Гайд покупця

Правила весняних ароматів

7 Хв

Розібралися як підбирати аромати, що нас оточують: від парфумів до ароматизаторів у машину.

Зміна сезонів змушує нас до змін в усьому: одяг, режим дня, смаки в їжі. Це стосується й ароматів, які ми обираємо.

Природно, що на холодний сезон хочеться максимального тепла та затишку: у домашній декор додати свічки та гірлянди, щоб наповнити приміщення світлом; узяти пухнастий плед та вʼязані речі, навіть якщо це не повʼязано з холодом напряму. Серед ароматів обираємо ті, що нагадують про тепло — дерево, спеції, цитруси. Найкращим способом провести вихідний здається можливість лишитися вдома з кіно чи книгою, спекти пиріг, зварити глінтвейн чи заварити горнятко ароматного чаю.

Тільки-но відчувши тепло, люди ніби починають «прокидатися» від зимової сплячки. Хочеться яскравіше одягатися, багато гуляти, купувати додому свіжі квіти та готувати більше салатів зі свіжих овочів. Так само й аромати — починають подобатися більш весняні, свіжі, легкі, квіткові.

Як оновити парфум на весну

Зима — ідеальний час для носіння більш насичених ароматів: температура тіла нижче, і саме через температуру легкі парфуми можуть здаватися приглушеними та неяскравими. Тому взимку частіше обираєш сильні аромати, які інтенсивніше відчуваються. Коли навесні температура тіла підвищується, раптом зимові аромати стають ще сильнішими, тому краще вибрати легший аромат, який відчуватиметься свіжим і повітряним, а не важким або пряним.

Розуміння нот аромату допомагає зробити правильний вибір. Як правило, парфумери створюють аромати за принципом тріади: верхня нота, середня нота й нижня нота. Протягом часу ці три нотки змінюють другу і змінюється характер аромату — розкривається весь його букет.

  1. Верхні ноти — початкові. Їхнє звучання можна відчути протягом перших 5–10 хвилин.
  2. Середні ноти — ноти серця. Розкриваються протягом наступних 10–20 хвилин та звучать від 1,5 до 3 годин.
  3. Кінцеві ноти — шлейф. Проявляються разом із середніми нотами та досягають свого піка звучання через 2 години. Для деяких ароматів звучання нот шлейфу може тривати до 8 годин.

Класичні весняні запахи — це запахи зелені. З цією порою року асоціюються свіжість та цвітіння. Класичні весняні ноти включають бергамот, лимон і мандарин, а також романтичні квіткові ноти, такі як ірис, жасмин і троянда.

Читай також: «Тренди парфумів на 2024 рік»

Як поєднувати аромати

У тебе може бути лише один парфум, але не тільки він буде створювати твій аромат. Дезодорант, спреї для тіла, олія для волосся, лосьйон для шкіри — усе це буде поєднуватися та грати разом, створюючи загальний аромат, що відчувають люди довкола.

Іноді такий мікс запахів може доповнювати образ, але деякі аромати перемішуючись між собою починають відверто неприємно пахнути. Щоб уникнути цього, намагайся не змішувати аромати різних груп: наприклад, ягідні та квіткові. Здається, що обидва аромати солодкі та яскраві, але змішавшись їхні ноти можуть призвести до небажаних наслідків.

Один аромат — основний, інші — додаткові. Наприклад, якщо знаєш, що олія для волосся має сильний аромат, то в день після миття голови краще скористатися туалетною водою, а не парфумом. Якщо плануєш зайнятися спортом, то використаєш значну кількість дезодоранту. У такому випадку до тренування краще не використовувати парфум, а нанести його вже після занять та душу.

На відео — лайфгак, як розподілити аромат улюблених парфумів по тілу рівномірно та подовжити час їх звучання на тілі. Для цього способу варто обирати лосьйон з нейтральним запахом.

@valentinojamiro

#aanhechten met @Alyssa Lorraine dit ga ik nu elke dag doen

♬ origineel geluid – Jamirovalentino🪐

Правила використання ароматів

Існують правила використання ароматів, згідно з якими парфуми рекомендовано використовувати ввечері, туалетну воду — у спекотну та вологу погоду влітку, а парфумерну — узимку та в міжсезоння.

Туалетна вода містить у своєму складі 15–20 % олійних ароматичних речовин, розчинених у спирті високої концентрації. Таким варіантом рекомендовано користуватися вдень, а найбільш вираженими в ньому є середні ноти серця.

Основна відмінність парфумів від туалетної та парфумованої води — у максимальній концентрації есенцій: від 20 до 40 %. Завдяки цьому продукт не тільки стає дуже стійким, а й набуває шлейфу, а запах може зберігатися до декількох днів на шкірі та протягом тривалого часу на тканинах та одязі.

Ароматична вода відрізняється тим, що основним її компонентом є не спирт, а дистильована вода. Саме в ній розчинена олійна ароматна композиція. Такий склад може використовуватися не тільки дорослими, але й дітьми, а також людьми з підвищеною чутливістю до спиртовмісних продуктів.

Весняні аромати для дому

Як наповнити весняними ароматами дім? Спочатку розберемося, що може наповнювати простір ароматом. Найуніверсальніший формат — це аромадифузори та спреї для дому. Вони можуть мати різні запахи, різну інтенсивність, використовуватися як у ванній, так і в спальні чи офісі.

Аромадифузори будуть рівномірно розповсюджувати аромат протягом усього часу використання, а от спреєм потрібно користуватися залежно від необхідності. Після розпилення запах яскраво відчувається протягом перших двох годин, після цього він стає майже непомітним.

Чудовою ідеєю для теплої пори року стане зволожувач повітря, у пару якого можна додати ароматичну олію. Такий запах буде робити приміщення свіжішим, у ньому буде легше та приємніше знаходитися.

Наступний варіант — це свічки, аромапалички та лампи. Усі ці формати створені більше для розслаблення та затишку, також вогонь спалює кисень у приміщені, тож кімната має добре провітрюватися.

Свічки — це все ж тренд для холодного сезону, бо окрім аромату деякі свічки ще мають спеціальний гніт із дерева, що потріскує та нагадує справжній вогонь від каміна.

Аромапалочки мають бамбуковий стрижень, тому при горінні до основного запаху додаються дерев’яні нотки та утворюються клуби диму. Є варіанти без стрижня, які не димлять. В основному аромапалички покриті парфумованим складом із вираженим пряним ароматом, який оцінять любителі насичених східних композицій. Одна паличка горить максимум 30 хвилин. Але цього часу достатньо, щоб запах пахощів поширився приміщенням.

Аромалампою називається пристосування, яке складається з розташованого знизу нагрівального елемента (електроблок або звичайна свічка) та чаші зверху — у неї наливають трохи води з ефірними оліями (3–10 крапель на 4–5 ст.л. води). При нагріванні запах поступово розповсюджується по всьому приміщенню.

Ще один, максимально натуральний спосіб наповнити приміщення ароматами — це рослини. Якщо в новорічний час ми ставили вдома ялинку та приносили гілки сосни, щоб у просторі відчувався аромат хвої, то весна — ідеальний час для того, аби природні аромати вдома створювали квіти.

@saratoufali

spring at home 🏡 #hyggehome #homedecor #houseplantlove #cozyaesthetic #vintagedecor #cottagecorevibes #springhome #cozyhome

♬ original sound – estwne

У поєднані різних джерел ароматів для дому, варто дотримуватися того ж правила, що й з ароматами для тіла: один основний, інші його доповнюють. Тобто запалювати аромапаличку в приміщені, у якому ти тільки но розпив спрей не варто, а от букет квітів не буде перебивати запах з аромадифузора.

Щоб вдома завжди приємно пахло, звертай увагу на інші джерела запахів. Сюди входять мийні засоби, особливо для мʼяких меблів — після прибирання варто провітрювати приміщення. Якщо ти готуєш, використовуй витяжку, бо із часом запахи від смаження осідають на стінах, стелі та поверхнях. Якщо ти палиш — роби це на балконі, бо запах тютюну доволі інтенсивний, і він також із часом буде вʼїдатися в інтерʼєр.

Весняний аромат для авто

Обирай легкий аромат. Якщо ароматизатор в авто буде занадто інтенсивним, то водієві та пасажирам може стати погано від нього. Салон авто — це доволі невеликий та закритий простір, тож інтенсивні запахи можуть викликати нудоту та головний біль.

Вибирай аромат для авто що не містить спирту, або його зовсім трохи. Усі ми знаємо, що спирт легкозаймистий, особливо влітку. Температура всередині автомобіля під впливом сонячного світла досягає 70°C, а в деяких випадках і 90°C. Якщо в машині є легкозаймисті предмети, велика ймовірність пожежі. Тому, користуючись автопарфумерією в теплу погоду, обов’язково вибирай засоби без вмісту спирту.

А щодо самих запахів — то загальне правило таке ж, що і для парфумів чи ароматів для дому. Обирай навесні свіжі запахи: зелень, цитруси. Єдина різниця — треба бути обережнішими з квітковими солодкими ароматами, бо хоч вони та весняні, та в салоні автомобіля можуть призвести до запаморочення.


Аромати здатні впливати на наш настрій та самопочуття, тож коли навколо приємно пахне, ми почуваємо себе краще та маємо гарний настрій. Бажання змінити аромати навесні — цілком природне та повʼязане зі зміною сезонів. Правильно підібраний аромат здатний створити атмосферу, яка заряджає нас енергією та позитивом.

24 записи

Про автора
Мої три улюблені справи: писати, читати та смачно їсти. Адептка смарт-велнес: вважаю, що всі тренди треба адаптувати під себе, а не слідувати порадам наосліп. Вірю, що в житті завжди є місце новим досвідам, шукаю їх та ділюся ними.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Як правильно підібрати тональний крем для обличчя: покрокова інструкція

6 Хв
Розповідаємо, як обрати тональний крем під твій тон шкіри
Гайд покупця

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду

6 Хв
Розповідаємо, як мити голову кожен день, скільки разів на день, які існують правила та який обрати шампунь
Гайд покупця

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Чому всі захоплені cosy лайфстайлом