Гайд покупця

Що зробити, щоб вдома не бувало безладу

4 Хв

Розповідаємо, як навести порядок вдома та підтримувати його легко й без «великих» прибирань.

Дбати про свій дім та тримати його в чистоті — фізичний спосіб самозахисту та турботи про себе. Про це розповідає Тара Шустер у книзі «Купи собі той довбаний букет». Вона просуває ідею, що аби почуватися добре, необхідно підтримувати вдома таку чистоту, щоб у будь-який момент можна було прийняти гостей або влаштувати раптові посиденьки з друзями. «Стався до себе так, як ти ставишся до своїх гостей» — наголошує Тара.

Авторка бестселера пояснює, що не заохочує дотримуватись маніакальної чистоти вдома та контролювати кожен сантиметр простору, а говорить про «чисту приємність роззирнутися довкола й подумати: «О так, я тут живу. Класно».

До речі, як бардак вдома впливає на наше ментальне здоров’я можна почитати в статті: «Як пов’язані депресія і прибирання».

4 поради, щоб вдома завжди було чисто

Тара Шустер радить підтримувати вдома такий порядок, щоб у будь-який момент можна було прийняти нежданих гостей. Для цього авторка пропонує регулярно питати себе, чи виникало б у тебе почуття дискомфорту та докори сумління, якби в такий дім до тебе прийшли гості. Якщо так — значить час поприбирати.

Тож ми зібрали прості поради, як зробити так, щоб вдома не бувало безладу.

Розхламлення дому

Можна використати метод прибирання від Марі Кондо — відомої японської письменниці, яка вважається амбасадором мистецтва наводити порядок та чистоту вдома. Її поради можуть здатися трохи радикальними, але з їхньою допомогою можна організувати своє житло таким чином, що в ньому не буде жодної зайвої речі.

Завдяки цьому чистоту дому буде підтримувати набагато простіше та легше. Кондо пропонує «розмовляти» з речами. Наприклад, коли береш до рук статуетку котика, спробуй відчути чи дійсно вона цінна для тебе, чи це просто чергова штука, що припадає пилом.

Також у Кондо є власна система розхламлення, коли кожний певний проміжок часу необхідно викидати з дому по 10 речей. Морально може бути важко розлучатися з деякими речами, проте це допомагає не тримати вдома зайвого.

Раніше ми розповідали про метод прибирання, пов’язаний із розхламленням. Це шведський метод прибирання «тривожна валізка», або, як його ще називають, «передсмертне» прибирання. Його суть у тому, щоб залишити собі дуже невелику кількість необхідних речей, а всіх інших — позбутися.

Позбудься візуального шуму

Це стосується навіть шухляд на кухні. Зазирни в них та глянь наче зі сторони чи подобаються тобі всі ці пакетики, коробки, упаковки з продуктами. Щоб уникнути безладу та хаосу в будь-яких нішах для зберігання, запасись спеціальними контейнерами з харчового пластику або скла й пересип туди всі крупи, макарони, бобові, цукор, сіль, борошно. Налий олію в спеціальний гарний кухлик, а необхідне кухонне приладдя розклади в органайзери. Те саме зроби й у ванній, у туалеті, шафі, кладовці тощо. Не ігноруй жоден простір — порядок має панувати всюди.

Кожній речі — своє місце

Це правило — база та основа постійного порядку вдома. Якщо кожна річ має своє місце й щоби покласти її туди не потрібно великих зусиль, це вбереже від безладу та бардаку.

Щоб це правило працювало, потрібно два кроки. По-перше, знайти для кожного предмета постійну локацію проживання. Використовуй кошики, органайзери, контейнери, спеціальні вішалки, пуфи для зберігання — це допоможе створити додатковий простір та організувати той, що вже існує. Завдяки такій системі не доведеться витрачати багато часу на пошук речей.

По-друге, потрібно привчити всіх членів сім’ї класти речі на місце після використання. Правило має працювати однаково для всіх, без винятків.

Якщо маєш дитину, навчай її цього змалку: погрався — позбирай іграшки. Окрім того, що це корисний навик на майбутнє, це додає дитині відчуття власної важливості в сім’ї, адже вона, як і дорослі, має свої важливі задачі.

Тут також стануть у нагоді органайзери. Хай дитина сортує все: пазли, конструктор, машинки, ляльки, Lego, приладдя для малювання, ліплення тощо. Це ы цікаво, і в кімнаті завжди буде порядок.

Не затягуй

Ця рекомендація тісно пов’язана із попередньою: не відкладай задачі з прибирання на «потім», адже так вони накопичуються у величезну снігову кулю, яка змушує прокрастинувати. Наприклад:

  1. Завжди застеляй ліжко, перш ніж вийти з дому.
  2. Витирай раковину у ванні щодня, аби зранку вмиватися в чистоті.
  3. Не складай різні штуки на обідній стіл, журнальний або кухонний, та будь-яку іншу горизонтальну поверхню, на яку хочеться «тимчасово» покласти якісь предмети.
  4. Після використання став кожну річ на своє місце
  5. Щойно повертаєшся з поїздки — розпаковуй валізу. Причому в будь-який час.
  6. Не тримай на сушці довго речі. Висохли — одразу складай.

Не свари себе, якщо твій дім не готовий приймати гостей, як радить Тара Шустер. Можливо це просто твій особливий вид порядку, у якому тобі абсолютно комфортно жити. Врешті решт, ти точно знаєш, де там що лежить.

Проте якщо ти відчуваєш, що безлад впливає на твої думки, продуктивність та настрій — іди прибирай. Не хвилюйся і починай малих кроків. Головне в цій справі — це постійність. До речі, раніше ми вже розповідали, чому саме постійність така важлива.

Бажаємо, щоб для чистоти вдома не доводилося напружуватися!

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
18 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Бананове морозиво: 3 рецепти бананового морозива в домашніх умовах

3 Хв
Розповідаємо, як зробити бананове морозиво вдома та даємо три простих рецепти
Гайд покупця

Як зробити айс лате вдома: покроковий рецепт

3 Хв
Розповідаємо, чим корисна холодна кава з молоком, як зробити айс лате вдома та що для цього потрібно
Гайд покупця

7 порад як вибрати смачний кавун

6 Хв
Розповідаємо як вибрати кавун, про користь і шкоду для організму від кавуна та що таке кавун ягода чи фрукт
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *