НатхненняАлкогольні напоїКоктейлі

Cheers! як у кіно: коктейлі з улюблених серіалів

12 Хв

Зібрали п’ять класних коктейлів з улюблених серіалів, які особливо полюбилися головним героям, а згодом – і глядачам. 

Автори та сценаристи використовують силу-силенну засобів, щоб розкрити характер персонажа. Наприклад, про нього може розповідати голос за кадром або інші герої, які з ним комунікують. Героя описують його фразочки, рішення, вчинки, стиль і уподобання. Важливу роль відіграє кожна дрібниця: від звичок у побуті до вибору коктейлю. Про останнє сьогодні й поговоримо.  

Обережно! Під час перегляду цих серіалів і прочитання цього тексту може з’явитися непоборне бажання перехилити келишок.

 

Секс і місто: Cosmopolitan

Cosmopolitan коктейль

Склад коктейлю Cosmopolitan:

  • 45 мл горілки (краще цитрусової)
  • 15 мл лікеру Triple Sec (наприклад, Cointreau)
  • 30 мл журавлинного соку
  • 10 мл свіжого соку лайма
  • Лайм або апельсинова цедра для прикрашання

Рецепт приготування Cosmopolitan:

  1. Охолодьте келих. Для цього наповніть його льодом або помістіть у морозильну камеру на кілька хвилин.
  2. Приготуйте шейкер з льодом. Налийте в нього горілку, лікер Triple Sec, журавлинний сік і свіжовичавлений сік лайма.
  3. Добре струсіть інгредієнти у шейкері протягом 15-20 секунд, щоб напій охолодився.
  4. Вилийте вміст шейкера в охолоджений коктейльний келих через стрейнер (сито), щоб лід залишився в шейкері.
  5. Прикрасьте коктейль часточкою лайма або апельсиновою цедрою.

Ця добірка не може існувати без культового серіалу, на якому виросло не одне покоління. «Секс і місто» прищепив багатьом дівчатам любов до бранчів та спільних вечерь із подругами, туфель Manolo Blahnic та рожевого коктейлю Космополітен.

Уперше в серіалі коктейль дебютував у 2 серії 2 сезону, проте тоді він стояв на столі як декорація – жодна із героїнь не куштувала його.

По-справжньому аудиторія звернула увагу на рожевого красеня в 7 серії того ж сезону. Саманта, засмучена невдачею в стосунках із новим коханцем (бо той виявився забутим старим коханцем), звертається до офіціанта із проханням принести їй «ще один Космополітен». Із цього моменту він став незмінним атрибутом серіалу та вірним супутником компанії подруг протягом усіх наступних сезонів.

Окрім Космополітен головні героїні пили багато різноманітного алкоголю, проте саме цей коктейль став їхньою візитівкою. У 90-х Космо був одним із найпопулярніших коктейлів у світі.

Є думка, що автори проєкту хотіли створити жіночий аналог «маскулінного» Dry Martini, який тоді набув шаленої популярності завдяки Джеймсу Бонду.

«Для шоу, яке було про сексуальність і силу, я думаю, Космополітен був жіночим дублером Мартіні. Він настільки асоціюється з Джеймсом Бондом і альфа-самцем, що, разом із Cosmo жінки стали альфами у своєму світі. Також це показало, що дівчата теж люблять і можуть випити, — поділилася Лорін Гарроні, адміністраторка Instagram-сторінки Every Outfit on Sex & the City, яка налічує понад 738 тисяч фоловерів. — Серіал був схожим на пряму трансляцію з епіцентру крутості. Незалежно від того, що це було, від Magnolia Bakery до Cosmo, творці залучали в нові серії те, що на той момент було модним у Нью-Йорку». 

Це працювало: прихильники серіалу, які не могли собі дозволити брендовий одяг чи туфлі, емоційно наближалися до улюблених героїнь, коли замовляли в барі той самий коктейль. 

Історія цього напою має багато варіацій. Найчастіше його авторство приписують бармену з Нью-Йорку, на ім’я Тобі Чечіні. У 1980-х він відповідав за напої в барі Odeon. Це було популярне місце: серед їхніх постійних відвідувачів було чимало зірок – Мадонна, Енді Воргол, Сандра Бернхард. Вони й посприяли тому, що коктейль став популярним у місті, а згодом завоював любов поціновувачів з усього світу. 

Для барної культури цей напій дійсно важливий, бо він зміг довести, що коктейлі не втрачають своєї актуальності – навіть у неочікувані буремні часи нові поєднання можуть з’являтися та швидко набувати шаленої популярності

Варіацій Космополітен існує безліч. У класичний рецепт входить горілка, сік журавлини, лаймовий фреш та лікер трипл сек. Кисло-ягідна основа чудово поєднується із цитрусами, а горілка не забирає увагу на себе, на відміну від віскі чи джина. Зараз Cosmopolitan не входить до ТОПу найпопулярніших коктейлів у світі, проте все одно має відданих прихильників — як серед жінок, так і чоловіків.

 

Королівський гамбіт: Gibson Martini

Gibson Martini коктейль

Склад коктейлю Gibson Martini:

  • 60 мл джину
  • 10 мл сухого вермуту
  • Цибулинка для коктейлів (для прикрашання)

Рецепт приготування Gibson Martini:

  1. Охолодьте келих для мартіні. Для цього наповніть його льодом або помістіть у морозильну камеру на кілька хвилин.
  2. У шейкер або змішувальний стакан додайте лід, налийте джин і сухий вермут.
  3. Добре перемішайте інгредієнти ложкою приблизно 20-30 секунд, щоб напій охолодився.
  4. Процідіть коктейль через стрейнер у попередньо охолоджений келих для мартіні.
  5. Прикрасьте коктейль однією або декількома коктейльними цибулинками.

Завдяки серіалам, від яких часто важко відірватися, Netflix став одним із головних трендсетерів останніх років. Яскравий приклад – гра в шахи. Завдяки історії про геніальну шахістку вона вийшла з тіні забуття і завоювала нову хвилю популярності у всьому світі. 

Ще одна річ, яку пропіарив цей серіал — улюблений коктейль головної героїні Бет та її названої мами Gibson Martini. Схоже на те, що за сім серій вони випили не по одному літру цього напою.

 

Королівський гамбіт

 

До речі, під час зйомок актори, як правило, п’ють не алкоголь, а замінники, що красиво виглядають у кадрі. Раніше ми розповідали про ситуації, коли зірки на знімальному майданчику були насправді захмелілими й до чого це призводило. 

Gibson Martini — це риф класичного Джин Мартіні, який складається із джину, сухого вермуту та маринованої коктейльної цибульки. Саме вона відрізняє цей рецепт від класичного (у тому використовують оливки). 

Ба більше, ця деталь вдало підкреслює образ головної героїні серіалу: Бет – тендітна дівчина в чоловічому світі, але вона бореться за визнання своїм розумом, не вимагає «поблажок» за статтю. Вона не хоче робити свій коктейль солодшим, ніжнішим або рожевим. Вона обирає цибульку, яка робить смак ще більш нетиповим, пікантним та трохи різким. 

Достеменно невідомо, як цибуля вперше з’явилася в рецепті Gibson. Є історія, що на одній із вечірок у клубі The Players в Нью-Йорку на початку 20-го століття художник Чарльз Дана Гібсон попросив додати мариновану цибулю в Мартіні, щоб таким чином промаркувати свій коктейль та ідентифікувати його серед десятків інших. Це прижилося: невдовзі всі почали просити «Мартіні Гібсона». Мініатюрна цибулинка додає гостроту та добре поєднується із землистими нотами ялівцю в джині.

Попри велику різноманітність алкогольних напоїв у серіалі, Gibson, певною мірою, став його фірмовим напоєм.

