Гайд покупця

План прибирання: коли і що мити вдома

7 Хв

Розібралися, як підтримувати ідеальний порядок у домі завдяки методиці послідовного прибирання. 

Охайна квартира, де все лежить на своїх місцях, не запилене та не захаращене — це не фантазія. Але іноді здається, що підтримувати чистоту оселі так само важко, як не нервувати через чергу на касі. 

Занурення у генеральне прибирання може здатися непосильним. Тож більш ефективним способом боротьби з безладом може стати планування ключових зон для регулярного наведення ладу. 

Переказуємо текст Real Simple від Аманди Лоурен, що регулярно публікується у Forbes та інших виданнях про дизайн інтер’єру та лайфстайл. Аманда радить, що, де та коли варто регулярно прибирати, аби твій будинок завжди сяяв чистотою. 

Щоб не сталося так, як на відео нижче, ось зони, які рекомендовано прибирати щотижня, щомісяця та щороку.

@getcleanlviv

ЧЕКАЄМО НА ВАШІ КОМЕНТАРІ. #ЛЬВІВ #клінінгльвів #прибирання #клінінг #клінінговакомпанія #прибиранняквартир #прибираннядому👍😁 #прибиранняпісляремонту #клінінгльвів #клінінговакомпанія #треш #шок #будечисто #рек #топ #тіктокукраїнською #україна🇺🇦

♬ оригинальный звук – Get clean. Львів

Що прибирати щотижня

Так, прибирання щотижня видається знущанням, але цей підхід допоможе заощадити на хімчистках та професійних сервісах з клінінгу. А це економія не тільки грошей, а й нервів.

Стільниці, плоскі поверхні, холодильник

Так буває, що після довго робочого дня вже немає сил класти речі, пакунки та пакети туди, де їм місце. І ти просто звалюєш все на стільницю — навалюєш горою, а під кінець тижня бачиш там Еверест з бозна-чого. Саме тому Дженніфер Джарретт рекомендує прибирати стільниці щотижня. 

«Будь-яка плоска поверхня немов створена для того, аби класти на неї мотлох»

Дженніфер Джарретт

Наприкінці кожного тижня Джарретт ходить по загальних зонах свого будинку з «кошиком для сміття» та збирає предмети, які опинилися в недозволеному місці. «Після того, як я прибираю зі стільниць, я розкладаю предмети на їхнє належне місце», — пояснює вона.

@lemon_squeezyy

Як часто прибираєте ви?❤️ #прибирання #прибиранняподому #прибираєморазом #прибираємонакухні #мотиваціянаприбирання #прибираємонавколосебе #прибираємодім #чистота #cleantok

♬ Mission Impossible (Main Theme) – Favorite Movie Songs

Холодильник також рекомендують розвантажувати та чистити щотижня. Якщо ти ходиш за продуктами раз на тиждень, то в ідеалі варто звільняти холодильник перед поїздкою в магазин. Для початку викинь все, що вже непридатне для споживання. Далі зроби помітку на продуктах, термін придатності яких в нормі, але днями збігає. Тож ці продукти треба з’їсти першочергово. Можна навіть розмістити їх на окремій полиці. 

Ешлі Мерфі, професійна організаторка також радить розсортувати решту продуктів за категоріями й розкласти їх в окремі шухляди, контейнери або полиці. 

Пральна машина також потребує твоєї уваги. Тож не забудь раз на тиждень проводити внутрішню чистку спецзасобами та протирати її зовнішню панель. 

@derzhavinamaria

Хоч щось мене змотивувало її помити😏 #прибирання #cleantok #cleaning

♬ original sound – Maria Derzhavina

Предмети та меблі, яких постійно торкаються 

Це дверні ручки, крани, вимикачі, клавіатури та пульти дистанційного керування. 

Шанта Дакворт, професійна організаторка та засновниця Shantaeize Your Space каже: «Це місця, яких часто торкаються різні люди в будинку, і вони можуть легко накопичувати мікроби. Протирай їх щотижня, щоб переконатися, що вони не припадають пилом, не липнуть і не обростають мікробами. Щотижневе прибирання цих зон мінімізує ризик поширення хвороб і допоможе підтримувати здорове середовище в оселі».

Особливо ці зони варто частіше прибирати та дезінфікувати, коли хтось із членів сім’ї захворів.

Зони з високою прохідністю

Передпокій, полички для взуття, полички у ванній кімнаті можуть швидко захаращуватися речами. Достатньо виділити п’ятнадцять хвилин на тиждень, щоб навести лад у цих зонах.

Постільна білизна та рушники

До цього прання також додай і рушники для посуду та інші кухонні текстильні вироби. Регулярне прання речей, які ти часто використовуєш, може допомогти запобігти алергії та поширенню мікробів. А це своєю чергою покращить стан шкіри (якщо є схильність до акне або інших дерматологічних захворювань).

Що прибирати щомісяця

@chistouzh

План прибирання, або «як не переробляти одну роботу двічі»#рекк#топ#рекомендации#клінер#уборка #клінінг#клінінговіпослуги#прибирання#прибиранняподому

♬ Coffee – Elise Huang

Наступні зони твоєї квартири потребують менше уваги, проте забувати про них довше, ніж на місяць не варто. 

Комора або погріб

Продукти з комори, як правило, зберігаються трохи довше, ніж продукти з холодильника, тому їх потрібно перебирати лише раз на місяць. Пані Джарретт радить щомісяця перевіряти прострочені або несвіжі продукти та викидати їх.

Також під час цього прибирання варто перевірити, чи інші продукти надійно закриті. А ще це гарна нагода позбутися імпульсивних продуктових покупок,  які так і не посмакували. 

Ще одна порада: групуй продукти. Тобто крупи з крупами, макарони з макаронами, горіхи з горіхами тощо. Також варто зберігати продукти в контейнерах зі стікерами дати придатності. Аби одразу розуміти, що вже можна викинути, а що ще придатне для споживання.

Побутова техніка, документи та іграшки

Такі прилади, як духовки, мікрохвильові печі та холодильник, з часом можуть накопичувати бруд та неприємні запахи. Щомісячне чищення запобігає накопиченню бруду, забезпечує оптимальну роботу та подовжує термін служби цих приладів.

Документи та інші папери сортуй за категоріями. Для їхнього компактного зберігання можна використовувати підвісні теки в офісній шухляді або модульному боксі. Також можна розкласти папери в алфавітному порядку, аби було легше орієнтуватися, коли шукаєш потрібний документ. 

Бонусом: це стосується і діджитал-файлів. Купа селфі, які не запостив, завантажені квитанції, що вже не потрібні, треки, які перестав слухати — щомісяця проводь ревізію та очищуй пам’ять свого телефону та ПК. 

Дитячі іграшки та лад в ігровій: сортуй іграшки відповідно до віку дитини. Якщо вона вже «виросла» з них, варто віддати їх на благодійність, продати або викинути. Це ж стосується іграшок, з якими малеча не гралася протягом останніх чотирьох місяців. І, до речі: залежно від віку дитини, її також можна залучати до процесу прибирання. 

Та вишенька на торті — килими. Їх варто пилотяжити раз на місяць або ж віддавати у хімчистку. Особливо, якщо вдома є хатні улюбленці (бо шерсть та блохи не найкраща прикраса для твого розкішного білого килима у спальні).

Що прибирати раз на пів року

Цей інтервал стосується шафи для одягу. Сортування — твій найкращий друг у цій справі. Співзасновниця NEAT Method Марісса Хагмайер радить відпустити всі речі, які ти не носив протягом останніх шести місяців. Можна віднести їх благодійних фондів. Це особливо актуально зараз для українських реалій, адже чимало речей, які просто припадають пилом у твоїй шафі, могли б послужити вдруге внутрішнім переселенцям. 

@derzhavinamaria

Давно вже було час😌 #прибирання #організація #cleaning #cleaningtiktok

♬ original sound – Maria Derzhavina

Твоя шафа може швидко перетворитися на захаращений простір, особливо, якщо є тенденція до закидування в неї речей так-сяк. Тож таке прибирання збереже тобі купу часу щоранку, бо одразу матимеш розуміння, що одягнути та де це шукати.

Сезонно також варто мити вікна та сітки від комах, які встановлюються на вікна. Найкращий час для миття вікон — весна (початок теплого сезону) та осінь (підготовка будинку до зимування, зняття та миття москітних сіток). Штори також не забудь зняти та закинути у пралку.

Що прибирати раз на рік

І нарешті, три кити генерального прибирання — ті зони та предмети, очищення яких є дійсно масштабним дійством, проте робити це варто лише раз на рік.

Водостоки

Очищення труб та інших зливних конструкцій запобігає більшим проблемам у довгостроковій перспективі. Протягом року в ринвах може накопичуватися листя, сміття та навіть пліснява. Усе це без належного щорічного очищення може призвести до пошкоджень, забитих стоків та ока, що почало сіпатися. 

Щорічне очищення запобігає засміченню, забезпечує належний стік води та захищає фундамент та структурну цілісність твого будинку. Найкращий час для такого типу прибирання це весна та осінь.

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування

Систему опалення, вентиляції та кондиціонування будинку також слід регулярно чистити. Це допоможе системі очиститися від пилу, аби вона працювала якнайкраще. Також не забувайте замінювати усі необхідні фільтри. 

Матраци

Накопичують крихти та пил. Тому пані Дакворт радить пилотяжити та чистити матраци щороку, щоб запобігти проблемам з алергією та уникнути потенційного приваблення жуків, кліщів, клопів та інших не надто приємних гостей у твоєму ліжку. 

Також перевіряй щороку стан пружин свого матраца: якщо вони продавилися, час замінити старий матрац на новий та не псувати собі хребет і поставу. 

Невеличким бонусом хочемо порадити тобі ще кілька засобів для прибирання, які полегшать цю рутину та зроблять її ще більше ефективною: пасту Dr.Beckmann, диски чистоти Duck, гранули для зливних труб Rorax, плямовивідник Vanish.

@kvitko_tati2

Засоби для прибирання, які я точно куплю знову! #прибирання #засобидляприбирання #чистота #засібдлямиття #засібдлякухні

♬ Who Loves The Sun feat. Jo.Ke (Edit) – Nu & Jo.Ke

Іноді прибирання оселі відходить на другий план між роботою, побутом і сім’єю. Адже так не хочеться витрачати дорогоцінні години на прибирання та розгрібання мотлоху. Тепер ти знаєш, як цьому запобігти: просто дотримуйся графіка прибирання кожної із зон будинку. 

Послідовне прибирання збереже твій час, сили та нерви, і ти з меншою ймовірністю будеш відчувати себе перевантаженими. Тож: нехай буде чисто, але не напряжно!

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Камамбер може зникнути 

3 Хв
Розповідаємо, що сталося та як насолодитися сиром, поки ще є така можливість
Гайд покупця

Що купити до Великодня

5 Хв
Розповідаємо, про що важливо не забути під час підготовки до свята
Гайд покупця

Що таке бади

6 Хв
Розповідаємо, що потрібно знати про біологічно активні добавки
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Як прибрати вдома: метод «гірськолижного схилу»