Свідомі тренди

Екозвичка: очищати електронну скриньку

5 Хв

Розповідаємо, як користуватись електронною поштою, щоб завдавати менше шкоди довкіллю та зробити свою рутину більш свідомою.

У постійній рубриці «Екозвичка» ділимося простими та корисними лайфгаками, що допоможуть зробити твою рутину більш дружньою до природи.

Коли поглянути на гору листів, буклетів та записок у поштовому ящику, мимохідь може проскочити думка — скільки дерев постраждали заради непотрібної макулатури, що скоро відправиться на смітник. У таких випадках здається, що надсилати цю ж саму інформацію електронною поштою — набагато більш екологічний варіант. Проте виявляється, що не все так просто.

«Кожен електронний лист має енергетичну та вуглецеву вартість, незалежно від того, чи це спам, чи справжнє повідомлення. І ця вартість буде лише зростати, оскільки електронна пошта продовжує розвиватися як форма комунікації», — пише Майк Бернерс-Лі, автор книги «Наскільки шкідливі банани? Вуглецевий слід усього».

Як електронна пошта впливає на природу

Складник ціни за використання хмарних сховищ та дистанційної комунікації — вуглецевий слід. Сервери, пристрої та центри обробки даних, які складають інфраструктуру електронної пошти, споживають значну кількість енергії, що сприяє великим викидам вуглецю, який забруднює повітря і спричиняє парниковий ефект.

Кожного разу, коли надсилається електронний лист, він потребує енергії для живлення пристроїв, серверів і центрів обробки даних, які беруть участь у його відправленні, зберіганні та отриманні. 

Нещодавні дослідження показали, що надсилання одного електронного листа збільшує вуглецевий слід приблизно на 4 грами викидів CO2. Здається, що це невелика кількість, проте якщо порахувати, що в середньому людина надсилає та отримує близько 100 електронних листів на день, тому цифра стає набагато більшою.

Тобто типовий офіс зі 100 співробітниками може генерувати до 23 тонн викидів CO2 щороку лише від електронної пошти. Це такий же вуглецевий слід, який провокують чотири автомобілі.

Поштою люди користуються все більше, тож цифра також продовжуватиме рости. За даними BBC, нині понад 4 мільярди людей (приблизно 53,6 % населення світу) мають доступ до інтернету. Оскільки кількість людей із доступом до інтернету продовжує збільшуватися, є ймовірність, що обсяг відправлених електронних листів також збільшиться. Це потенційно може призвести до різкого збільшення світового вуглецевого сліду.

За даними Eco2Greetings, надсилання одного електронного листа, який складається виключно з тексту, призводить до викидів 4 г CO2e, оскільки для відправлення кожного з них потрібна електроенергія. Це стосується не лише живлення телефону, комп’ютера чи навіть роутера, але й виробництва обладнання та інфраструктури, необхідних для їх відправлення. 

Читай також: «Що таке етичний бренд»

«Якщо кожен дорослий британець утримається від надсилання електронного листа зі змістом «дякую», ми збережемо понад 16 000 тонн CO2 на рік, що дорівнює 81 000 рейсів із Лондона до Мадрида. Чи справді всі електронні листи, які ми надсилаємо, потрібні?» — каже Аннелі Охвріл, один із керівників проєкту Digital Cleanup Day.

@livekindly

Did you know deleting emails can help the environment? #climatechange #ecofriendly #sustainableliving #savetheworld

♬ original sound – LIVEKINDLY

Електронна пошта — важливий інструмент сучасної комунікації та продуктивності, відмовитися від його використання повністю неможливо й не потрібно. Проте ним можна користуватися більш свідомо.

Як користуватись електронною поштою екологічно

Кілька простих кроків, як використовувати емейл, щоб бути більш етичним до планети:

Не надсилай зайвого
Сплануй наперед усю інформацію, яку плануєш надіслати отримувачу, щоб не довелося писати додаткових мейлів, особливо які містять до чотирьох слів. Також якщо стоїть вибір написати листа або зайти до колеги в сусідній кабінет — раціональніше обрати другий варіант.

