Корисні порадиЖиттєві лайфхаки

Ігри на природі: ідеї для активного пікніка

17 Хв

Розповідаємо, як зробити відпочинок на природі активним і цікавим — бери на озброєння добірку ігор для пікніка на будь-який смак.

Англійські панянки, які колись пікнікували з кошиками холодних закусок і книгою, мабуть, не зрозуміли б сучасних людей: яке кричуще порушення правил етикету. Авжеж, під сонцезахисною парасолею і  у багатошаровій сукні не дуже поганяєш м’яча. Ми ж можемо собі це дозволити — сьогодні якісний відпочинок і активне дозвілля взаємодоповнюють одне одного.

Дослідження теорії зменшення стресу (SRT) показало, що природа допомагає відновлюватися — як на психічному, так і фізичному рівні. Якщо вірити вченим, це працює навіть коли ти просто дивишся на рожеві озера Херсонщини з екрана смартфона чи на фото. Провідність шкіри й кількість серцевих скорочень падає, натомість підвищується відчуття спокою, зростає рівень задоволеності.

З приходом тепла вже можна не обманювати мозок зеленими картинками, а вирушити кудись за місто на здобуття свіжих емоцій. Якщо поєднати пікнік з активними розвагами, гарантовано отримаєш профілактику від стрес-факторів, що накопичилися за тиждень, чи навіть місяць.

Відпочиваємо з друзями

Коли вже планети зійшлися і ви змогли узгодити зручний час (що буває ой як непросто у великій компанії), треба провести його максимально продуктивно. Хапай цей шанс, аби запропонувати друзям цікавий івент на природі та нагадати, що ігри — це не лише про дитинство.

Спортивні ігри

Стосунки зі спортом у всіх різні: для когось він ліпший товариш, без якого ані дня, а хтось після першого тренування і 5-денної крепатури сказав «Бувай» усім активностям. І дарма: дослідження 2018 року, проведене Консультаційним комітетом із настанов щодо фізичної активності, підтвердило прямий вплив спорту на когнітивні функції. Тобто чим більше й частіше займаєшся — тим свіжіша голова. Плюс до покращення пам’яті та здатності до навчання, мінус ризик раннього Альцгеймера. Непогана така користь у реальному часі та на перспективу.

Зверни увагу на прості та зрозумілі всім спортивні розваги, за допомогою яких зможеш пожвавити вечірку на природі. Підібрали варіанти, що не потребують купу спорядження та не виснажують складними правилами. 

  • Алтимат. Усім знайома гра з летючою тарілкою фризбі, у яку першими почали грати учні Columbia High School — ще в далекому 1968-му. За правилами потрібно пасувати диск гравцям своєї команди, виводячи його до енд-зони супротивника та заробляючи бали для вас бали.

Гравці: 5-7 людей у команду.
Що потрібно: піщаний чи трав’яний майданчик, метунець, конуси чи інші предмети для позначення зон.

  • Бадмінтон. Прототипи гри існували ще 2-3 тисячоліття тому в Африці, Греції, Китаї. Потім забавка з пір’яним воланом трансформувалася в спорт: з’явилася сітка, терміни й система підрахунку. Не обов’язково тягти із собою талмуд правил, що визначають розміри корту, та пояснюють різницю між геймом і матчем. Помахати з друзями ракетками у вільному форматі в парі чи 2х2 теж цікаво та корисно.

Гравці: 2-4 людини. 
Що потрібно: волан, ракетка для кожного, сітка (не обов’язково).

  • Волейбол. В 1895-му викладач Вільям Дж. Морган протягнув тенісну сітку й запропонував вихованцям перекидуватся м’ячем над нею — це стало початком ери волейболу. За правилами гравці діляться на 2 команди та використовують систему підрахунку балів. Аматорський варіант може бути спрощений до гри в колі із ціллю якомога довше втримати м’яча в повітрі.

Гравці: до 6 людей у команду.
Що потрібно: м’яч (не обов’язково волейбольний), сітка (якщо є).

  • Дартс. Середньовічні лучники обламували стрілу та додавали до неї пір’я — для кращої стабілізації польоту. Ці штуки вони кидали в бочки, розважаючи себе за келихом у британських пабах. Час пройшов, а розвага актуальна й досі. Спроби попасти «в яблучко» на кольоровій мішені завжди супроводжуються азартом і веселощами — те що треба для відпочинку в компанії. Класичні дротики можна замінити безпечними аналогами на липучках, аби виключити ризик травмування.