 

Клініка / Два з половиною чоловіки: Appletini

Appletini коктейль

Склад коктейлю Appletini:

  • 45 мл горілки
  • 30 мл кисло-солодкого яблучного лікеру (Apple Schnapps)
  • 15 мл свіжого лимонного соку або яблучного соку
  • Яблучний слайс для прикраси (за бажанням)

Рецепт приготування Appletini:

  1. Охолодьте келих для коктейлю, поставивши його в морозильну камеру або наповнивши льодом.
  2. У шейкер додайте лід, горілку, яблучний лікер та лимонний або яблучний сік.
  3. Струсіть шейкер протягом 15-20 секунд, щоб добре змішати інгредієнти і охолодити коктейль.
  4. Процідіть вміст шейкера у попередньо охолоджений келих через стрейнер.
  5. Прикрасьте слайсом яблука або часточкою лимона за бажанням.

«Appletini, easy on the Tini» – за цією фразою легко визначити прихильника серіалу «Клініка». Саме це був улюблений коктейль головного героя, лікаря-інтерна Джей Ді, а ще його колишньої дівчини Кайлі та медсестри Лорін Робертс.

Джей Ді називає цей коктейль маскулінним «напоєм натуралів», хоча над лікарем постійно жартують і радять замовити щось «більш чоловіче». Наприклад, в одній із серій Мелоді запитала Джей Ді, чи куштував він варіант цього коктейлю для гетеро, на що той відповів, що йому не сподобалося.

Варіантів цього коктейлю декілька, проте їх об’єднує основа з горілки та щось яблучне. Горілку, щоправда, можуть заміняти вермутом, білим ромом чи джином. Найбільш поширена варіація Appletini складається з горілки, яблучного соку, лимонного соку, кленового сиропу та часточки зеленого яблука, а за улюбленим рецептом Джей Ді – із горілки та кислого яблучного лікеру Sour Apple Pucker.

Парадокс у тому, що попри назву, вермуту (а тим більше Мартіні) у складі коктейлю немає. Він з’явився у 90-х роках 20 століття і спершу називався «Мартіні з адамовим яблуком», адже його автором був бармен на ім’я Адам із бару Lola’s West Hollywood.

Ще одним відомим поціновувачем цього коктейлю є Алан Харпер – брат героя Чарлі Шина із серіалу «Два з половиною чоловіки». На відміну від свого екранного брата, Алан уникає міцних напоїв (бурбон, скотч, віскі тощо).

Appletini ідеально пасує як молодому емпатичному лікарю, так і чутливому батьку-одинаку – їм не потрібен алкоголь, щоб заглушити свій біль чи позбутися думок. Їм подобається отримувати задоволення від процесу. Тож для чого обирати щось міцне або звичайне, коли є приємний для розтягування коктейль із яскравим яблучним смаком із нерізким алкоголем?

До речі, цей напій полюбився героям не тільки цих серіалів. Наприклад, Тед Мосбі із «Як я зустрів вашу маму» та Брайан Гріффін з однойменного мультфільму іноді замовляли яблучний мартіні, також ним ласував Еліот із серіалу «Містер Робот», а Сью Сільвестер із серіалу «Хор» говорила, що Appletini – її улюблений напій. Варто спробувати!

 

Друзі / Відчайдушні домогосподарки: коктейль Маргарита

Маргарита коктейль

Склад коктейлю Маргарита:

  • 50 мл текіли
  • 25 мл лікеру Triple Sec (Cointreau або інший апельсиновий лікер)
  • 20 мл свіжого соку лайма
  • Сіль для краю келиха (за бажанням)
  • Лайм для прикраси

Рецепт приготування коктейлю Маргарита:

  1. Підготуйте келих. Змочіть край келиха соком лайма, а потім занурте його в сіль, щоб утворився соляний обідок. Відставте келих у сторону.
  2. У шейкер додайте лід, налийте текілу, лікер Triple Sec і свіжий сік лайма.
  3. Струсіть шейкер протягом 15-20 секунд, щоб інгредієнти добре перемішались і охололи.
  4. Процідіть коктейль через стрейнер у підготовлений келих.
  5. Прикрасьте коктейль часточкою лайма.

Маргарита асоціюється із легкістю, веселощами, часто – вечірками, відвертими розмовами, коли алкоголь знімає певні соціальні бар’єри, жіночими посиденьками.

Цей коктейль можна помітити в багатьох фільмах та серіалах. Особливо полюбився він четвірці подруг із Вістерія-Лейн – Лінет, Брі, Габі та Сюзан. Вони регулярно збирались за грою в покер, обговоренням останнім пліток та келихом Маргарити (зазвичай, не одним). Хоча бувало й таке, що жінки не чекали вечора: наприклад, у серії «Любов моя, я хочу зізнатися» троє приятельок спонтанно провели весь день на ґанку, потягуючи той самий коктейль.

«Я умовила місис Макласкі посидіти із дітьми, а сама сиджу зі своєю старою подругою — Маргаритою», – з усмішкою поділилась Лінет, яка дізналась про поцілунок чоловіка з іншою. Сюзан спершу вагалася, та потім пристала на пропозицію подруги долучилися.

«На чому я зупинилася?» – з полегшенням запитала місис Дельфіно після ковтка. «Як убити Іді [Бріт, сусідку, яка залицялася до обранця Сюзан Майкла Дельфіно] та не потрапити за ґрати», – турботливо нагадала приятелька. У цей момент повз пробігала Габрієль. Вона теж долучилась до подруг, миттєво вирішивши, що розмова за Маргаритою зараз її приваблює куди більше, аніж пробіжка.

Маргарита в цій компанії виглядає ще однією розуміючою подругою, яка допомагає жінкам відкритися та поділитися своїми переживаннями. Адже на душі завжди стає трохи легше, коли вдається випустити назовні те, що турбує.

Маргариту називають провідником текіли у світ коктейлів. Вона настільки популярна, що 22 лютого в США щороку відзначають Національний День коктейлю Margarita.

Його історія, як і багатьох інших напоїв, достеменно не відома. Існує багато різних версій, як він уперше з’явився, а також чимало гіпотетичних жінок на ім’я Маргарита, на чию честь теоретично могли назвати коктейль. Найбільш ймовірно, що він з’явився в Мексиці. Перша офіційна друкована згадка його рецепту з’явилася в грудні 1953 році в журналі Esquire.

Його легко приготувати вдома. До складу входять текіла, лікер Куандро та сік лайму. Край келиху натирають соком та окунають у сіль – це підсилює смак. У такому ж супроводі п’ють текілу шотами.

Ще одна серіальна компанія, куди часто «запрошували» Маргариту – із серіалу «Друзі». Перерахувати епізоди, у яких приятелі п’ють цей коктейль справді важко, адже за 10 років вечірок та відвертих розмов між героями було дуже багато.

«Історичним» моментом прихильники вважають серію, коли Рос вирішив влаштувати парне побачення для своєї дівчини Чарлі та Джоуї з Рейчел. Ця подія виявилась занадто стресовою для Роса, тому він швидко напився і почав говорити багато зайвого. Що було далі краще дивитися в серії, але проспойлеримо: невдовзі стосунки із Чарлі в палеонтолога скінчились.

Хочемо звернути увагу, що протягом десяти сезонів серіалу герої п’ють алкоголь, проте це ніколи не висвітлюють занадто позитивно. Вони так само коять дурниці, коли напиваються, мають похмілля, а ще вміють класно і весело проводити час тверезими. За такий гарний приклад для глядачів хочеться потиснути руку режисерам.

 

Теорія великого вибуху: Grasshopper

Grasshopper коктейль

Склад коктейлю Grasshopper:

  • 30 мл м’ятного лікеру (Crème de menthe)
  • 30 мл шоколадного лікеру (Crème de cacao)
  • 30 мл вершків або жирного молока

Рецепт приготування Grasshopper:

  1. Наповніть шейкер льодом для охолодження коктейлю.
  2. Налийте в шейкер м’ятний лікер, шоколадний лікер та вершки.
  3. Добре струсіть шейкер протягом 15-20 секунд, щоб усі інгредієнти ретельно змішалися і охололи.
  4. Процідіть вміст шейкера в охолоджений коктейльний келих.
  5. За бажанням, можна прикрасити зверху м’ятним листочком або тертим шоколадом.

Фанати серіалу вже здогадалися, про який коктейль йтиме мова. Grasshopper (Коник) тісно асоціюється із сором‘язливим Раджем, якому алкоголь додає суперздібність розв‘язувати язик та поводитися поряд із жінками досить нахабно.

Уперше ці двоє «познайомилися» в серії The Grasshopper Experiment. За сюжетом батьки Раджа спланували йому побачення наосліп зі знайомою дитинства, Лалітою Гуптою. Вона нещодавно переїхала до Каліфорнії, тож батьки обох наполягли на зустрічі.


Радж дуже не хотів цього побачення: йому було складно і страшно спілкуватися із жінками. Пенні, що тренувала свої навички бартендерки та, за разом, проводила соціальні експерименти над приятелями, вирішила допомогти Раджу приготувала для нього зеленого «коника» з алкоголем.

Назвати побачення вдалим язик не повернеться, проте саме після нього Grasshopper став фірмовим напоєм Раджа: пізніше він пив його в серіях The Griffin Equivalency, The Herb Garden Germination, The Stag Convergence і ще один в The Hofstadter Isotope.

То що ж то за коник-цвіркун? У 1950-х та 60-х роках «Коник» став настільки популярним, що потрапив до списку офіційних коктейлів IBA (Міжнародної асоціації барменів). Це означає, що він має офіційне визначення. Ніжного солодкого «Коника» багато барменів вважають недооціненим. Його відносять до дижестивів — напоїв, які краще пити після їди.

Його історія розпочалась у Новому Орлеані: бар Tujague’s у французькому кварталі міста стверджує, що напій винайшов його власник Філіп Гіше в 1918 році.

Назвою коктейль завдячує своєму кольору. Напій складається із рівних частин м’ятного лікеру crème de menthe та білого лікеру white crème de cacao, а також вершків, збовтаних із льодом і проціджених в охолоджений келих для мартіні. Прикрашають його шоколадною стружкою.

Creme de Menthe це корсиканський м’ятний зерновий лікер із вмістом алкоголю 25%. Має солодкуватий смак із дуже сильним присмаком м’яти, схожий на м’ятний шнапс. Creme de Cacao також не такий вершковий, як здається. На смак він нагадує молочний шоколад і зазвичай має відтінок ванілі. Він існує в темній і прозорій версіях. Саме світлий потрібен для Grasshopper, оскільки темна версія зіпсує зелений колір коника.

Й оскільки в жодному з попередніх лікерів крему немає, аби досягнути гладкої та кремової текстури цьому коктейлю необхідні вершки.

Хоч за настроєм, смаками та міцністю вони досить різні, та п’ятірку цих коктейлів об’єднує дещо спільне. Їм вдалося знайти відданих прихильників, для яких саме цей смак виявився ідеальним.

Тож обирай героя, найбільш схожого за смаками і вподобаннями до себе, та куштуй. Можливо, коктейль з улюбленого серіалу припаде й тобі до душі, або ж навпаки – вдасться відкрити в собі любов до неочікуваних поєднань.

157 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Алкогольні напоїЦікаві добірки

Аперитив: що це таке та як пити?

6 Хв
Розповідаємо, як пити аперитив та що це таке.
ВиноАлкогольні напої

Червоне сухе вино: ТОП-10 пляшок від сомельє

9 Хв
Ділимось добіркою якісних червоних сухих вин різного цінового діапазону та експертним поглядом сомельє розглядаємо, від чого залежить вартість.
Алкогольні напоїЦікаві добірки

Як правильно пити саке: ще більше способів смакувати японський алкоголь

7 Хв
Ділимось цікавими способами, як пити саке та міксувати з ним оригінальні коктейлі в домашніх умовах.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *