Онлайн-барАлкогольні напоїЦікаві добірки

Улюблені напої країн-рекордсменів Євробачення

8 Хв

Розбираємося, які напої найбільше шанують країни, що найчастіше перемагали на всеєвропейському пісенному конкурсі. 

Після Другої світової війни з’явилась ідея об’єднати країни Європи, але якимось не політичним способом. На той час існував італійський конкурс пісні в Сан-Ремо, концепцію якого і взяли за основу «Євробачення». Назву новому конкурсу придумав британський журналіст Джордж Кемпі, щоб описати ідею телевізійного спілкування між країнами Європи.

Перше «Євробачення» відбулося у 1956 році в Лугано. У ньому взяли участь усього сім країн: Нідерланди, Італія, Бельгія, Німеччина, Франція та Швейцарія. Повинно було бути 10 учасниць, але Австрія, Данія та Великобританія не встигли подати заявку вчасно і приєдналися до конкурсу вже наступного року. Переможницею першого «Євробачення» стала співачка Ліз Ассіа зі Швейцарії.

З того часу пісенний конкурс вийшов за межі Європи. У правилах вказано, що брати участь можна незалежно від географічного положення або членства в ЄС. Неєвропейські країни можуть подавати заявки, якщо в них є телеканал, який працює в Європі. Так, Ізраїль доєднався до «Євробачення» в 1973 році, Кіпр зробив те саме в 1981 році. Вірменія змагається в конкурсі з 2006 року, а Австралія — з 2015 року.

@missmello24

#eurovision #eurovision2024 #fyp #esc #eurovisionsongcontest #sweden #malmö #melodifestivalen #mello

♬ Europapa – Joost

Країни-рекордсмени Євробачення

У 2024 році «Євробачення» пройде із 7 по 11 травня в місті Мальме, Швеція. Напередодні першого прямого етеру згадуємо про рекордсменів-переможців конкурсу та улюблені алкогольні напої цих країн.

Бельгія

Країна з наймолодшою переможницею. Нею стала в 1986 році 13-річна Сандра Кім, яка переконала журі та продюсерів у тому, що їй 15. Пісня J’Aime La Vie принесла Бельгії першу перемогу на «Євробаченні». На цьому досягненні бельгійці не зупинились і в 1989 відправили ще більш молодшу учасницю — 11-річну співачку Наталі Пак, але вже від Франції. Після цього випадку організатори конкурсу заборонили брати участь у «Євробаченні» виконавцям віком до 16 років.

@70s80s90sthrowback

Sandra Kim- J’aime La Vie #Eurovision 1986 Winner #Belgium #ForYou #FYP #ForYouPage #ESC #Eurovision2022 #eurovisionsongcontest

♬ J’aime la vie – No. 1 Eurovision Song Contest 1986 – Sandra Kim

Якби Бельгія була алкогольним напоєм, то це однозначно був би ель, який там п’ють багато й на всі свята. Це різновид пива, що виробляється верхнім бродінням при високій температурі. Тобто, на відміну від звичайного пінного при виготовленні еля дріжджі збираються на поверхні, а не осідають на дно. У Бельгії варять близько 500 сортів еля з XX століття, коли ченці-пивовари підгледіли, як це роблять у Англії, Шотландії та Німеччині. Щоб точно спробувати автентичний бельгійський ель — обирайте сорти пива від світлих до темно-коричневих, з міцністю від 6 до 10 % і вище.

Швеція

Країна стала рекордсменкою з найуспішнішим і найвідомішим виконавцем, чию кар’єру визначило «Євробачення» — гуртом ABBA. Цікаво, що музиканти намагалися пробитися на конкурс у 1973 році, але пісні «Ring Ring» не вдалося піднятися вище третього місця в національному відборі. Проте, наступного року, в 1974-му, квартет переміг на «Євробаченні» з композицією «Waterloo». Восени 2005 року на 50-му ювілейному шоу в Копенгагені цю пісню визнали найкращим хітом за всю історію «Євробачення».

Якби Швеція була алкогольним напоєм, то вона була б вином, бо на цей напій припадає 45 % від усього вживання алкоголю, а на міцні напої — лише 17 %. Ще наприкінці середини XX століття така статистика була нереальною, бо вино було дорогим привілеєм і пилось лише на Різдво в глінтвейні. Більше того, сто років тому шведи більше любили портвейн та снапс — їх імпорт у 1920 році, наприклад, становив 69 % від загального імпорту вин.

У середині XX століття шведи почали переходити на вино. Причин було декілька. Перша — виросли податки на снапс. Друга — снапс асоціювався із «чоловічим» напоєм, який жінкам було пити «аморально». Коли гендерні ролі стали розмиватися, жінки почали вживати алкоголь без забобон — снапс уже не вважається «аморальним», а пиво чи вино — тим більше.

Україна

Україна 17 разів брала участь у пісенному конкурсі та ні разу не вибула з півфіналу. Це єдина країна з таким результатом. Вісім разів Україна потрапила до топ-5, двічі — на друге місце, і тричі здобула перемогу. З кришталевим мікрофоном додому повернулися:

  • Руслана — «Дикі Танці» (2004);
  • Джамала — «1944» (2016);
  • Kalush Orchestra — Stefania (2022).

Згідно з дослідженнями агенції Media First Ukraine 33 % українців надають перевагу горілці, на другому місці коньяк (25 %), далі йдуть ром та віскі (10 %), а також джин і текіла (6 %). Натомість — 43 % п’ють пиво, а 37 % і 34 % відповідно — вино та ігристе. 

У звіті сказано, що на заході України вживають найбільше алкоголю, а саме — вино та пиво. Друге місце — займає Київ. У столиці найбільше п’ють пиво та сидр, а також шампанське та міцний алкоголь. Третя позиція — у північних регіонів, де найпопулярніші — горілка та коньяк.

Ірландія

Рекорд за кількістю перемог на «Євробаченні» належить Ірландії. Виконавці із цієї країни перемагали сім разів, при цьому Ірландія стала триумфатором конкурсу тричі поспіль у 1992–1994 роках. Єдиний виконавець, який перемагав на Євробаченні двічі — це ірландець Джонні Логан. У 1980 році він переміг із піснею «What’s Another Year», а в 1987 році — з піснею «Hold Me Now».

Один із класиків ірландської літератури Джеймс Джойс говорив, що: «ірландці п’ють віскі щоб надертися, а не проводити дозвілля». Ірландське віски можна розбавляти водою або додавати лід, змішувати з газованою водою та соками.

Читай також: «Bushmills: легендарне ірландське віскі»

Закушувати віскі не прийнято, але в цьому немає певних правил. До нього смакуватимуть:

  • в’ялене м’ясо типу бастурми, хамона або прошутто;
  • м’які сири: камамбер, брі, дор блю;
  • кислі фрукти: яблука, цитрусові, ананаси;
  • будь-які горіхи.

Норвегія

Норвегія має антирекорд у категорії переможців, бо займала останні позиції — 11 разів. Наприклад, в 1997 році музикант Тур Ендресен не отримав жодного балу у фіналі конкурсу й посів останнє місце. Проте, незважаючи на це, країні вдалося тричі перемогти на «Євробаченні».

Якби Норвегія була алкоголем, вона була б аквавітом, тобто картопляною горілкою. Алкоголь у цій суворій північній країні популярний серед усіх: вважається, що перепити норвежця може лише інший норвежець. Окрім картопляної горілки існує ще один вид — ліньє-аквавіт, який спочатку витримується в дерев’яних бочках та потім ще подорожує до Австралії. У такому «турне» горілка набуває унікального бочкового аромату, що робить її особливо цінною.

Бонус раз: ТОП-10 пісень «Євробачення» за всі роки

Цей рейтинг склав The Guardian після перегляду всіх випусків конкурсу за всі роки. Тримай першу десятку:

10. Ніам Кавана — In Your Eyes (Ірландія, 1993)
Головні правки пісні In Your Eyes запропонувала Ідіна Менцель, яка нині відома як голос Ельзи в «Холодному серці», що виконала «Let It Go».

9. Кончіта Вурст — Rise Like a Phoenix (Австрія, 2014)
Музичні критики справедливо помітили, що автор пісні надихався «Skyfall» Адель. Але чуттєвий, щирий та водночас епатажний виступ Кончіти Вурст — принесли пісні перемогу.

8. Lordi — Hard Rock Hallelujah (Фінляндія, 2006)
Безсумнівно, ця пісня переважно перемогла через зухвалий вигляд музикантів. Але й сама пісня достатньо цікава. Це такий собі смішний трек, який уміло поєднав мелодію глем-металу з голосіннями, схожими на Dio, і низкою тупих каламбурів.

7. Teach-In — Ding-a-Dong (Нідерланди, 1975)
Дуже відчутно, що автори намагился повторити успіх Abba на «Євробаченні». Ця пісня неймовірно чарівна, не дивлячись на те, що в ній досить дивна англійська лірика — «усе смішно, коли ти йдеш разом зі своїм ding-dang-dong».

6. Sertab Erener — Every Way That I Can (Туреччина, 2003)
Ця пісня звучить як хіт Холлі Веланс 2002 року «Kiss Kiss», хоча вокалістка й виконавиця танцю живота Сертаб Еренер стверджувала, що мелодія має коріння в традиційній турецькій музиці. Хоча можна почути ритм і треку «Jumpin’ Jumpin’«Destiny’s Child. Ось такі багатогранні турецькі мотиви.

5. Грете та Йорген Інгманн — Dansevise (Данія, 1963)
Ця пісня була одна з перших джазових, що була представлена на конкурсі та здобула перемогу. Тут можна почути вплив «Take Five«Квартету Дейва Брубека — його величну та дзвінку гітару.

4. Loreen — Euphoria (Швеція, 2012)
На жаль, коли заявки на Євробачення почали ставати такими ж гарними, як поп-сингли, які потрапляли в чарти, змагання дещо втратили свою привабливість: частина прихильників чекала побачити щось неправильне чи дивне. Але справедливо, що ця пісня надовго засіла в чартах і залишається актуальною і досі.

3. Джамала — 1944 (Україна, 2016)
Пісня присвячена пам’яті про депортацію кримських татар за часів Сталіна. The Guardian говорить, що це справді фантастичний трек: стриманий і похмурий, атмосферний, з власним ритмом у доповненні чудового приспіву.

2. France Gall — Poupée de Cire, Poupée de Son (Люксембург, 1965)
У Сержа Генсбура були дивні стосунки з поп-музикою 60-х: у цій пісні Франс Галл, здається, співає про те, що вона маріонетка, а її шанувальники — ідіоти. Не зрозуміло до кінця, чи це метакритика музичної індустрії чи прото різкий сарказм, але у будь-якому випадку, мелодія чудова, а її різкий ритм і вокал Галла захоплюють.

1. Abba — Waterloo (Швеція, 1974)
Кілька років тому весь пісенний конкурс Євробачення 1974 року опубліковали на BBC iPlayer. Це варто подивтись, бо можна прослідкувати, як змінювалась поп-музика й що подобалось аудиторії. А ще, щоби побачити Waterloo в контексті конкурсу. Це дійсно було потужно, бо як стверджували критики «Євробачення» того часу відчайдушно відставало від тенденцій у поп-музиці, але Waterloo Abba стали проривом та актуалізували конкурс, історія поп-музики почала творитися.

@love.music.2024

#abba #eurovision #sweden #1974 #throwbacksongs

♬ ABBA Waterloo – Love music Old and New

Бонус два: 6 цікавих фактів про Євробачення

  • У 1968 році на Євробаченні перемогла іспанська пісня «Ла-ла-ла», у якій слово «ла» повторювалося близько 138 разів.
  • У 1966 році ввели правило, згідно з яким учасники можуть виконувати пісню лише на одній з офіційних мов країни-учасниці.
  • Конкурс транслюється на п’яти із семи континентів.
  • Жодна з країн, які виступали у фіналі під номером 2, поки не перемагала в конкурсі.
  • У 1974 році Великобританія виступу групи ABBA поставила 0 балів за пісню Waterloo, яку у 2006 році визнали найкращою піснею за всю історію конкурсу.
  • Список «невдах» очолюють кіпріоти, які ніколи не потрапляли до четвірки кращих.

Сподіваємось, тепер тобі буде простіше обрати напої для перегляду Євробачення. Як варіант — влаштуй із друзями тематичну вечірку. Обирай важливі штуки, напої та смаколики на MAUDAU та готуйся вболівати за країну-фаворита.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
42 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
Алкогольні напоїВино

Вино Піно Грі (Піно Гріджіо): поради сомельє, як вибрати

5 Хв
Сомельє Марина Ревкова розповість, які особливості має вино Піно Гріджіо та які цікаві варіанти варто спробувати.
Ігристе і шампанськеАлкогольні напої

Що таке ламбруско та як його пити: добірка від сомельє

8 Хв
Ця стаття допоможе розібратися, які основні особливості ламбруско, яку палітру смаку має та з яких пляшок варто почати знайомство з ним.
ВиноАлкогольні напої

Що таке вермут, як та з чим його правильно пити

9 Хв
Розповідаємо про головні особливості білих та червоних вермутів.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

×
НовиниКорисні порадиЦікаві ідеї

Плани на травень: куди піти в Києві