Гайд покупця

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду

6 Хв

Розповідаємо, як мити голову кожен день, скільки разів на день, які існують правила та який обрати шампунь.

Щодня наше волосся піддається впливу різних забруднень: шкірне сало, яке особливо активно виробляється в холодну пору року, залишки засобів для укладання, вуличний пил та інші шкідливі чинники постійно накопичуються біля коріння, погіршуючи загальний стан локонів. Правильне миття голови є основою здорового та доглянутого вигляду.  Це не просто рутинна процедура, а важливий етап догляду, від якого залежить стан волосся і шкіри голови. Від вибору засобів до температури води — кожен крок має значення. Розберемось, як правильно мити волосся, щоб зберегти його красу, силу та блиск.

Також буде цікаво

Як часто мити голову?

Як часто мити голову

Деякі представниці старшого покоління впевненні, що мити волосся кожен день дуже шкідливо і можна “перевчити” голову бруднитися так часто. Для цього потрібно мити волосся якомога рідше, навіть якщо воно брудниться кожен день. Проте це міф і, здається, наслідок періоду дефіциту, коли економити доводилось на всьому і на шампуні також. То окрім блискучого від жиру волосся та “бурульок” із локонів – така процедура нічого не дасть. Сьогодні ж трихологи доказали, що нехтуючи основними правилами гігієни, можна серйозно нашкодити не лише волоссю і шкірі голови, але й усьому організму.

Шкірне сало в поєднанні з пилом і брудом накопичується біля коріння і створює сприятливі умови для розвитку патогенних мікроорганізмів. Це ускладнює доступ повітря до шкіри, позбавляє коріння необхідних поживних речовин, що може призвести до порушення функцій клітин епідермісу. В результаті волосся росте повільніше, стає ламким, січеться і випадає.

Вважається оптимальна частота миття голови – двічі на тиждень, але все залежить від типу волосся. Людям із сухою шкірою голови вистачає одного разу на тиждень, тоді як інші можуть потребувати щоденного миття. Дослідивши тему, можна сказати, що тонке волосся зазвичай потребує миття через день, нормальне – двічі на тиждень, а густе і жорстке — раз на тиждень. Важливо враховувати свій спосіб життя, частоту фізичних навантажень, використання засобів для укладання та, найголовніше, тип шкіри голови. ОТож, мий волосся в міру його забруднення, за індивідуальними потребами.

Скільки разів наносити шампунь? 

Скільки разів наносити шампунь

Важливо мити голову двічі. Перше миття видаляє основний бруд, на цьому етапі шампунь може погано пінитися. При другому митті використовуй меншу кількість шампуню, бо він буде пінитися вже краще. Краще не збільшувати кількість шампуню, а додати поступово більше води. Під час миття важливо приділити увагу всім ділянкам голови: піна повинна бути скрізь, інакше волосся залишиться жирним і втратить об’єм.

Помилки під час миття волосся

Помилки під час миття волосся

Недостатньо просто знати скільки разів і як саме намилювати голову, щоб волосся залишалося чистим та виглядало здоровим. Варто врахувати помилки щодо правильного миття голови.

  • Використання непідходящих засобів.
  • Одноразове нанесення шампуню.
  • Ігнорування кондиціонера або маски.
  • Недостатнє змивання продуктів з волосся.
  • Надмірне тертя шкіри голови.
  • Відсутність додаткового догляду, наприклад, салонної процедури.

Як правильно мити волосся

Як правильно мити волосся

Зібрали основні правила миття голови: 

Порада 1: Розчеши волосся перед миттям: це не тільки покращить кровообіг у шкірі голови, але й допоможе видалити залишки засобів для укладання, бруд і лупу. А ще це зменшить ймовірність заплутування волосся та знизить ризик його пошкодження.

Порада 2: Ретельно змочи волосся від коренів до кінчиків. Це створить захисний бар’єр для волосся і захистить його від проникнення шкідливих речовин.

Порада 3: Нанось шампунь правильно. Для ефективного очищення волосся і шкіри голови не потрібно використовувати багато шампуню. Достатньо однієї чайної ложки, залежно від довжини та типу волосся. Спеціалісти радять не наносити шампунь безпосередньо на голову, а спочатку спінити його в долонях, а потім втирати в шкіру голови масажними рухами. І достатньо намилити добре лише корені, а по довжині змити піну. 

Порада 4: Обирай оптимальну температуру води. Хибно вважати, що гаряча вода краща. Насправді вона активізує роботу сальних залоз – волосся жирнітиме швидше, волосяні фолікули страждатимуть, що призведе до випадіння волосся. Найкраще мити голову теплою або трохи прохолодною водою, особливо якщо жирний тип.

Порада 5: Ретельно обполіскуй волосся. Цей процес повинен тривати довше, ніж саме миття шампунем. Краще використовуй прохолодну, злегка підкислену воду. Це стимулюватиме кровообіг у шкірі голови, надасть волоссю здоровий блиск і сприятиме його росту. Обполіскуй волосся до відчуття легкого “скрипу” під пальцями, щоб повністю змити залишки шампуню.

Порада 6: Уникай тертя та віджимання вимитого волосся. Не рекомендується терти волосся після миття, оскільки це може пошкодити його. Краще злегка промокни волосся махровим рушником або оберни ним голову на 5-10 хвилин, щоб видалити зайву вологу. Уникай довгого носіння рушника, щоб не запарювати волосся. 

Порада 7: Використовуй кондиціонер для волосся. Обов’язково після миття голови використовуй кондиціонер. Він захистить волосся від шкідливих впливів під час укладання, закриє лусочки, відкриті під час миття, а ще зробить волосся гладким і слухняним.

Як вибрати шампунь для волосся

Як вибрати шампунь для волосся

Єдиної універсальної відповіді на це питання немає. Вибирай шампунь відповідно до типу свого волосся та його потреб або проконсультуйся зі своїм перукарем. Наприклад, зверни увагу на безсульфатні шампуні, яких сьогодні на ринку чимало. Під час миття сульфати створюють густу піну, що створює відчуття ідеальної чистоти волосся, але піна – це не головне, і безсульфатні шампуні також ефективно очищають волосся. Варто пам’ятати, що сульфати можуть подразнити шкіру, викликати зневоднення або послабити волосяні фолікули.


Важливо пам’ятати, що ключ до гарного результату – це правильний вибір продуктів, знання, як вимити волосся, щоб найменше нашкодити та зберегти природню красу. Миття голови – це не складна наука, якщо знати основні правила. Тепер залишилося лише підібрати правильні продукти й почати застосовувати їх.

Регенерувальний шампунь Daeng Gi Meo Ri Vitalizing Shampoo

Цей шампунь містить унікальні рослинні екстракти з високою концентрацією вітамінів і корисних речовин, що є природним джерелом мікроелементів, мінералів та антиоксидантів. Він сприяє оновленню та омолодженню волосся, надаючи йому шовковистість, легкість при розчісуванні та природний блиск. Формула на 33% складається з чистих екстрактів лікарських трав.

Відновлювальний шампунь Kerasys Hair Clinic Repairing Shampoo

При нанесенні Kerasys Hair Clinic Repairing Shampoo на волосся утворюється захисна плівка, що діє як бар’єр від ультрафіолетового випромінювання. Завдяки формулі, що містить олію волоського горіха, а також екстракти ромашки, календули та соняшника, ваше волосся буде захищене та доглянуте.

Шампунь проти лупи Vichy Dercos для жирного волосся та подразненої шкіри голови

Цей шампунь стане чудовим вибором для тих, хто турбується про здоров’я свого волосся. Він добре милиться, має приємний аромат, який залишається навіть після висихання волосся. Він ефективно очищає волосся, навіть після використання масляних масок, не пересушуючи ні шкіру, ні довжину волосся.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
21 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Як правильно підібрати тональний крем для обличчя: покрокова інструкція

6 Хв
Розповідаємо, як обрати тональний крем під твій тон шкіри
Гайд покупця

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Гайд покупця

Сухе волосся: як відновити в домашніх умовах

6 Хв
Розповідаємо про причини сухого волосся, як відновити та зволожити сухе волосся і який домашній догляд обрати
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Сухе волосся: як відновити в домашніх умовах