Онлайн-бар

Bushmills: легендарне ірландське віскі

10 Хв

Розповідаємо про Bushmills — найстаршого у світі ліцензійного виробника віскі, який уже понад 400 років завойовує прихильників по всьому світу.

Bushmills створили офіційне віскі для телесеріалу Peaky Blinders. Бренд випустив обмежену лінійку напою, який виготовили так, як це робили в добу панування сімейства Шелбі. Ця лімітка має інтенсивний, складний і сміливий смак, який назвали «справжнім смаком заборони».

Фанати серіалу знають, що Том Шелбі надає перевагу саме ірландському віскі. І якби ти захотів випити віскі у Garnison, у часи, коли Шелбі правили Бірмінгемом, ти пив би саме Bushmills.

@whiskeybonded

Replying to @d_mackulin Bushmills Prohibition Recipe Peaky Blinders review. #bushmills #whiskey #irishwhiskey #review #recommendations #whisky #bourbon #scotch #tastetest #peakyblinders #prohibition #shelbycompanylimited #redrighthand

♬ Peaky Blinders – Red Right Hand – Main Title Theme – Geek Music

7 цікавих фактів про віскі Bushmills 

Сьогодні розбираємося, чим особливий цей бренд, що так полюбився сотням прихильників і Netflix, і якісного віскі.

Турбота про рідний край

Бушмілс — це британське село неподалік від Дороги гігантів — відомої природної пам’ятки Північної Ірландії. Воно знаходиться на березі річки Буш, вздовж якої знаходиться безліч млинів (mills), із чого і виникла його назва та однойменної дистилерії.

@theoldbushmillsbarn

Dunluce Castle, Bushmills, Northern Ireland used in Game of Thrones! #castle #filmlocation #gameofthrones

♬ Golden Hour: Piano Version – Andy Morris

Віскікурня бере активну участь у житті місцевої громади. Вона докладається до сталого розвитку та підтримує ініціативи, які приносять користь довкіллю. Наприклад, у 2014 році бренд провів великий музичний фестиваль Bushmills live. Квитки на нього не можна було придбати — їх можна було отримати лише за участь у конкурсі в соцмережах виробника. Це привабило безліч туристів, у тому числі молоді.

Перше офіційне віскі

Перші письмові згадки про цю віскікурню з’явилися в 1608 році — власне, це був запис про надання ліцензії на дистиляцію. Її лендлорду серу Томасу Філіпсу подарував король Джеймс I (він же Яків I). Цей історичний документ компанія дбайливо зберігає.

Звісно, що на той момент сер Філіпс не був першим в Ірландії виробником віскі. Проте він став першим в Ірландії офіційним виробником віскі.

Наступна важлива подія в історії виробництва сталася в 1784 році, коли містер Х’ю Андерсон заснував Bushmills Old Distillery як повноцінну винокурню з виготовлення, витримки та продажу віскі. І хоча ця дата офіційна для заснування виробництва, датою народження Bushmills вважають саме 20 квітня 1608 року. Тож у 2008 році дистилерія відсвяткувала 400-річчя, а у 2024 році їй виповниться 416 років.

За чотири століття в історії цього виробництва було багато подій, у тому числі кілька серйозних криз. Наприклад, в 1885 році завод Old Bushmills Distillery згорів унаслідок пожежі. Проте завдяки працівникам винокурні незабаром вдалося подолати цей виклик та відновити виробництво.

До слова, оригінальну будівлю 1608 року все ще використовують. Включно з новими, звісно. Їх навіть можна відвідати — на віскікурні проводять екскурсії з гідом.

До речі, коли в США оголосили «сухий закон», тодішній директор заводу Bushmills Вілсон Бойд знав, що це не триватиме вічно. Тож коли той період скінчився, до Чикаго відправилась найбільша партія віскі, яка коли-небудь полишала ірландський порт.

Міцні напої та принципи 

У 1850-х роках Король своїм указом ввів у Ірландії податок на вирощування ячменю. Це, звісно, позначилося на виробництві віскі, адже дистилерії почали змінювати ячмінь дешевшою сировиною, наприклад, кукурудзою.

Проте Bushmills відмовилися заощаджувати та жертвувати якістю продукту. Річ у тому, що віскі виготовляють лише з трьох інгредієнтів: зерна, дріжджів та води. Тому від якості кожного з них безпосередньо залежить смак напою.

Дистилерія не була готова жертвувати якістю і погодилася сплачувати високі податки, але продовжила робити віскі з високоякісного ячменю.

До речі, воду для своїх дистилятів виробник бере із річки Буш. Вона особлива тим, що проходить через специфічний природний фільтр — шари базальтових порід. Це впливає на характерний смак напою.

Кілька десятиліть потому солодове віскі Bushmills завоювало безліч призів на міжнародних конкурсах спиртних напоїв, зокрема єдину золоту медаль для віскі на Паризькій виставці 1889 року. Це був перший великий тріумф, проте далеко не останній: зараз здобуток бренду налічує десятки золотих медалей та перших місць. Більшість із них виробник отримав у період із 2013 по 2015 роки.

