ЗахопленняАлкогольні напоїВіскі

Що п’ють кіногерої: справжній віскі чи холодний чай

8 Хв


Розповідаємо, що п’ють актори під час зйомок
та як грають захмелілих, якщо в реальному житті взагалі не вживають алкоголь.

 

 У 2017 році американські дослідники переглянули 100 найкращих фільмів із найвищими касовими зборами в США за останні два десятиліття та виявили, що кількість реклами алкоголю у фільмах зросла вдвічі. Майже третину з них (33%) займали три бренди – Budweiser, Miller і Heineken. Взагалі, алкоголь представлений у 80-95% сучасних фільмів, до того ж найчастіше він зображується в позитивному ключі.

Зіграти людину напідпитку не так просто, як здається на перший погляд: рухи мають бути незграбними, але не комічними, мова – нечіткою, але не занадто награною. Можеш спробувати зробити це перед дзеркалом: буде набагато складніше, ніж очікуєш. 

Для того, щоб грати захмелілих максимально реалістично, актори постійно тренують свою майстерність. Інколи вони використовують креативні методи. Наприклад, Ніколас Кейдж для ролі у фільмі «Покидаючи Лас-Вегас» зняв себе п’яним, а потім на основі цього відео вивчав свою поведінку, мовлення і намагався відтворити їх у кадрі під час зйомок. Після перегляду фільму складається враження, що цей лайфгак працює на відмінно.

Як обирають алкоголь для фільму


Алкогольні напої найчастіше з’являються в кіно та серіалах завдяки продакт плейсменту – платне розміщення брендових товарів у кадрі на умовах реклами. Часом виробники змагаються навіть за право заплатити кошти, щоби показати свій продукт із теле- або кіноекранів. 

Це дуже вигідний метод реклами. По-перше, у більшості країн пряма реклама алкоголю заборонена. Тож роль у фільмі або серіалі – вдала нагода легально розповісти про спиртне широкій аудиторії на великих екранах. Ба більше, у фільмах алкоголь не рекламують так, як це роблять у звичайних промороликах. Його вписують у сюжет, роблять це органічно та ненав’язливо – так, що в глядачів формується позитивна асоціація, а часто виникає бажання випити келих вина чи віскі. Крім того, на відміну від реклами на ТБ або в YouTube, фільми залишаються в пам’яті глядачів надовго, а ще їх можуть передивлятися. 

Наприклад, віскі Jack Daniels отримав новий етап популярності після того, як у картині «Мілдред Пірс» 1945-го року Джоан Кроуфорд пила його протягом усього фільму. Героїня запевняла, що так вона угамовує тугу і знімає напругу. Пізніше бренд виклав кругленьку суму, аби в кількасекундному кадрі фільму «Основний інстинкт» герої пили саме його напій. Це дало результати: продажі виросли в п’ять разів. 

Проте не все так просто. 

По-перше, продакт плейсмент коштує дорого. Компанія Heineken віддала $45 млн за семихвилинну згадку в серії Бондіани «007: Координати Скайфолл». Такі угоди гарантують не тільки появу продукту в кадрі, але й подальше право на використання актора головної ролі у власній рекламі. Проте часто бувають ситуації, коли режисерам потрібен реквізит, тому вони погоджуються знімати певні продукти безплатно на бартерних умовах.

 

Джейм Бонд


По-друге, режисери прискіпливо обирають усе, що стосується їхніх персонажів. Якщо вони п’ють алкоголь, він має підходити образу нероя, його смакам і стилю життя. Наприклад, якби Рейчел щодня пила не каву, а горілку, серіал «Друзі» міг би заграти новими неочікуваними сюжетними поворотами. Сценаристи, як правило, мають конкретну причину для того, щоб напій був у сцені, незалежно від того, відноситься він прямо до контексту епізоду чи ні.

Чому герої в кіно п’ють алкоголь? З тих же причин, що й  у реальному житті: коли хочуть розслабитися, повеселитися, відсвяткувати щось, смачно поїсти, коли в них складний життєвий період або проблеми, які вони нездатні вирішити. Крім того, часто алкоголь – це паливо або зв’язка для сюжету, адже саме завдяки зайвому келиху герой може потрапити в неочікувані пригоди. Наприклад, як це було в «Похміллі у Вегасі». 

