Добірки

Що купити на випадок відключень світла

6 Хв

Розповідаємо, які штуки варто мати вдома, щоби бути готовим до планових і не дуже відключень світла.

У багатьох містах знову почалися планові відключення світла. В YASNO заявили, що відключення електроенергії неминучі, адже через обстріли значна частина енергосистеми України не працює. Прогнози кажуть, що відключення триватимуть приблизно до серпня-вересня.

@ordinary_ed

***

♬ У нас є ще пісні гурт DOBRYVA – Просто Ед

На відміну від зимових блекаутів зараз відключення можуть сприйматися дещо легше, адже світловий день довший і на вулиці, а відповідно і вдома, значно тепліше. Тим паче, що більшість із нас уже має досвід, як оптимізувати свою рутину, щоб зробити життя без постійного доступу до електроенергії комфортним — наскільки це можливо.

Оскільки попереджений — значить готовий, радимо вже підготуватися до ситуацій, коли світло може зникати в несподівані моменти. Тож розповідаємо про штуки, які варто купити, щоби переживати темні часи легше та мінімізувати стрес і турботи.

Весняні відключення світла: список корисних покупок

Минулої осені ми писали про список штук, який варто купити напередодні зими. Багато із них могли залишитися в тебе невикористаними, проте певні запаси варто поповнити. Сьогодні розповідаємо про них та ще деякі корисні штуки, що стануть у пригоді.

Щоб перейти на сторінку товару, клікни по його зображенню.

Газові картриджі до портативних плиток

Якщо маєш плитку, то краще закупи цих штук із запасом. Приготувати їжу, зігріти воду, розігріти готовий сніданок — без балона нічого не вийде.


Термос на 3,2 літри й більше

Щоб зранку можна було заварити фільтр або чай — гаряча водичка точно потрібна. Чим більший об’єм термосу обереш — вистачить не лише на каву або чай, а й вівсянку запарити.


Набори для приготування страв

Ці набори — справжня знахідка в момент, коли потрібно швидко приготувати вечерю, а із можливостей — лише закип’ятити воду на газовій плитці. Береш, наприклад, сет «Паста с тунцем» або «Різотто з овочами»: вариш, відкриваєш, змішуєш — і швидка та смачна вечеря готова. А якщо вирішиш скористатися моментом та влаштувати романтичний вечір — тримай набір закусок до вина.

До речі, нещодавно сомельє Марина Ревкова розповідала, як обрати вино-мускат та як обрати біле некисле вино. Зверни увагу на її добірки — точно знайдеш для себе щось, що зробить вечори без світла приємнішими. Смачного.


Набір LED-свічок

Це гарно, економно, а головне — безпечно. Декілька таких свічок дають освітлення достатньо, щоб, наприклад, повечеряти в романтичній атмосфері або погратися з дітьми. Також вони можуть слугувати нічниками. Плюсом є те, що якщо ти заснеш, не погасивши їх — твоєму дому нічого не загрожує.

Проте спати все-таки краще в цілковитій темряві. Про це ми розповідали в статті: «Як світло впливає на сон».


Світлодіодна смартлампа

Лампочка вкручується в патрон і працює, як звичайна, але ще й накопичує енергію у вбудований акумулятор. Тому, коли вимкнуть світло, вона працюватиме ще 6 годин. Ти можеш і не помітити, що світла немає. Виробник зазначає, що така лампа споживає в 8 разів менше електрики. Виходить ще й економія.


Нічник-проектор

Автономного освітлення багато не буває. Цей нічник сподобається і діткам, і дорослим, які люблять прикрашати свій простір красивими та унікальними речами. Нічник Asto створюватиме в кімнаті космос — виглядає вау. Заряджається девайс від ноутбука.


Налобний ліхтарик для дітей

Й іграшка, і корисний гаджет для дитини в темряві. Малеча любить подібні штуки надягати й ходити по дому, уявляючи себе мандрівником чи супергероєм. Із цим ліхтариком зручно читати казки на ніч, або грати в настільні ігри, збирати пазл або Lego.


Закладка-ліхтарик для книжки

Незамінна річ, якщо твій графік відключень припадає на вечір, а почитати перед сном хочеться. Ліхтарик кріпиться за допомогою прищепки, а заряджається від лептопа. Є безліч варіантів дизайну — від зовсім дитячих пінгвінів до імітації дерева. Заряджена батарея тримає до 12 годин, світло тепле та достатньо яскраве для комфортного читання.


Картина за номерами або з алмазною мозаїкою

Отже, з налобними ліхтариками розібрались, саме час придумати чим зайнятися вечорами без світла. Ідеальний варіант — картина за номерами. Цікаво, що тут поєднані фарби й алмазна мозаїка. Таку творчість можна розтягнути на декілька днів, а може й тижнів.


Аудіоказка з проєктором

Проєктує 16 красивих зображень. Це суперзнахідка, яка зацікавить дітей. Тільки уяви, як цікаво буде слухати дитині казку перед сном, розглядаючи малюнки на стелі. Це як фільмоскоп (ті, кому за 30, пригадають, що це), тільки не гріється, не б’ється струмом і не потрібно заряджати плівку.


Аерозоль від комарів

Скоріше за все вмикати кондиціонер буде неможливим в умовах економії та відключень світла, а тому доведеться спати з відчиненими вікнами в спекотні літні ночі. Тут у пригоді стане аерозоль від комарів: пшик-пшик — і спиш спокійно, комар не кусає.


Спіраль від комах

У допомогу аерозолю — купуй одразу і спіраль від усіх летючих паразитів. Супер штука, щоб нічого не дзижчало над вухом. Здоровий сон — міцна нервова система.


Сухий шампунь

Буває, що відключення трапляються не за графіком і саме тоді, коли забуваєш помити волосся і кудись поспішаєш. Тоді обов’язково май під рукою сухий шампунь — вуаля і зачіска врятована.

Крім того, сухий шампунь допоможе залишатися твоїй зачісці свіжою довше: коли помиєш та висушиш голову, скористайся цим засобом. Він буде абсорбувати на себе себум, тому волосся жирітиме повільніше. До слова, спробуй менше торкатися волосся руками — це також подовжить час його свіжого вигляду.


Запас продуктів, які варто поповнити

Зроби закуп продуктів харчування, якими можна перекусити без світла:

Декілька порад, як пережити відключення світла у теплу пору року:

  1. Завжди тримай зарядженими всі павербанки та гаджети. Ніколи не знаєш чи будуть екстрені відключення, а не за графіком. Чим більше ти готовий до будь-яких непередбачуваних подій — тим менший рівень стресу буде в моменті.
  2. Поповни аптечку. Додай засоби від опіків, укусів комах, алергії, отруєнь. Мають бути ліки на всі випадки, щоб не довелось бігти у в аптеку, коли ліфт не працює.
  3. Купи декілька бутлів для води та регулярно поповнюй їх. Носити їх сходами без ліфта на високі поверхи — так собі задоволення.
  4. Щоб влітку зберегти мікроклімат в оселі — закривай штори на вікнах. Так сонце не нагріватиме додатково кімнату, а ввечері — навпаки відкривай та провітрюй приміщення. Свіже повітря — запорука якісного сну.
  5. Відкривай холодильник або морозильну камеру лише за необхідністю, не заглядай просто так, типу «що тут у мене є». Так холодна температура у вимкненому холодильнику буде триматися довше.
@ole_kryu

#ukraine

♬ The Code – Nemo

Постарайся не нервувати через відключення світла. Якщо ти працюєш із дому, то це гарний привід навідатися до колег в офіс, де є генератор. Вдома знайди дозвілля, яке не залежить від електрики. Дістань настільні ігри, пазли, лото, шахи або просто прогуляйся, темніє зараз пізно. Проведи більше часу із сім’єю, запроси в гості друзів. Сприймай час без електрики, як можливість влаштувати детокс від гаджетів.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
23 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
ДобіркиВихованняДіти

Книжки для тата і про тата

12 Хв
Зібрали книжки до дня тата: про виховання дітей, художні твори та книги, які сподобаються чоловіку. 16 червня в Україні відзначатимуть День батька…
Добірки

Сезон полуниці: добірка ягідної косметики

5 Хв
Корисні та ароматні штуки для дітей та дорослих
ДобіркиДітиІграшки і розвиток

Що подарувати дитині на випуск з садочка

5 Хв
Ідеї подарунків дітям зовсім маленьким і трішки старшим
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Екозвичка: робити заготовки їжі