Добірки

Що взяти на пікнік з дітьми

14 Хв

Що робить пікнік з дітьми таким особливим і як його організувати, аби всім було комфортно, весело та смачно – розбираємося у статті.

Нема потреби вчергове наголошувати, що пікніки – це круто в будь-якому віці. Тільки-но погода дає добро, ми поспішаємо в парк, до озера чи лісу, щоб отримати свою дозу гарного настрою під сонячними променями. Для найменших це стає справжньою пригодою, адже природа – ідеальний майданчик для саморозвитку й пізнання світу. Згадай, в який захват в дитинстві приходив, спостерігаючи за комахами: та з цим шоу не зрівняється навіть останній сезон «Гри престолів».

Сімейна вилазка є способом наповнитися емоційно, провести цифровий детокс і приділити час якісному спілкуванню. Свіже повітря, смачні закуски та активні ігри – це поповнить скарбничку теплих спогадів. Готуйся до такого пікніка заздалегідь, аби дійсно релакснути, і не перетворити день з малечею на своє персональне пекло.

Пригода починається: як зібратися та не загубити себе

Згадай сім’ю МакКалістерів з «Сам удома» та хаос напередодні поїздки в Париж. Аби уникнути фейлового сценарію і нічого (й нікого) не забути, склали топ важливих штук, які допоможуть тобі зорієнтуватися на етапі підготовки до пікніка.

Вибираємо локацію

Вихід на природу з дітьми – це завжди трохи про вихід із зони комфорту. Тому важливо розуміти, чи є у вас ресурс для тривалої подорожі, чи краще обмежитися пікніком у парку, який видно з вікон.

  • Виїзд у передмістя. Ідеальний варіант, коли є власне авто: встановив автолюльку/крісло, наповнив бак – і вперед. Напередодні встигни запастися водою, їжею, теплими речами, пледами та розважалками в дорогу (повний список для відпочинку на природі знайдеш тут). Без особистого транспорту постає питання планування маршруту, використання таксі. І тут треба реалістично поглянути на речі: задуха в переповненій маршрутці може виснажити всіх уже на старті. Така подорож може бути відносно комфортною за трьох умов: речей небагато, діти самостійні, а їхати недовго.
  • Відпочинок у місті. Сучасний урбаністичний простір тяжіє до озеленення та створення максимально комфортних умов. Сквери та газони біля прибудинкової території можуть стати класним майданчиком для веселощів усією родиною. Не кажучи вже про міські парки, виходи до озера та лісових насаджень. Такий відпочинок тим і привабливий, що можна взяти мінімум речей і дійти до локації своїми ніжками. Формат чудовий і для тих, хто не так давно став батьками: коли і кортить, і страшить. У разі форс-мажору – домівка зовсім поруч.

Зауваж на правила безпеки при виборі місця відпочинку, коли в компанії є малята. Не варто облаштовуватися коло водоймищ, урвищ, дороги: для дітей ці зони максимально небезпечні. Доцільно тут пригадати і поради МОЗ:

  1. Віддай перевагу місцям, безпечним від кліщів, гадюк та очищені від попередніх відпочивальників (останнє можна зробити й самостійно, взявши сміттєві пакети й рукавички та долучивши дітей до прибирання).
  2. Вдягніть такий одяг, що залишить мінімум відкритих ділянок шкіри. Довгі рукави, високі шкарпетки, фасон облиплий, однотонний світлий колір – все це вітається.
  3. Якщо немає алергії, візьми з собою відлякуючі засоби проти іксодової навали. Вивчи інструкцію, звернувши увагу на тривалість дії та склад: для діточок така побутова хімія теж може бути небезпечною.
  4. Впевнися, що на локації немає змій. Візьми довгу палицю для прочісування трави навкруг – це відлякає плазунів. Якщо побачив змію, не роби різких рухів, адже вона нападає лише в разі крайньої небезпеки для себе. Шуму палиці буде досить, аби вона чкурнула якнайдалі.
  5. Пам’ятай, що на вугіллі від попереднього багаття можуть бути залишки пластикового посуду (так, його досі спалюють – тут мав би бути фейспалм). Такі випари точно не стануть класним бонусом до вашого відпочинку та можуть призвести до отруєння. Найкращою «домівкою» для вогню на час сімейної паті буде мангал чи гриль.
  6. Вдома ретельно огляньте одне одного, аби жоден кліщ не зачаївся в одязі чи на шкірі, у волоссі. Зробіть це з домашніми тваринками також. Одяг попрасуйте, а привезені речі ще раз передивіться.

