ДітиВиховання

Як привчити дитину до горщика

6 Хв

Немає єдиного способу, як привчити дитину до горщика та з якого віку, проте є фактори, які свідчать, що можна починати:

  • вміння сидіти самостійно (не раніше 6-9 місяців);
  • кишківник і сечовий міхур мають більшу утримувальну здатність (підгузок довше сухий);
  • дитина виражає бажання попісяти чи покакати мімікою або голосом;
  • в дитини з’явилося почуття незалежності та вміння сказати «ні», заперечувати;
  • демонструє рухові навички, такі як здатність ходити, штовхати двері, сідати та твердо сидіти.

Але для кожної дитини сукупність факторів буде різною. Якщо ж повернутися до сучасних загальних норм, дитина повинна навчитися ходити на «ноцник» до 4 років. Тому не варто спішити і слухати порад старшого покоління, які переконують, що в рік дитина вже мусить ходити в туалет виключно на горщик. 

 

Правила успішного привчання дитини до горщика

Успішне привчання до туалету починається з правильної підготовки. Початок слід планувати тоді, коли батьки в ресурсі. Адже привчання до горщика – це і промахи дитини, в тому числі в нічний час. А прокидання вночі, щоб поміняти постіль чи перевдягнути малюка, може бути надзвичайно виснажливим для батьків. Далі ми дамо декілька порад, які можуть полегшити привчання дитини до горщика. 

  • Найкращий період – теплий сезон, період, коли можна з легкістю бігати без штанців та не боятися, що дитина промерзне від перебування в вологому одязі.
  • Крім ресурсу, потрібен час. Вибери мінімум три дні підряд, в які ти зможеш займатися виключно дитиною. Всі інші обов’язки можна делегувати іншим членам родини. Обоє батьків мають бути залучені до привчання дитини до горщика рівноцінно, та й взагалі – синхронність і узгодження дій є дуже важливими в успіху. Наприклад, якщо тато забавляє дитину під час сидіння на горщику, а мама – ні, через неузгодженість дій батьків дитина може довше вчитися ходити в туалет в ноцник. 
  • Якщо дитина ще не може контролювати свій сечовий міхур або випорожнення, особливо, якщо привчаєш дитину в ранньому віці, тримай серветки та підгузки чи змінний одяг під руками.
  • Можна піти разом в магазин і показати дитині горщик та вибрати той, який їй сподобається найбільше. І звісно той, який анатомічно підійде дитині. Діти часто радіють і охочіше навчаються, коли батьки акцентують, що дитина тепер буде ходити в туалет, як дорослі.
  • Щоб викликати у дитини почуття відповідальності та гордості, називай горщик його власним та наголошуй, що малюк уже великий.
  • Не слід робити з сидіння на горщику розважальне шоу. Має бути стійка асоціації горщика з пісянням чи каканням. 

Але найважливіше правило – не нашкодити дитині під час привчання до горщика. Якщо ти хочеш привчити дитину до горщика, ніколи не примушуй дитину. Не варто садити дитину насильно. Якщо дитина не хоче або відмовляється, дай дитині час. Іноді це може бути тиждень, іноді – півроку. Ми в MAUDAU ще не зустріли жодного дорослого, який не навчився ходити на білий трон :).

 

Майже покрокова інструкція

Як малюк зрозуміє, що йому потрібно пісяти в горщик, як він скаже, що йому потрібно покакати, сидячи на горщику? 

Відповідь дуже проста. Нам важливий сам процес знайомства із предметами та фізіологією, завдяки якому пізніше дитина має менше проблем, коли ходить на горщик на природі чи в якомусь громадському туалеті. Розвиток малюка супроводжується періодами сорому, впертості та особливого ставлення до своїх статевих органів, тому новий досвід обов’язково повинен бути приємним і ненав’язливим.

 

Три кроки привчання до горщика

Крок 1. Прийняття горщика

Кожне навчання відбувається повільно й поступово, тож це має стосуватися й горщика. Виберіть дитячу накладку на унітаз з нековзкими гумками чи без, можна в одній кольоровій гамі з горщиком і з цікавістю розгляньте його, помилуйтеся з усіх боків, можна також додати трохи веселих асоціацій, наприклад: «Це твій горщик. Но! Тиґи-дик, тиґи-дик! Ти збираєшся покакати?». Далі посади дитину на горщик чи на унітаз з накладкою. Якщо дитина не соромиться, можна роздягнути її заздалегідь. Перший крок зроблено.

Якщо трапляється так, що малюк відмовляється сидіти, боїться або якимось іншим чином показує, що він не згоден сидіти – не наполягай, а зупини весь процес якомога спокійніше і повтори спробу наступного дня, підкріпивши процес чимось приємним, наприклад, похвалою, що дитина вже така доросла.

Крок 2. Полюбімо горщик

Якщо малюк приймає горщик і йому вдається спокійно сидіти на ньому, то можна потримати дитину в такому положенні хвилину-дві, оживляючи посмішкою, своєю присутністю та ігровим настроєм. На завершення спокійно відлучи дитину від горщика і продовжуй розпорядок дня. Кожен день можна трохи збільшувати час сидіння на горщику, але в жодному разі не треба змушувати сидіти дитину на горщику доти, доки дитина не попісяє чи покакає.

Крок 3. Подзюрмо в горщик

Якщо дитина зробить перший і другий кроки, незабаром можна очікувати те, що з нетерпінням чекають всі мами і тати. Одна з хитрощів – дати дитині сніданок, багатий на клітковину та сік – це швидше наповнить кишківник та сечовий міхур. І тобі буде легше спіймати момент бажання дитини сходити в туалет. Як тільки дитина мімікою чи словами повідомить про бажання пісяти, запропонуйте дитині сісти на горщик. Якщо все вдалося, похваліть дитя і дайте йому зрозуміти, що дитина впоралася добре, а потім влаштуйте акт прощання з вмістом, який потрібно разом віднести в унітаз і помахати йому «Бувай!».

Якщо в дитини не вийде зробити свою справу в горщику, не свари, не насміхайся з дитяти. Навіть якщо в процесі забруднився дорогий килим чи дизайнерські штанці за тисячі гривень. І такої ж тактики повинні дотримуватися всі, хто проводить час з дитиною. «Промазати» – це нормально, промахи трапляються з усіма. А навчання ще ні в кого не вдалося на відмінно з першого разу без практики. 

 

Діти на горщику

Якщо горщик залишається порожнім, нічого страшного не сталося. Знімай дитину з горщика без жодних негативних реакцій і продовжуй день. Як уже говорилося, ми хвалимо малюка і даємо йому зрозуміти, що він зробив те, чого ми від нього чекали, навіть, якщо він просто посидів. Сидіння на горщику поступово починає набувати свого сенсу, і малюк це розуміє.

Привчання до горщика спочатку має означати лише досвід сидіння на чомусь новому, а не очікування перших крапель чи цівки.

Важливо зрозуміти дитину.

Для дитини перехід з підгузка на горщик іноді дається дуже важко. У підгузку зручно, м’яко і приємно, але голим задом на горщику може бути холодно сидіти, незручно і безглуздо врешті. Наше завдання – зрозуміти та прийняти це, бути терплячим і приділяти дитині стільки часу, скільки їй потрібно. Три сходинки ознайомлення можна подолати в перший же день, але може статися і так, що ви (батьки і малюк) весь місяць будете крутитися тільки навколо першої сходинки. Не здавайтеся, кожна дитина розвивається у своєму власному темпі та потребує більшої чи меншої підтримки, щоб навчатися новому.

 

Що дуже важливо в привчанні до горщика?

  1. Терпляче використовуй горщик кожного разу, коли прокидаєтесь. Таким чином дитина дізнається, коли настав час для горщика і туалету, і завжди буде готова до горщика вранці, а її мозок також буде створювати зв’язок між пісяти, какати і горщиком.
  2. Важливо ваше ставлення до всього процесу. Якщо ти віриш в ці кроки та в можливості свого малюка, то одного разу дитина обов’язково досягне успіху, а сумніви, особливо вголос, мають гальмівний вплив на весь процес.  

Як привчити дитину до горщика правильно – одне з важливих питань батьківства. Оскільки це особлива віха в розвитку дитини, має сенс спростити все з самого початку. 

Нехай не дитина привчається до горщика, а він до неї. Це звучить набагато краще і мама чи тато може розслабитися, тому що тепер горщик буде адаптуватися. Не дитина і не батьки. Горщик. Все в процесі пізнання. А як пізнати, для чого потрібен горщик? Можна показати, як ходить в туалет улюблена іграшка. 

А щоб не відволікати дитину від процесу знайомства, не купуй замість горщика розважальний центр з музикою і атракціонами. Горщик – це горщик, на інше відволікатися потім. А ще пам’ятай – нав’язування може нашкодити не менше, аніж негативна реакція. Тому ми так наголошуємо на тому, що дитина має призвичайїтися до горщика і прийняти його як буденну частину життя. 

Практичний горщик, позитивний настрій – і все вийде!

 

Де можна купити горщик на MAUDAU?

У розділі «Горщики та привчання до горщика» близько трьохсот п’ятдесяти товарів, слушних на період навчання. Серед звичайних горщиків є і мудровані та цікаві, як от горщик-стільчик чи Tega каченя з музикою. Також з часом знадобиться і накладка на унітаз – це наступний рівень навчання дитини самостійному відвідуванню туалетної кімнати. 

Бажаємо успіху в привчанні дитини до горщика!

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Корисні порадиВихованняДіти

Дихальні вправи для дітей для заспокоєння

6 Хв
Розповідаємо, як знизити рівнь стресу у дітей та даємо дихальні вправи для дітей для заспокоєння
Гайд покупцяВихованняДіти

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Гайд покупцяВагітність і материнствоДіти

Що не варто брати в пологовий

3 Хв
Розпитали досвідчених матусь, які штуки їм не знадобилися в пологовому будинку
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *