Онлайн-бар

Як обрати алкоголь за арканом таро

10 Хв

Пропонуємо трактування карт таро, яке допоможе з вибором п’янкого на вечір і не тільки.

Таро — це система карт зі спеціальними образами, які називаються аркани. Аркан перекладається з латини як «таємний», «прихований». У колоді таро 78 карт. З них 22 старші аркани та, відповідно, 56 молодших.

Кожна карта має декілька основних значень, проте залежно від колоди та малюнків на картах вони можуть дещо відрізнятися, адже ілюстрації теж мають велике значення. Існують різні системи трактування таро: Райдера-Уейта, Ленорман і так далі.

Карти таро використовують для ворожіння: щоб дізнатися, як будуть розвиватися ситуації в майбутньому, до яких наслідків людину можуть призвести її рішення, побачити інформацію, яку хтось приховує. Часто люди запитують поради в карт.

Ми любимо підходити до всього з практичністю, тож вирішили розібратися, як карти таро можуть допомогти нам, коли потрібно обрати, що сьогодні випити із п’янкого.

Як читати карти таро: алкогольна версія

Дисклеймер: цей текст створений у розважальних цілях і не має на меті когось образити або знецінити. Уся подальша інформація — припущення авторки на основі того, що вона дослідила про таро.

Також закликаємо не перекладати свою відповідальність на карти та прогнози з інтернету, а споживати свідомо і відповідально.

А тепер нумо розбиратися зі значеннями арканів.

Старші аркани

Маг
Він — новатор і експериментатор, першовідкривач та дослідник. Йому цікаві пізнавати все нове, вчитися цьому та здобувати навики. Тут однозначний вибір — коктейлі, а ще краще — коли робити їх потрібно своїми руками. Радимо за картою Маг обирати цікаві мікси: наприклад, Knickerbocker, Basil Smash або Revolver.

Верховна Жриця
Ніхто й ніколи не знає, що в неї на думці. Вона таємнича і виважена, закрита і приваблива. Ця карта позначає глибокий зв’язок з інтуїцією та внутрішнім чуттям. Тож якщо на твоє питання випадає Верховна Жриця, довірся своїм глибоким внутрішнім бажанням. Пий що захочеться — від сидру до горілки чи абсенту — і не зважай ні на чию думку і враження, яке може про тебе скластися.

Імператриця

Імператриця — уособлення жіночої енергії, родючості, краси, привабливості. Вона має найкращі риси королев усіх чотирьох стихій (про стихії розкажемо далі, у розділі про Молодші аркани): розум, наполегливість, рішучість, смак, вміння жити зі своїми емоціями, гумор, цілеспрямованість, амбітність та впевненість. Імператриця знає, що гідна лише найкращого! Тому її вибір — найкраще, що сьогодні в меню.

Імператор

Як і Імператриця, Імператор обирає для себе лише найкраще з найкращого. Ця карта уособлює рішучого наполегливого чоловіка, у якого є чіткий план цілей і дій. Він розраховує подальші кроки як професійний гравець у шахи. До речі, часто ця карта позначає військовослужбовців. 

Йому хочеться запропонувати найкраще із міцного меню, краще віскі. Наприклад, Glenfarclas багаторічної витримки.

Цікаво: часто Імператор та Імператриця позначають батька та маму, відповідно. Як варіант трактування — обрати те, що люблять пити твої рідні.

Ієрофант
Верховному Жрецю до смаку традиційна класика. Тому якщо обираєш серед коктейлів — бери щось на кшталт Негроні чи Маргарити, якщо вино — витримане Бордо, якщо міцні штуки — то він залюбки потягуватиме віскі або бренді разом з Імператором.

А ще цей аркан — прихильник норм, традицій та порядку. Тому ця карта може бути порадою обирати доречний до контексту події алкоголь. Наприклад, до перегляду футболу — пінне, а на дівич-вечір — просеко.

Закохані

Ця карта — про любов, закоханість, теплі почуття та емоції, взаємний інтерес. А ще — про дуже складний вибір, «або-або». Приблизно такий, як був у Ромео та Джульєтти: або кохання, або родина.

А ще карта Закохані може бути ідентифікатором любовного трикутника. Що ж, коли мова йде про вино, обрати лише одну пляшку може бути дійсно надскладним завданням.

Тож порада тут така: обирай по любові та прислухайся до свого серця. Або, якщо поклав на когось око, можеш замовити той самий напій, що в нього чи в неї.

Читай також: «Як шукати любов у 2024 році»

Колісниця

Це максимально непосидючий аркан, якому постійно потрібно кудись нестись і щось робити. Тут вибір простий: або коктейлі з енергетиками (наприклад, Єгермейстер з Redbull), або коктейлі з кавою:

Сила

На цій карті в різних інтерпретаціях дівчина приручає непокірного та могутнього Лева. І вдається їй це завдяки любові та ніжності, умінні знайти підхід і, у тому числі величезній внутрішній силі.

По цьому аркану радимо обирати Old Fashioned або напої такого типу — з міцною основою і лагідними нотами фруктів, квітів чи ягід.

