Гайд покупця

Де вдома ховається бруд

4 Хв

Зібрали список місць, які багато з нас забувають прибирати.

Люди діляться на два типи: одні обожнюють чистоту й підтримувати її вдома, а інші вважають це ледь не каторгою. Проте навіть якщо ти належиш до перших і регулярно прибираєш, може бути кілька місць, у яких від тебе надійно ховається бруд. Переказуємо статтю Real Simple про зони, які ми найчастіше забуваємо чистити.

7 місць, які ти забуваєш мити вдома

Дисклеймер: це не вичерпний список, проте статистично багато людей забувають про очистку саме цих предметів.  

Мити вимикачі світла

Це місця з дуже високою кількістю контактів, адже ми натискаємо на них щодня по декілька разів. Разом із тим, багато з нас не згадують про них під час прибирання.

Особливо брудні вимикачі ті, що знаходяться біля входу в дім, адже ми одразу натискаємо на них, коли приходимо додому з вулиці — звісно що брудними руками.

Проте під час прибирання пам’ятай про техніку безпеки: це електрика, тож мокра ганчірка — не найліпший вибір для її очищення. Краще обери серветку для дезінфекції.

Мити вентиляційні отвори

У них накопичується багато пилу і бруду — відповідно, це може й забруднювати повітря вдома. Щоб добре почистити отвори, потрібно зняти решітки та замочити їх у мильному розчині, а також замінити фільтр на новий, якщо він є в конструкції.

Мити стелю

Переважно мова йде про світильники та модлинги — це такі декоративні рамки або плінтуси, якими можна прикрашати і стіни, і стелі. Про останні інколи і згадати важко, а до них ще потрібно «долізти». Та не варто лінуватися, адже на них також збирається багато пилу.

@arjen.spittael

Soooo almost 6 million people have seen my clean my ceiling by now. So yes I’ll do it again 😅 #bigboy #bigboyseason #tallmen #talltok

♬ big boy sza – normusreedus

Мити кухонну витяжку

Під час приготування їжі там накопичується жир, бруд і пил. Таке комбо дуже важко відмити, особливо, якщо його там вже досить багато. Потрібно не забувати чистити витяжку і всередині — це подовжить її термін використання.

  • Катріна Грін, засновниця компанії Badass Homelife LLC радить протирати зовнішню частину витяжки рушником із мікрофібри, змоченим у розчині води й оцту. Фільтр вона радить мити окремо: набрати в раковину гарячої води, додати туди мильного розчину та харчової соди й замочити на 10–15 хвилин, після чого вимити.

Для особливо сильних забруднень радимо користуватися спеціальною побутовою хімією. Вона заощадить багато часу, сил і дасть гарний результат.

Мити пральну машину

Вода, мийні засоби, кондиціонери, ополіскувачі, волосся, шерсть — це все залишає певний брудний осад у пральній машині, тому її потрібно обов’язково й регулярно чистити. Найпростіший спосіб — використовувати таблетки для миття пральної машини. Їх потрібно вкинути в барабан і запустити програму прання із гарячою водою. У деяких машин є вбудована програма для очистки, тож вона ідеально для цього підійде.

Проте мити потрібно не тільки барабан, але й шухлядку для мийних засобів та під резинкою біля дверцят машини — там може навіть з’являтися грибок. Звісно, не забувай протирати дисплей, «ілюмінатор» й поверхню пралки.

@therealjustcrumbs

Did your mom ever teach you how to clean your washing machine? Well, if she didn’t, I’m here to help! You’ll just need a few items and one full cycle to get it sparkling clean! #household #cleantok #washing #tipsandtricks #hacks #choresinthishouse

♬ Little Things – Tiqta

Мити сушильну машину

Як і пральна, сушильна машина також забруднюється під час використання. Її обов’язково не тільки мити, але й регулярно очищати від ворсу, шерсті та волосся. Це може стати причиною несправності машини: вона може почати працювати гірше або взагалі зламатися. Тож «лінь прибирати» може влетіти в копієчку.

Читай також: «Як прибрати раз і (майже) назавжди»

Мити всередині шафи

Під час прибирання ми стираємо пил з усіх поверхонь, у тому числі із шафи. Проте запитай себе — коли ти востаннє мив шафу всередині? Там теж накопичуються пил та бруд, тож час від часу потрібно виймати всі свої речі та протирати полиці й гачки вологою ганчіркою. Після цього шафа має насухо висохнути, перед тим, як повертати в неї речі та зачиняти її.

Підтримувати чистоту може бути дійсно складно, але ця задача стає легшою, якщо ділити обов’язки з домашніми, розбивати прибирання на маленькі задачі й робити їх щодня та запастися корисними ефективними штуками, які допоможуть усе мити швидше й ефективніше.

@maudau.ua

Коли в руку потрапляє серветка, зупинитися неможливо 😅 #серветкидляпрання #життєваситуація #господиня #дружина #онлайншопінг #доставка

♬ оригинальный звук – Dangerous Руха внезакона🔞

Розкажи в коментарях, які із цих місць ти також забуваєш чистити й чи здивувало тебе щось із цього списку.

177 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Як правильно підібрати тональний крем для обличчя: покрокова інструкція

6 Хв
Розповідаємо, як обрати тональний крем під твій тон шкіри
Гайд покупця

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду

6 Хв
Розповідаємо, як мити голову кожен день, скільки разів на день, які існують правила та який обрати шампунь
Гайд покупця

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Як прибрати вдома: метод «гірськолижного схилу»