Гайд покупцяДомашні улюбленціСобачки

Корм для собак: чого не має бути у складі

8 Хв

Розбираємося, яким має бути якісний склад корму для собак — як дорослих песиків, так і цуценят.

Збалансоване харчування, продуманий раціон, баланс жирів, білків та вуглеводів — це важливо не тільки у плануванні твого раціону, а й для харчування улюбленця. Адже їм, так само як і нам, потрібен збалансований раціон та якісний корм, в якому немає консервантів, шкідливих барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку та дечого навіть гірше за вищесказане. 

Неякісний корм — пряма загроза та шкода для здоров’я собаки. Ми вже розповідали, як обрати корм для собак та для хвостиків з особливою дієтою, а також ділилися підбіркою корисних ласощів для собак та котів. А тепер розповімо, наявність яких інгредієнтів у собачому кормі сигналізує, що краще відкласти цю пачку на полицю та обрати для свого песика щось якісніше.

10 інгредієнтів, яких не містить хороший склад корму для собак

Якісний та перевірений корм для песиків ніколи не буде містити ці 10 «інгредієнтів». Компоненти, про які розкажемо ниже, є червоними прапорцями для петбатьків. Це знак СТОП та сигнал про пряму загрозу для здоров’я твого хвостатого друга. 

Озброюйся цим переліком та нехай він стане твоїм антигайдом. До речі, на предмет таких інгредієнтів можеш перевірити й етикетки своїх харчових продуктів, оскільки деякі з цих компонентів також можна знайти в їжі для людей.

Ксиліт

Попри те, що ксиліт – це природний підсолоджувач рослинного походження, який часто використовується у кулінарії, в домашній випічці, навіть у невеликі кількості він може бути смертельними для собак. Він може спричинить потенційно смертельну гіпоглікемію (низький рівень цукру в крові) та/або печінкову недостатність.

Арахісове масло, сиропи, цукерки та соуси для барбекю часто містять ксиліт. Допустима доза ксиліту, яка може викликати гіпоглікемію у собаки — між 50–100 мг на кілограм маси тіла. Чим вище прийнята доза, тим більший ризик печінкової недостатності. 

У складі корму вказується зазвичай як Xylitol. 
Здорова альтернатива: підсолоджувачі з натуральних фруктів та овочів у складі.

Штучні консерванти

Бутильований гідроксіанізол та гідрокситолуол — поширені хімічні консерванти, які часто використовують у кормах для собак, щоб подовжити термін їх зберігання. Ця речовина може викликати проблеми зі здоров’ям у цуценят: рак, пошкодження печінки та нирок, а також проблеми з розвитком цуценят. 

Ба більше: консерванти BHA та BHT у харчових продуктах для людей містяться в сухих кашах, вершковому маслі, пиві, маргарині, жувальній гумці тощо. Найменша кількість BHA та BHT може загрожувати здоров’ю собаки після проковтування. Центр контролю захворювань (CDC) зарахував цю хімічну речовину до канцерогенів і для людини. Вона може бути так само смертельно небезпечною для собак — негативно впливає на роботу нирок та печінки, може викликати подразнення шкіри та очей. 

Етоксихін — має те саме призначення, що й BHA та BHT та спричиняє аналогічні симптоми у тварин. Туди ж прямують і нітрати/нітрити: найпоширеніший інгредієнт для консервування в’яленого м’яса, пов’язаний із раком і розладом крові під назвою метгемоглобін у собак. Ці речовини не викликають миттєвої шкоди, але негативні наслідки будуть помітні, якщо годувати таким кормом тривалий час.

Варто сказати «Ні» цьому штучному тріо. Вони подовжують термін придатності кормів для собак, але можуть серйозно нашкодити здоров’ю песика у майбутньому. 

На упаковках з кормом маркуються — BHA/BHT, Ethoxyquin, Nitrates/Nitrites. 
Здорова альтернатива: вітамін С (аскорбінова кислота), вітамін Е (змішані токофероли), розмарин.

Барвники, ароматизатори та підсилювачі смаку

Red40, також відомий як Allura Red AC — синтетичний харчовий барвник, який зазвичай використовується в кормах для домашніх тварин, щоб покращити його вигляд. Водорозчинні барвники можуть надавати їжі яскраво-червоний або рожевий колір. Наслідки для собаки: гіперактивність, поведінкові проблеми та інші довгострокові захворювання.

Жовтий (Тартразин Е102) — штучний харчовий барвник, який зазвичай використовується в кормах для собак з тією ж метою. Це водорозчинний барвник, який може надавати їжі яскраво-жовтий або оранжевий колір. Хоча експерти FDA та інші агентства визнали Yellow 5 безпечним для використання в кормах для домашніх тварин, але будь-які синтетичні барвники є потенційними канцерогенами, яких варто уникати.

Глутамат натрію (MSG) — поширений підсилювач смаку, може завдати шкоди як людям, так і домашнім тваринам. У кормах для домашніх тварин (як і для людей) він використовується для компенсації відсутності смаку в неякісних інгредієнтах. Глутамат шкідливий тим, що може призвести до ожиріння та алергії, а також спровокувати інші хронічні хвороби у собак.

Маркується так: 

  • гідролізований білок — hydrolyzed protein;
  • білковий ізолят — protein isolate;
  • текстурований білок — texturized protein;
  • натуральні ароматизатори — як аромат курки;
  • автолізовані дріжджі — autolyzed yeast;
  • гідролізовані дріжджі — hydrolyzed yeast;
  • дріжджові екстракти — yeast extracts;
  • соєві екстракти або концентрат — soy extracts or concentrate;
  • казеїнат натрію — sodium caseinate;
  • казеїнат кальцію — calcium caseinate;
  • глутамат монокалію — monopotassium glutamate;
  • глутамат або глутанова кислота — glutamate or glutanic acid;
  • інозинат або гуанілат динатрію — disodium inosinate or guanylate.
Зберігай інфографіку, щоб завжди була під рукою

Субпродукти, м’ясо, кісткове борошно невідомого походження

Якщо бачиш у складі собачого корму «субпродукти», «кісткове борошно» або «м’ясо-кісткове борошно» — це сигнал, що перед тобою найгірше джерело м’яса з можливих. 

М’ясне/кісткове борошно готують із залишків тварин (які могли бути хворими) і розігрівають, щоб спалити весь жир. Тож варто уникати цих компонентів при виборі корму для собак. 

Існує також певний ступінь токсичності цих інгредієнтів, який завжди слід розглядати як причини для проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути.

М’ясо, як правило, є здоровим харчовим продуктом для собаки. Проте є певні варіації, яких варто уникати, оскільки їх вміст сумнівний. Вони можуть містити неякісні інгредієнти — дзьоби, ноги та інші частини тварин, які не придатні для споживання. Крім того, у деяких процесах перероблювання використовуються високі температури та хімічні речовини, які можуть знищити поживну цінність м’яса та навіть призвести до утворення шкідливих речовин — гетероциклічні аміни (HCA) і поліциклічні ароматичні вуглеводні (PAH).

Вибирай корм для песика так, щоб на упаковці було точно та детально вказано всі складники. Особливо — субродукти.
Як перевірити у складі: «субпродукти», «кісткове борошно», «м’ясо-кісткове борошно». Також це може бути шрот кістковий чи м’ясний. 

Кукурудза, пшениця та соя

Ці три такі звичні для людини складники не дуже підходять для собаки.

Кукурудза, пшениця та соя є дешевими та популярними наповнювачами для багатьох популярних собачих кормів. Хоча вони можуть мати певну харчову цінність, вони також є одними з найпоширеніших алергенів у собак. 

Багато собак мають проблеми з перетравленням цих інгредієнтів, що може проявлятися у вигляді подразнення шкіри, здуття та інших проблем зі здоров’ям.

У складі їх позначають — «злаки», а в дужках вказують «кукурудза, пшениця та соя»; або маркується як «злаковий шрот», шрот окремо цих трьох культур. Англійською маркується — corn, wheat, soy.

Високий вміст солі/цукру

Високий рівень солі може спричинити підвищення кров’яного тиску, інсульт, серцево-судинні захворювання та рак шлунку. Корм для собак повинен містити менше ніж 1% солі в повноцінному та збалансованому раціоні. 

Те саме стосується і цукру, який у надмірній кількості завдає шкоди нормальному собачому травленню та порушує природне вироблення ферментів. Звісно ж, сюди можна віднести синтетичні підсолоджувачі.

Як перевірити у складі: цукор/сіль, де відсоток вмісту вказаний більше ніж 1%.

Пропіленгліколь та карагенан

Пропіленгліколь заборонений у багатьох країнах. Його використовують як зволожувач або речовину для збереження вологи в напіввологих кормах для собак. Проте він може бути токсичним у великих кількостях. Краще уникай кормів, у складі яких є пропіленгліколь. А для котів пропіленгліколь взагалі небезпечний.

Карагенан — це натуральний желюючий агент, що отримується з деяких водоростей. Він вважається безпечним інгредієнтом, але все одно є сумніви щодо нього: песикам з чутливим ШКТ та алергікам точно не варто вживати корм, якщо там є карагенан. 

Маркуються у складі корму як Propylene Glycol та Е407. 

Зберігай інфографіку, щоб завжди була під рукою

Вирощений лосось

Дикий лосось корисний для домашніх собак, а от вирощений на фермі — не завжди. Такий напівсинтетичний лосось, борошно з нього та лососева олія додані до собачого корму можуть містити ртуть та інші жиророзчинні токсини.

Забруднюючих речовин у вирощеному лососі майже в 10 разів вищі, ніж у дикому лососі. Він може навіть спровокувати рак. І його однозначно не має бути у кормі для твого собаки.

Маркується у складі: Farmed Salmon або «Лососевий шрот», без приміток «натуральний», «органічний».

Меламін

Меламін — це різновид хімічної сполуки, яка використовується в різних промислових цілях, зокрема у виробництві пластику, добрив та антипіренів.

У 2007 році стався значний скандал у зооіндустрії, коли було виявлено присутність меламіну в кормах для домашніх тварин, особливо в кормах для собак. Речовину додавали до пшеничного глютену в собачих гранулах.

Зараження сталося через те, що деякі китайські виробники кормів для собак додали меламін у свої продукти, щоб створити враження, що вміст білка в них вищий, ніж насправді. Меламін може штучно підвищити рівень білка в їжі. Коли собаки їдять такий корм із меламіном, то можуть хворіти на ниркову недостатність та навіть померти. 

Безпечної дози для цієї речовини у кормах для собак немає. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) визнало меламін і споріднені з ним сполуки небезпечними для людей і тварин.

Маркується у складі: melamine/меламін.

Вибір корму для твого чотирилапого друга — місія і зірочкою. Та коли на кону здоров’я твого улюбленця, а під рукою є наша стаття — місія стає здійсненною. Обирай натуральні, чисті, корисні корми із хорошим складом. Зроби вибір на користь одного-двох виробників та надалі уважно слідкуй за змінами у складі обраних кормів. Контроль якості у твоїх руках. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
КотикиДомашні улюбленці

Як лікувати сечокамʼяну хворобу у котів

6 Хв
Розповідаємо, що таке сечокам’яна хвороба у котів і як її правильно лікувати
Гайд покупцяКорисні порадиСвята

Як організувати вечірку на Хелловін

12 Хв
Розповідаємо, як організувати свій домашній шабаш у Хелловін та що для цього потрібно
Гайд покупцяДогляд за обличчямКраса і здоров'я

Секрети догляду за сухою шкірою обличчя

8 Хв
Розповідаємо корисне про догляд за сухою шкірою обличчя в домашніх умовах
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Корисні порадиДомашні улюбленціКотикиСобачки

Релакс для домашнього улюбленця