У цьому чеклісті зібрали цікаві локації для безпечного відпочинку. Оновлюй свій список класних місць:

  • Парк «Наталка», Київ;
  • Пікнік-Сад на ВДНГ, Київ;
  • Парк на Нивках, Київ;
  • Дендропарк Перемоги, Одеса;
  • Гідропарк Лузанівка, Одеса;
  • Стрийський парк, Львів;
  • Левандівське озеро, Львів;
  • Скнилівський парк, Львів;
  • TAOR Karpaty Resort & Spa, Карпати, с. Коритище;
  • Voevodyno Resort, Закарпаття, с. Тур’я Пасіка.

Відпочиваємо без перегріву

Сонце та свіже повітря заохочують затриматися на природі якомога довше, та діти вносять свої корективи у програму пікніку. Враховуючи те, що обмін речовин у них інтенсивніший за наш, варто вибрати правильний одяг та не робити з малих кутану капусту: тілу треба активно позбавлятися від зайвого тепла.

Вдягніть одяг із натуральних тканин типу льону, бавовни, шовку. Зарадити «поцілунку» сонечка допоможуть головні убори (бажано із захистом вух та шиї). З 10 до 16 години намагайтеся перебувати в тіні. Діти швидко зневоднюються, тож регулярно пропонуй їм пити. Не забувай про сонцезахист з UVB-фільтрами (SPF 30 і вище) та сонцезахисні окуляри – обов’язковий атрибут літнього фемілі-луку.

Складаємо список необхідного

У попередній статті про пікнік із барбекю вже зробили повний перелік речей, з якими відпочинок на природі буде на 100% комфортним. Ще додамо трохи рекомендацій з журналу «Твій малюк» стосовно штук, які будуть потрібні вже дитині.

  • Одяг. Про важливість вбиратися по погоді та йти до лісу в закритому одязі двічі повторювати не треба. Як і про те, що дітлахи мають суперсилу забруднювати речі зі швидкістю світла. Тож додай до списку запасні футболку, комплект білизни та шкарпеток. Зайвими не будуть вітрівка, панама, шорти. Для немовлят не забудь кілька пелюшок, змінний одяг зі швидкими застібками.
  • Засоби гігієни. Вологі серветки та підгузки – кращі друзі новоспечених батьків. Додай до цього паперові хусточки, дитячі антисептики, захист від сонця та комах (обери засоби, безпечні для дітей).
  • Аптечка. Хто не забивався – той не жив. Тому аптечка має бути готовою до всього. Укомплектуй її йодом чи зеленкою, перекисом водню, пластирами, бинтом, ватою. Візьми антигістамінні, жарознижуючі, знеболюючі засоби. Мазь від укусів комах та для загоєння ран теж не забудь. 
  • Іграшки. На природі багато забавок не треба, адже фокус зміщується на інше: чудові краєвиди, яскраві барви, спостереження за тваринами. Втім кілька улюблених іграшок не завадить мати при собі: дозволь дитині обрати, що саме взяти.
  • Посуд. Якщо з вами присутні немовлята й тоддлери (дітки віком 1-3 роки), додай до основного набору дитяче приладдя: спеціальні столові прибори, контейнери, фрут фідери, порційні тарілки з кришкою, чашки-непроливайки тощо.

Коли всі «пташки» успішно проставлено, варто перейти до найсмачнішої частини – складання меню та вибору продуктів.

Їжа та напої: як догодити найменшим

Нагодувати дитину – ще той челендж. І тут відпочинок по сценарію outdoor повністю на твоєму боці: гасаючи весь день, малий енерджайзер точно захоче відновити свій ресурс. Пильнуй цей момент і готуй смаколики.

Поради щодо меню для дитини на пікніку:

  • Формат пюрешок – мастхев у даних умовах. Овочеві, фруктові, м’ясні – вибір на будь-який смак. Пакетовані, що можна їсти прямо з упаковки – взагалі геніальний варіант.
  • Якщо дитина вже ласує фруктами, підготуй контейнер, в якому можна розмістити частинки груші, яблука, банану, виноград без кісточок.
  • Не всі дітлахи охоче їдять овочі, та якщо тобі пощастило з цим – користуйся цією перевагою. Купи морквяні палички, наріж кружальця огірків, додай зварені заздалегідь гілочки броколі чи печений гарбуз (не овоч, та добре пасує до дитячого меню). Ще можна нагодувати маленьких гурманів овочами-гриль, тільки не маринуй їх із приправами та великою кількістю солі.
  • Без ласощів пікнік вже не той. Здорова альтернатива кондитерці – фрукти-гриль, пастила, фрипси, сухофрукти. Все це не потребує додаткового цукру, при цьому смакує просто супер.
  • Для тих, хто вже має зубки, візьми снеки, печиво, бублики, сухарі, горішки (якщо нема алергії). Такі смачні штуки розлітаються вмить та дозволять дочекатися основної страви.

Лайфгак: використовуй термосумку. В ній зможеш тримати всі кашки-пюрешки-суміші без остраху, що вони зіпсуються на жарі.

Не обов’язково лишати дитину на пісній пайці, коли всі навкруг ласують м’ясом. Гриль-меню тим і класне, що його можна адаптувати під кожного. І наступні рецепти тебе не розчарують.

Соковите м’ясо на грилі

Секрет приготування подібних страв для малих – легкий безпечний маринад. Для нього беремо одну цибулину, оливкову олію, 1 ст.л. меду (для алергіків і найменших – без нього), гілочку розмарину. Візьми одну курячу грудку, намасти сумішшю м’ясо та загорни в фольгу. І можна переходити до смаження на грилі чи мангалі. 

Ніжна рибка-гриль

Тут теж починаємо з маринаду (оливкова олія, лимоний сік, трохи солі). Кілька годин тримаємо перемащені стейки лосося у холодильнику, аби вони увібрали в себе суміш. Після цього так само: у фольгу та на гриль. Перед подачею ретельно перевір все на відсутність кісток. 

Овочі з димком

Кукурудзу перед грилюванням треба відварити хвилин 10 (краще це зробити вдома). Маленьку картоплю можна нанизати на шампури і посмажити, як шашлик. Або згадай дитинство й зроби у фользі – перевірений рецепт ніколи не підводить. До речі, картоплю теж простіше готувати, якщо трохи відварити. До овочевого асорті варто додати печериці, баклажани, кабачки: швиденько посмажити та збризнути олією.

Що взяти з напоїв

Вода, вода і ще раз вода. Питна без газу найліпше втамовує спрагу, і не потрібно перейматися, що напій зіпсується. У склянках-непроливайках вона буде доступна для найменших діточок у будь-який час. І не забудь термос із окропом, якщо передбачається розведення годувальної суміші.

Наявність термохолодильника робить дитячу коктейльну карту значно цікавішою. Тут вже можна додати фруктові фреші, овочеві морси, домашні лимонади. Термосумка не втримає холод так довго, як холодильник, проте допоможе напоям пережити подорож і дасть можливість поласувати смачними соками хоча б на початку пікніка.

Апетит, розбурханий ароматами гриля, вже сміливо заявляє про себе. Момент Х настав: усі готові наминати смаколики до хрускоту за вухами. Збирай малих, підживіться та готуйтеся до найцікавішого – це ще не кінець відпочинку.

Розваги на природі: коли цікаво всім

Якщо раніше ти міг дозволити собі пікнік у форматі «приїхав-поїв-чилю», то з дітьми такий варіант не спрацює. Їхню шалену енергію на природі досить просто конвертувати в корисне дозвілля. Особливо, якщо зробити на час пікніку бойкот гаджетам і підібрати власний список ігор, в яких буде задіяний кожен.

Як обрати ігри для компанії

Коли вже пішов у гугл на пошук, врахуй вік дітей та їхню кількість. Організувати на 100% спільне дозвілля малюків та підлітків можна лише, якщо одні наглядають за іншими. Та цей захід про відпочинок, а не перекладання обов’язків. Розподіли список ігор за віковими групами та накидай у кожну кілька варіантів на вибір. Якщо в когось з дітей є цікаві інтереси, використай це: той же повітряний змій з героями MARVEL запам’ятається як щось мегакруте на довгий час. 

Місце проведення активних ігор має бути просторим, аби велика компанія не товклася на ньому та не травмувалася. Для малят до 5 років варто виділити окрему зону з іграшками – напіввідкритий манеж чи вігвам підійдуть ідеально. Не забудь помоніторити прогноз погоди перед виїздом: коли давно мріяв про водяну битву, а на вулиці різко стало +15, є здогадка, що ідею не оцінять.

Діти завжди за будь-який кіпіш, і щоб веселощі не призвели до нещасних випадків, варто ретельно обміркувати перелік активностей. Тричі подумай, чи доречно брати баскетбольний м’яч на паті з малюками та чим загрожує випробування набору юного хіміка на галявині з сухою травою. Згадай про техніку безпеки і таку класну штуку як наколінники та налокітники: іноді без них не обійтися.

Тематична добірка ігор для будь-якого віку

Зметикували зібрати базовий перелік, з якими точно не занудьгуєш.

Активні розваги

  • Твістер. Класика активного відпочинку змусить закрутитися епічніше, ніж на занятті з йоги. Хочеш розім’ятися після смачної їжі – вперед. Але після невеличкої перерви.
  • Битва водяними пістолетами. Візьми з собою кілька таких іграшок різного калібру та простих пляшок – і спекотний вихідний запам’ятається як найкращий день сезону.
  • Петанк. Компактний набір шарів не займе багато місця, а емоцій подарує на рік уперед. Однаково захопливий як для дітей, так і для дорослих. Поєднав у собі фізичну активність та стратегічне мислення.
  • Повітряний змій. Запустити такого – мрія чи не кожного школяра. Та що там говорити – і дорослого також. Тож гайда втілювати бажане в життя.
  • Квести. Такий формат потребує підготовки, тому обирай той сценарій, який тобі під силу спланувати та проконтролювати. Можна скомбінувати інтелектуальні та спортивні завдання, сховати знахідки в деревах, намалювати карту скарбів – тут вже фантазія не має меж. Альтернативою можуть бути й квестові настолки.

Інтелектуальні ігри

  • Uno. Старого доброго «Дурня» лишимо поціновувачам олдскулу. Колода Уно дає нове життя картярським сценаріям.
  • Мафія. Ну, це взагалі поза конкуренцією. Інтриги та викриття – стихія найсміливіших (і тих, хто не забув сюжети CSI) . Якщо в компанії переважна більшість підлітків та дорослих – гра зайде на 100%.
  • Стікери. А до цієї інтелектуальної забавки вже можна долучити й діточок молодше. Під них можна адаптувати правила, за якими треба писати на стікерах прості знайомі дітям іменники (сонце, цукерка, бджола тощо).
  • Alias. Є в форматі настолки і мобільного застосунку. Не барися та не називай однокореневі при поясненні слова – ось і весь секрет успіху (якби ж то було так просто). 
  • Крокодил. Всім знайомий спосіб круто провести час. Перевага гри в її універсальності: долучитися не зможуть хіба що малюки. Та й то ненадовго: є легенда, що вони так прагнуть подорослішати, аби зробити в Крокодила батьків.

Спортивне приладдя для відпочинку:

  • м’ячі (спортивні та надувні);
  • фрісбі;
  • бадмінтон/теніс;
  • скакалки;
  • резинка (саме згадаєш, як вистрибати “вісімку” між двома деревами);
  • обручі та хула-хупи.

Для найменших

Немовлята й тоддлери найбільше прив’язані до батьків і ще тільки починають пізнавати правила головної гри – світу навкруг. Для них захоплюючою забавою може стати просте вгадування фігурок із хмар на небі, запуск сонячних зайчиків, малювання на піску, створення ляльки з листя та гілок. Краплинка креативу будь-що перетворює на цікавезну пригоду з профітом у вигляді розвитку логіки та творчості, координації рухів та дрібної моторики. На підстраховку собі захопи ще кілька улюблених розвивалочок потрібної вікової групи – і дозвілля малюкові забезпечено.

Час задути свічки, або пікнік на День народження

Про відпочинок начебто все зрозуміло. Тож чому б не перенести на природну локацію найголовніше свято твоєї дитини: поки іменинник шукає заховані подарунки, підготуй йому «бест евер бьоздей-паті». Зібрали найактуальніше в єдиний гайд, аби організація такого важливого дня не була складною.

Локація

Міські сквери, парки й ліси закривають більшість потреб дитячого івенту: дають простір для весолощів та безпечне середовище для свята. З позаміського формату можна розглядати турбазу. Навіть якщо місце потребує орендної плати, перевір його на наявність цвяхів, битого скла, ям. Усе, що несе загрозу, має бути усунуто. Також варто власноруч провести прибирання території: так на 100% упевнишся, що місце готове до вечірки.

Зонування

Розділи простір на 4 зони: для їжі, відпочинку, ігор та готування. Смаколики можна розставити на розкладному столі. Відпочинкову територію заповнити кариматами, пледами та кріслами-мішками. Ігровим майданчиком стане рівна чиста галявина. І не забудь про парасольки й тенти для створення тіні та сховку від дощу. А готувати на вогнищі (якщо це передбачається) краще трохи далі від інших зон свята.

Прикраси

Це чудова нагода проявити себе як декоратор. Зараз є повноцінні набори аксесуарів, що включають скатертину, одноразовий посуд, капелюшки, гірлянди з паперових прапорців. До них можна додати стилізовані соломинки під напої, шпажки для канапе, коктейльні парасольки тощо.

Якщо рухатися екологічним шляхом, то надувні кульки краще замінити кулями з рисового паперу, мішуру для фотозони – на багаторазові атласні стрічки, гірлянди з фігурок орігамі, а замість покупки гелієвих циферок орендувати дерев’яні написи. У вечірній час додай гірлянду, що працює від павербанка. Атмосферності додадуть ліхтарики, підвішені до дерев.

Частування

В першу чергу, впевнися, чи нема в гостей алергії (турботливі батьки проінструктують тебе, а дитині дадуть ліки на непередбачувані випадки). Маючи повну інформацію, можна скласти меню, безпечне для всіх. Дуже зручно замовити готову їжу від перевіреної доставки чи кафе поблизу локації. Для дітей страви краще подавати порційно для кожного, бо сором’язлива малеча може побоятися підійти до загального столу, навіть якщо зголодніє.

Перевагу віддай фруктовим і овочевим нарізкам, компактним канапе, салатам в індивідуальних боксах. Приготуй м’ясо й овочі на вогні та подай із нейтральними соусами (нежирними, без приправ та великої кількості солі). Замов піцу без гострих приправ і соусів. Печиво, снеки та солодощі без уваги довго не залишаться. Якщо спекотно, не затягуй з подачею торта. І не забудь про напої: вода, лимонади, соки.

Розваги

Юрба дітлахів завжди знайде собі заняття. І буде краще, якщо дорослі спланують святкування та ненав’язливо заохотять гостей слідувати наміченому плану. Для цього застосуй ігри, які ми згадували вище, та додай трохи інтерактиву у вигляді конкурсів. Можна зробити один великий квест, який діти будуть проходити з одним-двома дорослими, доки інші готують стіл.

Вимушений сценарій, притягнутий за вуха, буде тільки знижувати градус настрою, тож поцікався інтересами кожного з присутніх, аби вчасно закцентувати їхню увагу на собі та долучити до спільної активності.

Переваги та недоліки такого формату:

  • ресурс природи та чисте довкілля;
  • фізична активність;
  • необмежений простір;
  • бюджетне свято;
  • повноцінна організація (якщо не долучиш аніматорів, кейтеринг, няньок);
  • посилений нагляд за дітьми нон-стоп;
  • потрібні засоби від сонця, комах і багато додаткових штук;
  • неприємні сюрпризи погоди (треба мати «План Б»).

Пікнік із дітьми – це особливий івент. Сьогодні вже й не треба доводити важливість спілкування найменших з довкіллям: сучасні батьки за першої ж нагоди збираються і вирушають на зелені острівці, аби дати дитині те, чого вона не отримає в цифровому просторі та чотирьох стінах.

У своїй книзі «Остання дитина в лісі» журналіст (і батько двох синів) Річард Лоув зібрав купу досліджень щодо дефіциту спілкування з природою: що це призводить до депресії, ожиріння, пригнічення творчих здібностей. У книзі він поділився досвідом, як якісно проводити дозвілля саме за межами домівки. Та інтуїтивно кожен із нас вже знає, що налаштувати зв’язок з природою просто. Треба лише трохи підготуватися, взяти все необхідне та вирушити назустріч пригодам. І тоді задоволена буде кожна дитина – включно з твоєю внутрішньою, що за ці роки нікуди не зникла.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Добірки

Книжки для тата і про тата

12 Хв
Зібрали книжки до дня тата: про виховання дітей, художні твори та книги, які сподобаються чоловіку. 16 червня в Україні відзначатимуть День батька…
Добірки

Сезон полуниці: добірка ягідної косметики

5 Хв
Корисні та ароматні штуки для дітей та дорослих
Добірки

Що подарувати дитині на випуск з садочка

5 Хв
Ідеї подарунків дітям зовсім маленьким і трішки старшим
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДобіркиСвідомі тренди

Що взяти на пікнік із барбекю