Інколи спонсори фільму все-таки вносять свої корективи. Наприклад, Деніел Крейг отримав звання «найп’янішого Бонда з усіх», адже у фільмах за його участі головний герой, у середньому, випиває 20 коктейлів. Для порівняння, Бонд Шона Коннері випивав 11 напоїв за фільм. Збільшення кількості алкоголю в кадрі поєднують із тим, що спонсорами стрічок були компанії Belvedere і Heineken.

 

Що п’ють актори замість алкоголю


Це залежить від того, який саме напій вони мають пити за сценарієм та чи повинні вони його пити взагалі. Можливо, він має бути тільки присутнім у кадрі, але ніхто не буде його вживати. Тоді необхідно створити рідину, яка не зіпсується упродовж знімального дня і буде зберігати потрібний вигляд.

За придбання безалкогольних напоїв або створення рідини, яка виглядає схоже на алкоголь і безпечна для споживання, відповідає відділ реквізиту. Важливо уникати певних інгредієнтів, що можуть спричинити проблеми із голосом актора. Наприклад, солодкі сиропи, а також напої на основі молока чи шоколаду провокують виділення мокротиння, тому чітко говорити стає важче.

Отже, чим заміняють алкоголь під час зйомок кіно:

  • Пиво: безалкогольне пиво. Стійку піну можна приготувати використовуючи порошкоподібний яєчний білок і кислоту (лимонний сік). 
  • Горілка або інші прозорі спиртні напої: вода без газу.
  • Віскі або лікери: несолодкий чай. Колір залежить від часу настоювання. 
  • Ігристе вино: суміш газованих напоїв або імбирний ель. 
  • Вино: сік журавлинний, яблучний, гранатовий, чорничний, виноградний тощо.
  • Коктейлі: газована або негазована вода із харчовими барвниками. 

Тож зазвичай на знімальних майданчиках не зустрінеш п‘яних акторів. Хоча бувають і винятки.

 

Коли актори у фільмах пили справжній алкоголь


Наприклад, під час зйомок у фільмі «
Арізонська мрія» Джоні Депп випив 11 шотів справжнього Jack Daniels.

До речі, нещодавно ми розповідали про віскі, які стали голлівудськими зірками завдяки ролям у популярних фільмах та про міцні штуки, які полюбляють герої фільму «Джентльмени», Джеймс Бонд.

 

Джентльмени


Під час зйомок фільму «
Найп’янкіший округ у світі» Шайа ЛаБаф добряче налякав своїх колег. Щоб виглядати максимально реалістично, він випивав значну кількість самогону. За словами акторки Мії Васіковської , що грала його обраницю, інколи сп’яніння артиста було занадто сильним і страшним. Вона ледь не відмовилася від ролі. Також у нього був конфлікт із колегою по фільму Томом Гарді, який під дією алкоголю лише посилювався. 

Одного разу під час зйомок фільму «Апокаліпсис сьогодні» актор Мартін Шин був настільки п’яний, що пробив кулаком дзеркало в сцені й поранив руку – тож у тому епізоді навіть кров була справжньою. Режисер Френсіс Форд Коппола намагався припинити зйомки через травму, але Шин відмовився від допомоги та наполягав продовжити роботу. 

У комедії «Товариші по чарці» акторка Анна Кендрік була насправді п’яною в сцені з актором Джейком Джонсоном. Це сталося випадково: Анна не знала, що у її келиху було справжнє пиво. Коли вона зробила великий ковток, то майже миттєво сп’яніла. Пізніше її колега Олівія Уайльд це підтвердила в декількох інтерв’ю. Як виявилося, використовувати реквізит було дорожче, ніж справжнє пиво, тому впродовж зйомок усі актори були напідпитку.

 

Фільми, де алкоголь – двигун сюжету


Для натхнення зібрали три фільми, у яких алкоголь не просто отримав свою хвилину слави, а став одним із головних персонажів фільму. 

На узбіччі (Sideways, 2004)

Це легендарний фільм, про який чув майже кожен винолюб. Історія про пригоди двох приятелів. Майлз Реймонд (Пол Джаматті) працює шкільним вчителем літератури й намагається стати письменником. Джек (Томас Хейден Черч) – колишній актор та зірка кількох телевізійних шоу. Останній збирається одружитися за тиждень і трохи нервує, тому Майлз бере його в подорож винними заводами Каліфорнії, щоб зняти напругу та відгуляти останній холостяцький тиждень.

 

На узбіччі


Фільм буквально підносить на п’єдестал сорт Піно Нуар. Таке вино дійсно є дуже вишуканим, елегантним, а ще деякі науковці вважають, що його виготовляють з
найкориснішого сорту винограду. Водночас у стрічці абсолютно несправедливо паплюжать сорт Мерло. До того ж вино «Шеваль Блан» 1961 року, яке Майлз приберіг для урочистої події, виготовляється із суміші саме Мерло й Каберне Фран. Про обидва ці сорти винограду герой негативно висловлюється впродовж усієї стрічки. До речі, після виходу цього фільму виробники Мерло відзначили безпричинне падіння продажів, а продавці Піно Нуару – суттєве зростання. 

Під час зйомок фільму актори пили безалкогольне вино. У якийсь момент вони випили його так багато, що почали погано почуватися. А от у вільний від роботи час вони залюбки дегустували класичні червоні, білі чи рожеві вина

Ще по одній (Drunk, 2020)

Фільм про шкільного вчителя (Майкл Міккельсон), який переживає класичну кризу середнього віку. Разом із друзями він вирішує провести експеримент і дізнатися, як зміниться його життя, якщо щодня бути трохи напідпитку: вони розраховують певну дозу та сподіваються, що це допоможе їм у досягненні цілей.

 

Ще по одній


Критики та глядачі сходяться в думці, що ця данська комедійна драма надзвичайно реалістично показує стан алкогольного сп’яніння. А чим закінчився експеримент – дивись у стрічці. 

Доля янголів (The Angels’ Share, 2012)

Головний герой драматичної комедії –  шотландець Роббі, молодий глава сімейства, який має проблеми із законом. Одного разу йому дивом вдається уникнути в’язниці, проте доводиться відправитися на примусові роботи. Неочікувано, проте саме це дає хлопцю шанс змінити своє життя: наставник Гаррі, до якого приставили хуліганів, потайки вчить їх дегустації елітних спиртних напоїв та відводить на різні заводи з виробництва алкоголю. Роббі відкриває в собі талант легко відрізняти дорогий напій від дешевого. І це дає йому можливість попрощатися із криміналом та почати життя з нового абзацу.

 

Доля янголів


Доля янголів – так називають 2% алкоголю, що випаровується з дубових діжок під час його витримування (йдеться про віскі, вино). Цей фільм – не конкретно про віскі, проте йому тут присвячено насправді багато уваги. Під час створення фільму режисерові допомагав спеціаліст із віскі Чарлі Маклін. Він зазначив, що зазвичай цей алкоголь виступає «негативним» персонажем, у цьому ж фільмі – якраз навпаки.

 

Наостанок хотілося б нагадати дещо важливе: пам’ятай, що спиртні напої можуть по-різному впливати на життя людей. Фільми та історії акторів, про які ми розповіли, це наочно показують.

У будь-якій справі важливе відповідальне ставлення до неї. Це стосується і гри в кіно, і вживання алкоголю. Тож радимо брати тільки хороший приклад: обирати смачні напої, гарну компанію та класно проводити час – і завжди знати міру. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
ВиноАлкогольні напої

Що таке вермут, як та з чим його правильно пити

9 Хв
Розповідаємо про головні особливості білих та червоних вермутів.
КоктейліАлкогольні напої

Коктейлі з горілкою: прості рецепти в домашніх умовах

8 Хв
Розповідаємо, з чим поєднувати горілку, щоб було смачно, п’яно і легко змішувати коктейлі вдома.
РомАлкогольні напої

Як та з чим пити ром?

8 Хв
Ром – це не лише напій моряків та піратів, а й ароматний, приємний міцний алкоголь, який смакує чистим або в поєднанні з іншими напоями
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *