Гайд покупця

Як почати саджати рослини, якщо живеш у квартирі

6 Хв

Розповідаємо, що знадобиться для посадки кімнатних рослин, і які пасуватимуть для міського помешкання

Рослини як і звірята теж можуть домашніми улюбленцями. Деякі люди навіть дають їм імена. Пам’ятаєш Леона Кіллера та його рослину аглаонеому? Вирощування рослин та догляд за ними може і для тебе стати відкриттям своїх нових граней і талантів. Тож, чому б не спробувати.
Кімнатні рослини добре впливають на психічний стан мешканців житла, роблять інтер’єр привабливішим та очищують повітря. Головне — підібрати їх правильно. Розповідаємо, як підготуватися до посадки рослин вдома, з яких варто починати квартирне озеленення, а яких міським садівникам-початківцям варто остерігатися.

Що купити перед тим як почати саджати рослини у квартирі

Важливо заздалегідь підготуватися, щоб нічого не відволікало від процесу.

Горщики та ящики для квітів

Для початку — визнач місця, де рослини житимуть. Якщо на підлозі або підвіконнях, то просто обирай красиві горщики. Радимо починати з пластикових, бо вони дешевші. Якщо рослини приживуться, пересадиш їх у новий «дім» — наприклад, у глиняні, керамічні чи плетені.

Якщо плануєш поселити рослини й на балконі, крім горщиків для квітів придбай ще й кілька ящиків для квітів. Для приміщень, де простору не багато, обирай настінні стелажі.

Полив кімнатних рослин

Для поливання обери красиву поливачку і тримай її на видному місці. Також тобі знадобиться пульверизатор, щоб не забувати вчасно очищувати листя від пилу та зволожувати його. Він також стане в пригоді, якщо рослина захворіє, і її доведеться лікувати.

Флористичні ножиці

Будуть потрібні, щоб обрізати дорослі рослини. Також підійдуть для роботи в саду.

Саджанці кімнатних рослин

Можна придбати дорослі кімнатні рослини, а можна посадити пасинки, щоб спостерігати як вони розвиваються і перетворюються із листочка в розлоге кімнатне дерево.

У флористичних магазинах продаються зазвичай дорослі рослини. Зверни увагу — якщо в магазині кімнатна троянда щедро обсипана квітами, не обов’язково в тебе вдома вона буде такою ж квітучою. У магазинах використовують спеціальні засоби, про які ти, як початківець, можеш не знати.

До речі, не обов’язково купувати рослини. Інколи люди шукають «добрі руки» для своїх вазонів, тому можеш узяти свого першого зеленого співмешканця в сусідів із чату будинку або пошукати саджанці безплатно в інтернет-спільнотах, які підтримують рух «plant swap» — обмін рослинами.

Добрива для кімнатних рослин

Час від часу кімнатні рослини потребують підживлення. Добрива бувають універсальні, мінеральні, синтетичні та органічні. Вони допомагають укорінитися саджанцям та підтримувати красивий зовнішній вигляд дорослим рослинам.

Якщо збираєшся вперше садити кімнатні рослини, зверни увагу на ці добрива:

Як вибрати ґрунт для кімнатних рослин

  • Якщо будеш садити якісь конкретні рослини, наприклад, лише фіалки, то купуй ґрунт для вирощування фіалок. Його склад тоді буде відповідати потребам саме цієї квітки.
  • Якщо збираєшся посадити кілька видів рослин, то обирай ґрунт з універсальним складом.
  • Якісний ґрунт має приємний запах, пухку структуру, не має ознак наявності шкідників.

Які кімнатні рослини підійдуть для спальні

Деякі кімнатні рослини можуть покращувати якість повітря, довели вчені NASA. Тож для спальні радимо обирати рослини, які виробляють вуглекислий запах вночі та очищують повітря.

  • Алое вера — цю рослину використовують для виготовлення косметики, спеціальних напоїв та ліків.
  • Сансевієрія або «тещин язик» — рослина для людей, яким потрібні невибагливі рослини. Ти можеш поїхати у відпустку на тиждень чи навіть два, а сансевієрія цілком спокійно переживе твою відсутність. Від нерегулярного поливу в неї може пожовтіти та поморщитися листя, але як тільки її напоїш, вона оживе й навіть може порадувати своїми квітами, хоча цвіте вона лише в особливих випадках.
  • Спатіфіллум або «жіноче щастя» — любить квітнути, добре очищає повітря, невибагливий до перепаду температур. Потрапив до любителів кімнатних рослин із тропіків. Йому потрібне тепле та вологе середовище, пересушеного повітря він не любить.

