Гайд покупця

Як доглядати за взуттям самостійно

8 Хв

Розповідаємо, що робити зі своїм взуттям, щоб воно якомога довше виглядало як новеньке.

Мабуть, кожен з нас має улюблену пару взуття, яка пасує майже до всього та яку носиш щодня. Авжеж така «любов» не завжди йде на користь. Часте використання, різні погодні умови та бруд призводять до того, що найкращі у світі кросівки чи ботинки швидко зношуються і втрачають свій первозданний вигляд.

Щоб не сумувати, а довше носити залюблену пару, потрібно навчитися якісно доглядати за взуттям. Тож сьогодні розберемося у базових інструкціях, які допоможуть швидко довести цей процес до автоматизму і зафіксувати собі ще одну корисну звичку. Ми зібрали правила й поради, з допомогою яких ти підбереш індивідуальний підхід до кожної пари взуття.

Читайте також: «5 корисних порад, як купувати тільки важливі штуки»

5 найпопулярніших питань про догляд за взуттям

На просторах інтернету можна знайти народні поради, які не враховують цих факторів, але можуть зашкодити взуттю. Як от «покласти взуття в морозильник щоби позбутися неприємного запаху». Кросівки це можуть спокійно «пережити», а взуття з більш термочутливих матеріалів від різкого перепаду температур просто потріскається.

Щоб зрозуміти, як саме потрібно доглядати за взуттям, не обов’язково ставати чоботарем. Ось декілька орієнтирів, якщо вже плануєш самостійно чистити свої чоботи: 

  • матеріал — враховуй, з чого зроблене взуття, щоб придбати підходящі засоби для догляду;
  • як зроблене взуття — проклеєне чи прошите, як зафіксовані допоміжні елементи, чи можна дістати устілки;
  • як часто ти його носиш та в яку погоду — чи потрібна повна хімчистка раз на сезон, додатковий захист від бруду та води. 

Як часто потрібно мити взуття

Чим світлішого кольору улюблена пара — тим частіше виникає потреба її помити. Але далеко не всі матеріали полюбляють воду.

Замшеве й нубукове взуття. Водою ці матеріали не можна мити — вони дуже не люблять вологу. Замість води можеш використовувати спеціальну пінку, яка зазвичай йде в наборі для догляду за замшевим взуттям. За необхідності колір можна оновити спеціальною фарбою. І не забудь застосувати водозахисний спрей після чистки.

Лаковане взуття. Можна мити, але важливо слідкувати, щоб вода була злегка теплою. Під впливом занадто холодної чи гарячої води лакована поверхня може покриватися плямами. Не використовуй жорсткі щітки, а після чистки додай блиску спеціальною губкою.

Шкіряне матове взуття. Воду шкіра не дуже полюбляє. Шкіряне взуття можна мити приблизно раз на тиждень, але не водою з-під крана. У пригоді стануть шампуні та пінки для догляду за шкіряним взуттям. 

@perl1na

#shoecaretips This is how I clean the docs! ✨ #docmartens #8053platformdocs

♬ Can’t Take My Eyes Off You – Original Extended Version – Boys Town Gang

Взуття з екошкіри. Сучасна штучна шкіра зараз майже не поступається справжній, тому й догляду потребує відповідного. Раз на тиждень взуття з екошкіри можна протерти вологою серветкою. Але краще завести собі набір для догляду за взуттям — тут тобі одразу й очищаюча піна, і щіточка, і рушник.

Біле взуття. Біле взуття потребує частої чистки. Але вода може лишати розводи, тому миття краще замінити на суху чистку, чи відбілювання спеціальними засобами.

Взуття з нейлоновою сіткою (кросівки). У середньому потрібно чистити раз на кілька тижнів — залежно від матеріалів та частоти використання. Тільки не забувай їх добре просушити. Для догляду за спортивним взуттям варто скористатися миючими засобами зі спеціального набору.

Взуття зі текстилю (кеди). За необхідності кеди можна мити водою з милом. Тільки пам’ятай, що гаряча вода може зашкодити клею, що кріпить текстиль до підошви. Тоді в найнесподіваніший момент улюблені Converse «запросять каші». Тому замість прання в пралці, краще скористатися піною та маркером.

Хутрове взуття. Забудь про воду! Тільки суха чистка щіткою.

Як мити взуття всередині

Саме поганий догляд за внутрішньою частиною взуття є причиною неприємного запаху. Аромат з’являється через те, що нога пріє: чим інтенсивніше це відбувається — тим частіше потрібно чистити взуття зсередини. Як це робити швидко:

  1. Дістань усі стільки, вкладки, шнурки (та і взагалі все, що дістається).
  2. Витри бруд всередині сухою ганчіркою або невеличкою щіточкою.
  3. Якщо матеріал всередині не боїться вологи, спробуй рідкі миючі засоби: можна використати спрей чи пінку і протерти рушником з мікрофібри.
  4. Посип внутрішню частину взуття содою і залиш його на кілька годин, чи навіть на ніч. Потім позбудься соди пилосмоком та протри ще раз сухою ганчіркою. Або просто скористайся дезодорантом для взуття чи спеціальним саше.
  5. Якщо чистка була вологою, важливо дати взуттю висохнути. Залиш його в добре провітрюваному місці за кімнатної температури й уникай прямого сонячного світла або нагрівачів, щоб не пошкодити матеріали.

Чи можна прати взуття в пральній машині

На «атракціон» пральна машина, слід пускати не всіх. Тут тобі і вода, і фізичний вплив, і температура — тому цей метод догляду підійде далеко не кожній парі взуття.

Можна прати в машині:

  • текстильні підошви;
  • тканинні панелі;
  • синтетичне взуття.

Виставляй температуру прання не вище 30–40 градусів.

@_kaylaargyle_

Shoe Cleaning Day! ☑️👟🕊️ #whiteshoes #cleaning #cleaningtiktok #CleanTok #cleaninghacks #cleaningshoes #adidas #tennishoes #cleaningshoes

♬ Speed Drive (From Barbie The Album) – Charli XCX

Не можна прати в машині:

  • замшеве та нубукове взуття взагалі не переносять воду;
  • шкіряне взуття — вода, фізичний вплив та миючі засоби знищать шкіру буквально за два-три прання;
  • взуття з декоративними елементами, склом або бісером може пошкодитися в пральній машині;
  • велике чи важке взуття — боти з грубими підошвами або великими каблуками, не пристосовані до прання в пральній машині через свою конструкцію та вагу, бо і взуття пошкодиш, і пральна машина за таке не подякує;
  • взуття з натуральною овчиною або хутром — «уги» не рекомендується прати в пральній машині, оскільки вода й тертя можуть пошкодити матеріали.

Перш ніж прати взуття в пральній машині, завжди перевіряй інструкції виробника на етикетці взуття та надавай перевагу делікатному режиму та холодній воді. Крім того, не забувай перед пранням виймати шнурівки та внутрішні устілки, якщо це можливо.

Як зберігати взуття

Перед тим, як відкласти взуття на тривале зберігання, його потрібно почистити, висушити та переконатися, що на підошвах не лишилося бруду. Бажано тримати кожну пару взуття в окремій коробці, у сухому та темному місці.

Замшеве й нубукове взуття зберігай у сухому і провітрюваному місці, якомога далі від сонячного світла. Уникай контакту з джинсами або іншими матеріалами, які можуть залишати фарбу.

Щоб зберегти лаковане взуття у відмінному стані, краще тримати його в оригінальній упаковці або індивідуальних сумках для кожного черевика. Не допускай контакту з грубими або гострими предметами, щоб не було подряпин.

Шкіряне матове взуття зберігай у сухому місці, якомога далі від сонячного світла та вологості. Щоб шкіра не втрачала форму, варто поставити всередину черевика дерев’яні форми, чи хоча б набити його папером.

Взуття з екошкіри протри від пилу і бруду за допомогою м’якої губки та зберігай у спеціальних бавовняних чи флісових сумках-мішечках.

Біле взуття тримай подалі від сонячних променів та всього кольорового.

Взуття з нейлоновою сіткою (кросівки): щоб зберегти форму та уникнути неприємних запахів, використовуй «дихаючі» сумки для взуття. Зберігай його в сухому місці, щоб уникнути плісняви або забруднення.

Взуття з текстилю зберігай у сухому місці і відокремлено від інших пар, щоб уникнути забруднення та змішування ароматів.

Хутрове взуття: щоб зберегти його у відмінному стані, тримай у прохолодному та сухому місці, якомога далі від прямого сонячного світла. Для підтримки форми згодяться сумки для зберігання взуття або паперові газети всередині.

Як правильно чистити взуття

Замшеве й нубукове взуття — тільки суха чистка спеціальною щіткою. Після очищення за необхідністю підфарбуй та не забудь використати відновлюючий спрей.

Лаковане взуттявологими серветками за потреби. Не забувай час від часу використовувати живильний віск або жир.

Шкіряне матове взуттящіткою та кремом, яки зберігає текстуру та колір шкіри.

Біле взуття — видали пил та бруд м’якою щіткою або губкою. Потім візьми миючий засобом, який підходить до матеріалу взуття. Знайти його можна в наборі для відбілювання взуття. А дрібні подряпини зафарбуй крем-фарбою.

@weiwei.goodstuff

How to wash Air Force One#Immersion #tiktok #immersive #shoes #cleaning #cleantiktok

♬ 原聲 – lazi

Взуття з нейлоновою сіткою (кросівки) — використовуй спеціальну щітку та піну з набору для спортивного взуття. Гарною ідеєю буде застосувати дезодорант для спортивного взуття.

Взуття з текстилю (кеди) — текстильну частину очищуй м’якою щіткою або губкою для текстилю. А по гумовій підошві можна пройтися спеціальною щіткою та маркером.

Хутрове взуття — роби суху чистку щіткою.

Засоби для догляду за взуттям

Засоби та аксесуари для догляду за взуттям допомагають зберегти його в ідеальному стані та продовжити термін носіння. Часто вони продаються цілими наборами й можуть включати себе такі штуки:

  • Крем для взуття. Він живить шкіру, зберігає вологу та підтримує її еластичність. Наносити його можна за допомогою ганчірки, губки або спеціальної щітки для нанесення крему. Може підходити й до органічної, і для штучної шкіри, але краще читай рекомендації на етикетці засобу.
  • Глянцевий крем. Використовується для надання блиску лаковому взуттю або взуттю з лакованим верхом. Цей крем захищає покриття від подряпин і додає ефектного сяйва. Не використовуй на матових поверхнях.
  • Засіб для відновлення кольору. Використовуй для шкіряного взуття та взуття з екошкіри, якщо колір починає бліднути або подряпини роблять його менш насиченим.
  • Засіб для захисту від вологи та плям. Містить складники, що допомагають відштовхувати воду та запобігають утворенню плям від дощу або інших рідин. Чудово відходить для замшевого взуття.
  • Щітки для чищення взуття. М’які щітки допомагають видаляти пил та бруд із взуття без пошкодження матеріалу. А для замшевого та нубукового взуття використовують щітки зі спеціальною структурою.
  • Губки та тканини. Обов’язково мати під рукою, саме з них починається процес чищення.
  • Підкладки для взуття. Допомагають зберегти чистоту та комфорт всередині взуття. Вони абсорбують піт і запобігають утворенню неприємного запаху.
  • Дезодоранти для взуття. Можуть бути у вигляді гелів, спреїв чи навіть саше. «Мастхев» для догляду за спортивними кросівками.

Усе це знайдеш на MAUDAU.

Тепер ти знаєш, що догляд за взуттям потрібно організовувати, зважаючи на його матеріал, колір та частоту використання. Якщо цього не робити, чи (ще гірше) робити неправильно — життя кросівок та чоботів буде надзвичайно коротким. На щастя, засобів, які допоможуть цього уникнути більш ніж достатньо — бери й користуйся. Головне — не забувай, що і взуття, яке більше не носиш також потребує догляду і відповідного зберігання — так воно спокійно переживе не один сезон і дочекається часу, коли знову буде в моді.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Камамбер може зникнути 

3 Хв
Розповідаємо, що сталося та як насолодитися сиром, поки ще є така можливість
Гайд покупця

Що купити до Великодня

5 Хв
Розповідаємо, про що важливо не забути під час підготовки до свята
Гайд покупця

Що таке бади

6 Хв
Розповідаємо, що потрібно знати про біологічно активні добавки
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Як вивести плями від ягід