Свідомі тренди

Як вивчити кольори з дитиною

5 Хв

Десять простих способів і вправ, щоб навчити вашого малюка розрізняти кольори.

Навчити дітей кольорів простіше за допомогою цікавих занять. Здатність розрізняти кольори допомагає створювати когнітивні шляхи між візуальними сигналами та словами. Ось чому так важливо займатися з дітьми, допомагаючи їм вивчати кольори.

У якому віці дитина може розрізняти кольори

Здатність дитини розпізнавати різні кольори починає розвиватися приблизно у віці 18 місяців. Водночас діти починають помічати відмінності у формі, текстурі та розмірах і вловлювати схожість. Знання основних кольорів займає більше часу, і більшість 36-місячних дітей можуть назвати принаймні один.

Коли вчити з дитиною кольори

Перш ніж почати вчити малюків кольорам, дуже важливо зрозуміти процес навчання малюків і дітей. Особливо щодо абстрактних понять, таких як кольори, діти повинні накопичити багато знань, щоб зрозуміти, що воно таке.

Насамперед поясни малюку концепцію кольору:синій є різних відтінків, але це все одно спочатку буде просто синій. Діти можуть не розуміти, що всі різні відтінки синього, такі як світло-блакитний і темно-синій, усе ще залишаються синіми. Вони ще не мають словесних навичок, щоби пояснити різницю.

Коли діти починають вивчати, як називається кожен колір, вони також повинні уявити який предмет. Наприклад, якщо показати їм зелене яблуко і сказати, що колір зелений, дитина може асоціювати форму яблука зі словом зелений і запам’ятати його таким. Тож також коли потрібно вчити, варто показати дитині не зелене яблуко, щоб воно могло стати негативним прикладом, аби розуміти різницю. Вони можуть зрозуміти зелений колір за допомогою додаткових прикладів, які показують, що зелений колір не є формою, розміром, текстурою чи назвою предмета. Тож щоразу треба показувати їм щось зелене.

Батьки мріють, щоб їхні діти швидко вивчали деякі поняття, але не поспішайте — дитина має бути готова дитина вивчати кольори. З 18 місяців можна пропонувати іграшки, які допоможуть орієнтуватися з цьому різноколірному світі. Найважливіший обов’язок — підтримати в процесі навчання та показати, які вони бувають.

Що слід враховувати під час навчання дітей кольорам;

  • розпочати навчання з основних кольорів: синій, жовтий і червоний;
  • можна почати навчання з кольору, який найбільше цікавить дитину;
  • часто повторювати назву кольору, щоб навантажувати пам’ять малечі;
  • вивчати один колір крок за кроком, переконавшись, що його вивчили, можна переходити до іншого;
  • закріпити знання за допомогою іншими предметів цього ж кольору: синя повітряна кулька, синя машина чи синє сидіння.

Пам’ятай, що основні допоміжні матеріали для вивчення кольорів з дітьми — це іграшки.

Як вивчати кольори за допомогою щоденних занять

Найкращий спосіб навчити дитину розрізняти кольори — просто показувати їх у повсякденному житті. Малі мають природний інтерес до предметів яскравого кольору, тому багато їхніх іграшок надзвичайно барвисті.

Рецептивна мова в дітей розвивається раніше, ніж експресивна: тобто вони зможуть вказати на колір задовго до того, як скажуть його назву. Тож під час гри можна попросити малюка взяти всі шматочки одного кольору та скласти їх разом. Усе поступово, спочатку основні кольори — червоний, жовтий, синій, чорний та білий. А пізніше додавай по одному новому кольору.

Відвести час на кожен колір окремо — гарний спосіб вивчити концепцію. Діти навчаються на досвіді. Тож краще, якщо їх навчать досліджувати кольори всіма своїми органами чуття: зір, нюх, звук, смак і дотик.

10 простих способів навчити дошкільнят розрізняти кольори

1. Глина для ліплення або пластилін

Заняття з ліпленням чудовий інструмент для дітей, щоб вивчити кольори. Ліпити з глини або пластиліну — це весело та цікаво. Діти можуть навчитися розпізнавати кольори та робити різні речі з одного кольору, щоб закріпити знання.

