей і навіть збереження здоров’я. Це працює як у колі близьких людей, так і в робочому ком’юніті та інших сферах життя.

А «Вибір» Едіт Еґер — це книга, яку я рекомендую прочитати всім нам, щоб зрозуміти, як впоратися з нашим ПТСР. Докторка Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років, і там втратила батьків. Їй із сестрою вдалося вижити, і через кілька років після цього Едіт емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над зціленням від травми. Свій цінний досвід вона переказала в книзі.

За словами Едіт Еґер, повністю уникнути страждань у своєму житті не може ніхто, проте в кожного є вибір, як вийти з таких ситуацій — жертвою чи тим, хто вцілів. І ця книга про те, як дійти до такого вибору, як звільнитись від тяжких травм.

І наостанок пара художніх книг: «Американські боги» та «Небудь-де» Ніла Геймана. Ніл створює унікальні світи, про які цікаво почитати і зникнути на кілька годин, занурившись у паралельну реальність.

«Американські боги» — один із найвідоміших творів британського письменника Ніла Геймана. Це роман про богів, яких привезли до Америки люди з різних куточків світу. Спочатку їх шанували, а пізніше — забули. Роман розповідає про те, до чого не може залишитися байдужим жодна людина: пошук батька й батьківщини, кохання, символічну та реальну смерть.

Читай також колонку Наталії Олійник на M Journal про те, як стати емоційно сильною людиною.

Улюблені книги Артема Домбровського, ССO

Я б радив кожному відкрити для себе три книги: «Внутрішня інженерія» Садхгуру, «Сніг» Орхан Памук та «Мистецтво війни» Сунь-цзи.

У книзі «Внутрішня інженерія» автор ділиться секретами свідомого й гармонічного (а отже, і щасливого) життя. Вони засновані на знаннях про йогу без культурних нашарувань. Садхгуру — йог, містик і коуч — виступає в найпрестижніших ВНЗ світу з лекціями про йогу як інструмент пізнання суті людини. І ця книга — чудовий приклад того, як стародавню мудрість можна використовувати для досягнення благополуччя і залучення радості у своє життя.

«Сніг» — класика турецької літератури. Це твір про турецького поета-емігранта, що вирішує відвідати свою батьківщину й потрапляє у вирій несподіваних подій. У романі сплітаються реалізм, абсурд, іронія та меланхолія з переходом у трагізм. Автор торкається масштабних тем: любові і смерті, життя в еміграції та патріотизму, літератури та релігії, диктатури та революції. Усе це вирує навколо одного героя. Автор книги, Орхан Памук — володар Дублінської премії та німецької Премії миру, а у 2006 році — ще й Нобелівської премії в галузі літератури.

«Мистецтво війни» вважають класикою бізнес-літератури, хоча написана ця книга була ще задовго до епохи капіталізму. Вона розповідає про військові стратегії з психологічної точки зору: аспекти роботи зі своїм військом, аналіз поведінки ворогів, особливості побудови плану захоплення нових територій. Можна легко провести паралелі з бізнес-світом, людськими стосунками або навіть пізнанням себе.

Улюблені книги Олексія Батурова, СОO

Мої рекомендації — три книги: «Netflix і культура інновацій» Ерін Маєр, Рід Гастінгс, «Історія Walmart. Зроблено в Америці» Сем Волтон та «До біса «Бізнес як завжди»» Річард Бренсон.

«Netflix і культура інновацій» розповідає про найголовнішу цінність найбільшого стримінгового сервісу — людей. Команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він — важливий елемент системи. У книзі мова йде про те, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Netflix відомий своєю унікальною корпоративною культурою, і книга Ерін Маєр та Ріда Гастінгса — чудова можливість дізнатися, що відбувається за лаштунками компанії.

Ви ймовірно не раз чули про Walmart — магазин, що одягнув кожного американця. Його засновник свого часу став найбагатшою людиною країни. Як йому вдалося перетворити десять центів у найпопулярнішу роздрібну мережу? В автобіографічній книзі «Історія Walmart» Сем Волтон встановив стандарт того, як викликати бажання зробити покупку, заощаджувати гроші клієнту та прислухатися до нього.

Один із найбагатших британців перевертає з ніг на голову стандартні уявлення про підприємництво, посилаючи до біса «бізнес як завжди». Річард Бренсон вважає, що прибуток уже не є рушійною силою. Ця книга про те, як можна змінити світ на краще, зміцнивши свою компанію і колективний дух. Вона для вас, якщо ви прагнете створювати успішний і при цьому соціально відповідальний бізнес, а також бажаєте дізнатися про нові ринки та інноваційні бізнес-моделі.

Улюблені книги Дмитра Москаленко, CPTO

Останнім часом мені запам’яталися «Людинократія. Створення компаній, у яких люди — понад усе» Ґері Гемел, Мікеле Заніні, «An Elegant Puzzle: Systems of Engineering Management» Вілла Ларсона та «Стратегія блакитного океану» В. Чан Кімом та Рене Моборньє.

Перша книга містить у собі конструктивну критику бюрократичних систем за їх нездатність адаптуватися до швидких змін у сучасному світі. Автори вважають, що зараз саме час трансформувати традиційні бюрократичні організації в більш гнучкі, інноваційні та людиноцентричні системи. Хамел та Заніні наголошують на тому, що саме люди, а не ресурси або бізнес-процеси, є ключем до успіху компанії.

«An Elegant Puzzle» — must-read для менеджерів та тімлідів, особливо у висококонкурентних технологічних компаній. У книзі автор дає поради щодо ефективного управління командами та створення продуктивної робочої культури. Тут розглядаються складні виклики, з якими стикаються менеджери інженерних команд, і пропонуються стратегії для їх вирішення. Ларсон акцентує увагу на системному підході до управління, де важливо розуміти, як різні частини організації взаємодіють між собою.

«Стратегія блакитного океану» представляє новий підхід до стратегії бізнесу. Вона відходить від традиційної конкурентної боротьби в «червоних океанах» — насичених ринках, де безліч компаній борються за частку вже існуючого попиту, — і зосереджується на створенні «блакитних океанів» — нових, незайманих ринкових просторів. Автори пропонують відмовитися від традиційної боротьби з конкурентами, зосередившись замість цього на створенні нової цінності. Ключ до успіху в блакитному океані — не просто бути кращим за конкурентів, а бути іншим, створювати унікальну цінність, яка виводить продукт або послугу за рамки існуючих шаблонів.

5 записи

Про автора
Протягом понад двох років я відповідаю за внутрішню комунікацію в MAUDAU. Творю комфортне та згуртоване робоче середовище для колег.
статті
Схожі записи
MAUDAU People

Як розвивати відносини з постачальниками

5 Хв
Категорійний менеджер MAUDAU Ілля Торопець розповідає про те, як спільні старання бренду та постачальників призводять до взаємного успіху. Останні роки виявились насиченими…
MAUDAU People

Що таке нейрохакінг

5 Хв
Тренер L&D команди MAUDAU Дмитро Грищук розповідає про вправи та лайфгаки, що допоможуть твоєму мозку працювати ефективніше. Щовівторка та щоп’ятниці в загальному…
MAUDAU People

За лаштунками MAUDAU: хто такі категорійні менеджери

7 Хв
Розповідаємо, чим займаються категорійні менеджери та яка їхня роль у маркеті важливих штук. Праця категорійних менеджерів може бути непомітною споживачам, проте вона…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Топ 5 книг про ментальне здоров’я