Свідомі тренди

10 тенденцій свідомого лайфстайлу

11 Хв

Розповідаємо, що таке свідомий стиль життя та про його головні тенденції 2023 року, які вже частково встигли увійти в наші життя.

Свідомий лайфстайл або усвідомлений підхід до життя це стиль життя, коли людина будує етичні та нетоксичні стосунки із довкіллям та оточенням, тобто відстежує наслідки своїх вчинків та намагається ставитися турботливо до себе, природи та людей, з якими спілкується.

Наприклад, свідоме споживання — це якщо ти не купуєш зайвого, звертаєш увагу на якість товарів, даєш друге життя речам, замість того, щоб одразу відправити на смітник. Завдяки цим простим, але усвідомленим рішенням, ти турбуєшся про планету та її майбутнє.

Надихнулися текстом ThePaddock та розповідаємо про десять цікавих і помітних тенденцій свідомого лайфстайлу, які вже змінюють наше суспільство.

Як жити краще за допомогою сучасних тенденцій

Сталий спосіб життя

Сталий спосіб життя (sustainable living) — це коли ти намагаєшся жити так, аби задовольнити свої потреби й не використати всі ресурси планети, щоби було що лишити наступним поколінням. Наші предки не дуже заморочувалися цим, тож ми пожинаємо наслідки: глобальне потепління, що цього літа було особливо відчутним, сміттєзвалища величезних розмірів, які забирають території, де люди могли б жити або вирощувати рослини, та багато іншого.

Але якщо кожен із нас поступово буде впроваджувати у своє життя сталі рішення, наші діти, онуки та їх нащадки матимуть шанс жити на Землі з комфортом. Сталі рішення — це велосипед або прогулянка пішки замість таксі чи маршрутки, багаторазовий шопер замість пакета, власна термочашка замість одноразового стаканчика для кави й так далі. Нічого складного.

@julianadeliberais

Preventing waste is definitely a priority in this household and it applies to everything. I’ve got so many more things. Let me know if you want a part 2 😉 #sustainableliving #sustainability #lowwasteliving #lowwastelifestyle #zerowaste #ecotips #ecohacks

♬ Aesthetic Girl – Yusei

Глобально на ситуацію також впливають шопінг-звички людей, адже попит формує пропозицію. Дослідження Statista розповідає, що за останні п’ять років (з 2017 по 2022 роки) споживачі по всьому світі все частіше почали обирати екологічно чисті товари та товари від етичних брендів у будь-яких сферах життя — харчування, мода, транспорт, здоров’я і так далі.

Екологічно чисті товари — це ті, виробництво яких нешкідливе для довкілля. Наприклад у відео нижче дівчина показує багаторазові серветки, які можна використати, випрати в пральній машині та спакувати назад у силіконову коробку та і використовувати їх далі. Це еко-френдлі.

@newlifestyleabb

Reply to @canaldays Not for everyone I know but I like mine. 😂 #ecofriendlyproducts #handkerchief #zerowaste #ecofriendly #sustainability #sustainableliving #lastobject

♬ Life Goes On – Oliver Tree

Про те, які бренди етичні ми розповідали в статті: «Що таке етичний бренд».

Турбота про психологічне здоров’я

Бути здоровим ментально так само важливо, як бути здоровим фізично. За останні роки все більше людей почали розуміти це і турбуватися про свій психічний стан — звертатися до психологів, займатися медитаціями і так далі.

Також з’явилося багато доступного та якісного контенту про психологію, що намагається правдиво показати різноманітні психологічні розлади й захворювання та донести до суспільства, що ментальні проблеми потрібно лікувати, а мати їх — зовсім не соромно.

Наприклад, у серіалі «Сучасне кохання» в третій серії героїня Енн Геттевей демонструє, як живуть люди з біполярним розладом особистості, а у фільмі «Таллі» із Шарліз Терон підіймають болісну тему післяпологової депресії.

