Ділимося добіркою рецептів п’янкого пряного напою, щоб зігріватися холодними осінніми вечорами.
Перші згадки про напій, схожий на глінтвейн, прийшли до нас із Римської імперії. Ще до початку нашої ери там почали настоювати трави та спеції на вині, але його не нагрівали. Нотатки про тепле пряне вино вперше з’явилися у Європі, а точніше в Британії та Скандинавії. Це традиційний напій для холодних сезонів року, коли хочеться тепла, затишку та розслаблення.
Різноманітні рецепти глінтвейну мають однакову базу: вино, солодкий компонент (мед або цукор), спеції, фрукти. Різниця — у додаткових інгредієнтах та певних способах приготування. Сьогодні розповідаємо, як зробити глінтвейн в домашніх умовах так, як його готують у різних країнах Європи.
Рецепти глінтвейну як в Європі: 5 варіантів
Італійський рецепт глінтвейну Vin Brulé
Як на гірськолижному курорті в Альпах (джерело).
Інгредієнти:
- 1/3 склянки цукру або меду,
- Цедра від 1 апельсина (без білої частини),
- 1/4 склянки свіжовичавленого апельсинового соку,
- Цедра від 1 лимона (без білої частини),
- 2 палички кориці,
- 1 щіпка свіжого тертого мускатного горіха,
- 1 пляшка насиченого червоного вина,
- 1/4 шматочка імбиру, очищеного й подрібненого,
- 1 ціла зірочка анісу,
- 1/2 стручка ванілі,
- 10 горошин запашного перцю,
- 5 горошин чорного перцю,
- 1–2 лаврові листи.
Приготування:
В емальованій каструлі з важким дном змішай цукор (або мед), цитрусову цедру, апельсиновий сік і спеції. Нагрівай суміш на середньому вогні, поки цукор чи мед не розчиняться і не утвориться ароматний сироп приблизно. На це піде приблизно 4–5 хвилин. Потім зменш вогонь до мінімуму й додай вино. Доведи до слабкого кипіння і далі вари на повільному вогні приблизно 15 хвилин або поки вино не стане ароматним. Слідкуй, щоб вино не закипіло — тоді смак напою зіпсується.
Перелий глінтвейн через дрібне ситечко в кухлі або термостійкі склянки для подачі. За бажанням можна прикрасити кожну чашку скибочкою апельсина або паличкою кориці. Подавай гарячим.
@federnap Vin brulé! perfetto per questo periodo! k(ricetta anche su instagr) #imparacontiktok #countdowndinatale #vinbrule #christmas #wine
♬ Ice Dance (From “Edward Scissorhands”) – Ashton Gleckman
Класичний австрійський глінтвейн
Смакує як на різдвяних ярмарках у Відні (джерело).
Інгредієнти:
- 100 г цукру,
- 3 шт бодяна,
- 6 стручків кардамону,
- 6 шт гвоздики,
- 2 палички кориці,
- 750 мл червоного/білого вина,
- 250 мл апельсинового соку,
- 1 лимон,
- 1 апельсин.
Приготування:
У сотейнику карамелізуй цукор із невеликою кількістю води, додай бодян, кардамон і гвоздику й перемішай. Потім поклади в суміш корицю та продовжуй помішувати, поки цукор майже не розчиниться. Додай червоне вино, апельсиновий сік, лимонну цедру і шматочки апельсина. Тримай кілька хвилин на вогні, щоб суміш добре прогрілася, але не доводь до кипіння.
@urban.kitchen Weißer Glühwein günstiger und viel leckerer als auf dem Weihnachtsmarkt! Dieser Glühwein ist mit einfachen Zutaten schnell selbst gemacht. Prost und einen sch;nen 2. Advent! 🤗 #glühwein #rezept #selbstgemacht #weihnachtsmarkt #advent #foryoupage #viral
♬ Originalton – urban.kitchen
Глінтвейн у скандинавському стилі — глег
У скандинавських країнах є власний популярний варіант глінтвейну, який називається «глег» (glögg). Це слово має спільний корінь у мовах північних народів і означає «гріти» або «розтирати».
Глег — це гарячий напій із вина, цукру та спецій. Найкраще для глегу підходить сухе червоне вино. Також у нього можна додати горілку, бренді, ром або аквавіт (народний міцний напій Скандинавських країн). Під час приготування глег не можна нагрівати до температури вище 80 градусів, інакше можна зіпсувати смак напою. Щоб контролювати це, варто користуватися спеціальним термометром.
Glögg традиційно прикрашають родзинками та мигдалем. Їх можна покласти під час подачі, але краще під час приготування. Тоді вони додають солодкості та ноток горіхів (джерело).
Інгредієнти:
- 1 пляшка червоного вина,
- 75 мл горілки,
- 2 палички кориці,
- 10–20 гвоздик,
- 2–3 шматочки сушеного імбиру,
- 1 чайна ложка стручка кардамону,
- 3–4 шматочки висушеної цедри апельсина,
- 110 г цукру,
- 1 чайна ложка ванільного цукру,
- 2,5 ложки родзинок,
- 10–20 очищених мигдальних горіхів.
Приготування:
Налий горілку в банку та поклади туди палички кориці, гвоздику, імбир, кардамон, апельсинову цедру та, за бажанням, 1/2 чайної ложки родзинок. Накрий кришкою та залиш мінімум на добу, максимум — на тиждень.
У каструлю із товстим дном налий вино, додай цукор, ванільний цукор та горілку зі спеціями й сухофруктами. Нагрівай, постійно помішуючи, поки цукор не розчиниться і вино не стане гарячим. Будьте уважним: вино не має кипіти.
Коли воно достатньо прогріється, проціди його через сито в кухлі та подавай. Родзинки та мигдаль, що залишилися на дні сотейника, розподіляють у чашки перед подачею.
@martigan_drinks Mulled wine…the Norway way! #glogg #aquavit #norway #cocktail #mulledwine #bartendersoftiktok #bartok #queenofkings
♬ Queen of Kings – Alessandra
Французький глінтвейн Vin Chaud
Традиційний святковий французький рецепт (джерело).
Інгредієнти:
- 750 мл червоного вина, наприклад: Піно Нуар, Мерло, Гаме або Бордо,
- 3/4 склянки коричневого цукру,
- цедра одного лимона,
- цедра одного апельсина,
- 2 палички кориці,
- 2 скибочки імбиру,
- 2 бодяна,
- 3 гвоздики.
Приготування:
Налий вино у велику каструлю та додайте інші інгредієнти. Прогрій усе, але не доводь до кипіння. Продовжуй варити на повільному вогні 10–15 хвилин, але не довше. Час від часу перемішуй. Розлий напій у склянки, кожну прикрась шматочком апельсина й журавлиною. За бажанням у рецепт можна також додати трохи коньяку.
Читайте також: «Cheers! як у кіно: його величність Піно Нуар»
@demotivateurfood Pour survivre au froid cet hiver, réalisez un délicieux vin chaud aux épices ! ❤️ Ingrédients : – 1,5 L de vin rouge – 230 g de sucre roux en poudre – 2 bâtons de cannelle – 2 anis étoilé – 1 cm de gingembre frais coupé en cubes – 2 clous de girofle – 1 orange – 1 zeste de citron Préparation : 1. Dans une casserole, verser le vin rouge avec le sucre, la cannelle, l’anis, le gingembre, les clous de girofle, les zestes d’orange et de citron. 2. Couper l’orange en tranches et l’ajouter dans la préparation. 3. Laisser mijoter à feu très doux pendant 20 pour que la préparation infuse bien. 4. Servir bien chaud ! L’abus d’alcool est dangereux pour la santé, à consommer avec modération. #foodtok #recette #tiktokfood #vinchaud #recettehivernale #boissonchaude #boissonchaudenoel #hotdrink #hiver2022 #hiver
♬ son original – Demotivateurfood
Польський глінтвейн Grzane wino
Традиційний рецепт від найближчих західних сусідів (джерело).
Інгредієнти:
- 1 пляшка червоного вина сухого або напівсухого,
- 2 апельсини,
- 1 лимон,
- 1 паличка кориці,
- 5 гвоздик,
- 3 бодяна,
- 2 столові ложки меду, можна замінити кленовим або малиновим сиропом,
- 3 столові ложки хересу, портвейну або мадери (опціонально),
- 1/4 склянки (жменя) свіжої журавлини,
- апельсини, нарізані кружечками або чверть кільцями,
- палички кориці,
- гілочки розмарину.
Приготування:
Налий цілу пляшку червоного вина в каструлю середнього розміру. Цитруси (два апельсини й один лимон) ретельно промий під проточною водою. Добре почисть їх та зніми цедру, не зачіпаючи білу гірку частину. Додай цедру в каструлю. З решти цитрусів вичави сік, додай прямо в каструлю. Потім вкинь у напій спеції: паличку кориці, гвоздику й бодян, а також мед. Прикрий кришкою, але не щільно.
Обережно прогрій суміш на середньому вогні. Скуштуй — чи достатньо солодко? Якщо ні, додай ще меду. Зроби найменший вогонь і дай вину прогрітися 30 хвилин. Не піддавайся спокусі продовжити час приготування, смак від цього не покращиться, а навпаки стане гіршим.
Потім влий 3 столові ложки кріпленого вина (херес, портвейн, мадера), перемішай. Проціди вино й розлий у термостійкі келихи або чашки.
@arbuzazuza_ ♬ Promiscuous – Nelly Furtado
Щоб глінтвейн був ще смачнішим
Для глінтвейну найкраще підходить насичене червоне вино з легким фруктовим відтінком, таких сортів як Каберне, Мерло, Санджовезе, Піно Нуар, Мальбек. Смачно буде, якщо використати не одне вино, а змішати кілька різних.
Вино для глінтвейну не варто обирати вишукане та дороге. Зупини свій вибір на якісних бюджетних виробниках.
Щоб зробити глінтвейн веганським, у рецепті мед потрібно замінити на цукор або кленовий сироп.
Готовий глінтвейн потрібно зберігати в холодильнику. Він може стояти близько трьох днів, але найкраще смакує свіжоприготованим.
І пам’ятай, що цей теплий коктейль може питися дуже легко, але так же легко від нього можна сп’яніти. Тож споживай відповідально! А всі штуки, необхідні, щоб варити глінтвейн вдома, можна замовити на MAUDAU з доставкою додому.