Гайд покупця

Як підібрати місце для відпочинку хвостика

10 Хв

Зібрали поради щодо вибору лежаків для собак та котів, щоб облаштувати затишок для улюбленця було ще простіше.

Не секрет, що петбатьки часто практикують спільний сон з улюбленцями. Реалізувати це складно хіба що з такими тваринами, як домашні щури, шиншили, рептилії. А кішка чи песик наче створені для того, щоб мирно сопіти поруч. Профіт від цього вже підтверджений науково: це покращує емоційне здоров’я, лікує від ПТСР, дозволяє встановити з вихованцем міцний зв’язок, підняти власний рівень імунітету.

Та є й інша сторона цієї ідилії: тварина може поширювати мікроби та віруси, грубо порушувати сон людини та зіпсувати цінні речі. Усі ми бачили меми про хвостиків, що люблять товктися по всьому ліжку, витіснивши власника на задвірки — хтось готовий із цим миритися, та не всі.

Якщо поважаєш право тварин мати особистий простір, де вони можуть трохи побути наодинці — ця стаття для тебе. Навіть якщо знаєш, що вночі пухнастий усе одно прийде гріти боки у твоє ліжко.

@thewildest

We have up to 13 reasons! You can learn more on TheWildest.com💙 #thewildestsite #dogsleeping #dogparents #healthbenefits #petsoftiktok #doglovers #dogowners #doglifestyle #livingwithdogs #doggos

♬ LULLABY WALTZ – Marcel Coulomb

Як вибрати лежак для собаки

З поширенням pet-friendly культури ми почали більше уваги приділяти задоволенню психологічних і базових потреб тварин. Якщо раніше лежак, зроблений своїми руками, був саме потребою, то зараз хендмейд — це швидше про творчість і задоволення. Адже про все потурбувалися зоомагазини — на полицях і онлайн-вітринах можна знайти будь-яке готове ліжечко. Основні варіанти зводяться до таких:

  • з бортиками та однорівневі підстилки;
  • закритого та відкритого типу;
  • суцільні та зі змінними матрасиками, чохлами;
  • на ніжках та підлогові;
  • з капюшоном та без нього;
  • стилізовані під диванчик, крісло тощо.

Матеріали для обшивки та наповнення в них приємні та екологічні. Щільні тканини типу рогожки, м’які Soft-складові, зі швидким висиханням та властивостями «антикіготь», гіпоалергенний наповнювач холлофайбер — усе це створює додатковий комфорт і для тварини, і для господаря.

Розмір спального місця для собаки

Виробники маркують лежаки під власні розмірні сітки, вказуючи площу поверхні, вагу песиків та яким породам підійде товар. Деякі ательє відшивають на замовлення нестандартні ліжечка для гігантів, якщо не вийшло підібрати з наявних. Для цього тебе можуть попросити зробити заміри: від носика до крупа по спинці + хвостик, якщо пес любить спати на повний зріст. Іноді треба робити заміри ще й у положенні калачиком.

Важливий критерій вибору — пухнастий має поміщатися у відпочинковому блоці повністю та мати можливість потягнутися так, аби нічого не звисало. Коли він скручується, то з усіх боків має лишатися запас приблизно в 5–10 см — це забезпечить улюбленцю місце для маневрів.

Де розмістити ліжечко песика

Відпочинкова зона — це завжди про спокій, відновлення та безпеку. Створення такого простору й розташування в ньому лежака для собаки зробить улюбленця щасливим, коли тебе нема поруч. Тут він зможе розслабитися і без стресу перенести розлуку чи просто перепочити від компанії двоногих.

Зверни увагу на місце, де гавчик ховається, коли потребує захисту, стресує. Зазвичай це куток чи закритий простір, адже тут він’ знаходить затишок для ментального відновлення. І впевненість у фізичній безпеці: ніхто не підкрадеться ззаду, коли там є стіна. Такі локації цілком підходять для розташування лежанок.

Багато хто з песиків має потребу в контролі периметра, тому з місця має відкриватись якісний огляд на кімнату. І не забувай про доступність: чотирилапий має без зусиль влаштовуватися у своєму місці, легко відчиняти всі двері на шляху до нього. Врахуй індивідуальні потреби та обмеження по здоров’ю. Наприклад, лежаки для такс завжди роблять низькими, бо ця порода схильна до утворення гриж і протрузій, при яких собакам протипоказано стрибати.

Зону з їжею та водою краще відокремити від спальної, проте з безпечного місця має бути до неї швидкий та легкий прохід.

Читай також: чим і як годувати собак — базове меню та особливі дієти.

МІкрокліматичні умови теж важливі. Ніяких протягів чи розташування під кондиціонером — шуба не панацея від застуди. Взимку в лежанці має бути тепло, а влітку прохолодно. Чудово, якщо поруч є плитка та ділянка, на яку потрапляють сонячні промені: лягаючи на такі поверхні, хвостик зможе самостійно контролювати терморегуляцію.