@anniefran

this happens to me almost all the time. i prepared everything really really well then when the mood changes, it went down like i jump out of the cliff. #Bipolar #bipolarscene #mentalhealth #modernlove #annehathaway

♬ original sound – Ann.fr – Ann.fr

Такий контент допомагає зменшити негативне стереотипне ставлення до людей, що мають певні проблеми, такі як депресія, розлади харчової поведінки, психічні (межовий розлад, шизофренія тощо) і так далі. Завдяки цьому люди починають більш відкрито говорити про свої проблеми та вирішувати їх. Це особливо важливо під час стресових, кризових та небезпечних умов, у тому числі таких як війна.

Також усе більше компаній намагаються турбуватися про психологічне здоров’я своїх співробітників, адже це безпосередньо впливає на їх діяльність. Наприклад українська IT-компанія Brainstack_ найняла в штат People Partner/Психолога з вищою психологічною освітою. Ця спеціалістка проводить для працівників вебінари, командні заходи, співпрацює з HR-рами й тімлідами та за потреби надає індивідуальні консультації.

Майндфулнес або бути включеним у своє життя

В акторстві є таке поняття — «бути включеним». Це означає не просто спостерігати за подіями та «плисти за течією», а бути учасником процесу. Бути включеним у своє життя означає взаємодіяти з навколишнім світом, впливати на нього вчинками, жити тут і зараз, а не бути думками в майбутньому чи минулому. Розвинути це уміння допомагають техніки майндфулнес, а також йога, усвідомлене дихання та інші практики.

Майндфулнес — це безоцінкова усвідомленість, яку людина отримує, коли концентрується на моменті «тут і зараз». На основі цієї концепції, що у 1970-х роках ввів у обіг американський професор медицини Джон Кабат-Зінн, є психологічні практики та медитації, які допомагають боротися з тривожністю, депресивними станами, хронічним стресом. Вони дають можливість зосередитися на моменті, у якому ти знаходишся, позбутися зайвих думок, прийняти та пережити. Тобто не жити на «автопілоті», а чітко усвідомлювати що, коли і для чого ти робиш.

Майндфулнес-медитації вчать людину концентрувати свою увагу на якомусь процесі, а не своїх думках. Спершу це складно, проте якщо робити практикуватися щоденно по 5–10 хвилин на день, результат не забариться.

@mindfulness.with.mads

Mindful habits = the best habits 🤍 try them out #mindfultips #meditation #mindfulliving #fyp #minimalism

♬ Pieces (Solo Piano Version) – Danilo Stankovic

Імерсивний досвід

Цей тренд продовжує попередній, адже з англійської «immersive» перекладається як «залучений». Тобто людина має не просто спостерігати за чимось, але й «переживати» цей досвід на собі, брати участь у процесі.

Один зі способів отримати імерсивний досвід — це театр. Якщо про класичні спектаклі говорять «я це бачив», то про імерсивні — «зі мною це сталося». Але не театром єдиним: такими можуть бути музеї, парки атракціонів та відпочинку, ігри чи розваги віртуальної реальності. Тренд на імерсивність суттєво вплинув на розвиток індустрії розваг і туризму.

@hungry_artist_

My favourite immersive art experience in London right now! Shout out to the models in my video who happened to walk into the frame and made it work #londonexperiences #frameless #artexhibitionlondon #immersiveexperience #thingstodoinlondon

♬ original sound – Hungry Artist | Halal London

Отримати імерсивний досвід допомагають технології. Віртуальна або доповнена реальність створює середовище, яке дозволить тобі прожити подію, у сюжет якої ти заглиблюєшся.

В Україні імерсивний досвід просуває команда Uzahvati, яка називає себе «театром поза театром». Вона створює вистави та проєкти, за допомогою яких його учасники (не просто глядачі) можуть досліджувати себе, свої емоції та навіть змінюватися.

Функціональний фітнес

Функціональний фітнес — це вправи, що імітують звичні рухи, які людина робить у повсякденному житті: біг, кроки по сходах чи нерівній поверхні, нахили (щоб щось підняти), підіймання ваги руками (наприклад, пакетів із продуктами), присідання і так далі. Ці вправи направлені на те, щоб укріпити м’язи та серце, зробити їх більш витривалими, покращити координацію, гнучкість та моторику.

