Корисні порадиДомашні улюбленціКотикиСобачки

Як піклуватися про котів та собак влітку

7 Хв

Розповідаємо про базові літні правила догляду за хвостиками. 

Літо для тварин означає не лише веселі прогулянки у парку чи споглядання пташок з вікна, а й сезонні загрози. Сьогодні розповідаємо, як підлаштувати літню рутину під потреби хвостиків.

Домашні тварини — наші постійні супутники, з якими ми ділимо радість, сум, ліниві вечори та активні ранки. Вони, так само як і ми, влітку страждають від спеки, спраги, вологості та надокучливих комах.

І у котів, і у собак є природні способи терморегуляції, тобто підтримки температури організму на потрібному рівні. Та температура — лише одна з загроз, яку несе домашнім улюбленцям літо. Сьогодні розберемося з ними більш детально. 

Важливо: у різних порід та в різних конкретних тварин можуть відрізнятися потреби. Тому варто консультуватися з ветеринаром щодо обробки від комах, стрижок та грумінгу, спеціального харчування та інших моментів. Не займайся самолікуванням – це може бути шкідливо для здоров’я хвостика.

Догляд за песиком влітку

Тварина не може сказати словами, що їй спекотно, хочеться пити, вона втомилася чи погано почувається. Та якщо знати про розповсюджені проблеми, це допоможе хвостику почуватися краще влітку.

Як гуляти з собакою влітку

Петперенти собак точно знають магію слова “гуляти”. Під час літніх прогулянок, як і під час зимових, варто потурбуватися про комфорт свого хвостика.

  • Виходити на вулицю краще зранку або ввечері. Нікому не хочеться гуляти по сонцю у +40, адже перегрів може викликати тепловий удар. На маршруті прогулянки варто продумувати місця для перепочинку в тіні.
  • Гарячий асфальт може обпекти лапки, тож найпростіший спосіб визначити, чи не буде спекотно собаці гуляти — торкнутися асфальту рукою. Якщо на ньому було б неприємно стояти босоніж людині, значить і улюбленцю комфортно не буде.
  • На пляжі у тварини також має бути можливість відпочити в тіні та місце, щоб безпечно зайти у воду. Навіть якщо собака вміє плавати, це не означає, що можна дозволяти йому кидатися з мосту в незнайому водойму.
  • Сонячні опіки теж розповсюджена проблема. Зазвичай до них схильні собаки з короткою або дуже світлою шерстю. В інших порід страждати можуть вуха, ніс та інші відкриті частинки тіла та морди. Щоб запобігти опікам можна використовувати спеціальні сонцезахисні креми, безпечні для тварин.
  • Чиста вода — маст хев для всіх літніх виходів з псом. Якщо не взяти її з собою, собака точно побіжить дегустувати калюжі, фонтани та всі інші доступні джерела. Це небезпечно через бактерії та бруд.
@marina_and_lucky

#кінолог #кінологукраїна #собака #кінологодеса #дресируваннясобак #собакаукраїна

♬ оригинальный звук – Марина Бойко

Як доглядати за собакою влітку

Багато списів зламали в дискусії чи стригти тварин влітку, чи ні. Якщо немає специфічних станів здоров’я або вимог від ветеринара, стригти наголо собаку не варто. Шерсть навпаки захищає їх від спеки.

Однак це правило не стосується регулярного вичісування. Вичісування допомагає прибрати шерсть, яка вже випала, та покращити циркуляцію повітря біля шкіри.

У чистій розчесаній шерсті не з’являтимуться ковтуни (щільні грудки шерсті, які неможливо розплутати). Вони небезпечні не лише влітку, але саме в спеку це може викликати запалення і дерматити на шкірі, а ще заважає нормальній терморегуляції.

Існує така процедура як гігієнічна стрижка – от вона буде корисною влітку. Зазвичай, шерсть підстригають в інтимних зонах, біля очей та між подушечками лап. Особливо це важливо для песиків з довгою шерстю.

Паразити та небезпечні рослини

Великі вороги собак влітку — це кліщі та устюг. Звичайно, ще є інші небезпечні комахи, алергічні реакції та отруйні рослини, але ці двоє тримають перші місця.

У деяких регіонах ветеринари радять обробляти псів від кліщів тільки в теплий період, а в деяких – постійно протягом року. Обрати відповідний препарат та графік обробки можна з ветеринаром.

Читай також:Важливі процедури, щоб захистити собаку від паразитів

Найнебезпечніша хвороба, яку переносять кліщі — піроплазмоз. Він руйнує еритроцити. І це далеко не єдине захворювання, яке можна підхопити від паразита. Якщо після укусу якнайшвидше (до 24 годин) видалити кліща, це прибере ризик розвитку більшості інфекцій.

Устюг — одна з найнебезпечніших рослин. Цю колючку називають по-різному, і виглядає вона досить невинно. Та коли вона висихає, то стає супер гострою і, якщо потрапляє під шкіру тварини, може впиватися ще глибше, викликати запалення і навіть “подорожувати” тілом.

Найчутливіші до колючок місця — це лапи, особливо подушечки, морда, живіт та пахви. Тобто все, що часто торкається землі або не захищене шерстю.

Дістати устюг самостійно можна, якщо знайти місце проколу і побачити хоча б краєчок рослини, який стирчить з ранки. Так можна дістати її пінцетом. Якщо ж колючка вже потрапила під шкіру, потрібно звертатися до лікаря. Особливо небезпечний устюг тим, що може мігрувати тілом собаки та викликати запалення у різних ділянках тіла. 

Після кожної прогулянки потрібно перевіряти собаку на предмет паразитів та небезпечних рослин, і відразу їх видаляти.

Що треба собаці вдома влітку

У більшості випадків дім і так найкомфортніше місце перебування тварини, та можна ще покращити умови життя собаки:

Чиста вода
Її має бути достатньо і міняти воду влітку потрібно кожного дня, або й двічі на день. Деякі собаки полюбляють пити з різних мисок, а хтось не може стриматися від дегустації води з лійки для квітів — враховуй вподобання свого улюбленця. Більшість песів любить прохолодну воду, тому в спеку можна додати кілька кубиків льоду в миску.

Місця відпочинку
У квартирі чи будинку потрібно мати зручні прохолодні місця для відпочинку собаки. Важливо проконтролювати, щоб в приміщенні не було дуже спекотно. На жаль, вентилятори не допомагають псам так само ефективно як людям, тому прохолоду краще створювати іншими способами.

Килимки для охолодження
Деяким до смаку охолоджуючі килимки, а ще від перегріву може допомогти волога тканина та змочування подушечок лап. Можна протестувати кілька опцій охолодження і обрати ту, яка буде найприємнішою для хвостика.

Що нізащо не можна робити з собакою влітку

Ніколи, ні за яких умов не можна залишати песика чекати в машині наодинці. І ні, відчинені вікна не допомагають.

У розпеченій машині немає можливості сховатися в прохолоду чи допомогти собі якось ще. Зважаючи на те, що нормальна температура тіла у собак і так вища за людську, вони перегріваються дуже швидко. У результаті — тепловий удар, втрата свідомості, а в найгіршому випадку смерть.

Ніяких “я на п’ять хвилиночок”, “та ось же сонце зайшло за хмару, я швидко”. Опцій існує лише дві: або залишати тваринку вдома, або брати з собою. Залишати тварину в машині можна лише якщо з нею залишається інша доросла людина, яка може потурбуватися і про себе, і про тварину.

Як піклуватися про кота у спеку

Може здаватися, що якщо кіт постійно сидить вдома і нікуди не виходить, то й літні загрози його не стосуються. Та існує немало нюансів, які варто врахувати котовласникам.

Котячі літні потреби

На багатьох тварин високі температури впливають схоже: вони не так активно граються, багато відпочивають або сплять, менше шукають тактильного контакту, більше п’ють та роблять свої котячі справи вночі. 

Часто цього вже достатньо для добробуту хвостика влітку, але на цьому шляху їм можна і допомогти.

Облаштувати прохолодне місце для відпочинку
Можливо улюблений будиночок кота стоїть на сонці чи гамак висить прямо на нагрітому вікні. Влітку краще підготувати місце, яке подобатиметься тварині, але і не буде занадто спекотним.

Зневоднення
Коти часто не споживають достатньо води, але є кілька способів як цьому зарадити. По-перше, багато різних мисочок. Чим більше в кота опцій при виборі поїлки, тим краще. Розмір, розташування, глибина, ширина — все це може впливати на бажання пити. По-друге, багатьом тваринам подобаються питні фонтанчики. У них вода збагачується киснем, а те, що вона рухається, додає цікавості.

Ручне охолодження кота
Охолоджувати коту подушечки лап та вушні раковини (але тільки ззовні!). Перші кілька разів йому, скоріше за все, здаватиметься що петперент зовсім з’їхав з глузду. Але протирання лапок та вух прохолодною водою чи серветкою дуже допомагають охолодитися.

Підстилки з охолодженням або ігрові килимки з водою
Вони теж допомагають створити комфорт для хвостика. Або можна замінити спеціальну підстилку на пляшку холодної води, загорнуту в рушник.

Що нізащо не можна робити влітку з котом

Попри постійні згадки в новинах, деякі власники хвостиків досі залишають котів біля вікон на провітрюванні без нагляду. 

Коти — хижаки. Вистрибнути за пташкою чи комахою з десятого поверху може здатися їм чудовою ідеєю. Навіть для тих котів, які за 10 попередніх років свого життя такого ніколи не робили.

Якщо вікно відчинене на провітрювання, це не заважає зробити стрибок. Небезпека полягає в тому, що кіт може застрягнути у прочиненому вікні. Це в будь-якому випадку стане серйозною травмою для хвостика, а нерідко може стати і причиною його загибелі. 

Ще одне небезпечне для котів рішення деяких петперентів — постригти тварину на літо. Інколи це необхідно через стан здоров’я, особливі захворювання та з інших причин. Та стригти котів можна лише за рекомендацією ветеринара. Їхня шерсть — природний і найважливіший спосіб терморегуляції. Найкраще, що з нею можна зробити влітку — регулярно вичісувати.


Більшість рекомендацій, якими ми поділилися, дуже прості, але часто саме прості речі роблять життя кращим і інколи його навіть рятують. Найважливіше — слідкувати за станом та реакціями песика або кота, вчасно реагувати на їхні потреби та насолоджуватися гарною погодою та часом разом з улюбленцем.

Наталія Браташова, авторка M Journal
4 записи

Про автора
Маю велику любов до текстів та вільного руху, тому багато пишу і так само багато танцюю. Улюблені теми — музика, цікаве про Київ, піклування про своє тіло та ментальний стан. Завжди готова поділитися фотками кота та розповісти, де смачно поїсти.
статті
Схожі записи
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
СвятаКорисні поради

Що подарувати подрузі на день народження

11 Хв
Розповідаємо, що можна подарувати подрузі на день народження та даємо безліч ідей, серед яких точно знайдеться саме та
СвятаКорисні поради

Що подарувати мамі на день народження

13 Хв
Зібрали цілу купу ідей, що подарувати мамі на день народження
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДогляд за обличчямКраса і здоров'я

Догляд за шкірою влітку: поради косметолога