Відлюдник

Ця карта уособлює людину, яка вирішила зійти з простого шляху й самостійно відправитися невідомою стежкою на пошуки істини. 

З латини ми знаємо, що In vino veritas. Тож можливо Відлюдник — чи Пустельник, як подобається більше — натякає, що саме із цим напоєм медитація над своїми почуттями та емоціями буде особливо вдалою.

Зверни увагу на вина, які сомельє та поціновувачі називають «медитативними» — це напої, з якими потрібно знайомитися поступово. Вони мають особливі смаки та аромати, часто дуже нетипові та насичені. Наприклад, вина, місяцями витримані в амфорах або дубових бочках.

Колесо фортуни

Тут усе дуже просто: довірся долі! Удача на твоєму боці. Дозволь випадку зробити сьогодні цей вибір за тебе. Але колесо фортуни кругле — одна доля знає, куди воно докотиться, тож слідкуй за мірою. 

Справедливість

По цій карті потрібно обирати виважено, ретельно підходити до вибору та не дозволяти жодним факторам «затуманити» тобі погляд. Ця карта про рівновагу та баланс, тож зважай на це.

Зазвичай ілюстрації до цієї карти мають багато фіолетових та червоних відтінків — у цьому теж багато символізму. Тому радимо обирати напої відповідних кольорів — наприклад, коктейль на джині з фіалковим лікером Aviation або ж перевірену часом та сотнями рецептів Криваву Мері.

Повішений
Коли не знаєш, що вибрати, не відмовляйся від смакоти, просто обирай те, у чому впевнений. Наприклад, Апероль і до нього салат Цезар. Орієнтуйся на внутрішні відчуття — надавай перевагу тому, що тебе не підводить.

Смерть

Люди, незнайомі з таро, бояться цієї карти, проте дуже даремно: вона означає початок чогось нового на заміну того, що вже віджило своє.

Наприклад, якщо ти завжди вважав сухе вино напоєм для снобів, ймовірно, саме час дати йому шанс. Можливо, тобі зустрінеться пляшка, яка раз і назавжди змінить твою думку про цей напій і ти зрозумієш усіх тих людей, що можуть годинами рознюхувати келих дорогого вина й щиро цим насолоджуватися.

Поміркованість

Тихіше їдеш — далі будеш. Пий повільно, розтягуй задоволення. Сьогодні краще відмовитися від шотів, обирай не міцні лонги — Мохіто, Том Колінз, сидри, меди й так далі.

Диявол

Будь обережним, коли бачиш цю карту, адже «перехилити по келишку» може перетворитися на шалену вечірку з подальшим скасовуванням планів на завтра. Диявол має багато значень, але в контексті нашої статті це може бути про неможливість зупинитися, ризик увійти в раж, випити більше міри, а також навіть переступити певні межі.

Тобто по Дияволу вечірка може виявитися дуже цікавою, непередбачуваною і такою, про яку «нічого розповісти», але є що згадати. Тому порада від нас: будь обережним і тримайся своєї міри! Споживай відповідально.

Щодо вибору алкоголю — це може бути чистий міцний напій, наприклад, горілка або Єгермейстер у шотах.

Вежа

Якщо у твоєму розкладі випадає ця карта, значить, справи підуть не за планом. Ймовірно, наступного дня. По «Вежі» може бути велике бажання перехилити кілька міцних шотів (може Б-52), або скуштувати самбуки чи абсенту.

У будь-якому разі, будь обережним — із цими дрінками легко перебрати.

Зірка

Шампанського! По зірці хочеться пити Moet Chandon і Veuve Cliquot! Зірка свідчить про мрію, надію, популярність, привабливість та успіх. Про все, чого ми прагнемо.

Інший варіант — спробуй те, про що завжди мріяв, але все ніяк не було можливості чи вдалої нагоди. Так от, це саме вона!

Місяць

18 аркан таро має багато значень. Це сумніви, загадки, тривожність, переживання, а ще інтуїція, таємниці. Це може бути знак випити біодинамічного вина, адже в його створенні місячні цикли відіграють чималу роль. Наприклад, потрібно підрізати лози на одну фазу місяця, а збирати урожай — на іншу. Також є певні напівмагічні ритуали, пов’язані із цим світилом.

Трохи більше про біодинамічні, органічні та натуральні вина ми розповідали в статті про натуральні вина П’ємонту.

Сонце

Сонце випадає в декількох випадках:

  • коли все ясно — і тобі не потрібно підказок, який алкоголь обрати;
  • коли тобі ще немає 18 або на твоїй відповідальності зараз дитина, тож краще вибрати щось безалкогольне;
  • можливо, це знак обрати алкоголь, пов’язаний із сонцем. Наприклад, вино вирощене на спекотній Сицилії, або текілу Casa Del Sol («Будинок сонця») від Єви Лонгорії.

До речі, Місяць відповідає за жіночу енергію (інь), а Сонце — чоловічу (янь).

Читай також: «Феншуй сну»

Суд

Ця карта має трохи подібне значення до карти Смерть, адже також говорить про те, що наступив час змін. Так, як було раніше — уже не працює, тож пора відкривати для себе новий важливий досвід. Інколи він може бути гіркий.

