Свідомі тренди

Релакс для домашнього улюбленця

8 Хв

Розбираємося, як зняти стрес у домашнього улюбленця, та шукаємо дієві лайфгаки для розслаблення тварин.

Як зрозуміти, що потрібно розслабити домашнього улюбленця

Песики та котики теж стресують — коли лишаються наодинці, чують гучні звуки, сваряться з іншими хвостатими родичами. А ще наші улюбленці дуже емпатичні. Тож якщо в тебе з настроєм біда, то твій пухнастий товариш теж тривожиться.

Спостерігай за песиком чи котиком — його напруга помітна одразу: він може погано спати, бути гіперактивним чи навпаки надто апатичними, не слухати тебе та ховатися кудись під ліжко.

@hemppydog

Check your dog. #dogstress #dogsoftiktok #fypシ #doglovers

♬ original sound – inspo 🪩💋⭐️

Відмова від їжі чи посилене бажання шкодити — туди ж. Собаки іноді до крові кусають хвоста чи розчісують шкіру, а котики можуть активно вилизуватися чи взагалі забити на власну гігієну. Якщо помітив тривожні зміни в поведінці улюбленця, то краще звернутися до ветеринара. І підтримати хвостатого друга самостійно теж необхідно. Далі поговоримо про дієві способи, щоб заспокоїти та розслабити улюбленця.

Як організувати релакс для песика

Стрес суттєво шкодить песику й усій родині — окрім переживань за менталку песика, додаються ще й зіпсовані меблі, неспроможність вихованця бути насамоті, посилений гавкіт тощо. Та із цим можна працювати, і доволі неочевидними методами.

Що допомагає песикам розслабитися

Якщо улюбленець злякався чогось просто зараз (голосні звуки, негода, феєрверки, постріли), є кілька простих дій, які допоможуть збалансувати його емоційний стан:

  • закінчи прогулянку чи перенеси її — на вулиці багато чинників, що будуть подразнювати нервову систему собаки і є ризик, що він втече з повідця;
  • дай песику можливість сховатися в безпечному місці — в ідеалі це має бути лігво з улюбленими іграшками, ковдрочкою, лежачком;
  • замаскуй шум, який лякає тварину — увімкни телевізор чи музику, прилад білого шуму;
  • вимкни будь-які яскраві та мигаючі джерела світла: закрий штори й жалюзі, створи саморобний тент над лігвом пса;
  • якщо песик навпаки хоче хаотично крокувати по будинку, не перешкоджай йому;
  • запропонуй улюбленцю смаколики, іграшки — декому вони дійсно допомагають відволіктися;
  • зберігай власний спокій, адже заспокоїти собаку набагато складніше, якщо вона бачить, що її шкіряний нервує. Keep calm and wait!
@marina_and_lucky

#собака #коргі #вівчарка #собачежиття #собакаукраїна

♬ оригинальный звук – Марина Бойко

Інші методи релаксації

Музика для собак. Хвостаті виявилися ще тими музичними гурманами: дослідження показали, що найліпше волохатим вушкам смакує класична музика, фолк і джаз. Після них піддослідні песики засинали набагато краще. А от метал діяв навпаки. Якщо ще не склав власного плейлиста, YouTube-канал Relax My Dog Music зібрав музичні добірки для собак із класним відеорядом.

Телешоу. Так-так, не тільки ти є поціновувачем серіалів. Пухнастий теж дивиться, хоч може це ретельно приховувати. Дослідники прикріпили трекери руху на тварин і з’ясували, що ті краще спали після перегляду деяких популярних шоу. Найбільше песикам зайшли «Бріджертони», «Друзі», «Рік і Морті». Водночас «Відьмак» значно програв у результатах (Netflix, навіть чотирилапі стресують від цієї екранізації!).

@feelgood_tok

This dog loves this TV show ❤️ #bluey #dogvision

♬ original sound – FeelGoodTok

Масаж. Тактильно активні пси будуть не проти почати з погладжувань від голови до хвоста. Обережно промасуй хребет: спіральними рухами, а потім легкими щипками, відтягуючи шкіру. Долонею потри криж. Тепер переходь до лапок, якщо собака дозволяє: порозминай спочатку пальчики (не всім це подобається), а потім рухайся вище.

Почеши животик. Мордочку масажуй пальцями, якщо песик маленький, і долонями, коли є де розгулятися. Хвостик насилу не відтягуй — собака не оцінить це. Під час сеансу спокійно розмовляй із собакою, аби він не відчував небезпеки від твоїх дій.

Вправи. Вправи на зміну станів допомагають собаці краще контролювати емоції. Ось приклад однієї з них.

Візьми килимок для тварини й торбинку зі смаколиками. Озвуч команду «Килимок!» та скеруй вихованця, аби він ліг, обов’язково похвали. Заохочуй спокійне лежання: доки собака встає і реагує на тебе, не підкріплюємо позитивно його дії.

Коли ж бачимо, що вона лежить і розслабляється — даємо смаколик, гладимо. Стимулюємо лягти на бочок командою та відповідними рухами. У цій позі продовжуємо тримати песика в спокійному стані, реагуючи заохоченнями на прогрес. Рекомендовано виконувати такий релакс-сеанс упродовж 10 хвилин, поступово збільшуючи час тренувань до пів години.

Спа-день. Зроби маску для шерсті, намасти лапки й носик спеціальним кремом, добряче вичеши зайву шерсть — це точно буде приємно і песику, і тобі. Тільки врахуй, що не всім таке подобається: якщо цуценя не привчили змалечку або собака травматичні спогади, пов’язані з гігієною, краще довірити ці процедури грумеру. Тож користь SPA для собак у стресі неоднозначна: одній тварині це підходить, іншу ж ще більше вганяє в напругу.

@littlemanyu

没有哪只小狗能拒绝星空泡泡浴#littlemanyu #dogsofttiktok #cute #shiba #asmr #shibainu

♬ original sound – 是曼玉不是鳗鱼

Антистрес для собак

Додатково розслабленню сприяють речі, які можна придбати для песика. Ось лише кілька з них:

  • Лежачки: віддай перевагу приємний м’яким фактурам, можна взяти із ковдрою чи навісом, щоб створити затишніший простір для песика.
  • Дифузори, нашийники: виділяють синтетичну копію феромону, який нагадує про часи, коли песик ще був цуценятком поруч із мамою.
  • Іграшка із серцебиттям: мастхев для цуценят. Імітація серцевого ритму дозволяє малечі швидше адаптуватися до нових умов. Якщо іграшка пахне мамою і тепла — це створить ілюзію присутності живої істоти.
  • Седативні добавки: містять рослинні компоненти та речовини, які сприяють заспокоєнню нервової системи. Мають вигляд капсул чи рідкої есенції, що додають у їжу. Перед використанням порадься з ветеринаром!
  • Заспокійливі ласощі: те ж саме, тільки у форматі смаколиків, які можна використовувати, як заохочення. Добре смакують тваринці та класно пахнуть. Перед використанням порадься з ветеринаром!

Релакс для кота

Котики, на відміну від собак, здобули славу більш загадкових і складних тварин. Втім, якщо трохи розумітися на їхніх особливостях, то знайти підхід буде неважко. А про те, що вони люблять релаксувати, зайвий раз і нагадувати не треба.

Як розслабити кота

Алгоритм екстреного заспокоєння схожий із тим, що й для собак. Та якщо гавкотун радше захоче твоєї компанії, то кіт на стресі частіше обере свободу й усамітнення. Тож не поспішай з обіймами, а дай тварині смаколика й кілька годин у безпечному місці.

@thecatterycc

Is your cat stressed? #stress #catstress #cattips #tiptok #stressedout #howto

♬ Stolen Dance (Instrumental) – Milky Chance

Коли пухнастик буде готовий до контакту, можна перейти до інших методів заспокоєння:

Ігри для котів. Фізична активність допоможе відвернути увагу пухнастика, тож діставай усі іграшки і приділи увагу улюбленцю. Це мають бути легкі ігри схожі на полювання, вистежування здобичі. Тренування та розвивалки можуть ще більше напружити тварину. Увімкни на телевізорі застосунки чи відео з іграми, де котик буде намагатися зловити рухомий об’єкт.

Масаж. Ми вже писали, що песики зазвичай не проти, аби їх трохи пом’яли. Коти ж частіше самі виступають у ролі масажистів, переминаючись на тобі лапками. А коли черга доходить до них, можуть і втекти. Та навіть найбільші капризуни не пройдуть повз масажер. Можна встановити окремий валик, аби киця самостійно терлася об нього чи купити девайс із масажними голівками, спеціальну щітку й самостійно розслабити нявчика.

Музика для котів. Незалежні дослідження, опубліковані в журналі Applied Animal Behavior Science, кажуть, що коти не люблять людську музику. У нашій музиці ми вловлюємо знайомі для себе акценти: наприклад, ритм — це спогад про пульс матері, що ми чули в утробі. За той час, поки кошенята розвиваються внутрішньоутробно, їхній мозок ще не здатен так активно реагувати на серцебиття. Тому з’явилася теорія, що кожному виду треба давати контент, створений на близьких для нього звуках.

Разом із музикантом David Teie дослідники створили власні композиції для котиків, де приємна музика віолончелі міксується зі звуками годування, мурчання, чухання і іншими котячими фішками. Не беремося стверджувати, що це діє на 100 %, та, як кажуть науковці, до таких треків коти мали значно більше інтересу.

@frenchfuse

The Cat Song ! Full song out on YouTube 🥰 #cat #catremix #catsoftiktok #remix

♬ son original – FRENCH FUSE

Антистрес-штуки для котів

Тримай чеклист речей, якими можна порадувати котика:

  • Котяча м’ята: котовник розслабляє тварину, дозволяючи їй трошки впасти в ейфорію, покайфувати, заспокоїтися. Разом із тим вона може стати більш активною чи агресивною, тож не кожному підійде така добавка.

Читайте також: Приколи для котів: що таке котяча м’ята.

  • Валеріана: схожа на попередню штука, впливає на кота, як феромон протилежної статі. Залежно від обраної дози ефект може бути як збудливим, так і седативним. Перед використанням порадься з ветеринаром!
  • Іграшки: пір’ячко, вудка, механічна мишка, головоломки, м’ячики для ласощів — усе це котики дуже полюбляють, і будуть не проти залипнути, тільки-но рівень напруги трохи знизиться.
  • Дерева для котів: комплексні лазалки — це як котячий спортзал. Вихованці часто не проти скинути зайвий стрес в активних рухах, а коли на таких спорудах ще і є схованки — тільки там тваринку й шукай.
@aresanderos

The most stunning & aesthetic cat tree @Mau my boys love it🤍 #catmomsoftiktok #cattree #cattrees #catfurniture #maupets #cathomedecor #aestheticcat #cutecatthings

♬ Cupid – Twin Ver. (FIFTY FIFTY) – Sped Up Version – sped up 8282

Улюбленцям важливо відпочивати й розслаблятися, аби відновлювалася їхня нервова система. Так вони будуть мати емоційний ресурс, яким зможуть ділитися з тобою та кайфувати від життя. Дорослим собакам достатньо спати 15–17 годин, а котам треба трохи більше — до 20 годин. Мати вільну територію та власне місце, вчасно виходити на прогулянки, отримувати якісне харчування — це база, яка потрібна кожній тварині в хатніх умовах. Якщо додати до цього спілкування з людиною, розвивальні іграшки та трохи розслабляючих ніжностей — чотирилапий точно буде ще щасливіший та здоровіший.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Як підготуватися до появи цуценяти чи кошеняти

8 Хв
Розповідаємо, як підготуватися до появи маленьких хвостиків
Свідомі тренди

Як розв’язувати проблеми з допомогою гумової качки

5 Хв
Розповідаємо, як мемна іграшка може допомогти знайти вихід із глухого кута
Свідомі тренди

Заборони, забобони та Чистий четвер

8 Хв
Розповідаємо про ритуали на Чистий четвер та їх походження
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Як підібрати місце для відпочинку хвостика