Натхнення

Що подарувати на річницю одруження? Підбірка вин на подарунок: від 11 річниці до золотого весілля

13 Хв

В продовження нашої теми про річниці пропонуємо тобі нову підбірку вин, які стануть чудовим подарунком для коханої чи коханого на річницю весілля. В різних народів світу кожна річниця має свою назву, яка символізує стосунки в подружжі в той період спільного життя. І справді, кожний етап спільного життя особливий і зі своєю родзинкою. Ми ж пропонуємо врахувати ці «родзинки» і вибрати такі подарунки на річниці весілля, які підкреслять характер річниці. А оскільки ми знаємо так багато про вино, то будемо обирати серед вин! Вперед!


Одинадцята річниця весілля – «сталеве  весілля»

11 річницю весілля ще називають сталевим. Традиційними подарунками є  вироби з нержавкої сталі, наприклад, каструлі, кухонне приладдя, таці, нові столові прибори. Пара багато років разом, тому старі ложки та виделки вже давно могли загубитись. 

Ми ж пропонуємо більш вишуканий подарунок – відерце для льоду (кулер для вина), в якому подружня пара на річницю весілля зможе охолодити пляшечку Cava з іспанським темпераментом. 

Рекомендація MAUDAU 

Вино ігристе Pares Balta Cava Brut, 11,5%, 0,75 л – сорт винограду: купаж, регіон – Каталонія, Іспанія.

 

Дванадцята річниця весілля – «шовкове весілля»

Щоби підкреслити витонченість та ніжність подружніх стосунків, на 12 річницю весілля дарують шовкову постільну білизну або блискучі нікелеві предмети інтер’єру. А з винних рекомендацій чудово підкреслить цей етап стосунків вишукане італійське вино Санджовезе, яке виділяється приємною зрілістю, округлістю посмаку та шовковистістю. 

Рекомендація MAUDAU: Санджовезе

Vino Dievole Podere Brizio Brunello di Montalcino Riserva 2015 DOCG, 14,5%, 0,75 л – сорт винограду: Санджовезе, регіон – Тоскана, Італія.

Вино Mare Magnum Brunello di Montalcino Poggio Nero червоне сухе 15% – сорт винограду: Санджовезе, країна – Італія.

 

Тринадцята річниця весілля – «мереживне весілля»

Мереживне весілля ще називають конвалієвим. Традиційно на цю річницю дарують мереживні серветки, скатертини, накидки та інші предмети текстилю для дому з візерунком з конваліями. В подарунок також підійдуть також різні ароматичні набори, свічки, аромапалички з тонкими нотками конвалій. А ще в подарунок можна вибрати пляшку ароматного, незабутнього білого вина з мускатних сортів винограду або біле вино з ніжними квітковими нотами.

Рекомендація MAUDAU

Вино Thierry Germain Domaine de Roches Neuves Saumur L’Echelier 2017 АОС/AOP, 13% – сорт винограду: Шенен Блан, регіон – долина Луари, Франція. 

Ігристе вино Caudrina Di Romano Dogliotti Asti La Selvatica, біле, солодке, 7% – сорт винограду: Мускат, країна – Італія.

 

Чотирнадцята річниця весілля – «агатове весілля»

Чотирнадцяту річницю весілля неспроста асоціюють з агатом. Адже агат – це не лише камінь. Це мінерал, різновидів якого є понад сто! Він надзвичайно міцний і може бути різних кольорів. Все, як в подружньому житті через чотирнадцять років після одруження. Стосунки надзвичайно міцні і стійкі, але й багатогранні водночас. Гама почуттів дуже широка і має безліч відтінків, як і агат. 

На агатове весілля дарують агатові прикраси чи сувенірні фігурки. Ми ж порадимо на чотирнадцяту річницю подружнього життя подарувати одне з тих вулканічних вин, які вибухають мінеральністю, відтінками гірських порід та незвичним посмаком, таких як Неббіоло, Альяніко, Nero D’Avola

Рекомендація MAUDAU: Неббіоло, Альяніко, Nero D’Avola.

Вино Etnella Artigiano Etna Rosso 2020 IGT, червоне, сухе, 13,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Сицилія, Італія.

Вино Paolo Scavino Barolo DOCG 2016, 14,5%, 0,75 л – сорт винограду: Небіолло, регіон –  П’ємонт, Італія.

 

П’ятнадцята річниця весілля – «кришталеве весілля»

Красива і яскрава назва цієї річниці втілює всю потужність та символічність п’ятнадцятої річниці весілля. Кришталь відображує прозорість, чистоту і багатогранність сімейної пари, але водночас небезпеку і крихкість відносин. 

Зазвичай 15 річницю весілля святкують з розмахом, тому й подарунки вибирають відповідні. Наприклад, годинники з дорогоцінним прозорим камінням, кришталеві прикраси, вироби для інтер’єру з кришталю, вишукані вази. Ми пропонуємо відсвяткувати п’ятнадцяту річницю елегантним ігристим із Шампані, витриманим, ніжним і багатогранним! Звісно, не забудьте про правильні кришталеві келихи, якими можуть обмінятися чоловік та дружина, щоб насолоджуватися шампанським в свій особливий день.

Рекомендація MAUDAU: справжнє шампанське з Шампані.

Шампанське Pol Roger Brut rose, 12,5%, 0,75 – сорт винограду: купаж, регіон –  Шампань, Франція.

Шампанське Veuve Clicquot Brut, 12% – сорт винограду: купаж, регіон –  Шампань, Франція.

 

Шістнадцята річниця весілля – «топазове весілля»

16 річницю весілля називають топазовим весіллям. Це каміння символізує дружбу, вірність, розсудливість, безкорисливість. Саме цими рисами вирізняється пара після шістнадцяти років разом. На річницю весілля дарують прикраси з топаза або речі блідо-блакитного кольору. Наші сомельє рекомендують відсвяткувати подію білим Вердехо, який надихає блакитною свіжістю. 

Рекомендація MAUDAU: Вердехо.

Вино Bodegas Naia Naia, біле, сухе, 13% – сорт винограду: Вердехо, регіон –  Руеда, Іспанія.

Вино Vicente Gandia Nebla 2020, біле, сухе, 12% – сорт винограду: Вердехо, регіон –  Руеда, Іспанія.

 

Сімнадцята річниця весілля – «трояндове весілля»

На трояндове весілля дарують букет з троянд. Символічність дати можна підкреслити вином кольору троянд або ж з нотками троянди в ароматі та смаку. Тому під цю дату ми підібрали особливе вино з сорту винограду Віоньє, яке здивує тебе своїми насиченими фруктовими нотками, чутливим стилем та надзвичайно вишуканим ароматом квітів. В букеті цього вина превалюють нотки манго, мандарина, персика та троянди.

Рекомендація MAUDAU: Віоньє.

Вино Pierre Gaillard Condrieu L’Octroi 2017 АОС/AOP, 14,5% – сорт винограду: Віоньє, регіон –  долина Рони, Франція.

Вино Yves Cuilleron Condrieu La Petite Cote 2016 AOC, 13% – сорт винограду: Віоньє, регіон –  долина Рони, Франція.

 

Вісімнадцята річниця весілля – «бірюзове весілля»

На вісімнадцяту бірюзову річницю дарують прикраси з бірюзою, наприклад, браслети, кульчики чи запонки для сорочки. Недарма на вісімнадцятиріччя сім’ї за символ взяли один з найдревніших каменів, адже прожити 18 років разом подружжю допомагають не лише взаємоповага, терпіння і любов, а ще й сам дух родини. А бірюзу для чудових прикрас з давніх-давен видобували в родовищах Північної Америки, Австралії, Мексики, Китаю, Південної Африки. Тож повністю насолодитися святкуванням допоможе вино з Нового Світу, а саме Шираз, Зінфандель, Пінотаж

Рекомендація MAUDAU: Шираз, Зінфандель, Пінотаж

Вино Penfolds Bin 798 RWT Shiraz 2017 GI, 14% – сорт винограду: Шираз, регіон –  Південна Австралія, долина Барроса, Австралія.

Вино Mare Magnum Escapades Pinotage, червоне, сухе, 14,5% – сорт винограду: Пінотаж, країна –  ПАР.