Тож якщо бітери та коктейлі з ними для тебе новинка — саме час. Бітери — це група напоїв, серед яких гіркі настоянки та деякі види вермутів і лікерів.

Світ

Карта Світ має особливе значення в розкладах таро. Кажуть, коли ти зустрічаєш її, то зустрічаєш велику єдність та цілісність.

Вона має безліч значень, у тому числі — розширення світу, поглядів, кордонів. Часто вона символізує міжнародні зв’язки, знайомства, пізнання інших культур. Тож в алкосфері ми обираємо трактувати її саме так.

Якщо тобі трапляється карта Світ, радимо заглибитися у вивчення культури через притаманний їй алкоголь. Наприклад, для Мексики це текіла, для історії Британії важливе значення відіграє джин, а Японія по-особливому розкриється не тільки через саке, але й щьочю та навіть віскі.

Читай також: «Ексклюзивні міцні штуки, які варто спробувати»

Блазень

Ця карта вважається нульовою, тому що символізує початок чогось абсолютно нового, перший сміливий та інколи навіть безрозсудний крок у прірву. Блазень або Дурень свідчить, що важливо бути відкритим до нового, розширювати свої погляди та вподобання і ставитися до цього з легкістю. Якщо випадає ця карта — куштуй те, чого раніше не пробував. Дай шанс тому, що ніколи раніше тобі не подобалося.

Молодші аркани

У колоді є 56 молодших арканів. Як і старші, кожна з цих карт має безліч значень, але також вони поділяються на чотири стихії, про які ми й поговоримо детальніше.

Стихія мечів

Мечі відповідають за думки, плани, ідеї, помисли, гумор, інформацію, наміри. Це про швидкість, раціональність, ясність, наполегливість і рішучість. В астрології ця масть відповідає стихії повітря та знакам Зодіаку Близнюки, Терези, Водолій.

Якщо тобі випадають мечі, обирай напої, що належать до категорії spirits — тобто міцні штуки. Джин, ром, текілу та коктейлі на їх основі. Наприклад, Gibson Martini, що отримав нову хвилю популярності завдяки серіалу про видатну шахістку «Ферзевий гамбіт».

Стихія жезлів

Жезли позначають наші дії, імпульси, вчинки, пристрасть, проявлення. Тобто про бажання випити пива розкажуть карти-мечі (або кубки, про це поговоримо далі), а про намір — саме жезли. В астрології представники жезлової масті (вогню) — Стрільці, Овни та Леви.

За цією мастю краще обирати вогняні напої: віскі, самбуку, текілу, від якої хочеться танцювати та розважатися. Також, як варіант, обирай те, що має зв’язок із теплом, вогнем та сонцем: теплий глінтвейн, сангрію із сонячної Італії, вина з винограду, що вироджений на вулканічних ґрунтах.

Стихія кубків

У таро стихія кубків відповідає стихії води. В астрології це знаки Риби, Рак та Скорпіон. Це про легкість, емоційність, радощі та веселощі. Зазвичай саме такі карти в прогнозі вказують на вечірки, смачні п’янкі напої та розваги. Наприклад, трійка кубків у таро часто буквально означає вечірку й навіть «п’янку» в колі друзів. Також по цій стихії не так важливо, що ти п’єш — головне з ким та якій атмосфері.

Вода — лагідна стихія, емоційна та цілюща. Якщо тобі випадають такі карти, зверни увагу на легкі вина, про які сомельє кажуть «дуже питкі», «брати й пити», ігристі, які асоціюються зі святом і легкістю. Також сюди можна віднести легкі коктейлі, лікери, слабоалкогольні напої.

Стихія пентаклів

Стихія пентаклів (монет) у таро позначає матеріальні блага, достаток, гроші, прибуток, комфорт, стабільність, поступовість, розкіш, виваженість. Вона тотожна стихії Землі. В астрології до неї належать такі знаки як Козоріг, Телець та Діва.

Якщо тобі випадають пентаклі — обирай вишукані напої, статусні, хороші перевірені бренди. Саме час діставати пляшку колекційного бренді.

Якщо маєш думки, чим доповнити наші трактування, пиши про це в коментарях. Також напиши нам, якщо потрібно розказати більш детально про те, як трактувати карти з молодших арканів таро на п’янкий лад.

Бажаємо класних розкладів і смачних напоїв!

177 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

7 фраз іспанською, коли пʼєш текілу

6 Хв
Розповідаємо, які слова і фрази треба знати, коли п’єш текілу
Онлайн-бар

Чим біодинамічні вина відрізняються від інших

4 Хв
Амбасадорка MAUDAU сомельє Марина Ревкова ділиться корисною інформацією для тих, хто хоче навчитися дегустувати вина як сомельє
Онлайн-бар

Cheers! як у кіно: що пили герої фільму Рок-хвиля

6 Хв
Розповідаємо, який алкоголь пили герої стрічки про бунтарське радіо і світанок епохи рок-н-рол
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Онлайн-бар

Cheers! як у кіно: що п’ють герої Ді Капріо