Перевірені рецепти та зрозумілі рекомендації щодо приготування коктейлю Champagne вдома від досвідченої бартендерки Марусі Окучинської.
Мені дуже подобається, що в нашому суспільстві розвивається культура споживання алкоголю та з’являється інтерес до коктейльної історії та алкогольних традицій.
Нещодавно до мене в бар прийшов чоловік із сином років 16. Усадив його поруч за стійкою і додав: «Лише тут ти побачиш справжні чари міксології – з першого ряду». Скажу відверто, я була вражена та заінтригована. Того вечора батько привів свого сина в бар, щоби познайомити його з культурою пиття та барним етикетом. Ні, хлопець не пив алкогольні напої — я б не дозволила, попри добрі наміри його батька. Але чоловік дійсно виявився освіченою та мудрою людиною. Він пояснював сину, як правильно вибирати напої, як говорити з барменом, залишати чайові та багато іншого. Це був приклад того, як, на мою думку, необхідно знайомити молоде покоління з алкоголем.
Ця історія досі бентежить мене до глибини душі, бо я у свої 16 років не мала жодного шансу зазирнути до бару з батьком та отримати якісь пояснення чи рекомендації щодо алкоголю. Пам’ятаю, що одним із найперших алкогольних розчарувань було саме шампанське. Уперше я скуштувала його десь у 20. Але то було «несправжнє», як я потім дізналася: «шампанським» може називатися тільки те вино, яке було виготовлено у Франції, у провінції Шампань.
Згодом, уже працюючи в барі, ми з друзями спробували і «справжнє» шампанське. Та я все ще була звиклою до інших смаків, тому воно здалося мені жахливим — точно гіршим, аніж «несправжнє». Моторошно кисле та дуже сухе щось. Зараз у Франції я частіше віддаю перевагу ігристому із Шампані, бо нарешті зрозуміла його смак і мені сподобалося. Виявляється, що шампанське має різновиди. А любити кожен із них звичайно необов’язково.
Тож тепер я закохана в шампанське. У його смаку відчувається масло і свіжий хліб, вершки, легка терпкість і солодкість на післясмаку, збалансована натуральною кислинкою і благородною сухістю.
І з одного боку, грішно змішувати такий чудовий напій із чимось ще. Девід Ембері, адвокат і бармен-аматор, описуючи класичний коктейль із шампанським, у своїй книзі «Образотворче мистецтво змішування напоїв», погодився зі мною:
«З будь-якої точки зору, за винятком вартості, цей коктейль явно нижчий напій, і жоден справжній любитель шампанського ніколи не зробить блюзнірства, забруднюючи справжнє вінтажне шампанське, макаючи в нього навіть простий цукор, не кажучи вже про бітери. Так що якщо ви повинні … подавати цю безглузду кашу тільки заради того, щоб комусь догодити, то, в ім’я всього того, що істинний любитель винограду вважає святим, використовуйте дешеве шампанське, домашнє або хоча б штучно газоване вино».
Попри цю точку зору, ось уже понад 70 років, класичний коктейль із шампанським є одним із найпопулярніших у світі. І ви дійсно можете використовувати звичайне ігристе вино, але результат вийде дуже далеким від легендарного класичного коктейлю. Ні для кого не секрет, що смак сильно залежить від якості інгредієнтів і Champagne Cocktail – не виняток.
Перша згадка про коктейль «Шампань» з’являється в 1855 році, у «Панама в 1855 році. Звіт про Панамську залізну дорогу, міста Панама та Аспінуолл із замальовками життя та персонажів на перешийку Роберта Томса». Там є чудова фраза: «Я сповідую віру в те, що вживання коктейлів із шампанським перед сніданком і викурювання сорока сигар на день є надмірною насолодою благами цього світу». Я могла б посперечатися з кількістю сигар, але щодо пункту з коктейлями із шампанським на сніданок – не буду.
Взагалі в цій книзі дуже промовисто описано Champagne Cocktail. Ось, наприклад, окрема фраза: «Швидкі, послідовні удари сипали лід у склянки, як злива граду, капаючи бітер, який поширював сяйво, подібне до променя раннього сходу сонця, вкраплений у цукор, який дещо затуманював прекрасний вигляд і надавав суміші те, що художники називають мертвим відтінком; потім вискочило нетерпляче “Mumm’s”, і коктейль із шампанського, вдосконалений таким чином, став кружляти, ревти, пінитися і текти спраглим ковтком доброзичливих фабрикантів!». Уся ця «поезія» неспроста стала однією зі складових в історії Champagne Cocktail.
Нумо готувати разом коктейль «Шампань»!
Як приготувати коктейль Campagne вдома
Крок 1. Поклади цукор на дно келиха та додай на лід бітер.
Крок 2. Налий у келих порцію коньяку.
Крок 3. Обережно, потрохи налий у келих порцію шампанського, щоб не з’явилося багато піни.
Крок 4. Перемішай усі інгредієнти ложкою.
Три важливих лайфгаки, які варто враховувати під час приготування:
- Краще візьми справжнє шампанське, а не ігристе вино — смак буде значно якіснішим.
- Для коктейлю візьми цукор у кубиках і краще тростинний. Ідея в тому, щоб насолоджуватися бульбашками повітря, що виходять із кубика.
- Попередньо охолоди всі інгредієнти та келих для коктейлю. Якщо, наприклад, коньяк (який, до речі, варто вибирати не нижче, ніж VSOP), буде теплим, станеться ефект теплової бомби й цукор просто зруйнується, так і не виконавши своєї функції.
А ще одне — Champagne Cocktail краще пити у великій та приємній компанії. Замовляй набір інгредієнтів для 7 коктейлів «Шампань» на MAUDAU — пробуй, експериментуй, відкривай нові смаки та закохуйся в них, і не бійся бути сміливим!