Гайд покупця

Як зібрати дитину в садочок

9 Хв

Розказуємо, як підготуватися до дитсадка: записатися, зібрати важливі штуки та налаштуватися ментально.

Про дошкільні заклади в батьківських тусовках дискутують ледь не найчастіше. Хтось згадує, як щоразу летів у садок із вітерцем, а інших було не відчепити від маминої ноги. І це ок, бо є одним із проявів особистості змалечку. Якщо читаєш це, для тебе, скоріш за все, питання «Для чого потрібен дитячий садок?» не стоїть. Тож лишилося якісно підготувати себе й малечу до нового етапу.

Окрім очевидних плюсів якісних закладів (розвиток комунікативних навичок, творчих проявів, набуття знань), свої аргументи висуває і наука. Дослідження фахівців Американської академії педіатрії свідчить про користь занять у дитячому садочку в довгостроковій перспективі: 966 маленьких канадців у віці 5 років оцінили на знання чисел та словниковий запас. І в 17 за дещо більшим списком: фізичні показники та загальна активність, оцінки успішності, схильність до тривожності тощо. У тих, хто мав досвід дитячого садочку, показники були краще у всьому. Це круто демонструє, що дошкільна освіта впливає на нас у більш дорослому житті.

Що потрібно знати, відправляючи дитину в дитсадок

Розберемо топ найактуальніших питань.

Коли краще віддати дитину в садочок

Усі малюки різні, й у своєму віці мають індивідуальне сприйняття світу. Та яким би не було дошкільня, воно однаково сильно прив’язане до батьків. Тому навіть із найяскравішими екстравертами адаптація до дитячого садка може стати неабияким випробуванням.

Як не дивно, у першу чергу, це стосується саме батьків. Дитина чудово зчитує будь-які наші настрої, і якщо хтось із родини поки не готовий відпустити її, зрозуміє це без зайвих слів. Експерименти з передчасною сепарацією (відокремленням) від батьків навряд закінчаться вдало. Краще зачекати більш слушної миті, тим часом готуючись до цього важливого кроку.

Читай також: ТОП 5 книг про виховання дітей

У державні заклади оформлюють малюків із 2 років. Приватні дитячі садочки можуть мати ясла навіть з 1.5-річного віку. Однією з найпоширеніших байок є те, що тодлера не візьмуть, якщо він не привчений до горщика. Не вір міфам: якщо є дійсна черга в садочок і запрошення до зарахування, а на руках усі потрібні документи — державні заклади не мають права відмовити. Проте від підгузок, скоріш за все, прийдеться відмовитися, і запастися купою змінних трусиків. Та все досить індивідуально і вирішується за потребами.

Найкращим віком психологи та лікарі вважають 3 рочки — малюк уже досить самостійний, сам вдягається і ходить у туалет, вміє контактувати з дорослими та дітками. Проте, якщо саме зараз у нього горезвісна «криза трьох років», коли дитя активно бунтує та показує хто тут головний, краще трохи відстрочити такі фундаментальні зміни.

Як записати дитину в дитячий садок

Запис у садочок проводять протягом усього календарного року, а нові групи набирають із квітня по вересень.

  1. Обери заклад.

Не нехтуй особистим візитом, під час якого зможеш побачити умови перебування дітей та познайомитися з директором та іншими людьми, яким довіряєш свою найдорожчу людину.

  1. Гайда в електронну чергу.

Дехто з батьків записується в неї, як тільки-но бейбік народився. Це не обов’язково, але якщо родина не планує переїзд — чому ні. На офіційному порталі електронної реєстрації державних закладів дошкільної освіти потрібно заповнити форму та дочекатися повідомлення про зарахування. Після того потрібно прийти до садочка в зазначений термін з усіма потрібними папірцями.

  1. Збери документи.

До загальноосвітнього закладу треба надати:

  • заяву від батьків чи відповідальних за дитину осіб;
  • медичну довідку в садочок, у якій лікар зазначає, що дитина може відвідувати дошкільну установу;
  • свідоцтво про народження дитини.

Якщо це інклюзивний дитячий садок, додай до пакету:

  • висновок інклюзивно-ресурсного центру чи психолого-медико-педагогічної комісії;
  • індивідуальну реабілітаційну програму для дітей з інвалідністю;
  • скерування місцевого органу управління освітою.

Санаторний заклад додатково потребує:

  • довідку тубдиспансеру чи територіального лікувально-профілактичного закладу;
  • скерування місцевого органу управління освітою.

Батьки, що відмовляються від щеплень, зобов’язані надати довідку від лікарсько-консультаційної комісії, що дитина може відвідувати заклад.

Тривожний рюкзак у садочок

На жаль, військова агресія проти України триває, тож актуальність тривожних наплічників не зменшується. Режим дня в дитячому садку може раптово змінитися через чергову сирену, тому варто підготувати для дитини речі найпершої потреби для швидкого переходу в укриття.

На цей випадок Міністерство освіти й науки склало готовий чекліст:

  • інформація про батьків: картка з П.І.Б., адресою, номерами телефонів;
  • інформація про дитину: П.І.Б, адреса проживання, група крові;
  • сімейна світлина з батьками;
  • аптечка з лейкопластиром, антисептиком і особистими препаратами (загальні є в аптечці вихователя);
  • кишенькові гроші;
  • предмети гігієни: вологі та сухі серветки, рушник, зубна паста, щітка, мило;
  • їжа: сухофрукти та батончики;
  • дві пляшки води;
  • ліхтарик;
  • змінний одяг, шкарпетки, колготи, білизна;
  • кілька улюблених іграшок.

Окрім закриття базових потреб, цей рюкзачок допоможе впоратися з тривожністю та нагадає, що батьки дбають про дитину за будь-яких умов.

Що брати дитині в садочок — мастхев речей

Відправляючи малечу в перший самостійний день, варто максимально підготувати все для її комфорту. Зазвичай заклади надають списки, які зорієнтують тебе в необхідних приданнях. А ми зробили власний гайд з підготовки до садочка.

Дитячі рюкзаки в садок

Є велика спокуса надягти на плечика дошкільняти маленький рюкзачок — вони ж такі компактні і класні, дитина так обожнює свій у вигляді міньйона. Для старших дітей експерти рекомендують одразу взяти великий шкільний ранець. По-перше, скоро він знадобиться за прямим призначенням (якщо, звісно, не набридне). По-друге, він має вмістити в себе багато речей та аркуші формату А4. Тож краще віддати перевагу об’ємним варіантам із невеликою вагою.

Для менших діток можна лишити улюблений особистий рюкзак, який вони фізично в змозі втримати. Інші речі доведеться носити батькам.

Які канцтовари потрібні в дитячий садок

У залежності від віку групи та того, яка активність планується, список канцелярських штук може змінюватися і доповнюватися. У приватних садках їхня вартість уже закладена в оплату.

Канцелярія, що знадобиться на перший час:

  • ручки (без металевих та гострих частин, зручні для маленьких пальчиків, у цікавій дитині естетиці);
  • набір кольорових олівців із м’яким грифелем (10–18 відтінків);
  • точилка;
  • набір кольорових фломастерів на водній основі;
  • маркери, що змиваються водою;
  • альбом для малювання;
  • фарби (дитяча гуаш і акварель);
  • пензлі та пластикова непроливайка для них;
  • великий блокнот;
  • папки А4;
  • ножиці для паперу з круглими кінцями;
  • кольоровий папір та картон;
  • клей ПВА;
  • пенал.

Іграшки: що беремо, а що лишаємо вдома

У багатьох малюків є кілька іграшок-улюбленців, з якими він 24/7: спимо, їмо, бавимося та гуляємо компанією. Це острівець безпеки дитини — те, що лишається незмінним та приносить радість. Та не всі іграшки підходять для садочка, і на то є кілька причин.

М’які: Збирать у себе весь бруд, стаючи домівкою для алергенів, вірусів та мікробів. Їх важко прати вручну, та й кожен день мало хто це робить. Краще обрати ті, що легко помити.

З дрібними частинами: Звертай увагу на вікове маркування від виробників — дрібні деталі легко проковтнути. Навіть у старших групах знаходяться охочі поекспериментувати із цим, тож не варто ризикувати. Віддай перевагу цілісній конструкції.

На батарейках: Попри пильну увагу педагогів, діти на майданчику мають досить високий рівень свободи. І не завжди все, що там відбувається, впадає в око вихователю. Акумулятор у принципі небезпечна штука для малих, не кажучи вже про те, що хтось захоче спробувати його на зуб.