До речі, порція (25 мл) Bushmills має 56 ккал.

Віскі для веганів

За винятком Bushmills Irish Honey, у складі якого є справжній ірландський мед, усі віскі цього бренду підходять для вегетаріанців і веганів. Вони виготовлені з ячменю, злаків, води та дріжджів. Тож у їх виробництві не використовують продукти тваринного походження.

Гендерно-нейтральне віскі

Попри стереотип, що віскі — це напій для чоловіків, посаду головного купажиста Bushmills з 2021 року обіймає жінка — Алекс Томас. Вона приєдналась до команди бренду у 2004 році, а у 2012 отримала кваліфікацію дистилятора та змішувача. Станом на листопад 2023 року під її керівництвом виготовили 450 000 бочок віскі.

У 2024 році вона святкуватиме своє 20-річчя в компанії. Томас ділиться, що для неї це подвійне свято, адже вона прийшла у Bushmills 19 квітня — у день народження її чоловіка Стівена, який також працює на цьому ж виробництві. До цього подвійного свята вона планує створити нове особливе віскі.

Широка лінійка ірландського віскі

Bushmills виготовляє і купажовані бленди, й односолодове віскі багаторічної витримки, і лімітовані унікальні партії. Наприклад, Bushmills 1608, який випустили спеціально до 400-річчя віскікурні, або 44-річне односолодове віскі, створене ексклюзивно для Dubai Duty Free на святкуванні його 40-річчя. Це найстаріше віскі Bushmills. 

Його розлили лише у 40 пляшок місткістю 0,7 л із дистильованого в 1978 році спирту. Воно витримувалося винятково в бочках з-під хересу Oloroso і розливалося в пляшки за міцності 48 %. Їх можна було придбати лише у Dubai Duty Free за ціною близько 12 тисяч доларів США за пляшку. 

Незалежно від лінійки, є вимоги, яких дотримуються при виробництві будь-якого віскі Bushmills. Наприклад, усі напої проходять потрійну дистиляцію, після чого їх настоюють в особливих бочках — у тому числі з-під хересу та бурбону. Розповімо трохи детальніше про найпопулярніші пляшки.

Віскі Bushmills Original Irish Whiskey

Тип: Купажоване (Blended)
Витримка: 6–10 років
Смак: м’який, солодкий
Колір: світло-золотий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим або в складі коктейлів

Воно має багатий складний аромат із нотами ванілі, солоду, вершків, бісквіту та бананового пюре. У буеті впізнаються квіти, фрукти і спеції. М’який солодкуватий смак нагадує цедру лимона та лайма, прянощів, заварного крему, бананового кексу та мармеладу. У посмаку відчуваються мед та цитрусові.

Віскі Bushmills Black Bush

Тип: Купажоване (Blended)
Витримка: 6–10 років
Смак: м’який, фруктовий
Колір: бурштиновий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим або в складі коктейлів Black Fashioned чи Irish Negroni

Black Bush — це класичне купажоване ірландське віскі із солодового дистиляту з додаванням зернового. Уперше цей бленд створили в 1934 році. Тоді він називався Old Bushmills Special Old Liqueur Whiskey.

У його ароматі відчуваються фрукти, цитрусові, іриски та арахіс. Смак має шовковисту текстуру. У ньому можна розрізнити сухофрукти, ромашковий чай, кориця та горіхи. У тривалому посмаку вгадується бісквіт, печена слива та цедра з апельсина.

Щоб віскі було таким особливим на смак, солод для нього просушують перед ферментацією, а після потрійної дистиляції напій настоюють у дубових бочках з-під хересу Oloroso та американського бурбона.

Віскі Bushmills Bourbon Finish Blended Irish Whiskey

Тип: Бурбон
Витримка: до 5 років
Смак: ванільний, солодкий
Колір: золотий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим як дигестив

У яскравому ароматі відчутні ноти свіжого меду та печива, підсмаженого дуба. Насичений м’який смак має тони крем-брюле, іриски, яблук та ванілі, кленового сиропу й трохи дуба.

Bushmills Rum Finish Blended Irish Whiskey

Тип: Односолодове (Single Malt)
Витримка: 10 років і більше
Смак: деревний, фруктовий
Колір: золотий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим

Напій має свіжий дещо яблучний аромат, в якому також відчутні мед, ірис, екзотичні фрукти, ананас, кокос. Насичений солодкий смак має ноти карамелізованого коричневого цукру, іриски, посмак дещо вершковий.

Bushmills Single Malt 10 років витримки

Тип: Односолодове (Single Malt)
Витримка: 10 років і більше
Смак: деревний, фруктовий
Колір: бурштиновий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим або в складі коктейлів Black Fashioned чи Irish Negroni

Цей віскі має чистий бурштиновий колір із золотистими відблисками. Елегантний легкий аромат наповнений тонами фруктів, меду й ванілі. М’який смак розкривається нотами молочного шоколаду, меду, свіжоспеченого яблучного пирога, в посмаку впізнається крем-брюле.

До слова, користувачі Reddit найбільше радять саме Bushmills 10-річної витримки і відзначають його особливий смак.

Bushmills Single Malt 16 років витримки

Тип: Односолодове (Single Malt)
Витримка: 11–19 років
Смак: пряний, фруктовий
Колір: насичений бурштиновий із рубіновим відливом
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим

Це віскі має яскравий інтенсивний аромат з нотами меду, йогурту та консервованих фруктів. Смак — пряний, з нотами літніх фруктів, різдвяних спецій, соснової олії, меду з травами та персиків у сиропі. Посмак густий та солодкий.

Bushmills Single Malt Irish Whiskey 21 YO

Тип: Односолодове (Single Malt)
Витримка: 21 рік
Смак: пряний, солодкуватий
Колір: насичений бурштиновий
Міцність: 40 %
Температура подачі: 18–20°C
Як пити: чистим

Аромат розкривається тонким ароматом меду, стиглих фруктів та солодких горіхів. У смаку відчуваються ноти темного шоколаду, ванілі та підкопченої деревини. Віскі витримується не менше 19 років у бочках від зерна, а потім ще два — від Мадери. 

Ідеальні коктейлі з віскі Bushmills

Ірландське віскі гармонійно поводиться в різних коктейлях. Воно м’якше та легше, аніж шотландський скотч, йому притаманні ноти фруктів і квітів у смаках, тому воно добре поєднується і із цитрусовими смаками, фруктовими, шоколадними, кавовими, вершковими, так навіть імбирним пивом.

Читай також: «Великий гайд віскі»

З Bushmills можна готувати безліч коктейлів. Наприклад, найпростіший рецепт — хайбол. Для нього просто потрібно налити у високу склянку з льодом Bushmills Original, додати содової, соку лимона та прикрасити скибкою лайма.

@ba.man93

Making Cocktail with Bushmills Irish Whiskey – THE OLDEST LICENSED WHISKEY DISTILLERY IN THE WORLD – Sine 1608 🇮🇪 IRISH HIGHBALL ☘️ 30ml Bushmills Original 10ml St-Germain 🌸 120ml Fresh Apple Juice 🍏 Splash of Tonic or Ginger Ale (Up to you 😉) Video & Edit by @creativedou #learnontiktok #brandambassador #bartender #cocktail #lifestyle #bushmills #irishwhiskey #saigon #vietnam

♬ Makeba – Jain

Ще один легкий рецепт коктейлю — Apple-tini. Для нього потрібно 50 мл Bushmills Original, 50 мл нефільтрованого яблучного соку, 1 чайна ложка лимонного соку, 1 чайна ложка кленового сиропу, скибка яблука для прикраси та лід. Усі інгредієнти (крім яблука) потрібно струсити в шейкері до того часу, поки він не стане дуже холодним. Потім процідити через сито в склянку-купе, прикрасити й насолоджуватися.

Ще один простий коктейль — ірландський чай-лате. Для нього потрібно заварити чашку чорного байхового чаю та охолодити. Потім перелити його в шейкер, додати 100 мл молока, 50 мл Black Bush, лід та струсити протягом 20 секунд. Напій розлити в чашки та прикрасити паличкою кориці.

Також шукай на MAUDAU готові набори для коктейлів на основі Bushmills — Belfast Derby та Irish Coffee.

Говорити про віскі можна багато, тим паче про такого виробника як Bushmills — з довгою історією, безліччю важливих традицій, купою експериментів та креативних рішень. Проте не дарма кажуть — краще один раз спробувати, аніж сто разів почути. Тож тепер, маючи теорію і всіх необхідні знання, можна розпочинати дегустацію.

Бажаємо чудового досвіду. Закликаємо споживати відповідально, а віскі Bushmills замовляти на MAUDAU. Cheers!

164 записи

Про автора
Копірайтерка, вайнловерка. Понад п'ять років працюю з текстами. Пишу про все, найчастіше — про лайфстайл, їжу та вино, красу, екологію, здоров'я, соціальні теми. Перекладаю зі складної на людську.
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

Колесо аромату віскі

8 Хв
Розповідаємо, що це таке і кому воно стане у пригоді. Щоб краще відчути всі аромати та смаки віскі, сомельє радять користуватися колесом…
Онлайн-бар

Віскі кола: як приготувати коктейль вдома

4 Хв
Розповідаємо, як приготувати вдома коктейль «віскі кола» та найцікавіші штуки про нього. Є думка, що віскі колу вигадали в Америці як відповідь…
Онлайн-бар

Як робити коктейлі красивими

5 Хв
Розповідаємо, як прикрасити коктейль, щоб насолодитися ним на всі 100 %. Ідеальний коктейль має бути не лише смачним та ароматним, але і красивим,…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *