Корисні порадиЖиттєві лайфхаки

Чому важлива постійність 

5 Хв

Розповідаємо про навичку, необхідну, щоб досягнути результатів у будь-якій сфері. 

Якщо є одна навичка, яка допомагає досягнути успіху у будь-чому, то це бути consistent — постійним або послідовним. Саме вона впливає на те, чи досягнемо ми результату і, чи зможемо його закріпити в довготривалій перспективі.

Коли ми хочемо схуднути чи вивчити англійську, то бажаємо ми того, чи ні, але найбільше нас приваблюють інтенсиви: «Створи фігуру мрії за два тижні» або «Прокачай англійську за 30 днів». Так, отримати швидкий результат — дуже приваблива перспектива, але чи буде він якісним і, чи втримається довго — це вже інше питання. 

Якщо повернутися до прикладу вивчення мови, та й в цілому опанування нової навички, то стратегія швидкого результату не спрацює через нашу памʼять. Людина справді може за місяць не просто покращити знання мови, а й, наприклад, вивчити певну кількість слів чи правил. Проте щоб нові знання закріпилися і не забулися одразу після іспиту, вивчене потрібно повторювати та практикувати.

Зі схудненням так само: якщо швидка дієта допомагає скинути вагу, то коли ми повернемось до свого звичного харчування, результат зникне.

Саме тому постійність — це ключ до успіху в будь-якій справі. Регулярні маленькі зусилля працюють ефективніше, ніж одне надзусилля. Тож ось як розвинути у себе навичку бути постійним. 

Читай також: «Хороший і поганий стрес»

@notmattgraham

How to stay consistent #mindset #motivation #selfimprovement #masculinity #discipline #mattgraham #jordanpeterson #growth #growthmindset #hustle #masculine #routine #morningroutine #inspiration #quotes #quote #selflove #life

♬ original sound – Matt Graham

Як постійність допоможе досягнути цілі

Спробуй потестувати на собі 5 універсальних кроків, які можуть стати помічниками на шляху до твоїх амбіцій.

Крок 1: Вибери мету

Це найлегша частина: вибери  те, чого хочеш досягти. Мабуть, у тебе вже є щось на думці. Можливо, ти хочеш почати писати, бігати, навести лад у своїх фінансах тощо.

Крок 2: Прив’яжи мету до дії

Постав собі питання:

  • «Як я збираюсь досягти своєї мети?», 
  • «Які маленькі кроки я маю робити, щоб це сталося?»,
  • «Яку дію я готовий виконувати регулярно, на шляху до цілі?». 

Ми часто не можемо досягнути того, до чого прагнемо, бо дивимося занадто далеко вперед. Наприклад, ти хочеш почати бігати. Ти уявляєш собі марафон, який колись пробіжиш. Виходиш на першу пробіжку, вмикаєш максимальну швидкість і ставиш собі за мету пробігти 10 км одразу ж. По-перше, ти швидко видихаєшся. По-друге, ти розчаровуєшся в собі, у бігу і парку, по якому бігав. По-третє, у тебе буде жахлива кріпатура, через яку ти не вийдеш на пробіжку наступного дня.

Насправді ж, щоб пробігти марафон у майбутньому, тобі достатньо бігати тричі на тиждень по 30 хв у мінімальному темпі. Коли ти призвичаїшся до навантажень, можна буде збільшувати швидкість та тривалість пробіжки. Щоб ти зміг пробігти 10 км за раз, потрібні кілька місяців коротких постійних пробіжок.

Так само, якщо ти хочеш почати писати, тобі не потрібно брати відпустку, їхати подалі від людей і одразу видавати роман. Виділяй щоранку 30 хвилин на те, щоб писати. Пиши замітки, нариси, статті. Це допоможе розвинути навичку для того, щоб колись написати роман.

Вибирай прості дії. Велика мета, маленькі кроки. Навичка постійності — це не грандіозні зусилля чи швидкі результати. Це про поступовий прогрес протягом тривалого періоду часу. 

Крок 3: Обери час та місце

Щоб легше було дотримуватися щоденних дій, створи навколо них свій ритуал і почни з визначення часу та місця. Найпростіше — додати нову дію до свого ранкового розпорядку. Звичайно, не всі дії має сенс практикувати вранці або навіть щодня. Але важливо обрати незмінний час для практики та дотримуватися його.

Місце має допомагати твоєму мозку налаштовуватися на певну дію. Наприклад, ти хочеш почати медитувати. Обери для цього місце у квартирі, яке буде асоціюватися саме з цією дією, наприклад, стели килимок для йоги навпроти вікна. Таким чином мозок вибудує асоціацію: якщо я сідаю на підлозі буля вікна, то зараз буду медитувати. З часом тобі буде все легше і легше сконцентруватися.

Крок 4: Відстежуй прогрес

Щоб підкріпити нову звичку, відстежуй її виконання та результат. Ти можеш обрати для цього блокнот, додаток на телефоні чи календар. Потрібно відмічати кожен день, коли ти виконував дію чи пропускав її, та додавати нотатки в міру досягнень.

Наприклад, ти почав стояти у планці. Відзначай прогрес, тобто те, скільки тобі вдалося простояти сьогодні, завтра, післязавтра. Якщо твоя мета почати читати, роби помітки: «закінчив першу главу», «сьогодні було легше сконцентруватися», «так захопився, що читав 50 хвилин, замість 30 обовʼязкових».

Крок 5: Протримайся три тижні

Є різні дані про те, як швидко наш мозок створює нову звичку: 10 днів, 21 день, 90 днів. Проте три тижні — це саме той проміжок часу, протягом якого якщо дія і не стане звичкою, але вже вбудується у твій режим і ти почнеш помічати перші результати.

@charlotteflynnn

Consistency >>

♬ suara asli – 𝐌𝐢𝐧𝐞. – 𝟑𝟎𝟑 𝐌𝐢𝐧𝐞.

Наприклад, ти почав робити ранкову йогу, через що став прокидатися раніше. Перший час це може бути важко, а потім організм звикне до нового режиму і сам почне тебе будити у відповідний час. Так само з результатами: спочатку тобі складно буде виконувати вправи, але з кожним днем ти будеш бачити, як стає все легше і легше, як підтягується фігура, і стають сильнішими мʼязи.

Підтримувати тебе додатково буде твій щоденник, де ти відстежуєш прогрес. Коли ми бачимо результат наших зусиль, це запускає в нашому мозку механізм винагороди, який підкріплює нашу мотивацію.


Щоб досягнути результату та закріпити його, потрібно бути постійним та послідовним. Також важливо вибрати правильний темп та інтенсивність, щоб не перенавантажити себе, не розчаруватися, та не покинути цю справу. Досягнення великої мети складається з маленьких кроків.

24 записи

Про автора
Мої три улюблені справи: писати, читати та смачно їсти. Адептка смарт-велнес: вважаю, що всі тренди треба адаптувати під себе, а не слідувати порадам наосліп. Вірю, що в житті завжди є місце новим досвідам, шукаю їх та ділюся ними.
статті
Схожі записи
Корисні порадиВихованняДіти

Дихальні вправи для дітей для заспокоєння

6 Хв
Розповідаємо, як знизити рівнь стресу у дітей та даємо дихальні вправи для дітей для заспокоєння
Корисні порадиСаморозвиток

Штучний інтелект не лише для роботи

7 Хв
Розповідаємо ідеї, як можна користуватися AI-технологіями на дозвіллі
Онлайн-барКорисні порадиСвята

Українські вина до Дня незалежності

2 Хв
Разом із досвідченою сомельє пройдемо невеликий екскурс українськими винами напередодні свята
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *