ДімПобут

Як почистити праску в домашніх умовах?

6 Хв

Ділимось добіркою способів, чим почистити праску від нагару в домашніх умовах та позбутись накипу всередині. 

Знайома ситуація: ранок, поспішаєш на роботу або на зустріч, намагаєшся швидко випрасувати улюблену сорочку, але праска раптом починає липнути до тканини або залишає неприємні сліди. Таке може зіпсувати не лише настрій, а й одяг. А головний винуватець цього — звичайний нагар або накип, які з’являються непомітно і проявляють себе в найнеочікуваніший момент. Сьогодні розберемось, як почистити праску в домашніх умовах, що для цього потрібно та як уникнути повторного забруднення.

Як та чим почистити праску

Перш ніж перейти до способів очищення, варто зрозуміти, чому на підошві праски з’являються накип і нагар. Зазвичай вапняні відкладення виникають через взаємодію мінералів із водопровідної води з нагрівальним елементом праски. Якщо використовуєш спреї на основі крохмалю або часто прасуєш синтетичні тканини, підошва може покриватися шаром нагару. Це не лише знижує ефективність праски, але й створює ризик появи темних плям на одязі.

Також буде цікаво

Як почистити праску від нагару в домашніх умовах

Як почистити праску

Існує безліч народних методів очистити праску самостійно вдома. Часто ці рецепти передаються з покоління до покоління по жіночій лінії. Ефективність їх залишається сумнівною, бо на одних девайсах вони працюють, а іншим не підходять, або навіть шкодять. Розглянемо найпоширеніші способи відчистити підошву праски в домашніх умовах. 

1. Зубна паста. 
Як використовувати: Розігріти трохи праску і намазати підошву зубною пастою, тонким шаром. Потім витерти м’якою стороною губки, ганчіркою або ватними дисками. Радять вибирати білу пасту, а не гелеву – вона краще працює. 
Ефективність: Не доведена. Можливо, в когось і спрацювало на якусь несерйозну плямку, але накип, що накопичувався тижнями, або нагар – не піддасться. 

2. Перекис водню. 
Як використовувати: Змочити щедро рідиною ватний диск та обережно протерти розігріту праску від пригорілого. 
Ефективність: Така, як і в зубної пасти. Скоріше за все очистить незначний нагар або пил, але не справиться з серйозним довготривалим брудом. До того ж є ризик обпектися.

Перекис водню

3. Сіль.
Як використовувати: На поверхню, устелену папером або тканиною, насип щедро солі, розігрій добре праску та “пропрасуй” натрій-хлорид ретельно та повільно. Білі кристали мають стати трохи коричневими.
Ефективність: Досить дієвий метод, як відчистити праску. Непогано прибере нагар, якщо його небагато. Підходить для підошв з керамічним покриттям, до яких не можна використовувати абразивні штуки. Сіль хоч і кристалічна, але чистить без подряпин. Але для праски з тефлоновим покриттям варто вибрати інший метод. 

4. Олівець для чистки праски HG.
Як використовувати: Нагріти прилад до 135 градусів у режимі шовку, дістати олівець для праски з упаковки та колоподібними рухами нанести на підошву до повного розчинення. Краще робити це все на балконі або біля відчиненого вікна, щоб хімічні сполуки олівця не осідали в кімнаті. Після очищення добре відполіруй поверхню праски сухою тканиною серветкою. Отвори почисть м’якою щіточкою або ватною паличкою.
Ефективність: Дуже швидко справляється з брудом, накипом та пригорілими волокнами тканини. Гарний варіант, чим відбілити підошву. Відчистить все те, з чим не справився перекис, зубна паста та інші народні засоби.

Насправді все залежить від ступеня забрудненості. Якщо до праски прилипло трохи пилу – то з ним вірогідно може справитись якийсь народний метод. Але у важкому випадку  доведеться або використати одразу декілька, або надати перевагу професійним штукам, які спеціально придумали для такого.

Як почистити праску від накипу всередині

Як почистити праску від накипу

Білі шершаві плями, що чіпляються за одяг і псують його або коричневий конденсат, яким “плюється” праска під час режиму пара – наслідки дуже сильного накипу, який аж кричить про те, що час чистити техніку всередині. Існують дієві методи з народу та декілька професійних штук. Розглянемо їх докладніше.

1. Лимона кислота.
Як використовувати: Розведи 25-30 грамів лимонної кислоти у чистій воді, бажано очищеній. Залий у резервуар для води та на максимальній температурі пропар праску. Роби це над раковиною або паперовим рушником, бо бруду буде виходити багато. Після ще 2-3 рази зроби те саме просто з водою, щоб увесь накип вийшов. 
Ефективність: Добре розчиняє накип та виводить його зсередини праски. 

2. Оцет.
Як використовувати: Розведи 9% оцтову кислоту у співвідношенні 1:3 з чистою водою. Зроби те саме, що й розчином лимонної кислоти. 
Ефективність: Достатньо добре виводить накип та бруд з праски. З мінусів – специфічний запах оцту, який не всім подобається.

Як почистити праску від накипу

3. Газована вода. 
Як використовувати: Ті самі маніпуляції як з лимонною кислотою та оцтом. Мінеральна вода містить сполуки та домішки, які утворюю кисле середовище та від нагріву в прасці виводять бруд.
Ефективність: Досить непогана, можливо трохи нижча ніж з попередніми аналогічними рецептами. Добре почистить парову праску.

4. Засіб для видалення накипу для прасок Green & Clean Professiona.
Як використовувати: 200 мл засобу налий у резервуар для води. Далі використовуй або систему самоочищення або режим відпарювання на максимальній температурі. Після повтори те саме два рази з чистою водою, щоб вивести залишки засобу.
Ефективність: Дуже добре справляється з накипом будь-якої складності. Безпечний завдяки своїм неіоногенним речовинам у складі, не шкідливий для людини, тварини та навколишнього середовища.

Використовуй будь-який метод, до якого лежить душа або гаманець. Головне правило – думати про наслідки для праски, щоб не зіпсувати її. Говорять, що можна ще чистити праску кисневим порошком в домашніх умовах, але такий метод може зіпсувати девайс. Щоб бруд відійшов необхідно розвести порошок в окропі до утворення піни, а потім  обережно трохи занурити підошву у піну та потримати так деякий час. Це може спрацювати, але є ризики “втопити” праску. 

Профілактика накипу та нагару

Профілактика накипу та нагару

Як почистити праску від накипу та нагару розібрались. Тепер поговоримо про профілактику від цього всього, щоб уникнути забруднення та продовжити техніці життя. 

  1. Під час прасування у режимі відпарювання використовуй дистильовану або очищену бутильовану воду.
  2. Якщо використовуєш праску нечасто – тримай її в чохлі або в коробці, щоб пил не осідав на поверхні. А перед прасуванням протирай рушником або серветкою.
  3. Зливай рідину з праски, після закінчення роботи з нею. Залишки води та волога провокують появу осаду та плісняви в прасці. 
  4. Прасуй речі відповідно до рекомендацій на бірках, щоб не довелося відчищати підошву від пригорілої тканини. Щоб не перемикати режими декілька разів за прасування  – сортуй одяг за типом: шовк, бавовна, шерсть.
  5. Після кожного використання протирай праску від бруду та крапель конденсату. 
  6. З певною періодичністю чисть праску, щоб не накопичувати бруд та нагар.

Чиста праска — запорука якісного догляду за одягом та довговічності самого приладу. Регулярно доглядай за праскою та дотримуйся простих рекомендацій –  і відсоток неприємних ситуацій значно знизиться, а улюблені речі довше збережуться бездоганними. Використовуй запропоновані методи очищення від пригорілого бруду та накипу, і помічник у прасуванні завжди буде в ідеальному стані.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
48 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
ДімІнтер'єр

Як почистити килим (навіть дуже брудний) на підлозі?

7 Хв
Розповідаємо, як швидко почистити килим на підлозі (навіть дуже брудний) та чим робити це в домашніх умов без послуг професійних клінінгових компаній
СадДім

Види мінеральних добрив та їх застосування

5 Хв
Розповідаємо, що таке мінеральні добрива та як ними правильно користуватися
Гайд покупцяДімПобут

Все про Ecoflow, що ж це таке, як вибрати та користуватися

6 Хв
Розповідаємо, що таке Ecoflow, як його вибрати та як користуватися цією штукою
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДімПобут

Що зробити, щоб вдома не бувало безладу