Кімнатні рослини для кухні

Для кухні легше підібрати кімнатні рослини, ніж, наприклад, для спальні.

  • Молода їстівна зелень. Посій у спеціальні торф’яні касети для розсади зелень, яка потім знадобиться тобі під час приготування їжі. Це можу бути, наприклад, кінза, базилік, меліса чи розмарин. Їм потрібне тепле сонячне підвіконня. Коли зелень підросте, можеш пересадити її у ящики для балконних квітів. Удобрювати її краще органічними добривами.
  • Герань. Має не надто приємний запах, але вважається природним «антисептиком» для повітря, відлякує мух.
  • Хлорофітум. Не тільки добре очищує повітря, а й ефектно прикрашає стіни, бо може по них плестися, якщо створити для цього умови.

Які квіти посадити на балконі

Балконні квіти краще сіяти на початку весни, а з настанням тепла поступово виносити їх на балкон. Поступово загартовуй їх, поки вони на зовсім не переберуться під відкрите небо.

На невеликому балконі можна вирощувати, петунію, пеларгонію, братки, лаванду чи бостонські маргаритки. Якщо полюбляєш насичені квіткові запахи, зверни увагу на шавлію, розмарин, космею шоколадну, вербену лимонну та матіоли.

Щоб рослини займали на балконі небагато простору, спробуй облаштувати «вертикальний сад». В інтернеті можна знайти чимало ідей як самотужки сконструювати, наприклад, кількарівневі контейнери для вирощування рослин.

Щоб зробити дизайн балкона ще більш біофільним, придбай спеціальний килимок який імітує траву, або ж контейнерні газони, у яких дерен знаходиться на спеціальній гумі. Вона забезпечує дренаж, завдяки якому на балконі реально виростити траву. Залишилося лише придумати, як коситимеш свій квартирний газон.

Завдяки рослинам на балконі можна створити затінок, якого так не вистачає в спекотний день. Найкраще для цього підходить плющ. Його легко виростити навіть із насіння. Він швидко росте та «завойовує» нові території. Тож потребуватиме обрізки, інакше поплететься також до сусідів.

Будь обережним: плющ має токсичні речовини, які можуть бути небезпечними для домашніх улюбленців. Як до аналогу придивись до дівочого винограду. Він також активно плететься, листя красиво змінює кольори. Стіна повита цією рослиною схожа восени на витвір мистецтва.

Правила для садівника-початківця

  • Зберігай хоча б якийсь час упаковку від насіння, щоб знати як за рослиною правильно доглядати.
  • Підписуй посіяні рослини та саджанці, щоб не забути, де що росте, і розуміти, за чим і як доглядати.
  • Не заливай рослини — це прояв надмірної турботи, який може призвести до загибелі зелені. Поливай стільки, скільки потребує конкретна рослина. Перевіряй чи не перезволожений ґрунт пальцями.
  • Не мори рослини голодом. Вони потребують вітамінів, щоби бути здоровими та гарно квітнути.
  • Не жалій води — від спраги рослини гинуть, тож підливай, орієнтуючись на їх потреби. Якщо їдеш у відпустку, попроси когось полити свої квіти або ж подбай про спеціальні «девайси», які напувають рослини, коли їх господаря кілька тижнів немає удома.
  • Також можеш поставити горщики із рослинами в глибокі піддони з водою або придбати систему автополиву — «розумні горщики для кімнатних рослин». Щоправда їхня ціна може дещо кусатися.
@pasechnikyuriy

♬ оригінальний звук – Життєвий гумор

Бажаємо вдалого досвіду із вирощуванням кімнатних рослин!

11 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка. Скільки себе пам'ятаю – пишу та читаю. Улюблені теми – агро, освіта, діти та психологія. Із задоволенням розповідаю світу про людей та речі, які варті уваги.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду

6 Хв
Розповідаємо, як мити голову кожен день, скільки разів на день, які існують правила та який обрати шампунь
Гайд покупця

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Гайд покупця

Сухе волосся: як відновити в домашніх умовах

6 Хв
Розповідаємо про причини сухого волосся, як відновити та зволожити сухе волосся і який домашній догляд обрати
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Що посадити у квітні на балконі та на грядці