Незвичайні: Природно, що в малечі виникає інтерес до того, чого вони не мають. І коли хтось з’являється з останньою Rainbow High, то стає зіркою дня. Увага — це приємно, та є і інша сторона. Якщо іграшка реально дорога дитині, а хтось її випадково пошкодить, то це може спричинити конфлікт. У такому віці це досить серйозна причина, аби перервати дружбу. Педагоги радять лишити круті та цінні речі вдома, а до садочка взяти нейтральні іграшки, до яких дитина не сильно прив’язана — так легше буде ними ділитися.

Який одяг обрати дитині

Значи, як активно найменші проводять час, варто запастися змінним комплектом одягу. У залежності від пори року він має дублювати кожну річ, що наразі є на дитині — включно зі спідньою білизною, колготками та шкарпетками (цього добра взагалі краще взяти кілька комплектів). При створенні луку уникай незручних фасонів і багатошаровості.

Ще додай спортивний костюм і піжаму. Якщо заклад із басейном, є потреба в купальнику чи плавках, водостійкому взутті, шапочці для плавання, махровому халаті. Зазвичай специфічний одяг для гуртків та активних ігор на природі обговорюється індивідуально.

Не забудь і про взуття: потрібні змінні тапочки в садочок для приміщення (краще сандалики, бо шльопки часто злітають) та пара спортивного взуття. Головна умова — дитина має вміти сама справлятися із застібками та швидко взуватися.

Подбай про сезонні штуки. Це можуть бути дощовик і гумовці для осені й весни, змінні рукавиці (суцільні, а не з окремими пальчиками) та шапка на зиму, кепки та панамки в спекотний час.

Ланчбокси та пляшки для води

Якщо ти самостійно опікуєшся раціоном дитини, то без якісних ланчбоксів не обійтися. Зараз можна знайти купу симпатичних варіантів зі знайомими малечі героями, що буде додатково заохочувати до прийому їжі. Для вередунів, що не дуже люблять попоїсти, це зайвий шанс зустрітися зі своїми улюбленцями та порцією поживи.

З боксами для їжі та пляшками має бути легко: дитина легко відкриває та закриває їх, водночас нічого ніде не підтікає. Аби впевнитися, що все саме так і працює, варто протестувати контейнери вдома.

Чим годувати дитину ти знаєш краще за нас — до моменту відправки в садочок у неї вже є сформовані вподобання. В Україні більшість закладів беруть на себе це питання, страхучись насамперед від зіпсованих продуктів та того, що може наробити біди (мілких інгредієнтів, що перекривають дихання, та алергенів). Якщо перекуси дозволені, то меню узгоджене з керівництвом і має певний список того, що під забороною.

Читай також: Смачні та корисні перекуси для роботи й навчання

Неочевидні речі, потрібні дитині в дитсадку

Додамо ще кілька корисних штук:

  • ярлики для одягу (маркування необхідне, аби загублені речі швидше знайшли свого хазяїна);
  • zip-пакети для контейнерів із їжею (вони вбережуть рюкзак сухим);
  • фартух для творчості (чудово захищає одяг від фарби та інших плям);
  • сумка для взуття (знадобиться для спортивних занять);
  • крем від сонця на літо (для старших дітей, що вміють ним користуватися).

Розпочати підготовку до дитсадка варто заздалегідь. Фахівці радять підлаштувати розпорядок дня (прийом їжі, ігри, сон) до того, який буде в закладі. Додатково полегшити адаптацію допоможе поступовість. Не лишай малечу одразу на цілий день, навіть якщо їй комфортно й цікаво. Відвідайте спочатку щотижневі розвиваючі заняття для майбутніх одногрупників, якщо такі є. Познайом дитину з вихователями, аби вона розуміла, що цим людям можна довіряти.

Уважно слухай її фідбек та підкріплюй враження власними позитивними історіями. Навіть якщо в дитинстві ненавидів манну кашу та постійно чув: «Недоїси — висиплемо за пазуху». Це не значить, що дитина теж отримає негативний досвід — за твоєї допомоги дитячий садок може перетворитися в одну з кращих згадок дитинства.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Як правильно підібрати тональний крем для обличчя: покрокова інструкція

6 Хв
Розповідаємо, як обрати тональний крем під твій тон шкіри
Гайд покупця

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду

6 Хв
Розповідаємо, як мити голову кожен день, скільки разів на день, які існують правила та який обрати шампунь
Гайд покупця

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Новини

Яким буде новий навчальний рік в українських школах