 

Дев’ятнадцята річниця весілля – «гранатове весілля»

На гранатове весілля гарним подарунком стануть речі червоного кольору або прикраси з гранатом, а чудовим доповнення до святкування дев’ятнадцятої річниці буде червоне вино з гранатовими відблисками та складним спектром ароматів з сорту винограду Мерло. Наші сомельє не дарма підібрали Мерло для святкування гранатового весілля, адже цей сорт є одним з трьох найпопулярніших сортів винограду в світі. А той факт, що найдорожче вино в світі, Petrús, роблять саме з Мерло, лише підтверджує потужність цього сорту. Завдяки своєму рівному і спокійному характеру, Мерло часто використовується для пом’якшення та врівноваження агресивніших вин. 

Рекомендація MAUDAU: Мерло.

Вино Chateau Les Religieuses Renaissance GC, червоне, сухе, 13% – сорт винограду: Мерло, регіон – Бордо, Франція.

Вино Chiappini Liena Igt Tuscany Merlot Rosso 2016, 12,5% – сорт винограду: Мерло, регіон – Тоскана, Італія.

 

Двадцята річниця весілля – «порцелянове весілля»

На святкування обов’язково ставлять на стіл новий порцеляновий посуд, який символізує збільшення достатку сім’ї. 20 річниця весілля – це справжній великий ювілей, який варто розділити з найближчими людьми та друзями. Ця дата уособлює гармонію подружжя.

Що подарувати на 20 річницю весілля? Дуже символічними подарунками є порцеляновий столовий сервіз, вишукана порцелянова ваза, статуетка з порцеляни, або  постільна білизна чи покривало порцелянового кольору. А в доповнення до цих подарунків наші сомельє рекомендують вина із сорту Гренаш. Цей сорт вирізняється багатогранністю, стійкістю і здатністю до створення союзів. Все, що потрібно для двадцятої річниці весілля!

Вино з Гренаш – повнотіле, превалюють відтінки сливи, лакриці, малини, полуниці, перцеві нотки. В процесі витримки вино стає складнішим, вишуканим та благородним. В ньому з’являються нотки карамелі та ванілі, а також відтінки тютюну та шкіри.

Рекомендація MAUDAU: Гренаш.

Вино Chateau de Saint Cosme Gigondas Hominis Fides, червоне, сухе, 13,5% – сорт винограду: Гренаш, регіон – долина Рони, Франція.

Вино Domaine de Cristia Cotes du Rhone Vieilles Vignes, червоне, сухе, 14,5%  – сорт винограду: Гренаш, регіон – долина Рони, Франція.

 

Двадцять п’ята річниця весілля – «срібне весілля»

25 років спільного життя – це скарб та міць. Тож святкування цієї дати моє стати незабутнім як для пари, так і для гостей. Символ 25 річниці подружнього життя – срібло, благородний метал, який не ржавіє та не псується з часом. І всім відомо, що антикварні вироби зі срібла легко чистити, тому після відновлення старі вироби зі срібла майже не відрізнити від нових. Так само і з шлюбом – за 25 років разом подружжя пережило чимало, але зберегло той блиск, який легко відновити. За однією з традицій подружжя обмінюється срібними обручками, які потрібно носити разом з золотими протягом всього року.

Що подарувати на срібне весілля? Перше, що спадає на думку – це вироби зі срібла і прикраси. Вино на подарунок теж має бути особливим: на 25 річницю весілля можна подарувати вино 25-річної витримки. Проте таке вино варто дарувати, якщо подружжя знається на вині і оцінить такий подарунок. Хорошим вибором витриманого вина є Бордо

Якщо вино такої витримки знайти не вдасться, є чудові альтернативні варіанти. Щоб підкреслити витримку та вишуканість дати, ми пропонуємо обрати італійське вино зроблене в стилі апасіменто з сортів Корвіна, Гарганега, Мальвазія, якими славиться регіон Вальполічелла зі своїми Амароне. 

Рекомендація MAUDAU: Бордо, італійські амароне та апасіменто з сортів Корвіна, Гарганега, Мальвазія.

Вино Fidora Amarone della Valpolicella, 16% – сорт винограду: Корвіна, регіон – Венето, Італія.

 

Тридцята річниця весілля – «перлинове весілля»

30-річний ювілей для подружжя – це важлива дата в сімейному житті, символом якої є дорогоцінні перлини. Вони уособлюють відкриті і чисті подружні відносини, нанизані на роки й події, адже справжні перлини довговічні і не тьмяніють з часом. Перлини – бездоганний подарунок природи, адже кожна перлинка дозріває десятки років в мушлі, аби зрештою побачити світ. І саме за це її цінують. Так і з подружнім життям. Адже 30 річниця весілля немовби довгий шлях до порозуміння крізь різні перепони та незгоди.

Не знаєш, що подарувати на 30 річницю весілля дружині? Звичайно, найкраще зупинитися на прикрасах з перлин, а ми порадимо вино, яке доповнить цей подарунок або слугуватиме самостійним подарунком чоловікові та дружині. 

Ми пропонуємо на цю річницю ігристе вино, його іноді ще називають перлинне вино, оскільки у високому бокалі «флюте» можна спостерігати перляж – гру перлин, тобто бульбашок. Це може бути ігристе із Шампані, з багаторічною витримкою і насиченим смаком та ароматом, іспанська Cava, яка теж виготовляється класичним методом і має зрілі, приємні нюанси в посмаку, німецький Sekt з прохолодною фруктовою свіжістю або навіть яскраве італійське легке Prosecco. 

Рекомендація MAUDAU: ігристе із Шампані, німецький Sekt, іспанська Cava, італійське Prosecco.

Вино ігристе Hofflin Cuvee Prestige sekt Extra Brut, біле, 12,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Баден, Німеччина.

Шампанське LansonLe Green Label Organic Brut, біле, брют, 12,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Шампань, Франція.

 

Тридцять п’ята річниця весілля – «полотняне або коралове весілля»

Ще одна красива дата в спільному житті пари. Символами 35 річниці подружнього життя вважається полотно та корал. Перший символізує міцність і довготривалість відносин, а другий є уособленням вишуканості і росту.

Корали – унікальні колонії морських жителів, які утворюються поступово, і з найменших частинок розростаються до цілих коралових рифів. Так і 35-річний союз двох поєднаних сердець формувався з безлічі подій протягом довгого періоду життя, протягом незліченних днів та ночей проведених разом, заповнених взаємними ніжними почуттями, важливими вчинками. І в результаті цей союз утворив цілий кораловий острів, що називається родиною.

Гарним подарунком будуть вироби з корала чи речі коралового кольору.

Щоб продовжити тематику «коралових» подарунків, ми пропонуємо подарувати подружній парі пляшечку чи кілька пляшок вин, які називаються «Оранж» або «Амбер» і мають колір, дуже схожий на морські корали та коралове намисто. Ці незвичні вина виробляються різними способами, але завжди характеризуються складністю, комплексністю і багатством смаку. 

Рекомендація MAUDAU

Вино Buccia Nera Toscana Orange Igt Toscana, 14,5%, 0,75 л  – сорт винограду: купаж, регіон – Тоскана, Італія.

 

Сорокова річниця весілля – «рубінове весілля»

40 років разом пліч-о-пліч, тільки палке кохання може допомогти подружній парі здолати шлях довжиною в 40 років. І символом такого палкого кохання на сорокову річницю одруження є рубін. Кажуть, що рубін – це також камінь, який символізує мудрість і що навіть Соломонів знаменитий перстень був з рубіном.

Тож наша подружня пара протягом 40 років спільного життя проявила неабияку мудрість і заслуговує на найщиріші вітання та найкращі подарунки. То що ж подарувати парі? Можна подарувати жінці прикраси з рубіном. Чоловікові також можна подарувати вишукані запонки з рубіном. 

Звісно, 40 річниця має супроводжуватися відповідним напоєм. І саме наші сомельє допоможуть з найкращим вибором! 

На 40 річницю одруження пропонуємо відкоркувати Мальбек. Цей сорт винограду має насичений темно-рубіновий колір з фіолетовим відблиском, незабутнім ароматом фіалки, чорносливу та дикої черешні. Всі ці аромати занурять подружню пару в спогади молодої закоханості, яка згодом переросла в міцний зв’язок. 

Рекомендація MAUDAU: Мальбек

Вино Weinert Malbec, червоне, сухе, 14,5% – сорт винограду: Мальбек, регіон – Мендоза, Луйян де Куйо, Аргентина.

Вино Beefsteak Club Reserve Malbec Uco Valley, 0,75 л, 14,5% – сорт винограду: Мальбек, регіон – долина Уко, Аргентина.

 

Сорок п’ята річниця весілля – «сапфірове весілля»

Сапфір – це камінь вірності, він характеризується високою міцністю. Колись вважали, що сапфір допомагає позбутися від важких думок, освіжає кохання та додає сили в боротьбі з хворобами. Так само як надійна дружина чи чоловік поруч – підтримує, допомагає і допомагає впоратися з тяжкими переживаннями.

Традиційним подарунок для жінки і чоловіка є сапфірові прикраси. Також можна подарувати щось для дому сапфірового кольору, наприклад, глибоку вазу, картину, домоткане покривало з традиційними буковинськими орнаментами або мексиканський килим. 

Наші сомельє радять цю надзвичайно важливу річницю відсвяткувати вином особливої категорії, а саме вистояним портвейном. Справжній портвейнпоходить лише з Португалії, з долини річки Доуро (Дору). Особливість виробництва портвейну полягає в тому, що на стадії ферментації молоде вино зміцнюється шляхом додавання бренді. Пізніше кріплене вино може витримуватися до 40 років і більше. В цьому і полягає символічність, адже подружня пара святкує саме 45 річницю одруження, і так чудово буде відкоркувати пляшку портвейну, який з великою ймовірністю був створений тоді, коли народилася ця сім’я. 

Рекомендація MAUDAU: Портвейн.

Портвейн Calem Vintage, 20% – сорт винограду: купаж, регіон – долина Дору, Португалія.

Портвейн Warre’s Quinta Da Cavadinha 2004 Vintage Port, червоне кріплене, солодке, 20% – сорт винограду: купаж, регіон – долина Дору, Португалія.

 

П’ятдесята річниця весілля – «золоте весілля»

За 50 років разом в подружжя було стільки всього пережитого разом! За 50 років подружжя виростило дітей та онуків, дехто навіть дочекався правнуків. Саме тому в сім’ї відчувається особлива єдність. Золоте весілля недарма назвали на честь цього металу. Адже золото цінне, як і теплі відносини протягом усього подружнього життя.

Зазвичай старі обручки стають сімейними реліквіями, тому подружжя повинне обмінятися новими золотими обручками. 

Чудовим подарунком стане французьке вино особливого виробництва і статусу – сотерн. В усьому світі сотерн вважається не просто вишуканим десертним вином, але і благородним напоєм. Адже спосіб його виробництва, обмежена кількість і територія вирощування винограду робить сотерн насправді унікальним. Сотерн має яскравий золотистий колір і є одними з небагатьох білих вин, здатних до старіння. А  виняткові урожаї при належному зберіганні мають потенціал витримки навіть понад 100 років. Тому такий подарунок матиме кілька символічних значень для подружжя на 50 річницю весілля. 

Рекомендація MAUDAU: Сотерн.

Вино Chateau Rieussec Sauternes Grand Cru Classe, біле, солодке, 14% – сорт винограду: купаж, регіон – Бордо, Франція. 

Вино Chateau Guiraud Sauternes 2015, біле, солодке, 13,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Бордо, Франція. 

Вино Chateau d’Arche Sautern 2013 AOC, 13,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Бордо, Франція. 

 

До наступних зустрічей! 

Фото: безкоштовні фотостоки.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
ДобіркиНатхнення

Смачні ідеї для застілля на Великдень

17 Хв
Великий гайд-підбірка до Великодня: готуємо, прикрашаємо, смакуємо, бо підготування до святкування — це вже частина свята.
НатхненняДобірки

Cheers! як у кіно: коктейлі з улюблених серіалів

10 Хв
Зібрали п’ять класних коктейлів з улюблених серіалів, які особливо полюбилися головним героям, а згодом – і глядачам.  Автори та сценаристи використовують силу-силенну…
НатхненняСвідомі тренди

ТОП 9 книг про диджиталізацію

17 Хв
Зібрали 9 класних книжок про цифрові реалії 21 століття та про те, як орієнтуватися в сучасних технологічних трендах. Комп’ютери, смартфони, фітнес-браслети, персні…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *