Розповідаємо, який має бути дизайн спальні, щоб він покращував сон.
У цій статті:
Феншуй, що з китайської перекладається як «вітер і вода» — це давнє вчення в Китаї про гармонію людини та Всесвіту. Він має на меті посилити потік позитивної енергії в просторі та усунути перешкоди, які можуть його гальмувати. Згідно з феншуєм, те, як ми облаштовуємо свій дім, впливає на наше життя. У тому числі на те, як ми спимо.
«Практика феншуй допомагає вирівняти та гармонізувати всі енергії вдома і, як наслідок, впливає на всіх людей, які там живуть. Коли ми відчуваємо гармонію з довкіллям, ми спокійні, працюємо ефективніше, маємо гарний настрій і можемо добре відпочивати», — ділиться фахівець із феншуй Інбал Хонігман.
Переказуємо статтю від Architectural Digest про рекомендації, засновані на стародавній китайській практиці, які допоможуть зробити нічний відпочинок якіснішим.
Як покращити сон за допомогою феншуй
Спальня повинна бути присвячена відпочинку та релаксації. Про це говорить не тільки феншуй, але і спеціалісти зі сну. У статті про «гниття в ліжку» ми розповідали, що якщо займатися в ліжку чимось окрім сну та кохання, це може негативно вплинути на засинання і навіть стати причиною безсоння. Тому варто залишити спальню для нічного відпочинку, а іншими активностями займатися у відповідно відведених для них зонах: їсти — на кухні, працювати — у кабінеті, відпочивати — на дивані.
Феншуй підкреслює баланс енергій у просторі. Тож якщо розташувати меблі, декор та інші елементи в просторі відповідно до принципів цього вчення, це середовище буде позитивно впливати на твій настрій і самопочуття. Ось кілька порад, як оздобити спальню за феншуй.
Меблі за розміром
Експерти вважають, що дисбаланс через розмір меблів у кімнаті може бути причиною проблем зі сном. Предмети, які не відповідають один одному за розміром, можуть створювати відчуття нерівності та нестабільності, чим порушить гармонію кімнати. Важливо, щоб усі предмети в спальні, у тому числі приліжкові тумбочки та світильники були правильного розміру.
Для великої кімнати з високими стелями обирай велике ліжко та тумби, а для маленької спальні — компактний гарнітур.
Читай також: «Як зробити маленьку ванну просторою»
Дихання
Спека та хропіння партнера також можуть бути причиною порушення сну. Позбутися цих проблем можна, якщо збільшити потік свіжого повітря в кімнату. Відкривай двері та вікна в різних частинах будинку, щоб сприяти вільній циркуляції повітря.
Де поставити ліжко
Ліжко варто ставити обличчям до дверей, але не по центру, в якийсь із кутів кімнати, щоб створити простір по діагоналі між дверима й ліжком. Ідеально, якщо ліжко притиснути узголів’ям до стіни — це дасть додаткове відчуття безпеки та захищеності.
Експерти наполягають: ніколи не варто ставити ліжко прямо навпроти дверей. Це призведе до того, що із часом ти почуватимешся більш втомленими.
Тримай речі в порядку
Феншуй — це принцип створення плавної циркуляції Ци (життєдайної енергії). Відповідно до нього, безлад працює проти здоров’я та добробуту і є магнітом для накопичення пилу. Експерти кажуть, що пил — це застій енергії, тому корисно спостерігати за тим, де в кімнаті його збирається найбільше.
Тож варто розібрати свій гардероб, прибрати в кімнаті й позбутися непотрібних предметів-пилозбірників. Після цього якість сну має значно покращиться.
Зменш напругу
Для стін спальні обирай кольори, що розслабляють — пастельні, земляні, м’які відтінки синього й зеленого. За словами експерта Деніза О’Двайера, ці відтінки можуть мати заспокійливий ефект. Уникай яскравих «гучних» кольорів — вони можуть занадто збуджувати мозок і заважати сну. М’яке освітлення також додасть спальні спокійної та затишної атмосфери.
Дозоване мистецтво
Інколи навіть витвори мистецтва й меблі в кімнаті можуть викликати негативні думки та нічні кошмари. Обирай картини та предмети декору, що асоціюються з тишею та спокоєм, адже спальня має бути присвячена відпочинку, спокійним думкам та релаксації.
У декорі спальні варто уникати водянистих ілюстрацій та надмірно прикрашених предметів, оскільки й те, й інше може бути причиною емоційного дисбалансу.
Легкість у пріоритеті
Ще одна порада від експертів: не варто спати під балками або візуально «важкими» стелями. Вони можуть створювати відчуття підвищеного тиску. У таких умовах складно розслабитися, навіть якщо ти про це свідомо не думаєш.
Без дзеркал
Фахівці з феншуй радять відмовитися від дзеркал у спальнях. Якщо немає можливості позбутися їх повністю, зупини свій вибір на шафі з дзеркалами, вбудованими у дверцята зсередини. За словами експертки Джанін Лоу, відображення себе або ліжка в дзеркалі може викликати неспокій і порушення сну.
Сподіваємося, ці легкі поради дійсно допоможуть тобі покращити сон і почуватися краще.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про скандинавський стиль сну. Він може допомогти покращити якість сну людям, що сплять в одному ліжку зі своїм партнером.