ДобіркиОнлайн-бар

Cheers! як у кіно: час для пінного 

11 Хв

Поговоримо про пиво, його види, особливості та фільми, герої яких надають перевагу саме цьому напою.

Пиво — це третій у світі напій за популярністю. Першістю він поступається лише воді та чаю. Серед прихильників пива — люди з різних континентів, різної статі та віку. Навіть члени королівської родини не приховують своєї любові до пінного: принц та принцеса Уельські Вільям та Кейт Мідлтон регулярно відвідують тематичні заходи, присвячені пиву та потрапляють у кадр фотографів із келихом цього напою в руці.

Ба більше: навіть перед коронацією короля Чарльза та королеви-консорта Камілли подружжя відвідало паб Dog and Duck у Сохо, де скуштувало місцевого пива.

Уельські Вільям та Кейт

Якщо після цих фото терміново захотілося і собі замовити келишок, ділимося корисною інформацією, яка допоможе насолодитися пивом максимально. 

Як обрати пиво

У першу чергу варто опиратися на власні вподобання. Пиво може бути темним, світлим, білим, червоним, фільтрованим, нефільтрованим, гірким, солодкуватим, легким, освіжаючим, насиченим і так далі. Воно має різні сорти і стилі. Розповімо про це детальніше. 

Чим відрізняється фільтроване й нефільтроване пиво 

Перше, логічно, проходить процес фільтрації, під час якого його з напою прибирають дріжджі, хмільові шматочки, солодові рештки та інші тверді частки. Таке пиво має прозорий або злегка мутний вигляд (залежно від стилю) без видимого осаду. Воно має більш прозорий смак і може зберігатися близько року.

Нефільтроване пиво може бути трохи або дуже мутним на колір, а також мати цікавий насичений смак та складний комплексний аромат. З нього не видаляють частки натуральних осаду і дріжджів. Термін зберігання такого пива набагато менший — близько тижня.

Сорт пива описує конкретний вид або категорію напою серед загальної класифікації. Він визначається на основі таких факторів як спосіб бродіння, використані інгредієнти, кольорова гама, алкогольний вміст тощо. Найпопулярніші сорти це:

  • Лагер. Має світлий золотистий колір, помірну гіркоту та чистий, свіжий смак. До нього відносять пілснер (світле пиво з Німеччини або Чехії), бок і хелес.
  • Ель. Має виразний аромат хмелю, йому притаманна гіркота. До елів відносяться індійські бліді ейли (IPA), американські бліді ейли (APA), пале ейли (Pale Ale) тощо. 
  • Стаут. Густе гірке темне пиво з ароматом кави, шоколаду та печива.
  • Портер. Темне пиво, схоже на стаут, але з ніжнішим смаком. Йому притаманні карамельні, шоколадні, горіхові нотки.

Окремо варто виділити крафтове пиво. Його виготовляють невеликі пивоварні обмеженими партіями. Воно може мати непередбачувані смаки, нетипові додаткові інгредієнти та бути цілком експериментальним. Наприклад, в Україні це пивоварні Varvar, Underwood Brewery, Правда та інші.

Нефільтроване пиво

Існують також різноманітні стилі пива, наприклад:

  • IPA (India Pale Ale) — це стиль, родом із Великої Британії. Його назва має історичне походження — таке пиво з високим вмістом хмелю та алкоголю варили для того, щоб зберігати його протягом довгих морських перевезень до Індії. Цей стиль характеризують нотки хмелю, цитрусових фруктів, смоли та квітів. 
  • APA (American Pale Ale) — американський варіант Pale Ale. Порівняно з IPA він збалансованіший, має нижчу гіркоту та легшу структуру. Завдяки використанню американських хмелів із характерними для них ароматами тропічних фруктів, цитрусів та хвої може мати такі ж ноти в смаку та ароматі.
  • Імперське пиво — це найміцніший вид пінного з високим вмістом алкоголю. Зазвичай такі напої мають багатий складний смак із нотами карамелі, темних фруктів та спецій.
  • Фруктове пиво — це пиво будь-якого сорту, до якого додали фруктовий чи ягідний сік, пюре або екстракт, щоб наповнити смак та аромат відповідними нотами (вишня, банан, манго тощо).
  • Ламбік — традиційний стиль бельгійського пива, що виготовляється завдяки спонтанній ферментації за допомогою дикої дріжджової флори. Стиль відрізняється кисло-фруктовим смаком та ароматом. Часто його використовують для змішування з фруктовими соками. У результаті виходять такі напої як Kriek з вишнями та Framboise з малиною. До ламбіків відносять популярне пиво Гюз (Gueuze).
  • Пшеничне пиво створюють із використанням пшеничного солоду. Завдяки цьому напій отримує фруктовість, банановий або гвоздичний аромат. Найпопулярніше пшеничне пиво це Вайсбір (Hefeweizen) та Вітбір (Witbier).

Із чого роблять пиво 

Зазвичай — із ячмінного солоду, хмелю, пивних дріжджів, іноді додатково використовують не пророщене рисове, ячмінне, кукурудзяне борошно, крупи та інші допоміжні інгредієнти. Значний вплив на смак майбутнього напою має вода, яку використовують для його варіння. Вона має бути чистою та смачною. 

Читайте також: Як зварити пиво в домашніх умовах

Цікавий факт: нещодавно в Каліфорнії створили пиво з очищеної води з душових, пралень та раковин 40-поверхового житлового будинку в Сан-Франциско. Таким чином компанія з перероблення води намагалася показати один із методів боротьби з екстремальною посухою. Пиво отримало багато схвальних відгуків від дегустаторів: вони зазначили, що нотки  миючого засобу  ні в смаку, ні в ароматі не відчуваються.

Пиво з переробленої води

Щоб уникнути неприємного досвіду, варто звертати увагу на якість напою. Обирай пиво від відомих виробників або пивоварень, що мають гарну репутацію. Також зверни увагу на сезонність. Наприклад, легке та освіжаюче пиво буде доречними влітку, а темні стаути чи портери набирають популярності в холодну пору. З вином працює схожа тенденція: улітку купують більше білого, взимку — червоного.

Найкращий спосіб обрати пиво — експериментувати. Спробуй різні сорти та стилі, комбінуй зі смачною їжею — тоді буде набагато простіше зрозуміти, що тобі до вподоби. 

Якщо ти не впевнений у виборі, слушна думка — звернутися до фахівців, наприклад, продавців у спеціалізованих магазинах або пивних келій (сомельє пива). 

До речі, у MAUDAU є Служба турботи, куди можна звернутися, зателефонувавши за номером, вказаним на сайті. Серед її працівників — п’ять кавістів, які можуть допомогти обрати алкоголь до вечері, свята або на будь-який вимогливий смак. 

Як пити пиво 

Культура споживання алкоголю, як правило, подібна для різних видів напоїв. Для пива, як для вина і для коктейлів, потрібно підбирати правильну форму келихів. Завдяки цьому вдається підкреслили смакові та ароматичні особливості напою. Наприклад, ель подають у келиху зі звуженим горлечком, а лагер — у широкому кухлі.

Подавати пиво потрібно за відповідної температури

  • світлі лагери та пільснери при 4-7°C, 
  • елі та подібні стилі при 8-12°C, 
  • стаути при 10-14°C, 
  • бельгійські абатські ейли та ламбіки при 12-16°C.

Чим теплішим буде пиво, тим активніше розкриватимуться його аромати й тим більш насиченим ставатиме смак. 

Пити пиво потрібно в міру. Деякі стилі можуть питися особливо м’яко й легко, проте це не применшує їх здібності п’янити тіло. Надмірне споживання алкоголю може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Last, but not least: потрібно обов’язково підібрати смачні закуски до пива.

Їжа до пива 

Якщо у твоїй уяві пиво поєднується лише із копченим сиром, чипсами та соленою рибою, мусимо повідомити, що це величезна помилка. Як і вино, пиво чудово комбінується із різноманітними стравами та смаками. Ось декілька порад, як поєднати пінне із їжею:

  1. Орієнтуйся на кухню. Сомельє діляться лайфгаком, що коли не знаєш, яке вино обрати, потрібно шукати напій із тієї ж країни, що і справа. Умовно, якщо ти замовляєш піцу або пасту, надати перевагу варто італійському вину. Таке ж правило діє і з пивом. Наприклад, до німецької кухні пасує їхній пілснер, до ірландської — стаут, до американської — ІРА тощо. 

Також можна звужувати географію до конкретних регіонів. Наприклад, до тако найкраще підійде мексиканський ель, а до бельгійських вафель – бельгійський даббель. 

  1. Інтенсивність. Враховуй, наскільки насиченою буде замовлена страва. До ніжних смаків добре підійдуть легкі освіжаючі стилі пива, такі як пілснери або блонд-ейли. До їжі пряної, жирної, копченої, смаженої вони не пасуватимуть, адже їх смак просто не буде відчуватися. Тож потужні смаки варто підкреслювати більш насиченим пивом, наприклад стаутами, портерами, елями й так далі. 
  2. Комбінуй смаки. Ще один лайфгак — парувати їжу та пиво, що мають подібні нотки. Наприклад, до салату з морепродуктами підійде світле пиво із цитрусовими нотами, а до м’ясних страв або шоколаду добре пасуватиме темне пиво з гірчинкою та карамельним посмаком.

Окрім їжі, пиво чудово поєднується з кіно. Розповідаємо, персонажі яких фільмів та серіалів виявилися прихильниками цього напою. 

Молодий Ейнштейн – австралійське світле

Ця австралійська комедія полюбилася багатьом глядачам та стала однією із найкасовіших стрічок своєї країни, хоча багато критиків не відгукнулися про неї схвально. Згідно із сюжетом, австралійський фермер відкриває закон тяжіння після того, як йому на голову впало яблуко — і це стає початком подальших комічних та подекуди абсурдних подій у його житті. Зазначимо, що стрічка не стосується біографії реального Альберта Ейнштейна, а історія про прозріння від яблука взагалі пов‘язана з іменем Ньютона.

Пиво зіграло не останню роль у цій картині. Як мінімум, одним із головних відкриттів головного героя стала формула розщеплення атомів для створення бульбашок у пивній пінці. 

Також не обійшлося без сцени пивного бенкету з пивною бочкою і купою людей.

У фільмі зображають світле австралійське пиво. Якщо зацікавило, чим воно особливе, радимо скуштувати ель Stift Engelszell BennoTrappist та лагер Schloss Eggenberg Urbock 23. 

Сімпсони – американський лагер

Ця підбірка не могла існувати без Гомера Сімпсона. Важко порахувати точну кількість разів, коли він пив пиво протягом усіх сезонів. Любов Гомера до пінного стала однією із його характерних рис.

Гомер пив Duff Beer – цю торгову марку спеціально вигадали для серіалу. У реальності його не існує, проте завдяки популярності Сімпсонів деякі пивоварні по всьому світу випустили власні версії Duff Beer. Їх неофіційно випускають під іншими назвами або етикетками, щоб уникнути порушення авторських прав.

Пиво у Сімпсонах

Детальних описів смаку та особливостей цього напою невідомо, тому важається, що це типове американське лагерне пиво. На нього можуть бути схожі Anchor California Lager, Lakefront Brewery New Grist Gluten Free Pilsner або Anchor Steam Beer.

Людина-павук – Carlsberg

Якщо у фільмі з’являється конкретне пиво, етикетку якого від глядачів не приховують, значить мова йде про продакт-плейсмент — платне розміщення товарів у кіносценах. Це дуже прибутковий бізнес і багато компаній змагаються за право запропонувати свій продукт фільммейкерам. 

У фільмі «Людина-павук» (2002) в одній зі сцен, де герой у масці мчить містом, його підвозить брендована вантажівка Carlsberg. Упродовж стрічки пляшки датського лагера подекуди траплялися в інших сценах. Згодом цей бренд з’явився ще у двох наступних фільмах про пригоди супергероя. 

Із Carlsberg радимо спробувати Export Pilsner, Premium Pilsner та безалкогольний пілзнер.

До речі, раніше  ми розповідали, як алкоголь у кадрі може допомогти режисеру розкрити краще свого персонажа, а також чи правда актори п’ють алкоголь на зйомках.

Джеймс Бонд – Heineken

Агент 007 відомий своєю любов’ю до адреналіну, статусних речей, красивих жінок і вишуканого алкоголю. Тож коли прихильники бондіани вперше у фільмі «Координати Скайфол» побачили пляшку Heineken замість фірмового мартіні, це викликало певне здивування. 

Така колаборація допомогла пивному бренду почати позиціювати себе як напій преміумклас. Після появи впізнаваної зеленої пляшки в руках Бонда продажі цього напою зросли на 5,3% в США, а в Західній Європі — на 3,7% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. За таку рекламу голландські пивовари заплатили 45 мільйонів доларів.

Літературний персонаж Бонда в знаменитій серії романів Яна Флемінга теж час від часу замовляв пиво. Зазвичай він надавав перевагу світлим сортам, таким як Löwenbräu, Miller High Life та Red Stripe. 

Замовити з доставкою додому лагер, що полюбився Джеймсу Бонду, можна за лінком

Трансформери – Bud Light

Популярний американський бренд пива Bud Light декілька разів з’являвся у фільмі «Трансформери» та його сиквелах.

У свій час цю франшизу активно критикували за величезну кількість рекламних інтеграцій. За всі епізоди там показали понад 200 брендів, а «Епоху винищення» вважають яскравим прикладом маркетингового перебору. The Times назвали її «Епохою продакт-плейсменту» й заявили, що четверта частина була по суті однією великою повнометражною рекламою. 

Зважаючи на популярність цих фільмів, Anheuser-Busch вирішили інвестувати в те, щоб  понад 125 мільйонів людей побачили, як Марк Волберг врізався на своєму космічному кораблі вантажівку Bud Light. Це, логічно, призвело до величезного підйому популярності американського лагера. 

У 2013 році Bud Light отримала першість за кількість продажів пива в Сполучених Штатах і вперше обігнала Budweiser, ставши третім у світі виробником пива за обсягом продажів. Проте знавці вважають, що такий карколомний успіх спричинила не лише поява пива у фільмі, а комплекс вдалих маркетингових кампаній. 

Ще декілька цікавих фільмів, у яких пиво отримало своє камео:

  • Дівчина без комплексів (2018)
  • Похмілля у Вегасі (2009)
  • П’янь (1987)
  • Кінець світу (2013)
  • Пивний бум (2006)
  • Пиво (1985)
  • Товариші по чарці (2013)
  • Пиво для моїх коней (2008)
  • Пивна ліга (2006)
  • Пригоди Боба й Дага Маккензі: Дивне вариво (1983).

Пиво незмінний фаворит не тільки серед героїв кіно, але й українців. Свіжі дослідження свідчать, що третина жителів країни вживає його щомісяця. Найчастіше обирають світле пиво (46,5%), на другому місці – нефільтроване (28,3%), на третьому – темне (17,1%). Серед найпопулярніших брендів опинилися Corona (25,6%), Hoegaarden (21,1%), «Перша приватна броварня» (19,2%) і «Львівське» (18,1%).

Пиво з друзями

На популярність цього напою не вплинула навіть повномасштабна війна: у 2022 році вітчизняне пивоварство знизилося на 27,9% у порівнянні з попереднім роком. Проте до квітня 2023 виробництво зросло більш ніж на третину — на 35,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. 

До речі, 64,5% опитаних п’ють пиво вдома. Якщо ти теж любиш насолоджуватися пінним за переглядом фільмів, під час домашньої вечірки з друзями або готуючи цікаву вечерю разом із сім‘єю, слушна думка замовити його з адресною доставкою з MAUDAU. Це допоможе зберегти час і витратити його на найважливіші штуки. 

Cheers!

170 записи

Про автора
Копірайтерка, вайнловерка. Понад п'ять років працюю з текстами. Пишу про все, найчастіше — про лайфстайл, їжу та вино, красу, екологію, здоров'я, соціальні теми. Перекладаю зі складної на людську.
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

Чим відрізняються віскі за тисячу грн і тисячу доларів

7 Хв
Амбасадорка MAUDAU сомельє Марина Ревкова розповідає про те, як впливає ціна віскі на його смак
Добірки

Ідеї подарунків на День матері

7 Хв
Зібрали ідеї подарунків для найріднішої
Онлайн-бар

Улюблені напої країн-рекордсменів Євробачення

8 Хв
Розбираємося, які напої найбільше шанують країни, що найчастіше перемагали на всеєвропейському пісенному конкурсі.  Після Другої світової війни з’явилась ідея об’єднати країни Європи,…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
НатхненняДобірки

Cheers! як у кіно: коктейлі з улюблених серіалів