Як облаштувати місце для собаки

Додай кілька важливих штук для комфортного відпочинку улюбленця:

  1. Ковдри та подушки. Їх не має бути багато, адже вони створюють перешкоди для вільного пересування. Проте улюблений пледик не завадить: з ним тваринка не змерзне та зможе сховатися. А також втамує вічну жагу зробити форт із ничками (іноді там можна знайти дуууже цікаві штуки: від їжі з «душком» до твоїх загублених шкарпеток).
  1. Улюблені іграшки. Це особливо важливо, коли лежачок тільки-но придбали і він пахне чужими ароматами: так ти створиш із нього острівець безпеки та чогось знайомого для песика. І покажеш, що тут можна класно проводити час. Обирай ті іграшки, якими можна бавитися самостійно без твого контролю.
  1. Білий шум та музика. Дехто із собак особливо пильно вартують нічний сон власника, що працює рівно навпаки: тварина прислухається, чатує та зривається гучним гавкотом на звуки з вулиці. Аби вихованець міг спокійно відпочити й дав це зробити тобі, застосуй девайси, що продукують білий шум — вони замаскують звуки ззовні.

А тривожним собакам можна вмикати музику: дослідження, проведені в притулках, показали, що їм найбільше до смаку софт-рок і реггі. Тож трохи Боба Марлі не завадить, аби знизити рівень стресового гормону кортизолу у твого пухнастого.

  1. Феромонний дифузор. Вони виділяють синтезований гормон D.A.P. — імітацію природного, який продукують собаки, коли годують цуценят. Теплу реакцію на цю речовину тваринки проносять крізь усе життя, тож у стресовій ситуації дифузор працює як заспокійливе.

Як привчити цуценя до лежанки

Цуценята, яких тільки-но відокремили від матері, потребують особливої турботи в новому домі: 86 % з них не проти розділити ліжко з господарем, якщо вірити аналізу поведінки собак, проведеному у 2020 році. Тож треба якомога раніше познайомити пухнасту малечу з його новим місцем та зробити це правильно.

@mrbradleythegolden

Wakey Wakey 🍼👶🏻 #dogs #pets #goldenretriever #puppy #bed #sleep

♬ time fo scoo – braden

Місце для спання собаки має бути суперкомфортним: поклади туди речі зі знайомим тварині запахом та улюблені іграшки. Не використовуй цю зону для покарань та активних ігор — тут має працювати асоціація саме зі спокоєм. Перший час можна лишити лежак біля твого ліжка, аби вночі мати змогу опустити руку до улюбленця, коли він сумує за мамою. Ще один лайфгак: коли цуценя засинає, трохи посидь біля нього та лиши грілку чи пляшку з теплою водою. Це буде нагадувати йому тепло першої зграї та заспокоювати.

Застосуй заохочення ласощами. Обери безпечні смаколики та починай вчити малечу команді «Місце». У спокійному стані підводь до лежанки, проговорюй команду та давай смачненьке, коли щеня приходить, куди треба. Нахвалюй та слідкуй, аби тваринка не збуджувалася від радощів — це може завадити процесу навчання.

Поступово відходимо від місця, спочатку на кілька кроків, потім більше. При цьому плавним жестом показуємо на лежак і артикулюємо команду. У вказівній руці не має бути ласощів, бо тварина відволічеться і почне «полювання» на неї. Як песик збагне, куди треба йти, допомагаємо йому зручно влягтися і даємо смаколик. Можна підвести до місця, спонукаючи їжею, та в жодному разі не силою.

Слідкуй у вільний час за собакою: якщо вона крутиться біля свого місця та намагається привертати увагу до себе, озвуч команду та при виконанні похвали улюбленця — це сприятиме засвоєнню навичок. І пам’ятай: якщо сварити песика, то можна нівелювати всі успіхи. Тож заохочуємо виключно позитивним підкріпленням та смачненьким.

Вибираємо лежанку для кота

Якщо дати киці обрати собі місце самостійно, бємося об заклад, що вона зручно розташується в найближчому пакеті. Та якщо запропонуєш дещо більше — вона точно не встоїть. Купити будиночок для кота буде правильним рішенням, адже так ти подбаєш не тільки про базовий комфорт, але і про психоемоційну стабільність вихованця.

Тож які вони бувають:

  • Відкриті. Лежаки для котиків такого типу схожі на згадані раніше собачі спальні місця і враховують потребу муркотунів у перебуванні на висотах. Для цього розробили гамаки з підвісним механізмом, які можна розташувати, наприклад, на вікні. Звичайні підлогові підстилки далеко не всім кицям до смаку, та все ж не варто про них забувати через мобільність та простоту розташування. Варіанти з бортиками, за якими можна сховатися, однаково подобаються як грайливим тваринкам, так і лінивцям.
  • Закриті. Це повноцінні будиночки для котиків, що мають дах і вхід. Можуть бути зроблені з м’яких чи твердих матеріалів, добре зберігають форму, навіть якщо не мають каркасу. Для більш контактних тварин можна обрати напіввідкриту лежанку, яка дозволить їм реалізувати свій інстинкт хижака, спостерігати за «‎здобиччю». Моделі з легких матеріалів часто мають підвісні кріплення, присоски.
  • Комплексні. Такі котячі домівки поєднують у собі закрите місце для відпочинку та кількаповерховий ігровий комплекс із драбинами й кігтедряпками. Це ідеальний простір для чотирилапих, адже він закриває максимум їхніх потреб, а вертикальний форм-фактор не потребує багато місця.

