Свідомі тренди

Як підготуватися до появи цуценяти чи кошеняти

8 Хв

Зібрали основні поради, що допоможуть підготуватися до появи маленьких хвостиків.

Рішення завести пухнастого друга чи друзів — це велика відповідальність. Проте якщо ти готовий на цей крок та маєш достатньо сил, часу й ресурсу, щоб турбуватися про котика чи песика, попереду на тебе чекає багато щасливих моментів. Перед тим, як запросити до родини хвостика, постав собі ці запитання:

  1. Чи можу я собі дозволити домашню тварину?
  2. Чи маю я час доглядати за твариною?
  3. Чи буде моє житло безпечним для тварини?
  4. Чи це правильна ця тварина/порода для мене?
  5. Чи є в мене достатньо підтримки, якщо знадобиться допомога?
  6. Чи реалістичні в мене очікування щодо утримання домашньої тварини?
  7. Чи готовий/а я за потреби поступитися власним комфортом заради свого улюбленця?

Якщо на більш ніж 5 питань зі списку твоя відповідь «Так», їдемо далі. Щоб зробити появу нового члена сім’ї вдома максимально комфортною, зібрали список практичних порад та інсайтів для майбутніх петперентів.

Як підготуватися до появи улюбленця

Крок 1. Знайди ветеринара, який опікуватиметься твоїм улюбленцем: робити щеплення, щорічні чекапи чи надавати екстрену допомогу. На випадок форс-мажору ліпше мати контакти кількох спеціалістів.

Про кваліфікованого фахівця можеш спитати знайомих петперентів або пошукати ветеринарну лікарню за відгуками в інтернеті. Коли обираєш клініку, звертай увагу на:

  • Ліцензію;
  • Обладнання в клініці;
  • Наявність вузькопрофільних фахівців;
  • Сервіс;
  • Графік роботи;
  • Освіту і кваліфікацію лікарів;
  • Відгуки та рекомендації;
  • Вартість послуг.

Крок 2. Долучись до комʼюніті петперентів у соцмережах, додайся до тематичних каналів та чатів, у тому числі зі своїми сусідами, друзями, колегами. Як правило, у собачників, які постійно перетинаються в одному й тому ж парку, вигулюючи улюбленців, формуються невеликі спільноти в месенджерах.

Ось ще кілька корисних посилань, застосунків та блогів, які можуть стати тобі в пригоді:

Крок 3. Купи все необхідне, що знадобиться твоєму новому другу. Що саме треба купити для котика та песика розкажемо в наступних розділах. Замовити всі ці потрібні штуки за приємними цінами з доставкою додому можна на MAUDAU.

Що купити перед тим, як завести кошеня

Базовий стартерпак, який знадобиться після появи котика:

Переноска. Знадобиться тобі одразу, щоби привезти кота додому, возити до ветеринара, носити в укриття, брати із собою в поїздки й так далі. Обирай таку, яку тобі буде зручно носити та яка буде підходити котику за розміром. Заразом можеш одразу взяти і шлею та повідець — з дитинства котика можна буде привчати до прогулянок.

Лежанка або будиночок. Кошеняті знадобиться власний куточок, де воно буде почуватися в затишку та безпеці. Обирай таку лежанку, щоб котику було зручно там знаходитися та залізати туди. Можна брати «на виріст».

Миски для їжі та води. Обирай ємності з якісного харчового матеріалу (кераміка, метал, алюміній).

Корм. Цей аспект ліпше проговорити з ветеринаром або людиною, у якої братимеш кошеня. Обирай корм, що не містить барвників, консервантів та підсилювачів смаку. Краще, щоб у складі корму чітко вказували, яке м’ясо там використовується, а не абстрактні назви інгредієнтів. Не варто надмірно заощаджувати на їжі для хвостика, щоби потім не довелося лікувати його. На маркуванні кормів для маленьких хвостиків має бути вказано «для кошенят».

Лоток. Обирай такий, щоб котику в нього було зручно залазити, інакше є ризик, що ходити в туалет малюк буде в інші місця. Якщо ти береш кошеня, яке ще не привчене до лотка, запасись пеленками, спреєм для привчання до лотка та спреєм, що прибирає запахи.

