Добірки

Добірка цікавих доглядових штук

8 Хв

Зібрали корисні засоби, які покращать твою доглядову рутину та зроблять її максимально комфортною.

Зараз на кожен доглядовий запит є кілька альтернативних баночок. Нарешті можна обирати засоби за дією, зручним форматом, екологічністю та етичністю, формулою, виробником, ароматом та навіть за привабливим пакуванням. Сфера побутової хімії та догляду сьогодні пропонує споживачу купу засобів, що закривають персоналізовані запити.

Сформували для тебе цікаві засоби для догляду за тілом та одягом, які точно стануть у пригоді.

Що купити для догляду за обличчям

Особливий фокус кілька останніх років тримається на важливості зволоженні шкіри. Незалежно від віку, шкіру варто зволожувати щодня, аби запобігти передчасному старінню та підтримувати її тонус.

Тренд на зволожувальні креми з гіалуроновою кислотою поступово слабшає. Натомість більш ефективними та популярними є ламелярні креми. Такі засоби імітують природне зволоження шкіри та підсилюють зволожувальні функції без агресивного впливу, не забиваючи пори внаслідок штучного парникового ефекту (так роблять креми із гліцерином у складі).

Альтернативним форматом зволожувальних кремів є сироватки, термальні композиції, пади, місти, муси, зволожувальні бустери та гелі.

Коли шкіра потребує зволоження тут і зараз (наприклад, після тривалого перельоту в літаку, коли відчувається дегідратація, сухість, набряклість), можна користуватися тканинними масками. Вони просочені есенціями, що закривають запит шкіри на зволоження, сяяння, детоксикацію та живлення.

У топі маски від південно-корейських та японських брендів, адже корейці та японці ставлять зволоження на перше місце у своїй доглядовій рутині, тому їхня шкіра довго зберігає пружність, рівний тон, без виражених заломів, мімічних зморщок.

Але не варто використовувати для зволоження лише тканинні маски. Вони є додатковим елементом догляду.

Особливого догляду потребує шкіра губ. Знайди бальзам, який тобі дійсно подобається, і користуйся ним постійно. Губи швидко пересихають та тріскаються — особливо взимку. Якщо не доглядати за ними, то поступово вони втрачають об’єм і приходиться звертатися до радикальних методів — уколів тощо. Регулярне зволоження і використання нічних масок для губ допомагають якомога довше зберігати їхню природню красу.

Тренд на зволоження пов’язаний із новими дослідженнями, які закликають піклуватися про природну ліпідну мантію шкіри, або ж простіше кажучи — її природний захисний бар’єр. Надмірне зловживання агресивними засобами для вмивання та гелями для душу з ПАВ, призводить до порушення барєрної функції шкіри. Відновити ліпідну мантію досить важко.

Для підтримання бар’єрних функцій підходять легкі місти на основі гіалуронової кислоти, заспокійливі тонери на основі зеленого чи чорного чаю, тоніки з комбучею та натуральні гідролати — трояндові, ромашкові, липові.

Очищення від макіяжу також впливає на стан шкіри. Сьогодні існує декілька типів таких засобів, які мають популярність серед візажистів та косметологів — гідрофільний бальзам або олійка, ензимна пудра, очищувальні серветки та спеціальні гелі. Найкращий той, який ідеально підходить твоїй шкірі — гарно очищує, не пересушує, його приємно наносити. Тож спробуй декілька варіантів, щоб зробити правильний вибір і шкіра тобі подякує.

А серветки, до речі, просто зручно завжди мати із собою в подорожі, у тренажерному залі чи в спекотні дні, щоб забирати з обличчя зайвий бруд одразу, а не чекати допоки повернешся додому до улюблених баночок.

Що купити для догляду за тілом

Очищувати шкіру обличчя краще м’якими засобами, а от скраби чудово підходять для догляду за тілом. Ноу-хау, яке досі масово не ввійшло в нашу рутину, але точно є помічним у догляді за шкірою голови — скраби та пілінги.

Здається, що взимку під шапкою волосся швидше втрачає свіжість та об’єм, але в спекотні дні ситуація майже така сама. Тож додатковий крок в очищенні шкіри голови — скрабування — глибше та надовше очищує, забирає частинки відлущеної шкіри, нормалізує виділення шкірного жиру. Не потрібно використовувати скраб щоразу — одного разу на тиждень буде достатньо. І ще маленька порада — підбирай скраб чи пілінг для голови, який підходить для твоєї шкіри, і тоді свіжість та здоровий вигляд шевелюри забезпечено.

Після скрабування не забудь про легке зволоження коренів. Традиційні вже формати масок та кондиціонерів витісняють місти: вони легкі, не липкі та не обтяжують волосся. Також класним варіантом є мус для волосся, особливо, якщо він має натуральний трав’яний склад: кропива, ромашка, кора дуба тощо.

Для догляду за шкірою тіла існує безліч цікавих засобів — скраби в баночках, мило-скраб, пілінги, масажні плитки. Якщо не дуже любиш скраби, спробуй масаж сухою натуральною щіткою. Такий тип очищення тіла покращує кровообіг та робить шкіру більш пружною та гладенькою.

Після ексфоліація шкіри тіла обов’язковий етап — зволоження: наприклад, гелем з алое. Він має відновлювальні та заспокійливі властивості, сприяє загоєнню дрібних ранок, усуває сухість та лущення шкіри. Обирай гель, де вміст алое понад 80 %. У складі гелю не має бути віддушок, силіконів та інших шкідливих речовин.

Використовувати гель можна для кутикул, зволоження п’ят, як маски для волосся. Окремо писали велику статтю про корисні властивості алое.

Доглядова рутина неможлива без догляду за руками. Насправді більшість кремів для рук мають схожий склад та основна їхня дія — це зволоження та живлення. За віковими категоріями ці креми не розрізняються: зволожувати руки потрібно в будь-якому віці. Обирай жирний крем на основі олії оливи, жожоба, обліпихи. Класною альтернативною звичайному крему для рук є батери та суфле.

Про зволоження ніжок також не варто забувати. Спеціальні маски-носочки, гліцеринові ванночки, креми або стіки для живлення сухої шкіри ніг — форматів стало багато, тож є із чого обрати найкомфортніший для себе.

Що купити для догляду за одягом

У твоєму гардеробі є речі із шовку, твіду, елітного атласу, мережива чи кашеміру — одяг із таких тканин ліпше віддавати в хімчистку. Адже ці дорогі та делікатні матеріали не терплять недбалості та машинного прання.

Улюблені джинси чи віскозну кофтинку теж можна відправити до хімчистки за бажанням, або організувати правильний догляд вдома. До прання речей із більш бюджетних тканин теж варто ставитися з обережністю. Уважно прочитай етикетки з рекомендаціями щодо прання та прасування, щоби підібрати оптимальну температуру. Використовуй якісні засоби для прання — за типом тканини, кольором та фактурою. Додавай пом’якшувач або ополіскувач, щоб зберегти одяг у гарному стані якомога довше.

Щоб речі не линяли, не кошлатились, не втрачали форми, тримай коротку пам’ятку грамотного підбору побутової хімії для прання.

Обирай засоби для прання з огляду на тип матеріалу, його характеристики та колір.

Зараз є тренд на засоби для прання, які начебто є універсальними для всіх типів тканин, фактур, кольорів. Але насправді це пастка. Адже в складі універсального порошку містяться і відбілювачі, і добавки для стабілізації кольору. Теж саме стосується і типів тканин.

Спробуй корейські засоби для делікатного прання — це ті самі рідкі порошки для ручного прання і зручний формат капсул для автоматичного прання. У їхньому складі відступні шкідливі ПАР, які можуть деформувати тканину або ж вплинути на колір.

Спробуй безфосфатні пральні засоби на основі цеолітів чи цитрату натрію.

Фосфати під забороною в багатьох країнах світу. Так, цей складник дійсно робить прання більш ефективним. Проте якою ціною: фосфати погано впливають на здоров’я людини, спричиняють алергічні реакції та загострюють хронічні захворювання.

Цеоліти мають мінеральне походження та діють за принципом сорбенту. Це безпечний аналог фосфатів, що не менш дієво усуває плями та забруднення. У порошках та гелях їх має бути не більше ніж 30 %. Щоби позбутися плям, необов’язково використовувати агресивні засоби — спробуй побризкати на пляму спеціальним спреєм, що не містить шкідливих речовин та забирає навіть застарілі плями.

Обирай засоби для прання, що містять менш як 5 % ПАР у складі.

В ідеалі хороший пральний засіб взагалі не має містити у своєму складі поверхнево-активних речовин. Але без них видалення плям неможливе. Саме ці речовини є місточком, через який активні речовини потрапляють у волокна та видаляють бруд.

Найбільш небезпечними для здоров’я є катіонні та аніонні ПАР. Вони миттєво поглинаються тканиною та погано вимиваються. У складах часто позначаються як: «tallow», «tallowate», «ditallowamine», «oleic», «oleate», «palmitic», «cetyl», «cetearyl», «stearyl», «stearate», «glyceryl». Тож обирай порошки, гелі та ополіскувачі з неіоногенними ПАР у складі.

Обирай рідкі засоби для прання.

Гелі для прання ліпше за порошки. Вони безпечніші для алергіків, адже не мають порошкового пилу та повністю вимиваються. Також гелі (й інші рідкі формати, типу ополіскувачів, кондиціонерів) мають менший вміст ПАР. Розхід гелю більш економний. А ще жодних білих розводів, що трапляється з порошковими засобами для прання.

Спробуй засоби професійних брендів.

Ліпше відмовитися від занадто дешевого та оманливо доступного мас-маркету. Тут також радимо звернути увагу на корейські бренди. Вони більш екологічні, етичні, економічні. Так, вартість таких засобів для прання буде вищою за мас-маркет, проте твої речі прослужать довше з таким доглядом.

Не нехтуй етапом кондиціонування.

Ополіскувачі та кондиціонери — це як етап зволоження в догляді за шкірою. Варто використовувати ці засоби, аби пом’якшити речі після прання в жорсткій воді та додатково очистити волокна від залишків прального засобу, щоб на 100 % унеможливити подразнення шкіри.

Закріпи чистоту прасування

Так-так, у Тіктоці нерідко жартують, що мілленіали та зумери в якийсь момент просто виключили прасування зі своєї рутини. Але насправді ефект від хорошого прального засобу закріплюється прасуванням. Це допомагає речам довше залишатися свіжими, зберігати структуру волокон, унеможливлює поширення мікробів, адже в тканині можуть заводитися шкідливі мікроорганізми.

Для прасування навіть з’явилися цікаві штуки у вигляді ароматичних спреїв. З ними і праска ковзає ліпше, можна не боятися пропалити дірку, а речі пахнуть просто фантастично.

Хороший догляд за тілом та речами здається базою, тож частіше ми просто не звертаємо увагу на засоби, за якими рука тягнеться вже автоматично. На щастя, індустрія краси та догляду розвивається і пропонує безліч сучасних корисних штук для твоєї шкіри, волосся, улюблених речей. Експериментуй, досліджуй, пробуй нове, щоб знайти найкращі засоби для себе.

Виглядати класно важливо — насамперед тобі самому. Почуватися класно — важливо ще більше. Нехай доглядові штуки із цієї підбірки підсилюють та зміцнюють твою природність, а улюблені джинси ніколи не линяють.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Добірки

Книжки для тата і про тата

12 Хв
Зібрали книжки до дня тата: про виховання дітей, художні твори та книги, які сподобаються чоловіку. 16 червня в Україні відзначатимуть День батька…
Добірки

Сезон полуниці: добірка ягідної косметики

5 Хв
Корисні та ароматні штуки для дітей та дорослих
Добірки

Що подарувати дитині на випуск з садочка

5 Хв
Ідеї подарунків дітям зовсім маленьким і трішки старшим
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Свідомі тренди

Феншуй сну