Керуй порядком на пошті
Не забувай видаляти непотрібні листи, відписуватись від непотрібних розсилок і використовуй фільтри електронної пошти для впорядкування поштової скриньки. Це не тільки корисно, але і зручно для тебе: так ризик загубити важливе повідомлення суттєво знижується.

Слідкуй за чистотою електронної скриньки
Видалення електронних листів і спаму — ще один спосіб зменшити свій екологічний вплив. Викиди спричиняються не лише під час надсилання чи отримання електронних листів, а й під час їх зберігання на серверах. Центри обробки даних щодня споживають величезну кількість викопного палива. Наприклад, дослідження, проведене у Франції, показало, що якби кожен видалив 50 старих електронних листів, це було б еквівалентно вимкненню 2,7 мільярда лампочок на одну годину.

Використовуй хмарні сховища
Замість того, щоб надсилати великі файли електронною поштою, для команд та проєктів краще обирати хмарні сервіси зберігання даних зі спільним доступом, наприклад Dropbox або Google Drive. Хмарні сховища використовують менше енергії, ніж надсилання великих файлів електронною поштою. Тим паче так їх не потрібно буде дублювати.

Займись просвітництвом
Для багатьох людей те, що електронні листи шкідливі для природи, може виявитися сюрпризом. Тож варто розповісти про це своїм друзям, колегам та підлеглим (якщо вони в тебе є) — ця корисна інформація точно не буде для них зайвою. Залучай своїх близьких запроваджувати у своє життя прості, але корисні звички.

Стався до техніки турботливо
Ще один спосіб зменшити вуглецевий слід електронної пошти — купувати менше гаджетів, піклуватися про них та якомога довше подовжувати їх термін експлуатації. Також при купівлі нових девайсів варто звертати увагу на те, скільки електроенергії вони споживають.

Читай також: «Екозвичка: як екологічно пити каву»

Проте, на жаль, врятувати планету від забруднення порядком на своїй пошті навряд чи вдасться. Обмін електронною поштою становить приблизно 1 % усього інтернет-трафіку, а 85 % цієї кількості — це спам. Окрім обміну листами є ще багато інших процесів, які споживають набагато більше електроенергії — від автомобілів до передачі відео високої якості.

Проте те, що контроль своєї електронної скриньки не дасть глобального ефекту, не варто нехтувати цим взагалі. 

«Ми хочемо показати людям, як кожна дія впливає на викиди вуглецю, навіть простий електронний лист. Нам потрібно змінити свою поведінку на початковому рівні та допомогти людям зробити легкі перші кроки», — пояснила Кеті Рассел, керівник відділу даних і аналітики компанії OVO, що постачає електроенергію британцям.

Використання такої звички точно піде на користь тобі та твоїй рутині, адже, окрім того, що ти зможеш знизити навантаження на довкілля, тобі буде простіше наводити лад у своїх емейлах та вести ділові переписки.  Така екозвичка точно не буде зайвою.

162 записи

Про автора
Копірайтерка, вайнловерка. Понад п'ять років працюю з текстами. Пишу про все, найчастіше — про лайфстайл, їжу та вино, красу, екологію, здоров'я, соціальні теми. Перекладаю зі складної на людську.
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Що таке пермакультура

7 Хв
Розбираємося, що таке пермакультура і кому це підійде
Свідомі тренди

Як підвищити рівень дофаміну

5 Хв
Прості методи турботи про себе, що допоможуть відчувати більше радості та задоволення
Свідомі тренди

Чому ми постійно запитуємо «чому?»

5 Хв
Розбираємося, як працює людська допитливість. Діти мають неймовірно допитливий розум. Вони постійно запитують: «Чому?». Вони досліджують нові речі просто тому, що хочуть…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Екозвичка: як правильно викидати скло