Ділимося секретами, як доглядати за волоссям, та розповідаємо, які засоби найкраще для цього підійдуть.
Русалонька в цьогорічній екранізації від Disney змінила зачіску на практичні брейди. Та ми не забули її руді пасма, якими милувалися в мультику. Окрім сольового спрею для волосся з морської води навкруги та розчісування виделкою, наша героїня сильно не заморочувалася доглядовою рутиною. Мабуть, гени дали своє — може собі дозволити.
У реалі ж домашній догляд потребує значно більше зусиль: підібрати засоби, аби вони були ефективними саме для тебе, врахувати індивідуальні потреби та не перевантажувати шевелюру зайвим, а ще не пропускати важливі етапи догляду за волоссям. Як це зробити та зберегти красу своєї коси — з’ясовуємо далі.
@linasapozhnikova Генетика відіграє велику роль, але догляд за волоссям також 🙌🏻 #haircare #haircaretips #haircareroutine #longhair #healthyhair #доглядзаволоссям #волосся_linash #hair_linash #хочудовгеволосся #довгеволосся #здоровеволосся #хочуздоровеволосся
♬ оригінальний звук – Lina Sapozhnikova
Як доглядати за волоссям
У Європі жінки намагаються якомога обережніше користуватися феном і регулярно підстригають посічені кінчики, не шкодуючи довжини. Виробники роблять акцент на органічних складових та нових формулах, природності вигляду волосся. В Америці дуже люблять стайлери, що збільшує попит на посилення захисту від термічного впливу та лікувальні функції косметики.
Видання InStyle опитало 1463 жінки, і виявилося, що продукт для волосся № 1 в США — це лак. І не так важливо, чи замінив ти його на легку павутинку для волосся чи купив олдскульний спрей — після фіксації потреба в попередньому очищенні суттєво зростає.
Кореянки не шкодують часу на себе: тут цінується підхід на максималках. Якщо ми іноді забиваємо на якийсь з етапів доглядової рутини, аби прискорити процес, то в азіатській культурі це так не працює. Миттю передує обов’язкове глибоке очищення шкіри, яке додатково посилюється неквапливим масажем голови. Далі черга кондиціонера для волосся, за ним — лікувально-відновлювальних складів. Кінцевою ланкою є незмивний догляд: сироватки, ампули, флюїди для волосся — усе, що приємно пахне й має легкий нецупкий склад.
У порівнянні з нашою рутиною, процес дещо складніший, а засоби екзотичніші (з муцином равлика, зміїною отрутою, екстрактом ластівчиного гнізда тощо). Та головне правило будь-якого підходу — індивідуальний підбір продуктів, що призначені саме для твого типу волосся.
@dearlittlethings.nl Taking the hair care game more seriously so I’m adding these products to my hair care routine🧖🏻♀️ #haircareroutine #haircare #koreanhaircare #kbeautynl #kbeautyeurope #khaircare #haircareproducts
♬ Tell Me – Wonder Girls
Як визначити свій тип волосся
Орієнтуємося на шкіру голови й те, як жир розподіляється по волосині. У більшості випадків тип волосся збігається з типом шкіри обличчя. Тож існують такі:
- Нормальне волосся.
Чисте впродовж 2–3 днів. Посічені кінчики турбують рідко. Досить легко піддається укладці й довго тримає форму. Потребує м’якого шампуню, що буде підтримувати здоровий стан. Не зловживай масками — можна обмежитися одним разом на 14 днів, якщо немає особливих потреб.
- Жирне волосся.
Уже на наступний день з’являється відчуття забруднення, що стимулює озброїтися кращим шампунем для жирної шкіри голови. Віддай пріоритет продуктам для щоденного використання — вони м’які й не нашкодять при частому застосуванні. Схильність до жирності часто йде поруч із проблемою лупи. Укладається таке волосся непогано, але швидко втрачає форму. Спеціалісти радять не забувати про кондиціонер — він допоможе втримати вологу всередині.
- Сухе волосся.
Якщо голова чиста до 5–6 днів, то ти маєш сухий тип. Такі пасма схильні до ламкості, посічення та сплутування кінчиків. Можуть мати тьмяний вигляд без блиску. Розчісування буває досить тяжким, але є рішення — арганова чи кокосова олія для волосся. Нанеси трохи, як знімеш рушник, поки ще не зійшла волога. А як волосинки будуть сухими, то водити щіткою по них стане значно легше й не так травматично.
- Комбіноване волосся.
Той випадок, коли маєш довге волосся, і на 2–3 день воно вже виглядає несвіжим біля коріння. Водночас кінчики січуться та потерпають від спраги, наче загубилися десь в Олешківських пісках. У такому випадку потрібно не тільки підібрати правильний догляд за волоссям, але і збагачувати його корисними речовинами через себорегулятори для шкіри голови, зволожувальні комплекси.
Помилки в догляді
Кілька важливих речей, які не любить волосся:
- накручуючи рушник, не перетискай пасма, аби не травмувати їх;
- не носи саморобну чалму на голові довше 15 хвилин: мати SPA-лук класно, але зайва волога — то недобре;
- зачекай доки волосся підсохне, і тільки тоді берися за щітку: чеши волосся від кінчиків до коренів, а не навпаки;
- не лягай спати з мокрим волоссям: так травмуються волосяні цибулини й пасма стають тьмяними;
- забудь про тугі резинки, якщо не хочеш у майбутньому витрачати кошти на мезотерапію — волосся від частих високих хвостів схильне до випадіння через ослаблення фолікулів;
- регулярно мий гребінці й щітки від засобів стайлінгу та залишків шкіри й сала.
@dulbytska_ як часто миєте свою розчіску? став лайк, якщо було корисно😻💗#рекомендації2023🇺🇦 #мійдоглядзаволоссям#миттярозчіски#якмитищіткудляволосся #PepsiApplePieChallenge
♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz
Етапи догляду за волоссям
Розглянемо, що в ідеалі має бути в кожній доглядовій рутині.
- Очищення.
Так само як ми попередньо очищуємо шкіру обличчя, варто робити й зі шкірою голови. Використання пілінгів та скрабів для волосся сприяє скорішому відновленню шкіри, відшаруванню відпрацьованого епітелію, покращенню кровообігу. А ще це балансує pH шкіри, адже засоби створені дерматологами. Для жирного волосся очищення раз на тиждень досить, аби звільнити волосяні фолікули від ороговілих клітин. Сухе потребує такої процедури раз на 2 тижні.
- Миття.
Перукарі рекомендують почати з розчісування. Вибери правильну температуру: вона має бути трохи теплішою за твоє тіло, аби було комфортно. Надміру гаряча буде стимулювати роботу сальних залоз, а холодна не змиє залишки засобів. Шампунь використовуй двічі: перше миття очищає шкіру та волосся, а друге насичує корисними елементами. Роби піну на коренях та дай їй стекти під час змиву — додатково терти волосся в цей час не потрібно. Масажуй шкіру пучками пальців.
@broshka.hair Запамʼятовуй.Після цих рухів твоє волосся буде виглядати доглянутим✨ #доглядзаволоссям #волосся #миттяволосся
♬ Подписывайтесь на инсту – Давид Нечай
- Живлення та відновлення.
На цьому етапі ми користуємося кількома засобами, призначення яких іноді плутаємо. Маски створені для глибокої реконструкції волосся після пошкоджень. Вони мають найбільше корисного складу, що проникає всередину волосяного стрижня. Бальзам живить, зволожує та додає еластичності. Його консистенція легша й не чинить такої глибокої дії, тож підходить для частого використання. Маску ж краще застосовувати не частіше, ніж на кожне третє миття. З-поміж усього цього кондиціонер є кінцевою ланкою, що закриває лусочки волосини, допомагає утримати корисне з бальзаму чи маски та діє виключно на поверхневому шарі. Він робить волосся слухняним, блискучим та полегшує розчісування.
- Незмивні засоби.
Захисні чи доглядові олійки для волосся наносимо після того, як зняли рушник. Вологе волосся здатне добре всотувати корисне з таких складів, і його вже можна обережно чесати дерев’яними щітками з рідкими зубчиками чи спеціально розробленими для цього Tangle Teezer. Також саме зараз час для капсул для волосся: як користуватися ними показують у відео.
@dia_na_ni_beauty #рекомендації#капсулидляволосся#капсулиellips#олійкадляволосся
♬ original sound – OG Gob
Домашній догляд за волоссям: що у ньому має бути
Коли вже точно знаєш, як доглядати за волоссям вдома правильно і знаєш його потреби, то лишається підібрати якісні засоби та врахувати індивідуальні особливості. Зібрали продукти, які можуть тебе зацікавити та розглянули кілька важливих питань. Зауваж: не варто купувати доглядові засоби перед тим, як визначити свій тип волосся.
Мастхев для базових потреб:
Шампунь
Бальзам
Кондиціонер
Додаткові продукти можна підібрати тут:
- крем для волосся;
- пілінги та скраби;
- флюїди для волосся;
- сироватки для шкіри голови;
- термозахист для волосся;
- філери та рідкі кристали;
- живильні масла.
Важливо: Якщо питання «Чому випадає волосся?» стає нагальним, з’явилася лупа та неприродно посилилася робота сальних залоз — варто звернути увагу на лікувальний сегмент аптечної косметики. Можливо, причиною став неправильно підібраний догляд, або ж проблема криється в глибше. І з’ясуванням її має займатися трихолог.
Топ масок для волосся від MAUDAU
Винесли категорію масок окремо, аби звернути твою увагу на цікаві штуки з корейської профкосметики. Підібрали засоби, що відновлюють пошкоджені пасма, створюють ефект ламінування волосся та глибоко живлять його:
- Esthetic House Філер CP-1 3 Seconds Hair Ringer Hair Fill-up Ampoule (маска-філер в ампулах для пошкодженого волосся);
- La’dor Hydro LPP Treatment (для сухого, пошкодженого, фарбованого волосся);
- La’dor Tea Tree (маска-пілінг для шкіри голови);
- Daeng Gi Meo Ri Dlae Soo Intensive Nourishing Pack (корейський догляд за волоссям для його зволоження та відновлення після хімічного та термічного впливу);
- Masil Швидке Відновлення 8 Seconds Salon Hair Mask (концентрована маска для швидкого відновлення на рівні кутикули).
@natalia.holovey Щоб маска для волосся діяла – треба правильно її наносити! 📌завжди прибирайте зайву вологу 📌після нанесення маски, розчешіть волосся від кінчиків до верху 📌обов‘язково закрийте маску кондиціонером. Кондиціонер закриває волосину і маска діє маскимально ефективно. Здорового і сяючого Вам волосся♥️ #доглядзаволосся#маскадляволосся#сухеволосся#пористеволосся#здоровеволосся#доглянутеволосся
♬ party monster – xxtristanxo
Безсульфатні шампуні — чи все так безпечно
Відсутність сульфатів (SLS) у шампунях стала революційним кроком: тепер ми маємо дійсно дбайливий м’який склад, щадний до шкіри голови. Вони ідеальні для алергіків, фарбованого волосся, чудово утримують вологу. Проте варто пам’ятати, що не кожному підійде такий догляд — люди із жирним волоссям та залишками засобів для стайлінгу не зможуть якісно вимити голову таким продуктом.
Тож періодично чергуй шампунь із тим, що має SLS у складі та діє активніше. Якщо не тримати його довго на шкірі, шкоди він не спричинить. Також варто додати в догляд продукти з водорозчинними силіконами (тільки не з високополімерними — ці шкідливі): у безсульфатних шампунях їх немає, а потреба зробити кінчики гладкими нікуди не поділася.
Сезонний догляд за волоссям
Спеціалісти наводять аналогію з доглядом за шкірою: ми ховаємо її від променів сонця та сильного морозу. Волосся так само стає сухим взимку, якщо не носиш шапку (так, мама недарма нагадує про неї) і дістаєш пасма назовні. Адже вода в ньому при мінусовій температурі кристалізується. Влітку ж зростає потреба в засобах з UV-фільтрами, парасольках та елегантних капелюшках для бар’єрного захисту від сонця.
Зроби акцент на живлення та зволоження. Використовуй сироватки для покращення мікроциркуляції шкіри голови. Збалансуй харчування та додай вітамінні комплекси за потреби.
@dimkudriv #кучері #кучерявеволосся #кучерявийметод #кудрявийметод #сухастрижка #кудрявиймайстер #кучерявиймайстер
♬ Miss You – Oliver Tree & Robin Schulz
Особливі потреби
Догляд за кучерявим волоссям відрізняється тим, що воно потребує щадного й ретельного прочісування. Голову краще промити шампунем двічі, щоб добре вимити залишки доглядових засобів. Маска та кондиціонер обов’язково — аби зволожити пористу структуру та зробити її більш гладкою.
Для фарбованого волосся важливо втримати пігмент та відновитися після хімічного впливу. З першим завданням чудово справляється шампунь без сульфатів. Додай спеціалізовані продукти для підтримки кольору та посиленого зволоження.
Пошкоджене волосся теж потребує ретельного зволоження та живлення. У цьому випадку термічний вплив протипоказаний, адже волосся вже пошкоджене. Якщо є потреба застосувати фен, обери найменшу температуру та не забудь про термозахист. Начісування і тугі зачіски лиши до кращих часів.
Гарне волосся — результат комплексного підходу. Часто його намагаються покращити виключно зовнішнім способом. Не забувай, що без бази корисних речовин у щоденному раціоні навіть суперкласний корейський догляд за волоссям не дасть очікуваного вау-ефекту. А коли є проблеми зі здоров’ям, чи щоденний механічний, то все йде нанівець, адже засобами ти намагаєшся усунути наслідки, а не причини.
Обирай якісні салонні процедури та комбінуй їх із правильним доглядом, не забувай про корисні хендмейд-рецепти, етапи догляду за волоссям та завжди став здоров’я на перше місце.