Свідомі тренди

Як піклуватися про тварин у 2024 році

9 Хв

Розповідаємо про нові та популярні штуки для тих, хто життя свого не уявляє без домашніх улюбленців. 

Вони для нас — лише частина життя. Ми для них — усе їхнє життя. Ця істина про домашніх улюбленців вже встигла облетіти весь Тік-Ток та запустити дуже зворушливий тренд. 

@kate_saychuk

#собакадруг #собака #домашнійулюбленець

♬ оригинальный звук – Илья Ли

Коти, собаки, ховрашки, фретки, єноти, щурики, папужки, кроленята — друзі бувають різними, але любиш їх однаково всім серцем. Життя із домашніми улюбленцями стає більш яскравим, насиченим новою рутиною та обов’язками. 

Але чи завжди було популярним тримати вдома кішку чи собаку, які пет-тренди на нас очікують у 2024 році та чому нас так тягне про когось дбати — розказуємо далі в статті. 

Чому люди заводять домашніх улюбленців

Ніхто точно не знає, коли були одомашнені перші тварини. Історики відзначають, що люди завжди розвивали тісні асоціації з тваринами, тому перші домашні тварини, ймовірно, були приручені нами тисячі років тому. Цими тваринами, ймовірніше за все, були воли та коні, адже вони могли допомогти людині у побуті. 

Звісно, поруч з практичною ціллю приручення тварин було й усвідомлення того, що хатні улюбленці мають й інші переваги. Адже вони саме такі компаньйони, що підтримують нас та допомагають переживати і горе, і радість.

@centralna.vet

Ответ пользователю @komarik_footbal #зоомагазинукраїна #зоомагазинукраина #зооветконтинент

♬ Cute – Aurel Surya Lie

Свіжі дослідження показують, що майже 75 мільйонів сімей у США мають принаймні одного домашнього улюбленця — це понад 60% населення. Найпопулярніші з них — собаки та коти. Вчені кажуть, що сімей з собаками більше, ніж з котами, але загальна кількість домашніх котів перевищує кількість собак. Фактично, в США кількість домашніх тварин перевищує кількість дітей у співвідношенні чотири до одного.

Еволюційні теорії, які намагаються пояснити цей зв’язок, варіюються від гіпотези біофілії (люди мають внутрішній потяг до світу природи) до вродженого потягу або реакції проявляти турботу про тих, хто виглядає слабшим, більш тендітним за людину.  

Зв’язок між господарем і домашнім улюбленцем, як правило, тісний і щоразу унікальний. Міцнішим він може сформуватися між господарем і тваринкою, яка потребує інтенсивного або спеціального догляду — тобто демонструє більшу залежність від людини, яка її доглядає.

@flora_aniram

#білка #білка🐿 #білкавдомі #білкаукраїна #білкаприйшла #білочка #білочка🐿️ #білочкамаша #вивірка #домашніулюбленці #домашніулюбленці😻♥️ #тваринки #тваринкицелюбов #тварин #твариниприколи #домашнітварини #домашнітваринки #домашнітварини💙💛 #чотирилапі #чотирилапідрузі #🇺🇦 #україна #ураїнапонадусе🙏🇺🇦 #україна #squrriel #squrriel🐿 #squrriels #home #loveanimals #animals #love #松鼠 #家庭松鼠 #我喜欢动物 #松鼠进屋 #动物 #有趣的动物 #animalslove #loveanimals❤️🐾 #lovesqurriel #loveanimal❤️🐿 #homeanimal #swethome #swet #squrrielsinmypants #squrrel

♬ Milk Tea – Official Sound Studio

Також видання Open Education Online визначили 10 причин, чому людина відчуває потребу завести черепашку, морську свинку, котика чи іншу тваринку: 

  1. Домашні улюбленці допомагають впоратися зі самотністю.
  2. Вони зменшують вплив стресу.
  3. Домашні тварини можуть поліпшити психічне здоров’я.
  4. Заведення домашніх тварин у ранньому віці може запобігти алергії.
  5. Чотирилапі улюбленці об’єднують людей.
  6. Можуть збільшити тривалість життя.
  7. Люди, які заводять домашніх улюбленців, перебувають у кращій фізичній формі. 
  8. Деякі домашні тварини можуть захистити дім від пограбування тощо.
  9. Домашні улюбленці зменшують стрес на робочому місці.
  10. Впливають на гармонійний розвиток дітей.

Читай також: «Як домашні тварини роблять нас щасливішими»

Як турбуватися про тварин у 2024 році

Розповідаємо про цікаві новинки пет-індустрії. Про щось ти вже чув, а щось точно тебе вразить. Тримай 10 трендів, що увірвалися в життя петперентів.

Етичні та екологічні товари для тварин

Екологічно чисті та безхімічні товари для домашніх тварин у топі трендів зооіндустрії. Адже такі продукти не тільки безпечніші для довкілля, але й кращі для наших улюбленців. Це стосується всього: від харчування чи іграшок до засобів гігієни для тварин.

Веганські товари для тварин

Хатні улюбленці (особливо, коти та собаки) — м’ясоїди та мають щодня споживати достатню кількість саме м’яса. Проте існує кілька брендів, які повністю руйнують цей стереотип, зосереджуючись на продуктах та їжі на рослинній основі. Наприклад, Bramble. Вони працюють з ветеринарами над розробкою раціонів на рослинній основі для собак і котів. Компанія намагається відтворити м’ясні смаки та текстури, до яких звикли собаки. 

@dorasgardensowingog

Watch My Cat Go Crazy for Hydroponic Cat Grass Seeds!#catgrass #hydroponics#petcare#felinehealth#gardening#indoorplants#organic#DIY#catsofinstagram#healthyhabits

♬ original sound – dorasgardenog

А бренд WagWell пропонує харчування для тварин на основі олії аїру. Проте є чимале застереження до цього тренду: варто порадитися з ветеринаром, перш ніж переводити собаку чи кота на веганську або вегетаріанську дієту. Це нова територія, і різкі зміни в раціоні можуть порушити конституцію вашого улюбленця.

Високоякісні штуки для подорожей з домашніми улюбленцями

Незручні пластикові переноски лишаються у минулому. У тренді — кращі, довговічніші та зручні для транспортування речі для домашніх улюбленців. Для тваринок створюються спеціальні коляски та автокрісла з системами безпеки, портативні ліжечка для цуценят, ортопедичні лежаки для комфортних тривалих переїздів.

@tavopets

Their love is unconditional. What if you could do more for them?💖   Tavo is more than a brand. It’s a belief that life is better when you share it with your furry friend💕 🐱 From the makers of Nuna, a leader in child safety system design, Tavo is pet protection reimagined. It’s a new standard that offers the comfort, security, and ✨luxury✨ your pet deserves 🐶   Follow along with us on this journey that celebrates the irreplaceable bond between pets and their people. Now you can go anywhere togeth

♬ original sound – Tavo Pets

Регулярні чекапи для тварин

За даними Американської ветеринарної асоціації майже у половини собак віком понад 10 років розвивається рак. Це страшна статистика, але рання діагностика може цьому запобігти. Щорічні чекапи для домашніх тварин — це про турботу, свідомість та піклування. Загалом, те ж саме стосується й здоров’я господаря. Тож не забувай разом зі своїм чотирилапим другом (чи друзями) раз на пів року чи рік забігати до ветеринара. 

@klinikaavet

Що таке чек-ап, і чому варто його робити?🤔 📌Чек-ап – це комплексне медичне обстеження , яке дозволяє визначити стан здоров’я пацієнта. ▪️Чому варто робити чекап нашим хвостикам? | Для прикладу, захворювання нирок, печінки, серця довгий час протікають БЕЗСИМПТОМНО, тому можна навіть не помітити, що у тваринки розвивається якась хвороба…🙄 | А ознаки як-от хронічної ниркової недостатності проявляються дуже пізно😤 коли 70-80% функцій нирок вже фактично ВТРАЧЕНО🤯 ❓Можливо, варто робити щорічне обстеження хвостиків? Думаємо…відповідь зрозуміла! До того ж,профілактувати захворювання на ранніх стадіях завжди легше та дешевше🙌🏻 💔А у клініці А-вет наші спеціалісти проведуть чекап легко та ще й швидко! 📞Запис через Дірект або за номером телефона: 063-537-10-00 Робили обстеження у нас? (Поділіться у коментарях👇🏻) #ветеринаклініка#ветеринарнаяклиника#лікуваннятварин#порадиавет#ветеринар#ветеринарнаклініка #ветклінікакиїв #доглядзатваринами #стерилізаціясобак #домашніулюбленці

♬ Makeba – Jain

Гаджети для тварин з АІ

Якщо пам’ятаєш ту сцену з «Назад у майбутнє 2», де песика вигулює розумний повідець, то ось коротко про це буде і тренд. Розумні лотки, що відстежують котячі звички під час походу в туалет, або ж розумні сканери-нашийники для діагностики захворювань вже стали буденністю для просунутих петбатьків. Але далі ще більше — набуватимуть популярності віртуальні візити до ветеринара через смартфон. 

@danvittorini

Smart Dog Collars are the future 🐶#ces #techtok #tech

♬ Sensual Seduction – Snoop Dogg

Pet-friendly дизайн дому

Килими з технологію захисту від розливу, водонепроникна вінілова підлога, що виглядає як справжня тверда деревина, цуценячі туалетні подушечки для водонепроникних туалетів для тварин, двері для котів між кімнатами (такі манюні та зручні для котика), спеціальні тканини, що витримують дряпання — це нова реальність функціонального дизайну, де комфортно і господарю тварини, і домашньому улюбленцю. 

@shopisraella

Reply to @meeksthegreat #catsoftiktok #cat #catslovers #home #homedecor #fyp #homedesign #interiordesign #modern #homeimprovement #catroom #spoiled

♬ Champagne Poetry – Drake

Висококласні ветеринарні клініки

Тепер похід до ветеринара може включати не тільки обстеження, а й такі собі СПА для тваринок. Саме тому ветеринарні клініки, які мають досвідчених спеціалістів у зооіндустрії та ветеринарії, будуть мегапопулярні. 

У деяких закордонних ветклініках, наприклад у Чикаго, є винний бар для господарів тваринок, повний вин, виготовлених спеціально для клініки з цікавими назвами по типу Pinot Meow або Pawsecco. У таких клініках можна не тільки подбати про домашнього улюбленця, а ще й самому трохи відпочити та розслабитися. 

@topvetclinicuae

Top Vet Clinic Opening offer! Get Free Consultation and 30% off on Grooming valid till 20 January 2024. #pets #pet #topvet #grooming

♬ original sound – topvetclinicuae – topvetclinicuae

Масаж для домашніх улюбленців

В Америці вже з’являються сертифіковані спеціалісти з масажу для чотирилапих. Вони знають, як покращити рухливість домашнього улюбленця, роботу його імунної системи та навіть прискорити післяопераційне загоєння. Американський клуб кінологів та VCA Animal Hospitals взагалі рекомендують масаж для тварин для зменшення тривожності та хронічного болю.

@petloversinc

How massages can relax your dog #petlovers #goldenretriever #dogsoftiktok

♬ original sound – PetLovers

Персоналізована дієта 

Люди дотримуються дієти, щоб задовольнити свої специфічні потреби щодо здоров’я. І ветеринари погоджуються, що домашні улюбленці теж повинні мати спеціальну дієту за індивідуальними потребами їхнього організму. Варто зосередитися на їжі багатій на білки, Омега-3, а також спланувати харчування, багате на антиоксиданти, амінокислоти та клітковину.

@your_vet_dietolog

Про натуральне харчування для 🐶 та 🐈 #ветеринар #дієтолог #ветеринардієтолог #ветеринарнийдієтолог #харчуваннякотів #харчуваннясобак #їжадлякотів #їжадлясобак #натуральнехарчування #коти #собаки #цуценя #кошеня #україна #натуралка

♬ оригінальний звук – your_vet_dietolog

Страхування домашніх тварин

Страховка захищає улюбленця та гарантує можливість вилікувати, наприклад, зламану лапку без відчутної втрати грошей. Цей тренд тільки набирає популярність в Україні, тож поки що цим займаються переважно стартапи в pet-care. 

@whata_bout_winston

Replying to @diana The absolute best investment! #petinsurance #dogmomproblems #dogmomlife #dogtok #relatabledogmom #raisingadoginyourtwenties #firsttimepetowner

♬ original sound – Britt + Wince

І бонусний та найважливіший тренд, що випереджає час та є (й буде) актуальним не лише у 2023 — це відповідальність перед нашими хвостатими друзями. Варто не забувати, що тварини — не забавка, а додаткові обов’язки, від яких не можна просто так відмовитися.

@vmiske.ua

Що купити перед появою цуценяти та скільки це коштує? Розповідаємо! ☺️ #домашніулюбленці #домашнітварини #цуценята #цуценя #собаки #зоотовари #зоомагазин

♬ Cooking Time – Lux-Inspira

Тож до появи домашнього улюбленця варто ретельно підготуватися. Здати всі аналізи на алергії у членів родини, підготувати простір, в якому носик буде мешкати, зібрати всі довідки, скласти план прикормів та харчування. І головне — подбати про максимальну кількість турботи зі свого боку, аби бути хорошим пет-перентом.

172 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Чому всі захоплені cosy лайфстайлом

5 Хв
Розібралися, чому ми більше ніж будь-коли, одержимі ідеєю затишного життя. Усе почалося в Данії Тренд на затишне облаштування житла прокотився світом із…
Свідомі тренди

Готуємось до весни: як зміна сезонів впливає на організм

8 Хв
Розібралися в тому, як погода та інші природні чинники впливають на самопочуття. До весни залишається пару тижнів, і ця новина дуже підбадьорює:…
Свідомі тренди

Палай, та не вигоряй: як впоратися із втомою

5 Хв
Розбираємося в тому, від чого накопичується втома, які це має наслідки та як із цим боротися.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *