MAUDAU People

Як зберігати спокій у часи великої невизначеності

4 Хв

У цей час великої невизначеності важливо зберігати спокій і баланс. Для цього важливо обмежувати споживання новин та соціальних мереж, планувати свій день заздалегідь, обирати позитивне оточення, спиратися лише на перевірені джерела і займатися спортом та медитацією.

Сьогодні прочитала ще одну статтю про те, як зберегти баланс і внутрішню гармонію під час всього, що відбувається навколо, потім почула чергове питання:  “Як утримати кукуху на місці в ці часи стресу?” — і вирішила описати свій підхід до балансу.

Як зберігати спокій

Ми однозначно живемо в часи величезної невизначеності, що спричиняє емоційні, фізичні та психічні втрати. Так багато інформації навколо і потрібно дуже багато часу, щоб зрозуміти, що є правдою, а що маніпуляцією. Потрібно обов’язково пам’ятати, що є речі, які ми можемо контролювати, і, зосередившись на них, можемо підтримувати баланс нашого життя.

Також буде цікаво

Моя формула як залишатися в балансі та зберігати спокій

1: Читання новин. Читаю новини/статистику 1 раз на день вранці. Соціальні мережі мінімізувала, оскільки від паніки, постів про катування, спроби самогубства, обстріли, конфлікти зі зброєю краще не стає. Для мене важливо бути в курсі та бути залученою, але надмірна проінформованість може спричинити стрес. Мені та моїй сім’ї це точно не потрібно.

2: Планування. Планую свій день/тиждень з використанням принципів Getting things done (GTD). Мій день просто повинен залишатися передбачуваним, незважаючи на те, що потрібно “жонглювати” великою кількістю факторів, що відволікають.

Я роблю розклад у п’ятницю на наступний тиждень — у ньому абсолютно всі справи, у тому числі прогулянка з собакою, тренування, час на відпочинок тощо.

Створюйте розклад і дотримуйтесь його, наприкінці дня у вас буде почуття завершеності та спокою.
Цей алгоритм може допомогти структурувати та пріоритезувати ваші великі та маленькі завдання.

Планування з використанням принципів Getting things done (GTD)

GTD — це стрес “мінус”/ефективність “плюс”, це допомога в розумінні як рухати себе і бізнес вперед, роблячи не швидко і багато, а вчасно і достатньо.

 Планування


Для того щоб:

  • ми досягали всіх поставлених цілей, як наших персональних, так і командних, і бізнесових;
  • відповідали за свої слова;
  • приходили з виконаними рішеннями у відповідь на поставлені завдання;
  • завжди орієнтувалися на досягнення кінцевого результату, важливо правильно розставляти пріоритети і планувати кожен наступний наш крок на шляху до цих цілей.

Дуже рекомендую книгу Девіда Аллена “GTD”.

3: Вибір оточення. Завжди можна і варто вирішувати та обирати з ким проводити час. Я, наприклад, зменшила до мінімуму спілкування зі знайомими, які позбавляють мене енергії або сіють паніку. Добре, звичайно, бути поряд з людьми, але не за рахунок власного емоційного здоров’я. Подумайте, чи хтось розпалює ваші переживання з оточення.

4: Інформація із перевірених джерел. Завжди спирайтесь тільки на перевірені джерела, уникайте випадкових груп/чатів.

5: Спорт та медитації. Щоденні тренування ніхто не скасовував — функціональні, силові, кардіо, йога, стретчинг, дихальні практики, медитація. Подбайте про своє фізичне і ментальне здоров’я попри все.

Спорт та медитації

6: Сон. Для мене дуже важливий ресурс сон. 7-8 годин сну дають можливість почуватися набагато краще та продуктивніше, якісніше відновлюватись після тренувань різної складності.

Оптимізація сну – один із важливих елементів мого життя. Гарний сон — це прекрасна річ, яка може статися з нами в житті та дуже важлива річ для здоров’я.

  • сон критично важливий у навчанні (одна з фаз сну REM відповідає за навчання, тож діти сплять по 16 годин на день і 50% з цього — REM);
  • 70% загоєння ран та відновлення у спорті – це сон. Якщо мало сплю, тренування не дають мені очікуваних результатів;
  • відпочинок та підтримання високого рівня енергії/зменшення рівня стресу – це сон, якщо я мало сплю, максимально ефективно працювати не зможу (у довгостроковому періоді);
  • мало сну — науково доведена велика ймовірність психозів, раку, хвороб та інших наслідків. Мало сну також пов’язане з ожирінням — під час сну виробляється лептин, що сприяє зниженню апетиту.

Посібник біохакера — перша книга про сон, яка мені сподобалася. Друга, щонайменше класна книга з теорії сну Why We Sleep.

Що саме я роблю:

  • розрахувала оптимальну кількість годин сну та оптимальний час пробудження,
  • використовую трекер сну (iWatch, фітнес трекери, whoop, oura ring тощо) для відстеження фаз сну,
  • забезпечила себе комфортним місцем для сну,
  • ніякої кави або алкоголю перед сном (алкоголь у принципі не п’ю, але його небажано пити перед сном),
  • регулярний спорт (що більше тренуюся, тим більше сплю і тим важливіше добре висипатися),
  • провітрюю приміщення перед сном і постійно зволожую повітря. Комфортна температура для сну — 18-19 градусів і 60% вологість,
  • намагаюсь готуватися до сну в затемненому приміщенні та не під телевізор/комп’ютер/телефон, оскільки надлишок світла перешкоджає виробленню мелатоніну (гормон, що регулює сон).

Всім продуктивності, досягнення всіх поставлених цілей, мінімум стресів та мелатоніну!

4 записи

Про автора
Chief People Officer MAUDAU
статті
Схожі записи
MAUDAU People

Кар’єрне зростання на складі: досвід переведень

4 Хв
Розвиток кар’єри на складі не завжди означає лише вертикальний рух – дізнайтеся, як досвід переведень може допомогти вам розширити свої можливості
MAUDAU People

Як працює retention-маркетинг в MAUDAU

5 Хв
Розповідаємо про нашу retention-команду та її успіхи
MAUDAU People

Як розвивати відносини з постачальниками

5 Хв
Категорійний менеджер MAUDAU Ілля Торопець розповідає про те, як спільні старання бренду та постачальників призводять до взаємного успіху. Останні роки виявились насиченими…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
MAUDAU People

Який план на життя