Корисні порадиВихованняДіти

Як подорожувати з дитиною без істерик

5 Хв

Авторка M Journal та досвідчена мама Даша Шовгеня ділиться власним досвідом, як підготуватися до подорожі з дитиною, щоб вона пройшла без істерик та сіпання ока.

Примітка від авторки: цей матеріал написаний із власного досвіду автобусної подорожі Україна-Туреччина (Анталія). Минулого року ми ризикнули поїхати до друзів на море. Синові було трохи близько три роки. Розписую докладно всі нюанси, підводні камені та даю список необхідних штук для довгої подорожі автобусом.

Головне, чому навчила мене підготовка до подорожі: варто заздалегідь налаштуватися спокійно реагувати на будь-яку поведінку дитини, але бути впевненою, що все пройде добре. Також варто змоделювати потенційні незручні та проблемні ситуації і придумати відповіді пасажирам, які ризикнуть скаржитись на шум. Порепетируй перед дзеркалом «покер фейс» та вміння багатозначно підіймати брову.

Варто усвідомити, що поїздка з дитиною — це непередбачуваність. Морально прийми всі випробування, тоді не буде сюрпризом раптова зміна настрою дитини.

Зі своєю підготовкою розібрались. Час поговорити про дитину.

Читай також: «Чим зайняти дитину на канікулах»

Як підготувати дитину до тривалої поїздки

Почни розповідати про майбутню поїздку дитині якомога раніше, опиши, що і як буде відбуватися. По-перше, це знизить вірогідність, що в останній момент дитина «передумає». По-друге, малеча може звикнути до думки, що скоро в автобусі ми будемо їхати на море, а це класно, весело і йому обов’язково сподобається.

Дієва порада: розмовляй із дитиною, розповідай, як буде в дорозі, які можуть бути труднощі, скільки цікавого на нього очікує. Ми з малим були командою та підтримували одне одного. Це спрацювало.

Яку їжу взяти щоб подорожувати з дитиною

В Анталію ми їхали майже дві доби, тому довелось продумати основні прийоми їжі та перекуси. Трансферів зараз багато й кожен перевізник пропонує додаткові сервіси або довгі зупинки, щоби поїсти. Ми обрали варіант, щоб доїхати максимально швидко з мінімальною тривалістю зупинок.

Лише кілька зупинок були довготривалі, не враховуючи перетини кордонів. Одна з них — на обід у придорожному кафе на території Туреччини, де їжа, за східними традиціями була дуже пряною, але смачною. Мій син не дуже таке любить, тому нам цей варіант повноцінного обіду не підійшов.

Їжу з дому краще брати в невеликі контейнери із секціями або робити одноразові фольговані упаковки, які можна буде одразу викинути. Краще брати таку їжу, яку дитина любить найбільше і яка не боїться довгої дороги в спекотному автобусі. Це можуть бути хот-доги, каша, картопля або макарони з м’ясом, овочі, рулетики з лаваша. Найкраще пакувати це в невеличку сумку-холодильник та контейнери-термоси.

На перекус найкраще брати снеки, які займають мало місця. Уникати варто шоколаду, який тане від температури і бруднить усе навколо, а також крихке печиво, соковиті фрукти, ягоди, мармелад тощо.

Дієва порада: бери більше різних снеків, особливо дрібних, які можуть надовго зайняти дитину. Наприклад, рисово-пшеничні зірочки від Gerber Organic, соленики, натуральні льодяники на паличці. Не забудь про воду без газу. Не бери соки — від них ще більше хочеться пити, а сечогінний ефект неприємно вразить.

Розваги в дорозі

Розваги у дорозі

Це, мабуть, найважливіший пункт для дитини. Якісні розваги — запорука спокійної подорожі.
Можна «не паритись» і накачати побільше мультиків або ігор на телефон. У моєму випадку планшет із мультиками був на екстрений випадок, якщо нічого не працюватиме. Моя задача була максимально взаємодіяти з дитиною без телефона. Хотілось показати сину, що варто вмикатися в подорож із самого початку й що окрім смартфона у світі є багато цікавого.