2. Ігри на підбір кольорів

Хорошим засобом навчання дошкільнят основним кольорам є ігри на підбір кольорів. Можна зробити різноколірні листівки з будь-якого картону й розкласти їх на підлозі або столі й нехай малеча збирає в купки всі фігурки одного кольору. Те ж саме можна робити з кольоровими блоками або кульками, призначеними для іншого кольору кожного дня.

3. Малювання пальчиками

Малювання пальчиками — це чудове заняття для навчання 3-річних дітей. Діти цього віку достатньо дорослі, щоб малювати фарбами, і ви можете починати кожен день з одного кольору. Завдання полягає в тому, щоб малювати та розповідати про те, який колір зараз використовуєш.

4. Шпигунська гра

Пограйте в «Я шпигую», щоб діти знаходили предмети різного кольору по дому. Можна грати в цю гру зробивши книжечку, на різних сторінках якої приклеєні папірці різного кольору, і діти зможуть їх шукати до пари.

5. Кольоровий сортер

Деревʼяні сортери, (наприклад, куб) здебільшого мають кольорові пари, тобто фігурки того ж кольору, що й розʼєм. Пограйся з малюком та допоможи йому розкласти все правильно.

6. Полювання за скарбами

Сховай об’єкт іншого кольору в ігровій ямі й дозволь дитині відкопати блоки того самого кольору. Крім того, можна використовувати відро, наповнене піском, щоби приховати менші кольорові блоки.

7. Барвиста гра «Рибалка».

Візьми аркуші різноколірного картону і виріж форми рибок. Прикріпи магнітну смужку до їхніх спинок і використовуй паличку з магнітом і шнурком на кінці, яку діти можуть використовувати як вудки. Гра полягає в тому, щоб зловити рибку одного кольору.

8. Розмальовки

Розмальовки в книгах — це найпростіший спосіб змусити дитину вивчити кольори. Запитай, який колір олівця дитина використає для кожної сторінки.

9. Кольорові дні

Носіть сорочки одного кольору в різні дні тижня. Понеділок може бути жовтим, вівторок може бути червоним, середа може бути зеленим тощо. У ці дні також грайте іграшками кольору дня.

10. Танок зі стрічками

Кольоровий серпантин можна придбати в магазинах для вечірок він ідеально підходить для танців зі стрічками. Нехай дитя танцює із різноколірними стрічками.

Вчіть кольори англійською мовою

Перший крок у вивченні дитиною іноземної мови — почати якомога раніше. Незалежно від того, скільки років маляті, варто почати відразу. Багато людей стверджують, що в міру того, як дитина стає старшою, її здатність вивчати нову мову зменшується. Це не означає, що старші діти не можуть вивчати англійську. Це може означати лише те, що вони навчаються по-різному. Знайомство з мовою в ранньому віці дозволяє дитині легше опанувати іноземну мову надалі.

Навіть якщо ти не знаєш англійської, почни навчання з основ. Лише слухання мови перекладу може допомогти дітям познайомитися з різними тонами. Почни зі спільного вивчення кольорів, форм і рахунку. Грайте в ігри разом. Скажи англійською про предмети навколо будинку. Можеш почати розмови англійською із цифр, кольорів, тварин та іграшок.

Розмова з дітьми англійською — чудовий спосіб допомогти їм вивчити мову. Ці вправи допоможуть навчити дитину різних кольорів у цікавій формі. Спочатку познайом маля з яскравими кольорами, оскільки вони мають природну пристрасть до всього яскравого та блискучого.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Як підготуватися до появи цуценяти чи кошеняти

8 Хв
Розповідаємо, як підготуватися до появи маленьких хвостиків
Свідомі тренди

Як розв’язувати проблеми з допомогою гумової качки

5 Хв
Розповідаємо, як мемна іграшка може допомогти знайти вихід із глухого кута
Свідомі тренди

Заборони, забобони та Чистий четвер

8 Хв
Розповідаємо про ритуали на Чистий четвер та їх походження
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

ТОП 5 книг про виховання дітей