Гайд покупцяДогляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Маски для волосся в домашніх умовах

6 Хв

Зібрали рецепти домашніх масок для волосся та розібралися з корисними інгредієнтами, які допомагають відновити шевелюру.

Догляд за волоссям — це обов’язкова рутина в умовах міського життя. Волосся дуже страждає від перепаду температур на вулиці та вдома: від носіння шапок, від смогу та кіптяви, навіть від вихлопів автомобілів, від неякісної води та найбільше від розчісування. А розчісуємося ми щодня, тому твоєму волоссю потрібен додатковий і регулярний догляд за допомогою масок. Якщо правильно підібрати режим, то ти забезпечиш волосся живленням, вітамінами, мінералами та жирними кислотами, корисними та здоровими для волосся.

Треба зазначити, що найкращі засоби для догляду та лікування волосся здебільшого ті, які ми робимо самостійно, але якщо віддаєш перевагу готовим засобам, що продаються в магазинах, то це також чудова альтернатива. Навіть якщо вони коштують, на перший погляд, задорого. Та краще доглядати та зміцнювати волосся, ніж не доглядати за ним взагалі. То як і які маски для волосся в домашніх умовах приготувати, аби отримати якісний видимий ефект?

Популярні інгредієнти домашніх масок для волосся

Щоб засіб для догляду за волоссям діяв належним чином, важливо ретельно вибирати інгредієнти. Є багато варіантів і, як не дивно, багато з них можна знайти на вашій кухні та в холодильнику.

Для того, щоб маска для волосся діяла якнайкраще, вона, крім іншого, має бути багата жирними кислотами, щоб волоссю було із чим працювати. Але також мусить містити велику кількість вітамінів і мінералів, які не в останню чергу корисні.

Маска може складатися як з одного інгредієнта, так і із суміші, яка дає хороший результат і різні ефекти. Найчастіше для масок використовують алоє, домашнє молоко, мед, різні олії, настої тощо.

Араганова олія для волосся

Арганова олія надзвичайно ефективна, якщо використовувати її для догляду за волоссям.

Олія зволожує шкіру голови, водночас постачає волосся великою кількістю незамінних жирних кислот і вітаміну Е, який зміцнює волосся та розплутує його, водночас відновлює баланс і надає блиск і повноту. Насправді її можна замінити іншими оліями: жожоба, кокосова, лляна, кминова, гарбузова або ж скористатися засобом Масло-розкіш Gliss Kur 6 ефектів.

Інгредієнти:

2–4 столові ложки чистої арганової олії, поліетиленовий пакет або шапочка для душу.

Спосіб застосування:

Помий голову та нанеси невелику кількість олії в шкіру голови та волосся, далі надягай маску для душу та обмотай голову нагрітим рушником. Для повного ефекту олія має діяти 2-4 години, а краще цілу ніч. На ранок голову варто гарно вимити шампунем, аби видалити залишки жиру. Для досягнення ефекту маску краще робити  щотижня. Ця маска ідеально підходить для сухого волосся.

Ромашка в масках для волосся

Упродовж багатьох сотень років ромашковий відвар використовували для різних цілей: чай пили, ним очищали рани, а мами в дитинстві купали нас у ромашковому відварі та відварі стрілок (стрілки за ефектом рівноцінні ромашці).

Проте із часів Середньовіччя ромашковий чай усе рідше використовувався в медицині, що значною мірою пов’язано з відкриттям ефективніших ліків. Але чай все одно має хороші властивості. Зокрема, його можна використовувати як маску для волосся. Більшість людей асоціюють чай із чимось, що можна випити, коли вони застуджені, або якщо в них розлад шлунка.

Але справжній ромашковий чай надзвичайно ефективний для догляду за волоссям, це пов’язано з тим, що він багатий вітамінами та мінералами, а також має очищаючі та живильні властивості. Просто бомбове поєднання, яке надає волоссю сили.

Ромашковий чай можна використовувати для всіх типів, тонкого чи густого, короткого чи довгого, пошкодженого та сухого волосся.

Інгредієнти:

1–3 чашки теплого або холодного міцного ромашкового чаю, рушник, шапочка для душу або поліетиленовий пакет.

Перед використанням обов’язково проціди відвар через марлю, бо доведеться довго вимивати часточки квітів.

Маска для волосся з яєць

Яйця можуть здатися досить дивною маскою, зважаючи на слизьку консистенцію, але коли мова заходить про догляд за волоссям, така маска матиме чудодійний ефект. З яйцем трохи складно працювати, оскільки неправильне ополіскування може призвести до того, що білок згурдиться і тоді вам не вдасться легко його вимити. Тому обов’язково змивати теплою, швидше прохолодною, а не гарячою водою.

Жовток багатий жиром і білками, має зволожуючі властивості. Яєчний білок містить ферменти, які вбивають бактерії та водночас видаляють бруд і небажаний жир зі шкіри голови. Жовток і білок можна використовувати разом або окремо.

Яйця можна використовувати на всіх типах волосся, а найкраще підходить для тьмяного, яке потребує стимуляції:

  • для нормального волосся використовуй ціле яйце;
  • для сухого і тьмяного волосся використовуй лише яєчний жовток;
  • для жирного волосся використовуй тільки яєчний білок.

Інгредієнти:

Залежно від довжини, одне, двоє чи десяток курячих яєць.

Спосіб застосування: якщо плануєш використати ціле яйце, то попередньо його варто збити. Хоча наші бабусі втирали не заморочуючись над збиванням. Переконайся, що волосся вологе та тепле перед нанесенням. Розподіли масу по волоссю, обов’язково обійшовши всю поверхню. Залиш на 20–30 хвилин. Потім змий прохолодною водою, а при необхідності ще й м’яким шампунем. Цю процедуру слід проводити приблизно 1-2 рази на місяць.

Желатинова маска для волосся

Для волосся найефективнішим джерелом колагену є саме желатинова маска. Желатин, зокрема, надзвичайно корисний для шкіри та нігтів. Сам по собі колаген міститься в сполучних тканинах тварин, а також у сухих водоростях агар-агару. Волосся він захищає від впливу температур, забруднювачів і стресу.

Інгредієнти: пакетик желатину, тепла вода та шампунь або кондиціонер для волосся, який потрібен виключно для маси, аби можна було рівномірно розправити кашу по волоссю.

Застосування: заливаємо желатин окропом у пропорції: одна частина желатину, три частини води — і даємо набрякнути. Потім добре перемішай, щоб не було грудок. Якщо вони все ж утворюються, постав місткість на водяну баню. Коли желатин буде готовий, додайте в нього половину столової ложки шампуню або кондиціонера для волосся, перемішай. Наносити суміш потрібно на чисте вимите волосся по всій довжині. Після цього надінь поліетиленову шапочку чи кульок і залиш маску на 30–40 хвилин. Змивай теплою водою.

Замість звичайної води з-під крана можна спробувати негазовану мінеральну воду або молоко. Крім того, доповнити цю маску можна олійками: реп’яховою, мигдальною або касторовою.

Для жирного волосся: у 0,5 чайної ложки олії додай розведену пачку желатину.

Волосся нормального типу: кількість збільшена вдвічі, а для сухого — утричі.

Зокрема, така маска для росту волосся — авдяки їй можна досягти неймовірного ефекту, крім того, воно стає густішим, його структура стає більш гладкою, тож шевелюра не плутатиметься, а посічені кінчики злегка відновляться. Власне, після відрізання посічених країв і рекомендують застосовувати желатин, аби запобігти цій проблемі. Крім того, така маска дає тривалий ефект до трьох миттів. Після використання волосся не так боїться агресивного укладання феном або стайлером. Тепер волосся виглядатиме, як у рекламі топової косметики.

Сода в масках для волосся

Сода не впливає на якість волосся, але є потужним засобом для очищення від залишків косметики та засобів для укладання, які завжди накопичуються, і чим більше їх там, тим більше шансів отримати грибок або запалення шкіри голови, а відповідно й лупу.

Якщо у тебе жорстке кучеряве волосся, цю процедуру варто робити перед нанесенням незмивної маски аби волосся не втратило блиск та добірну форму. Харчова сода надзвичайно ефективна й дієва, коли необхідно очистити шкіру голови від залишків хімікатів та іншого бруду, вона вбирає і практично поїдає залишки засобів, а волосся залишається чистим і готовим до укладання. Ця порада випробувана часом і є максимально практичною та дешевою, можна використовувати для всіх типів волосся.

Інгредієнти:

1–3 столові ложки соди, 1–2 чайні ложки води.

Спосіб застосування: розмішай харчову соду та воду в мисці або чашці. Переконайся, що волосся вологе та тепле перед нанесенням засобу на волосся. Розподіли густу пасту по волоссю, переконавшись, що вона також є і на шкірі голови. Залиш на 5–10 хвилин. Змивай теплою водою, а потім, за потреби, вимий м’яким шампунем Використовуй 2–3 рази на місяць перед застосуванням живильних масок.

Усі ці рецепти займають час на приготування, тому коли треба вже, можна скористатися швидкою експрес-маскою, яку для відчутного ефекту варто лише нанести й одразу змити.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Манікюр/педикюрКраса і здоров'я

Зимовий манікюр 2024-2025: ідеї сучасного дизайну нігтів

9 Хв
Ділимось ідеями, як вибрати свій особливий зимовий дизайн нігтів 2024-2025
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Як визначити тип шкіри обличчя

8 Хв
Розповідаємо про важливість догляду за шкірою за її типом та даємо покрокові рекомендації, як визначити тип шкіри обличчя в домашніх умовах
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке кушон та як його вибрати

5 Хв
Розповідаємо, що таке кушон для обличчя та найцікавіші штуки про нього
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Краса і здоров'яДогляд за обличчям

Маски для обличчя в домашніх умовах: як знайти рішення для будь-якої проблеми зі шкірою