Свідомі тренди

ТОП 5 книг про організацію простору вдома та на роботі

8 Хв

Зібрали добірку книг, які допоможуть розібратися з організацією простору вдома та на роботі. 

Організація простору — не забаганка, а мастхев для продуктивної роботи та якісного відпочинку вдома. Як навести лад, впорядкувати свій робочий стіл, організувати творчий простір та зону відпочинку – розкажуть автори з нашої добірки книжок. Щоб усі важливі штуки були завжди під рукою, а не важливі — не плуталися під ногами. 

Іскра радості. Ілюстрований майстер-клас з організації простору та прибирання

Марі Кондо

Час читання: 18 годин.
Кількість вільного простору: 50 зі 100 м2
Кількість сторінок: 256.
Видавництво: КСД.
Рік: 2018.

Якщо здається, що речі почали тебе «з’їдати», то час звернутися за порадою до гуру осмисленого прибирання — Марі Кондо. Принцип: прибирання за категоріями — одяг, книги, документи, дорогі серцю пам’ятні речі, а не за місцями розміщення речей. Авторка докладно розбирає кожну категорію, окремо описується прибирання в коридорі, спальні, вітальні, ванній кімнаті та кухні. Цей бестселер New York Times від авторки «Викинь мотлох із життя!» складається з трьох частин:

 1. «Професійні поради КонМарі. Вдосконалюємо своє відчуття радості»,
 2. «Енциклопедія прибирання»,
 3. «Магія, що змінює життя».

Дуже класний розділ «Енциклопедія прибирання», де авторка описує:

 • як залишати тільки ті речі, що приносять радість; 
 • обирати ті предмети, які хочеться залишати, а не викидати з часом;
 • позбуватись зайвих речей, дякуючи їм за службу. 

Авторка пропонує детально змальовані схеми складання речей та розміщення предметів. А ще поради щодо того, як приєднати до прибирання інших членів родини або розібрати їхні речі самостійно. 

Марі Кондо – часта гостя японського телебачення, за версією журналу Time у 2015 році увійшла в список найвпливовіших людей у світі. Крім «Викинь мотлох із життя» має ще низку книг присвячених усвідомленому споживанню та мінімалізму. Свої книги пише, спираючись на психологію та філософію японського мистецтва мінімалізму.

Що пише про книгу People:

Експерт з організації простору, яка приголомшила світ своєю магією прибирання, повертається із новими порадами, які надихають на грандіозні звершення.

Радощі мінімалізму. Як позбутися зайвого, привести життя до ладу та спростити його

Френсін Джей

Час читання: 18 годин.
Кількість вільного простору: 60 зі 100 м2
Кількість сторінок: 255.
Видавництво: КМ-Букс.
Рік: 2019.

Пам’ятаєш ті відчуття, як після прибирання в будинку тобі фізично і психологічно стає легше дихати? Але водночас будь-яке прибирання забирає багато сил і часу: не встигаєш озирнутися, як знову потрібно прибирати. А тепер уяви: є система, за якої прибирання займає мінімальну кількість часу й сил, і навіть у проміжках між прибираннями будинок виглядає охайно і красиво. 

Ця система впорядкування робочого та домашнього простору зветься мінімалізм. І Френсін Джей у своїй книзі розкриває чітку покрокову інструкцію, щоб не просто зробити свій будинок мінімалістичним, а й виробити нові звички й навчитися мислити як мінімаліст. 

У книзі 4 частини: 

 1. «Філософія»,
 2. «Спрощення», 
 3. «Кімната за кімнатою»,
 4. «Стиль життя». 

Важко закцентувати на якійсь одній частині з книги. Усі методи запропоновані авторкою дуже прості та ефективні. З кожною прочитаною частиною книги виробляється новий підхід до життя, з’являються ментальні сили, що дають змогу позбутися фізичного, психологічного мотлоху та навести лад удома й у думках. 

Френсін Джей – засновниця блогу «Радість меншого, мінімалістський спосіб життя: як розібрати, упорядкувати і спростити своє життя» з Пенсільванії, чий псевдонім у блозі – «Міс мінімаліст». Щодня її блог переглядають сотні людей. Про неї пишуть The Guardian, Kirkus Reviews, The Observer. А книги цієї гуру-мінімалізму допомогли тисячами людей із різних куточків світу подолати побутовий хаос та впорядкувати своє життя. 

Що пише про книгу The Guardian:

Книжка-натхнення для кожного, хто прагне позбутися мотлоху та хоче нарешті почати використовувати гараж за призначенням чи просто мріє звільнити кілька шаф.

Щасливий дім. Зміни свій дім, перетвори своє життя

Ребека Вест

Час читання: 11 годин.
Кількість вільного простору: 70 зі 100 м2
Кількість сторінок: 176.
Видавництво: ArtHuss.
Рік: 2021.

Авторка цієї книги поєднує дизайн-поради із психологічним аспектом якісної та мотивуючої організації простору. Ці поради більшою мірою стосуються ремонту та переобладнання свого домашнього простору в нове місце, у якому хочеш бути щасливим та розслабленим. 

Ребека Вест пояснює, що ремонт – це стартова точка для успіху. На її думку, інколи незначних змін — розгрібання мотлоху, обмеження кухонного начиння до найважливішого — достатньо, щоби полегшити собі приготування їжі. Але часом потрібні більш кардинальні зміни. Наприклад, чому б не зробити ремонт та перетворити свій дім на місце сили?

У книзі 9 компактних розділів:

 1. «Щастя починається з вас»,
 2. «Фінанси»,
 3. «Здоров’я та відпочинок», 
 4. «Друзі»,
 5. «Кохання»,
 6. «Зростати разом»,
 7. «Простір для роботи», 
 8. «Духовність», 
 9. «Самооцінка». 

Особливо рекомендуємо звернути увагу на розділ «Простір для роботи», де авторка розповідає, як невеликими зусиллями підлаштувати оселю під себе. Щоб це було не просто затишне приміщення, але й атмосфера підтримки мрій, місце натхнення та безпеки. Ребека переплітає дизайн і психологію — насамперед акцентує на тому, як за допомогою змін вдома можна покращити свій моральний стан чи підвищити мотивацію.

Ребека Вест — невиправна оптимістка, яка намагається допомогти якомога більшій кількості людей віднайти своє щастя вдома та в житті. 

Що пише про книгу CASES:

Експертка з дизайну Ребека Вест розповідає, як досягти цілющого ефекту новизни помешкання без фактичного переїзду, та як зробити ремонт, щоби почуватися якнайкраще у своїй оселі. Завдяки цінним порадам у книжці «Щасливий дім» ви навчитеся розсудливо користуватися фінансами та станете більш відкритими до нових ідей.

Перетвори свій дім. Посібник з організовування та усвідомлення цілей своєї оселі

Джоанна Теплін, Клеа Ширер

Час читання: 18 годин.
Кількість вільного простору: 85 зі 100 м2
Кількість сторінок: 256.
Видавництво: ArtHuss.
Рік: 2022.

Давно хочеш розібрати речі в кожній кімнаті? Розташувати їх у чудовий та зручний для пошуку спосіб, розсортувавши все за етикетками та наліпками? Чи просто підтримувати цю систему, аби не знадобилося робити це кожні щопівроку? Джоанна та Клеа допоможуть із цим розібратися. Після прочитання книги ти точно знатимеш, де шукати свої речі та забудеш про побутовий хаос. Робочого місця це також стосується. Авторки класно міксують поради, вплітають їх в цікаві історії із майстер-класами та яскравими фотографіями. У цій книзі є все: від розміщення пластикового посуду в шухляді та до розташування предметів у коморі за кольором. 

Є 3 лаконічних розділи та невеликий додаток:

 1. «Редагування». 
 2. «Комплектування».
 3. «Догляд».
 4. Додаток – «Як зберегти запал».

Радимо звернути особливу увагу на розділ «Комплектування». Тут авторки детально описують:

 • як комбінувати меблі та обирати правильні габарити;
 • що зробити, аби розширити маленьке приміщення;
 •  як не перевантажити великі кімнати купою не надто потрібних штук; 
 • куди подіти зайві речі та багато іншого. 

Книгу написали засновниці компанії The Home Edit (скорочено THE), яка займається дизайном та організацією будь-яких просторів та знаходить індивідуальний підхід до кожного клієнта. Серед їхніх замовників були Ґвінет Пелтроу та Крістіна Епплґейт. До речі, як приклад у книзі наведені декілька кімнат із будинків цих зірок, організацією котрих займались авторки книги.

Що пише про книгу Publishers Weekly:

З книгою Клеа Ширер та Джоанни Теплін ви не тільки навчитесь організовувати той чи інший куточок вашого будинку (уявляєте, навіть поличку із сухими сніданками та простір під кухонною раковиною). Ви також дізнаєтесь основні правила прибирання та організації, котрі в майбутньому допоможуть вам впорядкувати будь-що.

Дім хюґе

Мік Вікінг 

Час читання: 19 годин.
Кількість вільного простору: 100 зі 100 м2
Кількість сторінок: 288.
Видавництво: КСД.
Рік: 2023.

Це новинка від автора бестселерів «Маленька книга хюґе» та «Маленька книга люке». Книжка має високий рейтинг — на Amazon 4,5; на Goodreads 4,04. Вона от-от стане доступною для читання, ми ж отримали змогу прочитати цю книгу до її виходу. Вона є найдієвішою в цьому топі. Адже книга присвячена не просто облаштуванню домівки чи робочого місця в затишний плейс — автор зібрала комплекс порад, щоб перетворити (майже) будь-яке місце на затишне та безпечне приміщення. 

Мік Вікінг спирається на данські принципи дизайну та має за плечима роки досліджень, а також додає до цього міксу глибокі знання філософії хюґе. Він створив ідеальний посібник із перетворення будинку чи офісу на зручний та гармонійний простір.

У книзі 5 розділів: 

 1. «Магія декору й тонкощі прикрашання оселі»,
 2. «Природне освітлення для затишку в кімнаті»,
 3. «Доступ до зелених насаджень та рослини в будинку»,
 4. «Принципи оселі — запоруки процвітання родини»,
 5. «Чому вдома буває некомфортно і як це змінити».

Радимо зануритися в кожен розділ цієї класної та дійсно затишної книжки. Вона налаштовує на магію перетворень, тому точно допоможе трансформувати власний дім або орендовану студію на острівець спокою в епоху хаосу та змін. А це сьогодні дуже цінні та важливі інстайти.

Мік Вікінг — засновник і виконавчий директор Інституту дослідження щастя в Копенгагені, письменник, оратор. Його статті були представлені в більш ніж 500 ЗМІ, у тому числі в The Washington Post, BBC, Huffington Post, Times, The Guardian тощо. Мік виступав із лекціями на TEDx, а його книжки читають у 39 країнах світу.

Що пише про книгу Кріс Еванс:

Я в справжньому захваті. Читаючи книгу, ви отримуєте неймовірне задоволення. Мік Вікінг розповідає, як перетворити свій дім на храм спокою та комфорту і відчувати себе найщасливішою людиною у світі.

Тема якісного, комфортного та безпечного облаштування домівки й робочого простору сьогодні стала дуже актуальною. Через війну люди вимушені були масово покидати затишні будинки та починати все з нуля, в чужих та незнайомих квартирах. У нашій книжковій добірці є чимало порад, які працюють і в таких складних ситуаціях також. 

Водночас вони зможуть допомогти покращити оселю або звичне офісне приміщення. Адже дім — це місце, де ми все організовуємо та впорядковуємо самостійно. І якщо в домівці, де проводиш найбільше часу, панує хаос, то справи кепські: цей хаос буде й  у голові. Щоб не допустити цього, спробуй поради авторів та авторок із добірки: порядок у кімнаті та голові гарантований. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Чому важлива постійність 

5 Хв
Розповідаємо про навичку, необхідну, щоб досягнути результатів у будь-якій сфері.  Якщо є одна навичка, яка допомагає досягнути успіху у будь-чому, то це…
Свідомі тренди

Як українське стало трендом

9 Хв
Розповідаємо, як товари українських виробників набирають популярності. Українське — у тренді. Зірки світового кіно все частіше й у повсякденному житті, і на…
Свідомі тренди

Екозвичка: пікнік без сміття

5 Хв
Розповідаємо, як відпочивати на природі та не шкодити їй забутим сміттям. Сезон пікніків розпочався! Пора збирати компанію і вирушати на природу, щоб…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *