Свідомі тренди

Як перевірити, чи тебе дійсно люблять

3 Хв

Розказуємо, як пов’язані чищення апельсина та справжня любов.

Ймовірно ти вже чув про новий тест на справжнє кохання, який завірусився в Тіктоці. Якщо ні, то коротко його суть така: даєш своїй половинці апельсин і просиш почистити. Якщо він чи вона робить це з добротою і ласкою, значить кохання справжнє. А якщо відмовляється, то йди шукай іншу половинку, бо ця любов фальшива.

Вражає те, що деякі відео в Тікток із цим тестом набрали мільйони переглядів. Люди чистять апельсини чи відмовляються чистити апельсини, а інтернет тим часом божеволіє.

@angelac0123

Did he pass??😭😂

♬ original sound – Angela

«Апельсиновий тест» як показник справжнього кохання

Авжеж те, як людина чистить апельсин, не допомагає розкрити таємницю справжнього кохання. Тож немає потреби постійно носити із собою цитрусові, щоби перевірити щирість почуттів партнера.

«Не можна звести всю інтимну взаємодію до того, як людина поводиться з апельсином», — стверджує Александра Соломон, психологиня та викладачка в Університеті Нортвестерн, яка спеціалізується на темі стосунків. За її словами, не варто скидати партнера з рахунків лише тому, що він не почистив тобі фрукти.

Хоча «теорія чищеного апельсина» немає жодного наукового підґрунтя і не здатна остаточно визначити щирість почуттів, її популярність свідчить про те, що люди шукають відповіді на важливі питання, пов’язані з емоціями, невпевненістю та бажаннями. Та, на жаль, апельсини тут не допоможуть.

«Я завжди намагаюся з розумінням і цікавістю ставитися до трендів у соцмережах. Адже їхня популярність часто свідчить про певні людські потреби та прагнення», — коментує Александра Соломон.

Звичайно, самі по собі ці відео не такі цікаві. Їхня популярність пояснюється тим, що вони зачіпають глибші теми — що ж саме люди шукають, коли роблять такі тести. Ймовірно, так ти намагаєшся зрозуміти, наскільки партнер здатен і бажає піклуватися про тебе.

«Мене трохи турбує те, що люди шукають відповіді на такі особисті питання не в розмові з партнером, а за допомогою тестів. Я вважаю, що набагато краще щиро поговорити з коханим про свої потреби та бажання. Апельсинові тести тут не допоможуть», — додає психологиня.

Чому теорія апельсинової шкірки така популярна

Тест з апельсином привабливий завдяки своїй простоті. Ці відео створені для того, щоб ними ділилися. Але що насправді мотивує нас проводити подібні «експерименти», фільмувати їх і постити в соцмережах. Психологиня Алекс Соломон називає декілька вірогідних мотивів:

  • соціальне схвалення — коли люди лайкають відео, де апельсин усе ж почистили, ти ніби відчуваєш полегшення, бо «я, мій партнер і наші стосунки в порядку»;
  • додатковий дофамін, який і так генерується, коли ми щось постимо й це лайкають — а тут ще й тема така важлива й чутлива;
  • певні відчуття (гордості, схвалення тощо), які можуть бути потребою психіки через травматичний досвід у дитинстві.
@monicagartner

HE PASSED 🫡 #fyp #foryou #relationship #simulationhusband #married #orangepeeltheory

♬ original sound – Monica Patterson

Важливо розуміти, що за цими тестами стоять глибинні психологічні мотиви. І кожен із нас може дослідити їх, щоб краще зрозуміти себе та свої стосунки.

З одного боку, тест може бути про те, що в тебе нарешті з’явився той самий принц чи принцеса, а з іншого — це відлуння потреб тієї маленької дитини, яка колись відчувала себе неповноцінною.

Замість висновків є слушна порада від психологів: не закінчуй стосунки, якщо партнер не чистить тобі апельсини. Натомість щиро скажи йому чи їй: «Я б хотів/ла, щоб ти чистив/ла мені апельсини» або «Я люблю, коли ти готуєш для мене / піклуєшся про мене». Навчи свого партнера, що для тебе означає любити.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про мови кохання, за допомогою яких люди висловлюють свої почуття. Як вони працюють і як ними користуватися читай детальніше у статті «Чому ми любимо подарунки».

173 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Чому всі захоплені cosy лайфстайлом

5 Хв
Розібралися, чому ми більше ніж будь-коли, одержимі ідеєю затишного життя. Усе почалося в Данії Тренд на затишне облаштування житла прокотився світом із…
Свідомі тренди

Готуємось до весни: як зміна сезонів впливає на організм

8 Хв
Розібралися в тому, як погода та інші природні чинники впливають на самопочуття. До весни залишається пару тижнів, і ця новина дуже підбадьорює:…
Свідомі тренди

Палай, та не вигоряй: як впоратися із втомою

5 Хв
Розбираємося в тому, від чого накопичується втома, які це має наслідки та як із цим боротися.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Фінансові помилки, які не варто робити в стосунках