Примітка від авторки: прибрати запах котячої сечі з меблів найкраще мені допомогли засоби Nature’s Miracle. Вони не дешеві, але з мого досвіду мають найкращий ефект.

Наповнювач. Їх існує безліч видів. Серед найпопулярніших:

  • Силікагелевий добре вбирає вологу та запахи, він досить економний, проте не найдешевший. Також він синтетичний, тому не всі петперенти його радять. Змивати в унітаз його не можна.
  • Кварцевий наповнювач схожий на силікагелевий, але натуральний за складом. Він також не найдешевший, але його теж вистачає на досить довго.
  • Деревний наповнювач найдешевший. Він екологічний, його можна змивати в унітаз. З мінусів — котик може розносити його по всьому дому. Також він слабше вбирає засоби, ніж багато інших.
  • Бентонітовий (глиняний) наповнювач не розноситься по квартирі, але від нього може бути пил. Його не можна змивати в унітаз.
  • Соєвий наповнювач екологічний, економний. Його можна змивати в унітаз, а ще він не розноситься за лапами улюбленця за домом.

Коли обираєш наповнювач, можна поекспериментувати, щоб знайти оптимальний варіант для твого котика, чистоти в домі та гаманця. Проте інколи зміна наповнювача може бути причиною, чому котик ходить повз лоток — тому будь уважним та обережним.

До речі, щоб зменшити кількість наповнювача, який все-таки може розноситися за лапами, можна постелити перед лоток килимок.

Мальт-паста. Її потрібно давати мурчику, щоб його шлунок не забивався шерстю.

Смаколики. Допоможуть у тренуванні та вихованні котика, а також для ігор, турботи про його шерсть та зубки.

Іграшки. Кошенята дуже активні та енергійні, прагнуть пізнавати світ. Запасись паличками з пір’ям, м’ячиками, інтерактивними іграшками, мишками. Якщо є можливість, зверни увагу на інтерактивні іграшки — наприклад, смарт-м’ячики, головоломки тощо.

@sonya_wons

Знали про такий вид ігор? #кіт #котик #сфінкс #котики #зооконтент #котоконтен #коти #котячийпсихолог #котячийблог #cat #кошеня #sphinxcat #sphinx #інтерактивнаіграшка #гра #градлякотів

♬ оригінальний звук – КОТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ

Засоби для гігієни кота: гребінці, пуходерки, щітки для догляду за шерстю, ножиці для кігтів. Пізніше ветеринар може порадити засоби для чищення зубів, вух та протирання очей.

Кігтедряпка. Котам необхідно точити кігтики, тому обов’язково подбай про дряпки: вертикальну (щоб кіт міг потягуватися) та горизонтальну. Можеш обирати їх із різного матеріалу, щоб зрозуміти, що більше подобається пухнастику. Якщо проігноруєш цей пункт, не дивуйся, що удар на себе візьмуть килими, м’які меблі тощо.

Як підготувати дім до появи кота

  • Чітко розділи на зони простір для кошеняти: місце відпочинку, зона ігор, місце годування, туалет. Коти люблять чистоту, тому вони не будуть їсти поряд із лотком.
  • Захисти поверхні диванів та крісел чохлами з матеріалу антикіготь.
  • Встанови на вікна сітки «антикішка».
  • Прибери з доступної для кошеняти висоти предмети, що можуть розбитися.
  • За можливості заховай усі дроти та штуки, які можуть бути згризеними.
  • низ стін зі шпалерами також ліпше закрити або заставити чимось;
  • уважно слідкуй за рідинами та засобами, якими миєш підлогу: котик може отруїтися занадто токсичними миючими засобами;
  • Перевір, чи кімнатні рослини не токсичні для котів, адже мурчик може пробувати на зуб домашню рослинність.

Читай також: «Важливі процедури, щоб захистити котика від паразитів»

Що купити перед тим, як завести цуценя

Набір, що знадобиться на перших етапах появи щеня, багато в чому аналогічний до котячого, проте є доповнення та деякі відмінності. На них зупинимося детально.

Ліжечко. Обирай з урахуванням того, що песик виросте. Якщо не матимеш для песа особистої лежанки, будь готовим, що в тебе «відберуть» частину ліжка, крісло, килим, подушку або щось інше м’яке та комфортне для відпочинку.

Пелюшки. Поки привчатимеш малюка до вуличного туалету, без них не обійтися. Якщо є заводиш маленького песика, для них є спеціальні лотки.

Миски для їжі та води. Обирай із нержавіючої сталі або кераміки. Краще обирати в міру важкі тарілки, щоби песик їх не перевертав.

Корм. Найкраще для вибору звернутися за консультацією до ветеринара, оскільки варто заважати на породу песика, його вік, розмір, особливості. Раніше ми розповідали, чого не має бути в кормі складу для собак та як обрати корм для собак із чутливим травленням.

Іграшки. Обирай «міцні» іграшки з безпечних матеріалів. Наприклад, якщо песик розгризе пластикову іграшку, він може проковтнути гострий уламок і пошкодити внутрішні органи, а якщо проковтне неякісний поролон чи резину — може мати проблеми з травленням. Порадься з досвідченими петперентами або ветеринарами.

@marina_and_lucky

#собака #собачежиття #собакаукраїна #кінологукраїна #дресируваннясобак #кінологодеса

♬ оригинальный звук – Марина Бойко

Нашийник та повідець. Для цуценят середнього розміру ширина нашийника має бути 2–3 см. Якщо в песика тонка шия, краще підібрати ширший нашийник. Багато ветеринарів радять для вигулу обирати шлею з нейлону або шкіри. На нашийник можна повісити адресник із контактною інформацією про улюбленця.

Засоби для грумінгу. Як і для котиків, щенятам знадобляться гребінці, пуходерки, кігтерізки, рукавички для вичісування шерсті та зубні щітки.

Як підготувати дім до появи собаки

  • Радимо застелити ліжко, дивани, крісла пледами — їх прати легше, аніж замовляти хімчистку.
  • На перший час можна прибрати з підлоги килими, поки пес не привчився терпіти до вулиці.
  • Заховай кабелі та шнури від техніки, щоб вберегти їх від погризіння.
  • Зберігай ліки, токсичні та хімічні речовини в недоступному місці, прибери отруйні рослини, якщо такі є.
  • Заховай будь-які маленькі предмети, які цуценя може погризти чи проковтнути. Це також стосується дитячих іграшок, шпильок, поліетиленових пакетів та гумок. Не забудь про взуття: цуценята обожнюють його гризти.

Читай також: «Важливі процедури, щоб захистити собаку від паразитів»

Ці базові рекомендації допоможуть тобі максимально комфортно підготуватися до появи хвостатого друга. Та найголовніше — це любити та дбати про свого пухнастика. Пам’ятай, що з появою хвостика твоє життя суттєво зміниться. Це можуть бути й ранні підйоми, і подряпані шпалери, й ускладнені подорожі, адже хвостика потрібно буде на когось залишати. Також можеш забути про особисті кордони, коли ходитимеш до вбиральні або чимось ласуватимеш.

@ke_ke_i

#dog There is an emotion called growing up together 🥰🥰一緒に成長するという感情がある#dogs #pet #DogsOfTikTok #funny #犬 #アヒル #可愛い犬 #ペット #面白いペット #田園風景 #癒し #上热门

♬ 羽肿 – Windy Hill – 羽肿

Проте головне запастися терпінням та розумінням до свого улюбленця. Адже тварина — це відданий та люблячий друг, для якого ти — цілий світ. Тож бажаємо міцних нервів, сталевого терпіння та великої-превеликої любові до своїх нових друзів!

177 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Штучний інтелект не лише для роботи

7 Хв
Розповідаємо ідеї, як можна користуватися AI-технологіями на дозвіллі
Свідомі тренди

Що таке афірмації та приклади позитивних афірмацій на кожен день

7 Хв
Розповідаємо, про те що таке афірмації та як вони працюють, розглянемо приклади позитивних афірмацій на кожен день і як правильно їх промовляти
Свідомі тренди

Що робити коли немає світла або просто нудно вдома

7 Хв
Розповіаємо, чому ми нудьгуємо, що це нормально, та даємо декілька порад що можна робити, коли скучно, немає світла або чим можна зайнятися вдома
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць