Онлайн-бар

Найдорожчий алкоголь на MAUDAU

10 Хв

Зібрали 10 найдорожчих пляшок п’янких штук на нашому маркеті.

На вартість алкоголю впливає багато факторів, наприклад, собівартість виготовлення, унікальність рецепта та інгредієнтів тощо. Часто дорогий алкоголь втілює унікальну історію та традиції, тому він асоціюється з розкішшю та престижем. 

Не менш важливо те, скільки часу алкоголь витримувався у бочках до того, як його розлили у пляшки. Чим більший вік напою, тим він рідкісніший і дорожчий. 

Бочки відрізняються сировиною, віком та іншими показниками, які підвищують собівартість алкоголю, що в них витримують. В особливих бочках алкоголь насичується особливим смаком, ароматом та змінює колір. 

У цій добірці розповідаємо про найдорожче віскі, вино та ігристе вино, які доступні на нашому маркеті важливих штук.

Щоб перейти на сторінку товару, клікни на його зображення. Ціни актуальні на момент публікації статті. 

Найдорожчий алкоголь — міцні штуки

Цікавий факт: найдорожча пляшка віскі у світі на сьогодні — це The Macallan 1926 року. Кажуть, це віскі пробуло цілих 60 років у бочці з темного європейського дуба, через що має насичений дерев’янистий колір і смак. 

Таких пляшок є лише 40 у світі. У 2019 році одну з них продали на аукціоні за 1,5 мільйонів фунтів стерлінгів. У 2023 році на такому ж аукціоні цей віскі купили аж за 2,1 мільйона фунтів стерлінгів.

Перейдімо до найдорожчого міцного алкоголю на MAUDAU. З великим відривом у цій категорії переважає віскі.  

Читай також: «Чим відрізняються віскі за тисячу гривень і тисячу доларів»

Віскі Douglas Laing XOP Macallan 1990 30 yo Single Malt Scotch Whisky

Бренд: Douglas Laing
Країна-виробник: Великобританія
Тип напою: Single Grain
Витримка: 20-49 років
Регіон: Speyside
Смак: Фруктовий
Міцність: 44,4%
Ціна: 193 813 грн

Бренд віскі Douglas Laing створив експерт Фред Дуглас. Зараз компанію очолюють його сини — Фред та Стюарт Леінг. Попри зміни в управлінні, традиції в приготуванні напоїв не змінилися, тому вже понад 70 років віскі готують так, як це задумав засновник, без будь-яких корективів у рецепті.

Цей віскі має в смаку такі ноти як австралійський горіх макадамія, ваніль, сандалове дерево та стигла вишенька. Напій лишає по собі м’який посмак, що подовжує насолоду.

Це віскі дистилювали в лютому 1990-го року, використовуючи найкращі спирти Шотландії, і витримували більше 30-ти років у бочках високої якості, які обирав майстер-купажист. Розлили в пляшки його в січні 2021-го року.

До речі, компанія розповіла, що для розливання напою в пляшки обирала оптимальний час доби, щоб найкраще зберегти унікальний смак, запах та інші важливі властивості — так, ніби ти п’єш віскі прямо з бочки. Що це за особливий час такий — ми не знаємо. Можливо, таємниця виробництва.

Цей віскі особливий і рідкісний, адже це один із шести випусків і таких пляшок вийшло всього 209. Тому цей напій має відповідну вартість.

Віскі Fettercairn 35 Years Old 1978 Single Malt Scotch Whisky

Бренд: Fettercairn
Країна-виробник: Великобританія
Тип напою: Single Malt
Витримка: 20–49 років
Регіон: Highland
Смак: Фруктовий
Міцність: 53,5 %
Ціна: 62 800 грн

Це віскі від британського бренду Fettercairn, який двічі посів друге місце на фестивалі Whisky Gathering та входить до топ-1000 за версією сайту WhiskyBase. До речі, відомий віскі-критик Серж Валентайн оцінив віскі цього бренду в 91 бал зі 100. Згідно із цим, якість напою не викликає жодних сумнівів.

Смак і аромат цього віскі від Fettercairn має нотки сигарної коробки, груші, дорогої шкіри та агрусу. Цей віскі з великою витримкою, адже він зберігався в бочці й набував неповторного смаку аж 35 років. Потім його розлили в 336 пляшок, одну чи декілька з яких можна придбати на MAUDAU.

Віскі Glenfarclas Single Malt Scotch Whisky 40 y.o. 

Бренд: Glenfarclas
Країна-виробник: Великобританія
Тип напою: Single Malt
Витримка: 40 років
Регіон: Шотландія
Смак: Фруктовий
Міцність: 43%
Ціна: 54 999 грн

Це віскі витримане в бочці з-під хересу — солодкого іспанського білого міцного вина. Її заповнили наприкінці 1960-х років і там аж 40 років напій настоювався. Складна схема приготування, дуже довгий час настоювання і якісні інгредієнти на виході дають неповторний смак.

На смак цей напій дещо цитрусовий, з нотами сухофруктів та чорного шоколаду в поєднанні з тонами паленого тростинного цукру. Смак супроводжує довгий, терпкий і сухий посмак із тонами какао-бобів та, звичайно ж, хересу. Аромат цього віскі доволі незвичний, бо в ньому поєднані херес та відтінки шкіри, волоського горіха, сливи, чорної смородини, мармеладу, родзинок, шоколаду.

Віскі Glenfarclas Single Malt Scotch Whisky має декілька регалій, наприклад, одну з 12 золотих медалей на сліпій дегустації від американського журналу Malt Advocate та особливу нагороду «Краща новинка 2010 року в категорії ультрапреміум».

До речі, саме віскі цього бренду смакували герої у фільмі Гая Річі «Джентельмени». Про це ми раніше розповідали у статті-добірці віскі з голівудським минулим.

Найдорожче вино

Станом на зараз найдорожче вино у світі — це Romanée-Conti 1945 року. У 2018 році пляшку цього вина продали за 482 000 євро. Тоді ж вона й завоювала титул найдорожчої у світі.

До речі, у січні 2024 року з ресторану La Tour d’Argent в Парижі, який ми бачили в мультику «Рататуй», поцупили цього вина на суму понад 1,5 мільйона євро. Це приблизно 83 пляшки! Коли саме зникли пляшки — достеменно невідомо, бо востаннє інвентаризацію проводили в ресторані аж у 2020 році.

Перейдемо до найдорожчого вина на MAUDAU.

Вино Chateau Lafite Rothschild Pauillac 2010

Бренд: Chateau Lafite Rothschild
Країнавиробник: Францiя
Тип: Червоне сухе
Сорт винограду: Каберне Совіньйон (87 %), Мерло (13 %)
Класифікація: Appellation d’Origine Controlee (AOC)
Регіон: Бордо
Ціна: 222 396 грн

Це вино увійшло до п’ятірки найкращих червоних вин за класифікацією 1855 року в регіоні Бордо, класу Premier Grand Cru. Завдяки своїй якості та неповторному смаку воно й сьогодні займає високі позиції як одне з найпрестижніших вин світу.

Під час створення цього вина на виноробні Chateau Lafite Rothschild, виноград Мерло й Каберне Совіньйон ферментувалися і бродили окремо. Так було потрібно, щоб не втратилися індивідуальні смаки цих двох сортів. Змішали їх уже на етапі переливання в бочки. Освітлюють це вино яєчними білками: білок збивають у піну, додають трохи прохолодної води та вливають цю масу у вино.

На смак вино Chateau Lafite Rothschild Pauillac свіже, з відтінками ожини та смородини, а текстура його шовковиста і приємна. Аромат має відтінки тютюну, чорного шоколаду, кедра, мінералів та смородини.

Вино Chateau Mouton Rothschild Pauillac

Бренд: Chateau Mouton Rothschild
Країнавиробник: Франція
Тип: Червоне сухе
Сорт винограду: Каберне Совіньйон (72 %), Мерло (20 %), Каберне Фран (8 %)
Класифікація: Appellation d’Origine Controlee (AOC)
Регіон: Пойяк Прем’єр Гран Крю Классе
Ціна: 157 289 грн

У виноробні Chateau Mouton Rothschild цінують традиції та висоті стандарти у виноробстві. Виноград для вин збирають руками, після чого кожен сорт окремо ферментують у дерев’яних чанах 21–31 день. Потім усе переливають у нові бочки для останніх етапів ферментації. Коли вино витримується, кожні 4 місяці з нього знімають осад.

Chateau Mouton Rothschild Pauillac — це вино насиченого червоно-гранатового кольору, яке готують із винограду зі старих лоз. Витримується воно аж 20 місяців у дубових бочках. Це купаж із трьох сортів винограду, тому воно має багатий смак, що поєднує елегантність, насиченість, зрілість та шовковисту текстуру. У смаку воно має нотки ванілі, чорної смородини, диму, дуба та спецій, а в ароматі — чорної смородини, малини, кави, спецій, шоколаду та фіалки.

Вино Chateau Haut-Brion Pessac-Leognan

Бренд: Chateau Haut-Brion
Країнавиробник: Франція
Тип: Червоне сухе
Сорт винограду: Каберне Совіньйон (44 %), Мерло (43 %), Каберне Фран (13 %)
Класифікація: Appellation d’Origine Controlee (AOC)
Регіон: Бордо, Песак-Леоньян
Ціна: 83 159 грн

Виноробня Chateau Haut-Brion (Шато О-Бріон) має багатовікові традиції виноробства і відома своїм внеском у винахід нового стилю вин у 17 столітті. Вона входить до класифікації вин Бордо.

Це вино з винограду, який вирощують на гравійних ґрунтах. Вони забезпечують хороший дренаж і добре зберігають тепло — це важливо для визрівання винограду. Вино двічі бродить, після чого його поміщають у дубову бочку, де воно настоюється 18–20 місяців.

Вино Chateau Haut-Brion Pessac-Leognan має шовковистий терпкий смак, який переходить у тривалий ягідний посмак із нотками мінералів. Пахне це вино червоними ягодами, сливами, чорним шоколадом, фіалкою та лакрицею.

Найдорожче ігристе вино

Найдорожче ігристе вино у світі — це шампанське Goût de Diamants 2013 року. Вартість пляшки такого — аж 1500 000 доларів.

У назві не просто так є слово «діамант», бо пляшка прикрашена блискучим кристалом у 19 каратів від Swarovski, який розташований прямо по центру логотипа у вигляді діаманта, який зробили з білого золота. Цей дизайн розробив англійський дизайнер предметів розкоші Олександр Амосу.

Шампанське Moet&Chandon Brut Imperial

Бренд: Moet&Chandon
Країна-виробник: Франція
Тип: Біле ігристе
Сорт винограду: Піно Нуар (40 %), Піно Меньє (40%), Шардоне (20 %).
Класифікація: AOP
Регіон: Шампань
Ціна: 38 581 грн

Виноробня, яку створив у далекому 1743 Клод Мое, направду культова, адже виготовляє найпопулярніше шампанське у світі Moet Imperial. Це надзвичайно велике господарство, багате на якісний виноград різних сортів, які обробляють окремо одне від одного.

Це вино має цікавий спосіб виготовлення в кілька етапів. Спочатку воно проходить подвійне бродіння, потім його витримують на дріжджовому осаді не менше 21 місяця. Після цього напій розливають у пляшки та додатково витримують не менше 3-х місяців.

У результаті вийшло ігристе вино з виразними бульбашками. На смак воно як кисленький аґрус, персик, білі квіти та фрукти. Посмак дуже тривалий, пряно-грушевий. Пахне ігристе зеленими яблуками, цитрусовими, мінералами, білими квітами, бріошем та горіхами.

Шампанське Louis Roederer Cristal Rose Vintage 2012

Бренд: Louis Roederer
Країна-виробник: Франція
Тип: Рожеве ігристе
Сорт винограду: Піно Нуар (56 %), Шардоне (44 %)
Класифікація: Appellation d’Origine Controlee (AOC)
Регіон: Шампань
Ціна: 33 299 грн

Виноробня Louis Roederer відома своєю ретельною увагою до якості продукту та традиційними методами виробництва шампанського. Вона використовує старі лози з найкращих виноградників Гран Крю комуни Аї, що розташовані на крейдяних ґрунтах, які забезпечують сприятливі умови для врожаю і впливають на його смак, роблять його впізнаваним.

Шампанське Cristal Rose Vintage 2012 має рожево-лососевий колір із золотистими відблисками, а також стійкий і дуже тонкий перляж. Його виробляють із соку тільки першого віджиму й готують так, щоб зберегти природну кислотність. Це вино особливе своєю витримкою, адже витримують його на осаді протягом цілих 6 років і 8 місяців.

На смак це шампанське свіже, з нотками фруктів та крейди. Текстура цього вина дуже мʼяка, з невагомими бульбашками. Аромат його стриманий, але має 3 шари. Спочатку він має нотки цитрусової цедри та диких лісових ягід, потім поступово розвивається в аромат обсмаженого мигдалю. У кінці можна відчути тонкі нотки квітки вербени та бергамоту.

Шампанське Armand de Brignac Rose Brut

Бренд: Armand de Brignac
Країна-виробник: Франція
Тип: Рожеве ігристе
Сорт винограду: Піно Нуар (50 %), Піно Меньє (40 %), Шардоне (10 %)
Класифікація: Cuvee Prestige, AOC
Регіон: Шампань
Ціна: 27 109 грн

Цю виноробню створили спеціально для виготовлення якісних престижних витриманих вин. Для цього виробники ретельно дотримуються найкращих традицій виноробства.

Armand de Brignac Rose Brut виготовляється з винограду Піно Нуар зі старих лоз. Вино має ніжно-рожевий колір і виробляється повністю вручну традиційним методом. До речі, дизайн пляшки для цього вина розробив відомий французький дизайнер Andre Courreges на честь ювілею королеви Єлизавети II.

У цьому вині домінує червоний виноград, тому смак дуже яскравий і свіжий, наповнений нотками чорних фруктів, вишні та випічки. Пахне як полуниця, смородина та вишня в поєднанні із солодким мигдалем та квітами.


Найчастіше унікальні та дорогі пляшки колекціонують як витвори мистецтва та бережуть, щоби показувати таким же палким поціновувачам вишуканого алкоголю. Якщо ж такий алкоголь п’ють — то, як правило, у надзвичайно особливі дні.

Дорогий алкоголь має свої переваги, наприклад, унікальність, ексклюзивність, історію, традиції. Проте те, що пляшка коштує шалених грошей, не означає, що будь-хто отримає від неї еквівалентне задоволення. Проте пам’ятай, що у пошуках п’янких штук важливо обирати не лише якісні напої, але і ті, що тобі щиро подобаються на смак і аромат.

Авторка M Journal Вероніка Понуляк
28 записи

Про автора
Філософиня, танцівниця, музикантка, викладачка і амбасадорка пізнання. Обожнюю дізнаватися про щось нове для себе і розбиратися у цікавих темах, у тому числі — історіях смачних коктейлів.
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

7 найкращих рецептів глінтвейну в домашніх умовах

5 Хв
Розповідаємо, що це таке та як варити глінтвейн вдома.
Онлайн-бар

Купажований віскі та односолодовий віскі: в чому різниця

9 Хв
Разом з досвідченим сомельє дізнаємося, в чому різниця між купажованим віскі та односолодовим віскі, і як їх виготовляють
Онлайн-бар

Що таке глінтвейн та яке вино на глінтвейн потрібно

7 Хв
Розповідаємо, що таке глінтвейн, яке вино на глінтвейн обрати, що потрібно для глінтвейну та історію винайдення цього гарячого напою
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

×
Онлайн-барАлкогольні напоїВіскі

Знайомся: азійське віскі Tenjaku