Розповідаємо, як обрати шкільний наплічник та на що треба обов’язково звернути увагу.
Останні роки в Україні досить нестабільні, але одна з речей, що залишаються незмінною — школа. Де б вона не була, у класі, онлайн чи в бомбосховищі, вона формує дисципліну і дає дітям необхідні знання для інтелектуального розвитку і дорослішання.
Цьогоріч дітей планують повернути до класичного офлайн-навчання. Тому батькам потрібно підготувати школярів до нового навчального року — завчасно придбати зошити, канцелярію та сумку для походів до школи.
Розповідаємо, на що звернути увагу, щоб обрати найкращий для своєї дитини рюкзак у школу (або не тільки рюкзак).
Який найкращий шкільний наплічник для спини
Найпопулярніші шкільні сумки — твердий ранець і мʼякий рюкзак. Ранець від рюкзака відрізняється тим, що перший має твердий корпус та ортопедичну спинку, а другий — м’які. Саме ранці рекомендують носити молодшим школярам, адже їхня спина ще не сформована, а рівна поверхня запобігає викривленню хребта. Тож ранець буде ідеальним варіантом замість рюкзака для першокласника.
Хороший ранець для школи повинен мати щільний каркас і регульований поясний ремінь — він допомагає рівномірно розподілити навантаження по тілу дитини. За такі ж функції відповідають нагрудні ремені. Важливо, щоб він щільно прилягав до спини та не міняв положення. Переконайся, що верхній край ранця не впирається в потилицю дитині, а нижній — не тисне в спину: дно рюкзака має знаходитися на 4 см нижче талії, а верхній край — на рівні плечей.
Учні старших класів та студенти мають більш міцний хребет, тому м’які мішкоподібні рюкзаки не будуть шкодити їх поставі так сильно, як малим дітям. Проте для них також варто обирати якісні сумки, які не будуть загострювати сутулість, сколіоз та перевантажувати м’язи спини.
Важливо, щоб задня стінка рюкзака була щільною, але м’якою. Таким чином у спину не будуть впиратися кутики книг або тверді предмети, тому дитина не відчуватиме дискомфорту.
Сумки з м’якими плечиками й широкими лямками (4-5 см) зручніше відчуваються на плечах, ніж з тонкими, які можуть врізатися. Краще обирати моделі рюкзаків з подвійними лямками. Також важлива довжина лямок — їх потрібно регулювати.
Шкільні ранці з м’якими лямками та м’якою спинкою — ідеальний вибір.
Якого розміру має бути шкільний рюкзак
Найважливіше у рюкзаку не його вартість, бренд чи зовнішній вигляд, а те, щоб він підходив школяру за зростом та розміром. Якщо він ширший за плечі дитини, то їй буде важко його носити. Середина рюкзака повинна бути на рівні талії. Не купуй ранці «на виріст», адже за час, поки дитина буде рости, її спина може деформуватися.
Рюкзак повинен бути містким, але не занадто великим, адже тоді його буде важко носити. Стандартному шкільному портфелю достатньо об’єму 15-20 літрів, щоб там помістилися шкільні підручники, канцтовари, особисті речі та ланч-бокси дитини.
Надавай перевагу рюкзакам з кишенями та невеликими відділеннями для рівномірного розподілу ваги. До того ж так дитині буде легше підтримувати порядок у рюкзаку.
Скільки має важити шкільний рюкзак
Зважай, скільки важить порожній рюкзак. Обирай моделі сумок, створені з легких матеріалів, щоб сам виріб, в ідеалі, не був важчим 1 кг. На спині дитина не повинна носити вагу, більшу ніж 10-12% її маси тіла. Взагалі не рекомендується, аби повна вага завантаженого рюкзака перевищувала 2-3 кг. В іншому разі носіння важкої сумки може викликати порушення постави, болі в спині та попереку навіть у ранньому віці.
Моделі з твердим корпусом важчі, ніж з м’яким, тому часто вони під вагою речей сповзають, а лямки розтягуються. Через це дитина більше нахиляється вперед аби розподілити вагу — це може негативно відобразитися на її поставі.
Кришка портфеля на защіпці теж додає йому ваги. Ба більше, така защіпка може не завжди бути надійною. Дитина може не помітити, що її сумка відкрита, і по дорозі додому або під час пробіжок чи активних ігор, загубити частину речей. Варіант із замком — полегшений та надійніший.
З яких матеріалів краще обирати рюкзак
Хороший шкільний портфель щільно прилягає до тіла і не сповзає, проте якщо його тканина (у місці дотику до спини) не дихає, то у спекотну погоду від нього можна постраждати: піт стане поживним середовищем для розвитку бактерій та попрілостей. Зверни увагу на моделі, де на спинці використовують спеціальну сіточку.
Також варто перевірити, чи безпечні матеріали, з яких зроблений рюкзак (чи містять вони канцерогенні або алергенні речовини). Перед купівлею товару варто ознайомитися з документами про якість бренду.
Слушна думка купити рюкзак із водонепроникної тканини, аби в погану погоду книжки та зошити не розмокли.
Шкільний рюкзак у середньому носять рік або два, тому зносостійкість має також бути у пріоритеті. На цей фактор впливає також дно рюкзака: якщо воно тверде, то більш витривале до того, щоб його ставили на підлогу, асфальт або землю біля дитячого майданчика.
До речі, як правило, старшокласники надають перевагу сучасним шкільним рюкзакам, тож вони потім можуть використовувати шкільні ранці для походів в університет.
Чи є сенс обирати модний рюкзак в школу
Як і дорослі, діти та підлітки хочуть виглядати модно і класно перед своїм оточенням, демонструвати свої захоплення у зовнішньому вигляді. Компанії-виробники шкільних рюкзаків пропонують безліч варіантів у різних стилях, які враховують різні смаки школярів.
@lyceum1man 😂 #рюкзак #школа #прикол #навчання #дистанційка #портфель #пранк #топ #тренд #ржач #рофл #рек #рекомендації #хочуврек
♬ Schizophrenic – ShadowStorm & GhostyPlaya
Модні шкільні рюкзаки для дівчат та хлопців мають не тільки практичне значення носити у них книги та зошити. Яскраві, барвисті, з персонажами улюблених мультфільмів — вони можуть спростити адаптацію дитини у новому колективі. Таким чином діти дізнаються про спільні інтереси та захоплення. Крім того, якщо дозволити дитині самостійно обрати річ, яка їй подобається, це буде підіймати їй настрій та може допомогти подолати стрес перед походом до школи або поверненням туди.
З точки зору практичності радимо обирати такі кольори та тканини, на яких не дуже видно бруд та які легко чистити. Тобто для першачків та учнів приблизно до 9 класу білий текстильний наплічник — не найбільш раціональний вибір.
Проте варто зважати на дрес-код школи: якщо яскраві барвисті ранці з персонажами мультфільмів правилами заборонено, то доведеться залишити їх для дозвілля або поїздок кудись.
Підсумуємо
Окрім рюкзаків та ранців існує ще багато варіантів сумок. Підліткам подобаються шопери або сумки на одне плече, а дорослі школярки люблять обирати місткі жіночі сумки, прихильники стриманого стилю надають перевагу портфелям. Якщо школяр має проблеми зі спиною або йому важко носити рюкзак на плечах, ідеальним варіантом стануть рюкзаки на коліщатках.
Коли обираєш рюкзак в школу, зважай на вік дитини, зріст, її смаки та вподобання. Саме їй потрібно користуватися цією річчю, тож варто, щоб вона їй подобалась. Прислухайся до дитини, наскільки їй зручно та комфортно, чи не болить у неї спина.
До вибору сумки в школу потрібно підійти ретельно. Рюкзак для дітей 1-3 класів відрізняється від шкільного рюкзака для підлітка. Правильний вибір шкільного рюкзака важливий, адже якщо дитині він не подобається або болить спина від його носіння, це може викликати біль, дискомфорт і стрес. Як наслідок, дитина може втратити мотивацію і почати гірше вчитися.
І last, but not least: потурбуйся про елементи-світловідбивачі на рюкзаку дитини. Вони необхідні для її безпеки у сутінках, під час поганих погодних умов та блекаутів.