Мені вдалося: за два дні подорожі син дивився мультики загалом години три. Більшість цього часу припадає на відрізок шляху, коли після гірських серпантинів мені було зле й хотілось трішки побути в спокої. В інший час ми спілкувались, читали книжки, грались і зблизились ще більше.

У дорогу бери штуки, якими можна займатися в дорозі. Наприклад, альбоми з наліпками, розвивальні зошити з різними завданнями, книжку з казками або енциклопедію, ігри в. Попроси взяти дитину свої улюблені іграшки, якими він буде гратися в автобусі.

Продумай ігри без підручних матеріалів. Ми із сином грали в гру «Що я бачу за вікном»: по черзі називали різні штуки, які не мали повторюватися. Це й займає час, і розвиває увагу і спонукає дитину побачити пейзажі та міста.

Дієва порада: Книжки, зошити, ігри нехай будуть сюрпризом для дитини, тобто купуй щось нове. Так буде цікавіше й увага триматиметься довше. Не бери музичні іграшки, адже це не дасть спокою ні тобі, ні, тим паче людям довкола.
Якщо хочеш брати іграшки зі звуком, обирай ті, де регулюється гучність. Наприклад такий планшет-розвивайка:

Комфортний сон

Кондиціонери в автобусі працюють добре, тому салоні може бути прохолодно. Бери невеличку ковдру, дорожню подушку для дитини, і для себе «рогалик» під голову. Останнє — дуже важлива штука, яка врятувала стан моєї шиї в цій дорозі. Зручно брати кожному по пледу. Можна придбати дорожні пледи — вони компактні й мають зручні чохли.

Дієва порада: для дитини бери шкарпетки, легенькі штанці, лонгслів або улюблену піжаму — головне, щоб млюку було комфортно спати.

Аптечка в дорогу

Аптечка першої допомоги завжди має бути укомплектована, тим паче в дорогу.

Купи засоби від захитування, алергій, температури, укусів комах, а ще сорбенти та протидіарейні засоби. Обов’язково поклади лейкопластир та щось від забоїв — діти дуже непосидючі й можуть часто набивати собі синці та ставити ранки.
Дієва порада: спакуй усе в маленьку косметичку та тримай її в ручній поклажі, аби за потреби швидко знайти необхідне. До речі, потім на морі ці всі препарати можуть знадобитися в разі акліматизації. Додай також сонцезахисний крем та від опіків.

Додаткові штуки для тих, хто зібрався подорожувати з дитиною

  • Для маленької дитини — підгузки із запасом.
  • Пакети для сміття.
  • Бавовняний рушник.
  • Вологі та сухі серветки.
  • Засоби гігієни: сухий шампунь, дезодорант, зубні щітки, пасти, ватні диски, щось для вмивання. У нас була ранкова зупинка на заправці, де можна було вмитись. У довготривалій подорожі — це насолода.
  • Змінний одяг для себе та дитини.
  • Органайзер на спинку крісла, щоб маленький простір навколо був зручнішим.
  • Валіза, яка вміщується між сидіннями, щоб заповнити простір і дитина не впала під час сну. Також є спеціальні надувні подушки для таких же цілей.
  • Беруші — бо хропіння сусідів може заважати.
  • Книжку для себе.
  • Різні сюрпризи для дитини, щоб діставати їх у кризові моменти.
  • Бірку для дитини з контактами — щоб вона не знадобилась, але про всяк випадок була.

Ідея їхати самій із дитиною кудись далеко може лякати. Проте на практиці це не так страшно, як здається в уяві. Головне — запевнити себе, що все пройде добре, та ретельно підготуватися до майбутньої подорожі.

Бажаємо вдалого відпочинку!

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
39 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
ДітиІграшки і розвиток

Що подарувати дитині: ТОП нових іграшок для хлопчиків та дівчат

12 Хв
Переглянули цікаві новинки іграшок, що з’явились останнім часом та готові надихати оригінальними ідеями, що подарувати дитині на свята.
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Корисні порадиСаморозвиток

10 практичних способів перестати тривожитися