Перевага цього фітнесу в тому, що тіло навантажується рівномірно. Цей вид спорту фокусується на турботі про організм, підтримці його в тонусі. У таких тренуваннях важлива якість виконання вправ, а не кількість підходів чи вага, з якою ти займаєшся.

@fitbexie

functional fitness. not just a clusterf*ck of random movements you see your favorite influencers posting 🤨 #functional #fitness #functionalworkout #functionalfitness #coach #fittok #fitnessmotivation

♬ Sweater Weather (Sped Up) – The Neighbourhood

Трав’яні добавки

Трав’яні добавки — це продукти, отримані з рослин та/або їх олій, коренів, насіння, ягід чи квітів. Їх вживають як біологічно активні добавки до раціону, щоб зміцнити імунітет, покращити самопочуття або боротися з локальними проблемами в тілі. «Коріння» цього тренду тягнеться з давніх часів, коли саме рослини були головними ліками.

Серед популярних трав’яних добавок — ехінацея, куркума, імбир, ромашка, м’ята, алое та багато інших. Також модними стали продукти, отримані з конопель, але без «п’янкого» ефекту: борошно, конопляний протеїн, «кава» на основі цикорію з коноплі, олійка CBD, що має заспокійливий ефект та допомагає розслабитися.

Читайте також: «Що буде модно їсти та пити у 2024 році»

@sabrinabawa

Drink this for better digestion ❤️ this is my all-time favourite ginger tea recipe, save for later! Sign up for the free detox challenge, link in bio to join 😊This is for informational purposes only, always check with your doctor before trying new herbal supplements, spices, or practices.#healthylifestyle #detoxtea #herbaltea #gingertea #herbalremedies

♬ original sound – Sabrina Bawa | Detox&Wellness

Пам’ятай, що навіть рослини, які здаються безневинними, можуть викликати алергію та непереносність у деяких людей. Тож закликаємо не займатися самолікуванням, а у випадку поганого самопочуття чи хвороб обов’язково звертатися до лікаря.

Мінімалізм

Основний принцип мінімалізму: «Менше — значить більше». Ідея цього руху в тому, що життя може бути щасливим і повноцінним, якщо ми зосереджуємося на речах, які насправді мають значення, а не будемо обмежуватися лише матеріальними благами. Потрібно позбуватися всього зайвого — що не приносить користі, не працює на тебе, не дарує радість. Такі речі крадуть твій простір. Потрібно надавати перевагу меншій кількості речей, але вони повинні бути якісними та корисними.

@luke_liu

why i stand by living minimally #minimalliving #minimallifestyle #minimalism #minimalist #simplelife #simpleliving

♬ Golden Hour: Piano Version – Andy Morris

Мінімалізм впливає на багато сфер життя, у тому числі на індустрію моди: багато людей обирають мінімалістичний гардероб і інвестують у високоякісні, універсальні речі. Ця тенденція може призвести до зменшення відходів і зміну вектора сфери моди із fast fashion на slow fashion.

«Швидка» мода — це коли бренди в короткий час конвеєрно штампують величезну кількість одягу, постійно створюють нові низькоякісні недорогі колекції та стимулюють людей купувати нові й нові речі. Як наслідок, магазини не встигають розпродати одяг, а покупці — зносити той, що придбали. Тож багато товарів у хорошому стані опиняються на смітниках.

@abciview

Insane 🤯 #WarOnWasteAU #CraigReucassel #Sustainability #FastFashion #Australia #Environment #Fashion #FashionIndustry

♬ original sound – ABC iview – ABC iview

Цифровий детокс

Життя нині стало потужно залежним від технологій. Особливо сильно це відчувалося з приходом перших блекаутів. Люди проводять у своїх гаджетах більшість часу — як робочого, так і вільного. Тому рано чи пізно до людей приходить усвідомлення: час відпочити від соціальних мереж та інтернету. Це допомагає знизити рівень стресу й покращити стан психічного добробуту, знижує тривожність та підвищує продуктивність.

@subhan.mahmood

short form content is ruining your brain – time to take a break #selfimprovement #digitaldetox #productivity #study

♬ original sound – Subhan

Діджитал-детокс може бути різним:

  • поїхати на відпочинок у місце, де немає зв’язку,
  • встановлювати обмеження на екранний час у додатках,
  • вимикати сповіщення під час сну та в неробочий час,
  • і так далі.

Цінувати всі культури

Цей тренд фокусується на тому, щоб вивчати світові культури та традиції, цінувати цю різноманітність і пишатися нею. Завдяки цьому тренду набирають популярності програми культурного обміну та мультикультурні заходи.

@yuus_adventures

Regarding Foreigners Wearing Kimono #culturalappropriation #culturalappreciation @ゆりこ

♬ オリジナル楽曲 – Yuu’s adventures – Yuu’s adventures

Тренд навіяний бажанням прогресивного суспільства розуміти та поважати людей, які росли в різних куточках планети. Усвідомлення особливостей інших культур розширяє наш світогляд та допомагає легше сприймати людей, не схожих на нас.

Важливо розділяти поняття культурної оцінки (appreciation) та привласнення (appropriation). Наприклад, якщо люди, митці, дизайнери, артисти надихаються культурою, ставляться до неї з повагою та коректно використовують її елементи у своїй творчості, її носії ставляться до цього позитивно. Інший випадок — коли запозичують елементи культури без вказівки авторства, виставляють їх у негативному контексті або ставляться без належної пошани. У такому випадку це викликає лише обурення та конфлікти. Тому в тренді — толерантний та свідомий підхід до різноманіття культур.

@ebifriedjp

Emphasis on “doing it the right way”. #japan #asia #traveltok #experiencejapan #traveljapan #tokyo #asakusa #kimono #culturalappropriation #culturalappreciation #culturalappreciationdoneright♥️ #traveltips #travelling

♬ cookie – 🎧

Колівінги

Колівінги — новий популярний тренд серед молоді. Для старшого покоління такий стиль життя досить незрозумілий, адже асоціюється із гуртожитками та комуналками. Проте для багатьох колівінг це не спосіб заощадити на орендній платі, а дещо більше.

Це велика квартира, як правило в центрі міста, у якій живуть незнайомці, об’єднані спільними поглядами на життя, планами, цілями. Люди, що живуть у колівінгах, прагнуть зробити своє життя кращим та розвиватися як особистості. Для цього вони поміщають себе в середовище однодумців, разом із якими навчаються, спілкуються та здобувають новий досвід. Це перегукується із тезою про те, що ти — це середнє арифметичне твого оточення.

Щоби потрапити в таке ком’юніті потрібно пройти відбір, співбесіду та довести, що ти прагнеш жити краще й готовий допомагати в цьому своїм потенційним співмешканцям. У таких місцях важливу роль відіграє спільний побут, взаємодія людей між собою — вони разом займаються домашніми обов’язками та проводять частину вільного часу разом. У колівінгах люди можуть жити роками.

@kse_university

Відео-екскурсія колівінгу вже на сторінці 😉 #рекомендації #університеткиїв #вступ2023 #абітурієнт

♬ GASLIGHT – INJI

Усі ці тренди об’єднані бажанням людей жити краще: бути здоровими, розумними, прогресивними, розвиватися та досліджувати світ довкола себе.

Жити свідомо — це вже не модний тренд, який підтримують одиниці, а загальносвітова тенденція. Усе більше й більше людей стають прихильниками цього лайфстайлу. Це не може не тішити, адже так формується відповідальне доросле суспільство, яке прагне жити своє краще життя і працює заради цієї мети.

177 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Штучний інтелект не лише для роботи

7 Хв
Розповідаємо ідеї, як можна користуватися AI-технологіями на дозвіллі
Свідомі тренди

Що таке афірмації та приклади позитивних афірмацій на кожен день

7 Хв
Розповідаємо, про те що таке афірмації та як вони працюють, розглянемо приклади позитивних афірмацій на кожен день і як правильно їх промовляти
Свідомі тренди

Що робити коли немає світла або просто нудно вдома

7 Хв
Розповіаємо, чому ми нудьгуємо, що це нормально, та даємо декілька порад що можна робити, коли скучно, немає світла або чим можна зайнятися вдома
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Як планувати, щоб досягати цілей