Ділимося порадами та секретами, як фарбувати й доглядати волосся вдома.
У цій статті:
Догляд за волоссям — це цілий комплекс важливих факторів, починаючи від харчування, закінчуючи твоїми звичками. На якість шевелюри впливають засоби, резинки, гребінці, сонце, вітер, фарбування, укладки й багато іншого.
Сьогодні розповідаємо про нюанси та лайфгаки, що допоможуть полегшити і фарбування волосся, і догляд за ним. Переказуємо статтю від Good Housekeeping.
Як фарбувати волосся з турботою
Варіанти два: довірити свою шевелюру перевіреним майстрам і салонному догляду, або ж змінити колір самостійно. Ґрунтовні зміни краще все-таки приберегти для професійних колористів, але якщо тобі потрібно зробити волосся темнішим, додати йому іншого відтінку, зафарбувати сивину або корені, що відросли, — із цим можна впоратися власноруч або з допомогою друга.
Фарбувати волосся вдома безпечно й нешкідливо, якщо дотримуєшся інструкцій на упаковці продукту. Зверни увагу: не варто фарбуватися самостійно, якщо в тебе нещодавно була хімічна завивка або мелірування. Якщо не можеш потрапити до салону, зачекай щонайменше сім днів після попередньої процедури.
7 важливих порад для фарбування волосся вдома
Перше, головне й основоположне правило — обери правильний відтінок. Підходь до цього кроку відповідально, щоб не довелося одразу перефарбовуватися. Фарбуватися раз на кілька тижнів — не стресово для волосся, проте не варто робити це частіше, адже барвники та окислювачі можуть подразнювати шкіру голови, пересушувати її та волосся.
Коли обираєш новий колір волосся, не ігноруй свій тон шкіри. «Якщо в тебе бліда шкіра, вибирайте теплі відтінки, а якщо у твій відтінок шкіри від оливкового до темнішого, тебе доповнять попелясті або холодні тони», каже голлівудський перукар Рамзі Малкін.
Щоб обрати колір фарби для волосся, зверни увагу на ті, що близькі до твого поточного. Знайди той, що найбільше схожий на твій, обери один із двох наступних чи попередніх за нумерацією. У палітрі фарб 1 позначають чорний колір, а 10 — найсвітліший блонд. Відповідно, чим менша цифра на упаковці, тим темнішим буде колір.
Пам’ятай, що твій результат буде приблизно посередині між твоїм поточним кольором і фотографією на коробці.
Якщо ти не професіонал, поєднувати кілька різних відтінків фарби не варто. У такому разі немає жодних гарантій, який колір матимеш у результаті. Насправді навіть якщо навіть дотримуватися інструкції максимально чітко, результат буде трохи відрізнятися від того, що зображено на упаковці.
Найбільша помилка при фарбуванні вдома — намагатися перейти з темного кольору в дуже світлий. Це зазвичай потребує декількох процесів — висвітлення, тонування і так далі. Таку серйозну задачу ліпше довірити салонному колористу, який знає, як досягнути потрібного кольору й не зіпсувати волосся.
Якщо тобі потрібно зафарбувати сиве волосся, обирай спеціальні відповідні формули фарби.
Бери достатньо фарби
Страшна ситуація, коли на половині процесу закінчується фарба. Якщо твоє волосся довжиною до плечей або довше, залежно від його густоти, тобі може знадобитися дві упаковки.
Якщо в тебе залишиться невідкрита коробка фарби, її можна зберегти її для наступного разу або повернути. Це краще, ніж дофарбовувати волосся наступного дня.
Протестуй фарбу
Перед фарбування, не забудь протестувати засіб — і не ігноруй цей крок. Візьми кілька обрізаних волосин або «внутрішню» прядку, заховану в глибині шевелюри, та спробуй, як виглядатиме фарба на них.
Також не ігноруй тест на алергію, який треба провести за 48 годин до фарбування. Про всяк випадок май під рукою ліки проти алергії.
Читай також: «Гайд правильного догляду за волоссям вдома»
Одягайся так, щоб легко роздягнутися
Щоб не зіпсувати одяг, вдягай старий халат або сорочку на ґудзиках, щоб не довелося знімати речі через голову, коли прийде час змивати фарбу. Також застели поверхні (підлогу, раковину) пакетами для сміття або газетами, які потім можна викинути, якщо бризки фарби потраплять на різні поверхні.
Скористайся бальзамом для губ
Щоб не роздирати шкіру обличчя в спробах відмити плями фарби, перед початком процедури нанеси прозорий твердий бальзам для губ уздовж лінії росту волосся та навколо вух, щоб захистити шкіру від плям. За допомогою стіка це робити дуже зручно. Якщо фарба все-таки потрапила на шкіру, її можна швидко прибрати серветками для зняття макіяжу.
Підготуйся завчасно
Уяви себе хірургом і розклади інструменти на столі перед початком роботи та уважно прочитай інструкцію. Так ти будеш чітко розуміти всі кроки й тобі не доведеться зупинятися посеред процесу. Щоб фарбувати волосся вдома, потрібні:
- Фарба для волосся
- Пензлик і мисочка для фарби
- Серветки для зняття макіяжу
- Одноразова шапочка для душу
- Ручне дзеркало і дзеркало на стіні
- Одноразові рукавички без латексу (дві пари)
- Прозорий твердий бальзам для губ.
Фарбування потилиці, як правило, найскладніший етап. Використовуй ручне дзеркало та настінне, щоби перевіряти, чи не залишилося на потилиці пропущених зон.
Фарбуй сухе волосся
Дотримуйся інструкції на упаковці. Як правило, у них йдеться, що фарбувати потрібно саме сухе волосся, бо коли воно насичене мокре, фарба може не проникнути в пасма або розчинитися. Тож бажаного результату досягти не вдасться.
Також не варто мити волосся перед фарбуванням: краще, щоб на голові накопичилися природний жир, який буде захищати шкіру від подразнень та опіків барвником. Водночас голова не має бути надто брудною. Оптимальний варіант — помити волосся за добу до процедури.
@anastasisuprun Результат ближче покажу в продовженні до цього відоса 😘 #українськийтікток #україномовнийтікток #украинатикток #перевтілення #фарбуванняволосся #україна #славаукраїні #туторіал #волосся #украинскийтикток #украина
♬ Prolisky – MamaRika
Починай від коренів
Це найменш пошкоджена частина волосся, тому корені потребують найбільше часу на взаємодію з фарбою. Щоб опрацювати всі частини шевелюри, розподіли волосся на 4–6 секцій та закріпи прищепками чи шпильками, як це роблять у перукарнях. Після того, як розподілиш фарбу по всьому волоссю, розчеши його гребінцем, щоб розрівняти шари фарби.
Що робити після фарбування волосся
Використовуй кілька простих лайфгаків, щоби після зміни кольору твоє волосся довше залишалося яскравим, а також не втратило свій блиск, міцність здоровий вигляд.
Уникай води
Це правило номер один. Хоч у вимиванні кольору зазвичай звинувачують шампуні, насправді саме вода головний винуватець вицвітання кольору, каже старший хімік лабораторії краси GH Сабіна Віземанн: «Щоразу, коли волосся намокає, із шампунем або без нього, молекули барвника можуть вимиватися».
Хлор, сіль і мінерали, що містяться у воді, можуть піднімати кутикулу (зовнішній шар) волосся — це теж прискорює втрату кольорового пігменту, каже Ніккі Лі, колорист Garnier з Лос-Анджелесу.
Тож, щоб мити голову рідше, користуйся сухим шампунем: його варто наносити на свіжовимиту висушену голову. Так він буде абсорбувати себум шкіри голови і волосся довше буде виглядати свіжим. Під час ванних процедур мий голову останньою — щоб зменшити тривалість контакту волосся з водою.
Якщо займаєшся плаванням або приймаєш ванну, збирай волосся, користуйся захисною шапочкою.
Знижуй температуру
Мий голову теплою або прохолодною водою — так пігмент буде вимиватися повільніше. Цей лайфгак також буде вберігати світлі відтінки від жовтіння.
Користуйся прохолодним повітрям, коли сушиш волосся феном, та не зловживай «гарячими» укладками — це вбереже волосся від пересушування та швидкої втрати кольору. Завжди, коли користуєшся феном, плойкою, вирівнювачем тощо, не забувай про термозахисні засоби.
Обирай спеціальний догляд для фарбованого волосся
Використовуй шампунь та кондиціонер для фарбованого волосся. Шукай на упаковках такі терміни, як «захист кольору», «збереження кольору» або «для кольору». Їх формули розробляють так, щоб вони менше вимивали пігмент із волосся, щоб новий відтінок тримався довше.
Також фарбованому волоссю потрібен догляд для відновлення — такий, що буде його живити, зволожувати й наповнювати.
Колорист Річі Кандасамі каже, що людям із фарбованим волоссям варто уникати засобів, у складі яких є сульфати (SLS або SLES), парабени, хлорид натрію та нафтохімікати: «Через сульфати шампуні видаляють занадто багато жиру зі шкіри голови та волосся, через що може виникати сухість. Фарбоване волосся, як правило, уже сухе, тому важливо використовувати живильний шампунь, який буде делікатним до шевелюри. Хлорид натрію, який є сіллю, також можна знайти в деяких формулах шампунів, і, як відомо, він сприяє сухості та може навіть впливати або тьмяніти колір волосся».
Також експерт радить щотижня наносити на волосся маску для укріплення, захищати кінчики кремом, сироваткою або олією з ефектом зволоження та живлення. Він також наголошує, що якщо мити голову рідше, волосся встигатиме виробляти природні олії для захисту від пересушування.
Бережи волосся від сонця
Захист від ультрафіолету так само важливий для волосся, як і для шкіри. Завжди на сонці носи головний убір, хустинку або будь у тіні, адже під прямими променями сонця волосся вигорає. «Сонце діє як відбілювач, руйнуючи не тільки штучний колір, але й меланін, який надає волоссю натуральний пігмент», — каже Джеймс Корбетт, колорист із Нью-Йорку.
Також існують незмивні засоби для волосся з SPF, але їх ефекту буде недостатньо, якщо ти плануєш перебувати на сонці довго — наприклад, на пляжі. Колористка Наталі Ротгер рекомендує наносити незмивний кондиціонер перед тривалим перебуванням на сонці чи у воді.
Читай також: «15 порад, як захиститися від сонця»
До кінця тижня на MAUDAU замовляй зі знижками штуки для волосся: шампуні, маски, бальзами, кондиціонери, олійки, фарби та інші штуки, щоб шевелюра була красивою та доглянутою. Поспішай: акція діє до 31 березня 2024 року.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як обирати аромати для дому, себе та машини на весну 2024.