Гравці: від 2 людей.
Що потрібно: мішень, дротики, аркуш та ручка чи девайс для ведення рахунку. 

  • Надувний боулінг. Грали в кулі та кеглі ще єгипетські аристократи. Принаймні прототип гри був знайдений у їхніх похованнях. Та сучасні люди теж дещо, та й тямлять: куди звичайний повнорозмірний боулінг не притягти, можна взяти надувний аналог. Фізика класичної гри, звісно, виходить із чату, проте шквал емоцій гарантовано.

Гравці: від 2 людей. 
Що потрібно: комплект надувного боулінгу, рівна галявина.

Квести на природі

Створи власні сюжети, після яких квест-кімнати у твоєму місті будуть дитячими забавками. Формат класний тим, що в основний сценарій можна інтегрувати різноманітну активність. Наприклад, спортивні завдання, логічні головоломки, екстрим-пойнти (типу залізти рукою в банку з незрозумілою жижею, випити специфічний на смак напій із підказкою тощо). У жанрах теж немає обмежень: від хорору вночі в лісі до сенсорних квестів із зав’язаними очима.

І хоч ти й будеш знати всю історію наперед, провести друзів цією пригодою та подарувати їм шалені емоції — безцінно. Обмежень у гравцях немає, та варто розуміти, що занадто великі компанії можуть перетворити гру на балаган. Оптимальна кількість — до 5 осіб.

  • Детективи. Фанати «True detective» охоче випробують себе в ролі героя МакКонахі: аналітичне мислення — понад усе. Цей квест можна досхочу наповнити логічними задачками: загадками, ребусами, математичними головоломками. Вони працюють, як взаємопов’язані ланки й дають послідовні відповіді на питання. Не гребуй гаджетами: відзняте наперед відео «з камер спостереження» може стати важливим доказом. Лиши нотатки з «невидимим чорнилом»: слова з відтисками, які треба проявляти за допомогою штрихування олівцем.
  • Шукачі скарбів. Пригодницьку романтику досить легко перенести на терени позаміської локації. Головне, заздалегідь приїхати на місце, скласти мапу й мати можливість мінімально підготувати територію. Якщо заховаєш сюрпризи за кілька днів, є ймовірність, що у твій сюжет зіграють пару допитливих пташок. Тому ховати скарби аж так наперед — не варіант.
  • Екшн-квест на виживання. Беремо за основу концепцію «Останнього героя», де учасникам потрібно розв’язувати питання, безпосередньо пов’язані з виживальницькою темою: нарубати дрів, назбирати хмизу, розвести вогонь, видертися за трофеєм на дерево. Усе це можна підв’язати під будь-який цікавий сценарій, даючи наводки на мапі, підказки та додаткові бали за кмітливість.

Гравці: до 5 людей.
Що потрібно: заздалегідь підготовлений тематичний інвентар.

Ігри на кмітливість та логіку

На природу можна перенести найулюбленіше з домашніх вечірок: немає обмежень у просторі, та й сусіди не постукають, якщо хтось занадто голосно буде відтворювати слона з тромбоном.

  • Крокодил. Є версія, що назва гри з’явилася після виходу польського фільму «Ліки від кохання». На екрані кмітлива коліжанка головної героїні підказувала пантомімою назву ресторану «Крокодил» — аби та призначила там побачення. У принципі, це повністю відображає механізм усім знайомої гри. За стільки років вона так і не вийшла з топу улюблених забав. Ба більше, сьогодні навіть можна знайти списки слів, з якими опонентам буде не так просто тебе зробити.

Гравці: необмежена кількість.
Що потрібно: чистий креатив і повне мовчання.

  • Alias. Інтелектуальна фінська гра 1989 року, у яку можна бавитися у форматі настолки чи мобільного застосунку. З англійської «alias» перекладається як «псевдонім»: отримуєш слово й генеруєш на нього синоніми, не називаючи однокореневих слів. І так доки команда не відгадає. Дуже захоплююче й дійсно заставляє говорити — гасло на коробці не обманює.

Гравці: 4-20 людей.
Що потрібно: настолка / мобільний застосунок.

  • Хто Я? Варіацій гри кілька: від використання готових карток до написаних вручну стікерів зі словами. Видану картку ти демонструєш оточуючим, а ти — ні сном ні духом, що там на ній. Завдання: дізнатися, що то за слово, використовуючи питання з потенційними відповідями «Так» чи «Ні».

Гравці: необмежена кількість.
Що потрібно: настолка чи аркуш із ручкою.

  • Spaceteam. Дуже весела гра, створена у 2012 році канадським розробником Генрі Смітом. Ваша команда спільно керує зорельотом і головна місія — не зазнати краху. На екранах у гравців панель керування і команди до виконання. Їх треба озвучувати і швидко виконувати: уся інтрига в тому, у кого саме будуть потрібні важелі. На 100% дієвий спосіб порвати боки зо сміху, поки волаєш щось технічно-незрозуміле.

Гравці: 2-4 людини.
Що потрібно: гаджет, пальці та гучний голос.

  • Мафія. Не можна оминути увагою класичну інтелектуальну концепцію, яка підкорила всіх ще у 80-ті минулого сторіччя. Психологічний формат на стику настільної та рольової гри змусить задіяти всі ресурси власної харизми, детективних навичок та вміння прикинутися дурником, коли це треба. Гравці відігрують видані їм ролі мирних жителів, мафії, лікаря тощо. Ведучий регулює весь процес та контролює дотримання правил.

Гравці: від 8 людей + ведучий.
Що потрібно: комплект карток.

Рольові ігри

Якщо вже говорити про настолки, то не оминути увагою рольовки. Тільки-но пригадай із яким ентузіазмом Шелдон рятує всіх різдвянкою під час «Dungeons & Dragons» — епічність моменту зашкалює. Механізм D&D взятий здебільшого з сучасних рольовок та адаптований під різні ігрові світи. Серед них найпопулярніші:

  • Star Wars 5e — за мотивами культового однойменного всесвіту;
  • Adventures in Middle Earth — за «Володарем перснів»;
  • Warhammer Dark Heresy — усе в кращих традиціях дарк-фентезі;
  • Cyberpunk 2020 — кіберпанківська тема, що надихнула на створення PC-гри;
  • Stargate SG-1 RPG — за мотивами циклу «Зоряна брама».

Це лише частина списку крутих рольовок, підібраних ігровою спільнотою ІНРІУМ. Хлопці та дівчата створили власне українськомовне ком’юніті, що об’єднує гравців зо всієї країни. Чудова можливість поринути в ігрові сетинги, прокачати мовні навички й узяти кілька ідей для власного дозвілля.

Гравці: від 3 людей + досвідчений ігровий майстер. 
Що потрібно: листи персонажів, рулбук і настільні штуки (якщо це передбачено правилами).

Приміряти на себе нові ролі, позмагатися в дружній атмосфері, трішки спітніти — із цим чудово впорається запропонована добірка. Надихайся та пропонуй друзям — вони оцінять.

Дозвілля для всієї родини

Ми вже писали про сімейні пікніки: про підводні камені та мегапозитивні емоції від часу разом. Трішки затронули тему вибору ігор на природі, тож продовжимо. Підготували те, що допомагає розвивати в дитини корисні навички, екологічне мислення та не дасть засидітися на місці.

Фізична активність

Якби в Арістотеля був твітер, фразу «Рух — це життя, а життя — це рух!» цитували б частіше за перли нового власника соцмережі. Твердження тогочасного лідера думок небезпідставне: користь активного способу життя широко пропагується і досі. Пропонуємо включити у свій топліст кілька ігор, з якими зможеш розворушити найзапеклішого інтроверта. І не забувай про техніку безпеки: з дітьми пильність має бути помножена на десять.

  • Твістер. Топова забавка 60-х років минулого сторіччя показує, на що здатне людське тіло, коли «Ну дууууже треба стати на те жовте коло». Спокій у цій комбінації має лише ведучий, якому відведена роль речника рандома. Як варіант, можна пограти в пальчиковий твістер — теж цікаво, якщо вже набавився в класичний.

Гравці: 3-5 людей + ведучий.
Що потрібно: коврик (як нема, то можна зробити кольорові зони яскравою крейдою, безпечними фарбами), вказівник-рулетка зі стрілкою.

  • Біг на трьох ногах. Гравців ділять на пари, поєднуючи ліву ногу одного з правою іншого – тепер ви єдине триноге ціле. Для найменших можна додати краплю креативу, сказавши, що ви стали чудовиськом чи монстриком — відігравати разом роль того ж Франкенштейна досить прикольно. За це можна ввести додаткову нагороду, заохотивши харизматичне виконання завдання.

Гравці: парна кількість людей.
Що потрібно: широкі м’які стрічки, еластичні бинти для кожної двійки.

  • Смуга перешкод. Трансформуй шкільну естафету в ефективний тренажер для розвитку витривалості та швидкості. Візьми якомога більше нудлів — це м’які палки для плавання. Сконструюй із них смугу перешкод з арками, бар’єрами, місцем для кидання кільця на стовпчик тощо. Переможця визначайте за найменшим часом проходження.

Гравці: необмежена кількість.
Що потрібно: нудли, секундомір, свисток.

Розвиваючі ігри

Психологи й педагоги не втомлюються нагадувати, що гра — це найорганічніший спосіб із дитинства опановувати ситуації, що чекають на малечу в дорослому житті. Дослідження Американської академії педіатрії пояснює це набуттям необхідних навичок – дитина вчиться розмовляти, контролювати себе, взаємодіяти з іншими та  раціонально мислити.

Ми додали кілька активностей, які в ігровій формі доносять важливі сенси та заставляють рухатися — як тіло, так і мозок.

  • Їстівне – Неїстівне. У цю гру можна починати бавитися з найменшими: дітки віком від 4 років уже непогано орієнтуються в навколишньому світі, тож зможуть долучитися. Ведучий по черзі кидає м’яч учасникам, одночасно із цим називаючи предмет. Гравець відбиває його, відповідаючи «Їстівне» чи «Неїстівне». Гра не пробачає завтиків: якщо не зметикував, роль ведучого переходить тобі.

Гравці: необмежена кількість + ведучий.
Що потрібно: м’яч.

  • Полювання на сміття. Прокачай рівень екосвідомості дітей, долучивши їх до прибирання території. Поділіться на команди (в кожній має бути лідер — хтось із батьків чи підлітків, хто озвучить правила безпеки) і починайте. Виграють ті, хто назбирає більшу купу. Додатково можна ускладнити гру, роздавши чеклісти з трофеями: пакет, стакан з-під кави, одноразовий посуд тощо. За такі знахідки можна давати додаткові бали, попутно розповідаючи, яку шкоду це несе довкіллю.

Гравці: 2-3 людини в команду.
Що потрібно: рукавички, палиці для збору сміття, великі пакети, друковані чеклісти, ручка.

  • Бульбашковий тир. Розвага для компаній зі старшими дітьми та підлітками. Окремо виділяють зону для тиру, у яку ставлять різнобарвні надуті кульки з водою. Ведучий швидко озвучує кольори, а гравець із відстані стріляє по відповідних мішенях. Переможець той, хто за відведений час пролив якнайбільше води (рахують за кількістю кульок). Стріляти можна з пістолета кульками, дротиками для дартсу чи просто кидати каміння (бери важке: бульк буде особливо смачним, і каміння не відскочить). Головне, аби в зоні тиру не було нікого. І не забувайте про рикошет — краще захиститися окулярами.

Гравці: необмежена кількість.
Що потрібно: надувні кульки, вода, снаряди (каміння, пістолет із кульками, дротики тощо). 

Ігри з домашніми улюбленцями

Тваринки, як повноцінні члени родини, теж заслуговують на участь у сімейних розвагах. Пес, що перехопив фрисбі ледь не перед твоїм носом — гідний суперник, з яким гра точно буде веселіше. Пухнаста дзиґа легко знайде собі іграшки серед хмизу та речей для пікніка. Та буде краще, якщо ти подбаєш про забавки заздалегідь.

Не варто брати на природу жувальні штуки, які так люблять вихованці. Інтерактиву з ними буде мінімум, адже песики сприймають їх більше як ласощі. Текстильні плетені косички теж на природі не зовсім ок, бо можуть увібрати в себе багато мілкого сміття. Перевагу краще віддати гумовим іграшкам: кільцям, м’ячикам, «їжачкам», спеціальним бумерангам для собак тощо.

  • Апорт – Дай. Сенс ти вловив: кидаєш собаці її улюблений бумеранг, а вона приносить його тобі. Не забувай, що це по фану: не обов’язково перетворювати гру на тренування, якщо пес до цього не готовий. Дозволь собі просто побавитися з улюбленцем.

Гравці: ти, песик.
Що потрібно: пуллер, м’ячик, вихорець чи інша іграшка для кидання.

  • Тунель. Як маєш текстильний тунель на тонких обідах, то це джекпот. Ним можна розважити себе, малечу, песика чи кішку. Якщо, звісно, твій муркотун із тих, хто любить бавитися не менше за собак. Цей снаряд можна застосувати як частину смуги перешкод, через яку треба пролізти. Заохочуй улюбленця підбадьорюванням та ласощами. Попередь дітей щодо маленьких тварин, аби вони були обачні й випадково не травмували їх.

Гравці: необмежена кількість людей, тваринки.
Що потрібно: тунель, нудли та інші штуки для створення кілець, бар’єрів тощо.

  • Знайди смаколика. Це аналог шукача скарбів, тільки для чотирилапих. Заховай у кількох місцях улюблені ароматні ласощі, поки з песиком бавиться хтось інший. І рушайте на їхні пошуки. Пухнастик залюбки реалізує свій потяг до копання та розвеселить компанію.

Варто зауважити, що подібні забавки іноді заохочують погані звички: якщо привчив тваринку не підбирати із землі, команда на зворотне може викликати в неї дисонанс. Тож подумай, чи не суперечить сценарій гри основній лінії виховання. Загалом же це може стати класною активністю для всієї родини.

Гравці: необмежена кількість людей, песик.
Що потрібно: багато смаколиків.

Важливо: вирушаючи на природу, не забудь обробити улюбленця від кліщів. Робити це потрібно не тільки в сезон, а весь рік: раз на 1-3 місяці залежно від обраного способу. Що для цього використовують:

  • шампунь — концентрація діючих речовин низька, а дія короткочасна, тому рекомендуємо застосовувати тільки в комплексі з іншими засобами;
  • краплі на холку — діють до 3-4 тижнів: Advantix, Vectra 3D, Unicum Premium, Frontline Combo
  • пігулки — комплексний захист до 12 тижнів від кліщів, гельмінтів, підшкірних паразитів: Simparica, NexGard, Bravecto;
  • нашийники — суперзапас діючої речовини на період до 8 місяців, не підходить алергікам та старим тваринкам: Beaphar, Bayer Foresto, Fipromax, ProVET ПрофіЛайн.

Тут діє системність і завчасність: якщо схопишся обробляти тварину прямо перед пікніком, то це навряд спрацює, адже речовині треба час, аби всотатися в шкіру. І краще комбінувати декілька типів захисту перед виїздом до лісу — наприклад, пігулка та спрей.

Похід із наметом

Культура скаутингу — культовий приклад ефективної взаємодії людини з природою. Сам термін позначає собою молодіжний рух по всьому світу, який розвиває молодих людей фізично та розумово, допомагає зайняти своє місце в суспільстві. І все це в нерозривному зв’язку з набуттям навичок виживання та вивчення природи.

В Україні ми маємо для цього свою назву — Пласт (Національна скаутська організація). Сучасні пластуни не тільки вчаться розводити багаття та в’язати ґудзи, а ще й передають цінні скіли з виживання козацьких часів, вчать культуру наших пращурів, між собою розмовляють виключно українською.

Літні табори круто підтримують молодіжну скаутську культуру, тож пропонуємо перенести їхній досвід у власний похід. Ось перелік навичок до опанування з дітьми:

  • вибір місця для стоянки;
  • розбиття намету;
  • плетіння вузлів;
  • готування польових страв;
  • створення карти місцевості та орієнтування;
  • медична допомога;
  • вікторина на екотеми;
  • етнографічні та історичні бліци;
  • плавання з плотом;
  • вечірні пісні та байки коло вогнища.

Продумай програму так, аби розваги розумно поєднувалися з фізичною активністю, інтелектуальним навантаженням і перервами на відпочинок. Будь готовий до того, що багажник буде забитий, але така вилазка точно того варта. Для прискорення зборів почни з базового списку речей, який ми дбайливо склали для тебе, та додай туристичне приладдя, без якого не обійтися в пластунському двіжі.

Стань генератором приємних емоцій для своїх дітей, адже подарувати їм класні згадки не так уже й важко. Ця добірка покликана хоча б на один день спростити батьківство та зарядити тебе свіжими ідеями, які можуть бути корисними й поза межами родини.

Корпоративи та тімбілдинги на природі

Офісна культура із жорсткого персонального трудоголізму поступово перейшла у фазу командної гри: коли цінується відпочинок, відновлення та психологічний комфорт. Прикладом тому є оригінальні тімбілдинги на ремоуті, закордонні ретріти всім колективом чи екстрим-тури по норовливим гірським річкам.

Ці заходи допомагають зрозуміти, що ваша команда — це дещо більше, ніж купка людей, що шарить у програмному коді чи воронках продажів. І що ви не тільки титани, що тримають на собі весь робочий процес, але і просто класні люди. Згуртуватися, краще пізнати одне одного та позбавитися від стресу — із цим чудово впорається організований корпоративний пікнік, до якого ми підібрали кілька цікавих забавок.

  • Alcohol-free бірпонг. Хітову гру американських студентів можна легко адаптувати під вільний від алкоголю формат. Замість звичного пінного візьми кілька сортів безалкогольного пива та вина 0%. Пікантності грі додасть пара стаканчиків із гострим соусом, замаскованим під томатний сік: після них точно захочеться влучити в щось охолоджуюче.

Є ще безконтактний варіант гри: коли замість напоїв у стаканах знаходяться аркуші з їхніми назвами. Сюди ж можна додати цікаві завдання типу з’їсти собачого корму, пірнути у воду, спародіювати керівника.

Учасники: необмежена кількість.
Що потрібно: посуд, м’ячики для пінг-понгу, напої, аркуші та ручка (не обов’язково).

  • Гра «Черга». У цій грі заборонено розмовляти всім, навіть ведучому. Учасникам зав’язують очі, після чого ведучий підходить до кожного та привласнює йому номер: за допомогою стукань по руці. Завдання для команди — вишикуватися в правильну чергу, не говорячи ані слова.

Учасники: 5+ гравців у команду (можна поділитися на кілька груп і змагатися на час) + ведучий.
Що потрібно: пов’язка на очі кожному, окрім ведучого.

  • Майстерклас із мильних бульбашок. Спочатку навчи колег робити мильну суміш. Для цього потрібно змішати:
  • 1 л дистильованої води;
  • 25 мл гліцерину;
  • 2 ч.л. цукру;
  • 10 г розпушувача;
  • 200 мл «Fairy».

Доки суміш настоюється впродовж 10 хвилин, зроби приладдя для запуску бульбашок. Для цього потрібні дві палиці з прив’язаною до них мотузкою, утворюючою замкнутий обід (як це виглядає, можна глянути тут). Змочіть палички в рідину і створюйте неймовірне шоу.

Учасники: необмежена кількість.
Що потрібно: інгредієнти зі списку, великі місткості, мірна склянка, палички, мотузка.

Основна задача корпоративних івентів — побудувати міцні зв’язки між людьми, що працюють разом. А сильні враження вміють згуртовувати: байки після таких заходів ще довго будуть ширяти офісом. Дайте одне одному шанс поза межами кабінету, і побачите, як це вплине на емоційний мікроклімат у колективі та загальну продуктивність. Часто такі історії стають початком міцної дружби та плідної співпраці.

Наостанок

Активності на свіжому повітрі — безпрограшний формат, у якому все працює на тебе. Якісний симбіоз фізичної та психологічної користі, яку дає природа та коло найближчих людей. Міський трафік, нескінченні повідомлення з гаджетів і всюдисуща реклама лишаються десь там, далеко. А ти живеш моментом, відчуваєш його.

Важливо зафіксувати цей стан, винести його за межі клітчастого пледа на галявині. Пам’ятай, що навіть згадки про такі чудові дні — уже є потужною зброєю проти пожирачів емоційного ресурсу. І хоч іноді підготовка до відпочинку трохи складна в організації, у підсумку ти отримуєш набагато більше, ніж очікував.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Цікаві ідеїКорисні поради

Радіо S.T.A.L.K.E.R.2: 10 українських виконавців, яких ви не очікували почути у саундтреку

5 Хв
Розповідаю про музику українських виконавців, яку на різних локаціях гри Сталкер 2 можна почути по радіо.
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДобіркиЖиттєві лайфхакиКорисні поради

Що взяти на пікнік з дітьми