Де розташувати домівку мурчика

Загинай пальці: котики люблять тепло, широкий огляд на місцевість та укриття, де можна сховатися. Саме тому вони часто товчуться на верхотурі чи навпаки ховаються під ліжком: там затишно, безпечно і є простір для миттєвої «атаки». Тут можна і спальне місце облаштувати.

Верх батареї та підвіконня чудово підходять для підвісних гамаків. Знизу під елементами системи опалення можна поставити лежанку з бортиками чи матрасик для киць, які не хочуть займатися акробатикою. Будь-які затишні куточки типу нижньої полиці шафи теж можна використати — головне, аби був постійний доступ до хованки.

Щодо вертикальних конструкцій, їм знайдеться місце будь-де. Аби тільки не було протягу та будиночок був добре зафіксований. Також важливо, щоб люди та інші тварини не турбували кицю, яка хоче усамітнитися.

@user1787979968698

I sleep in my own little bed#pet #cat

♬ 原声 – cute@ – cute@

Підбираємо ідеальний лежак для котика

Є кілька критеріїв, на які варто орієнтуватися в першу чергу:

  1. Розмір. Правило золотої середини допоможе обрати якісний лежачок: затісна площа не дає простору для рухів, завелика не зберігає тепло та руйнує ауру захищеності. Міряємо кішку по хребту від носика до кінця хвостика й додаємо ще 10 см — це буде найдовша сторона лежанки. Для кошенят потрібно орієнтуватися на стандартні розміри породи.
  1. Тепло. Будиночок для котика має зберігати приємну тварині температуру. Влітку це не так критично, хоча для голих кішок питання холоду всесезонне. Зимові кокони, конструкції з капюшоном або навіть матрасики з електропідігрівом забезпечують потрібні умови, коли прохолодно.
  1. Матеріал. Зносостійкість, безпечність та приємні відчуття при дотику — основні вимоги до тканин і матеріалів. Певні види текстилю притягують до себе шерсть, що грає на руку власнику, адже прибирання житла стає трохи легшим. Стійкі до дряпання склади (велюр, штучна замша, рогожка тощо) прослужать довше, ніж інші. Для твердих частин краще обирати дерево, а для наповнення — гіпоалергенний холлофайбер.

Як привчити кошеня до лежанки

Поки звіря ще мале, шанс долучити його до спального місця доволі високий. Ці лайфгаки підкажуть, як зробити будиночок для кота місцем, яке він полюбить.

  • Намагайся проводити час із тваринкою біля лежанки, щоб вона не блукала по хаті в пошуках тебе: бо тоді кошеня засне там, де зморив сон.
  • Поклади всередину асоціативну річ, що створює відчуття безпеки — ковдра із запахом мами чи щось із твоїх предметів.
  • Під час гри закидай всередину іграшку: коли тваринка стомиться, вона може разом із нею заснути в будиночку.
  • Озброюйся ласощами (бери цільні смаколики, що не кришаться). Ховаючи їх у лежанці, ти заохочуєш малюка до гри в полювання, а ще закріплюєш ідею, що всередині може бути щось смачне й цікаве. Нахвалюй за перебування в лежачку: словами, погладжуванням і їстівними штуками.

Обравши спальне місце, не забувай про гігієну: сухе прибирання пилотягом варто робити раз на тиждень, прати чохли — за потребою (не рідше разу на місяць). Спеціальні гігієнічні спреї завершать доглядову рутину, прибравши потенційних шкідників (як-от блохи).

Власне місце тварині потрібне, аби вона почувалася самодостатньою, змогла реалізувати інстинктивні потреби та відновлювалася емоційно. Підтримка режиму сну (в собак це близько 10–12, а в котів — до 16 годин на день) потребує особистого простору. І тоді хвостик зможе радувати тебе своєю появою, а не дратувати, вимагаючи уваги та порушуючи кордони дозволеного. Відпочинок потрібен усім — незалежно від того чи спільним він буде, чи персональним.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Камамбер може зникнути 

3 Хв
Розповідаємо, що сталося та як насолодитися сиром, поки ще є така можливість
Гайд покупця

Що купити до Великодня

5 Хв
Розповідаємо, про що важливо не забути під час підготовки до свята
Гайд покупця

Що таке бади

6 Хв
Розповідаємо, що потрібно знати про біологічно активні добавки
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Домашня черепашка: як вибрати та доглядати за улюбленцем