Корисні порадиСвята

Дракони, забобони й Новий рік

11 Хв

Готуємося зустрічати 2024 рік: розбираємося, чи впливає східна астрологія та поширені повір’я на майбутнє.

Кожне свято пов’язане із безліччю традицій і забобонів, про походження яких ми часто навіть не здогадуємося. До п’ятниці 13-го ми розібралися, що означають популярні «щоденні» прикмети та як вони увійшли в нашу рутину. Сьогодні поговоримо про сезонні традиції, зокрема — новорічні.

Святкування в Китаї виглядає настільки епічно для представників інших культур, що цікавитися східною астрологією і місцевими звичаями почали й за межами країни. Помпезні паради з феєрверками, гуляння, що вимірюються тижнями, символічні тварини — усе це так чи інакше близьке зараз і нам.

Східна філософія асоціює Новий рік зі святом весни Чуньцзе, відновленням та розквітом. Це яскраві дні, коли можна зробити все й одразу: приїхати до родичів, на головній площі помолитися за добробут країни, трішки побалувати себе. Роботодавці не скупі на відпустки: дають тиждень-два, упродовж яких китайці тільки на ресторани й магазини витрачають кругленькі суми — на 2020 рік це було 127 мільярдів доларів.

@nom_life

happy lunar new year from hong kong!! we are so happy to be in Hong Kong to celebrate with Jeromy’s family here. the incredible lion dance + views are from the iconic peninsulahongkong! #lunarnewyear #chinesenewyear #lunarnewyear2023 #lny #cny #yearoftherabbit #hongkong #hongkongtravel #traveltiktok #hk #hongkongtok #lny2023 #couple #cny2023

♬ original sound – Nom_life

Не секрет, що Китай живе за власним календарем, систематизованим за місячно-сонячним циклом. І тут не працює правило «1 січня — початок року»: його дата весь час мігрує, спираючись на другий місяць після зимового сонцевороту. Цьогоріч це буде 10 лютого 2024 року — день, з якого починається рік Дракона.

Чим цікавий Зелений Дерев’яний Дракон

Тварина 2024 року — один із наймогутніших символів Азії. Дракон асоціюється із силою та владою. Втім цьогоріч це історія про делікатність, мудрість і навіть певну м’якість у поведінці, що доволі неочікувано. На відміну від Дейнеріс Таргарієн, не ми керуємо Драконом, а він нами. Тож варто шанувати цю істоту, беручи до уваги задані нею правила гри на майбутній рік.

Якщо бажаєш добробуту, побільше цікавих подій у житті, розвитку важливих скілів — дракон допоможе. Та треба трохи задобрити його зі старту — як мінімум зустріти Новий рік згідно з його вподобань:

Кольори для святкування 2024. Традиційний для Китаю новорічний червоний — мастхев сезону. Він асоціюється з матеріальним багатством і щастям загалом. У новорічний період заведено дарувати дітям гроші в червоних конвертах, а на будинках з’являються прикраси в цьому кольорі. Подейкують, це не тільки яскраво та естетично, а ще й відлякує злих духів.

Поруч із червоним з’являється і зелений, завдяки чому можемо легко декорувати оселю класичним різдвяним поєднанням і вбити двох зайців — догодити східному покровителю свят і використати прикраси традиційного дизайну. Зелений стимулює енергію розвитку, життя, відновлення. Сюди ж можна додати й коричневий — як символ весни, родючості та землі.

Також у топі цьогоріч золотистий — як відомо, Дракон не байдужий до блискучих штук із дорогоцінного металу. Тож це варто обіграти в колірній гамі при підготовці до свята: у ялинкових прикрасах, декорі оселі, новорічному луку.

@ksduz.stylist

Став❤️‍🔥 якщо знімати 2-гу частину #стиліст #стилістукраїна #порадистиліста #стилісттернопіль #стилістльвів #2024#2024рік #рікдракона #рікдракона🐉 #рікдракона2024 #образнановийрік #ідеїобразів #ідеяобразу #newyear #newyear2024 #outfitideas #кольори2024

♬ original sound – christmas sounds 🎄
  • Одяг і аксесуари. Дракоша може стати твоїм особистим порадником щодо того, у чому зустрічати 2024 рік. Потурбуйся, аби в образі був червоний. Не обов’язково як головна тема, а більше в деталях: манікюр, мейк, клатч тощо.

Зелений можна акцентувати так само, або ж зробити основним. Правильно підібравши відтінок, кожен знайде свій ідеальний колір. Зелені чудово гармонують із коричневою гамою, тож не бійся цього поєднання — воно органічне й максимально доречне.

Свята є ідеальним часом, щоб вигуляти паєтки. Чи то сукня, чи трендовий жакет у блискітках — не соромся сяяти. Тільки дозовано додавай металеві прикраси зі срібла та золота: засліплювати круто, але не варто перетворювати себе на новорічну ялинку.

@amoreshop1

Зберігай, щоб не загубити 🥰#аморешоп

♬ Christmas song “Let’s decorate” – 3KTrack

Що приготувати на Новий рік 2024. Вміло підібрана їжа та напої теж можуть стимулювати лускатого на симпатію до тебе. Всеїдний Дракон залюбки ласує як рослинними стравами, так і м’ясним. Не відмовиться він і від рибки. Єдина вимога — свіжість і висока якість продуктів. І без самбуки: вогнедишний не потерпить конкуренції в іграх із вогнем.

Взагалі, він ще той поціновувач правильного харчування, тож на столі вітаються легкі рослинні салати, зелень, фрукти (зокрема тропічні та цитрусові), нежирний тваринний білок (кролик, птах, лосось). Додай закусок у форматі тарталеток і канапе, які не перевантажують шлунок. Якщо десерти, то теж щось легеньке — наприклад, фруктові муси з додавання нежирних вершків, холодні торти із желе, ніжна панакота.

@tgfoodmood

Салат з мандаринами та креветками

♬ Ти щаслива будеш 1 куплет – Dima PROKOPOV

Чи буде високосним 2024 рік

Ще одна цікава деталь, яка навіює аури містицизму на весь прийдешній 2024-й. Так, це високосний рік. Кажуть, сам Юлій Цезар ввів поправку на один день, яку ми й донині використовуємо в юліанському та григоріанському календарях. Раз на чотири роки до циклу додають день у лютому, тож загальна кількість діб складає вже 366 днів.

Це компенсує розбіжність між астрологічним та календарним підрахунками, у такий спосіб синхронізуючи їх. Адже Землі для повного оберту насправді малувато виділеного таймінгу в 365 днів: потрібно ще 5 годин 48 хвилин і 46 секунд, аби завершити маневр.

@tinywhyexplainers

What is a Leap Year? Less then 40 sec 🔍 #Science #education #brain #animated #onlinelearning #knowledge #tutorial #understanding #scienceeducation #explan #universe #planet #earth #teded #space #kurzgesagt #extraday #leapyear #355of366 #yearcycle #leapyearexplanation #addextraday #29february #gregoriancalender #leapyear2024 #facts #calendarfacts #research #2024leapyear #nextyear #funfact

♬ original sound – TinyWhy Explainers

Вирахувати, чи буде наступний рік високосним, не важко: потрібно лише розділити число на 4. Ділиться без залишку — так і є, рік високосний. Перевіряємо: 2024 ÷ 4 = 506 — усе вірно.

Лякалки: що краще не робити у високосний рік

Будь то започаткування омріяного стартапу чи народження дитини — повір’я радять зачекати з будь-якими кардинальними рішеннями до наступного року. Та, звісно, ніхто не в праві диктувати тобі, що, коли і як робити. Ба більше, коли такі твердження ніяк не підкріплені науковими чи статистичними даними.

Серед поширених забобонних заборон високосного року:

  • вінчання, одруження, дітонародження;
  • зміна житла чи місця роботи;
  • ремонт, купівля і продаж нерухомості, коштовностей;
  • відкриття власної справи;
  • будь-які плани, що працюють на перспективу.
@grace.rennaker

Y’all 2024 is infact a leap year i am so excited 🥰 #nextdate

♬ original sound – Grace 🍉

Втім, нас не налякати високосним роком: вміння будувати плани, не дивлячись на підвищений ризик, пов’язаний із війною, став нашою суперсилою. Як і раціональне рішення утриматися від чогось, відклавши це на кращі часи. Тож, якщо ти не сильно віриш у прикмети, орієнтуйся на власні відчуття, а не те, чи ділиться цифра року на четвірку.

Цікавинки про високосний рік

У виданні BBS News Україна зібрали 5 фактів, які можуть тебе здивувати:

Серед високосних років є невизнані «вигнанці».

Якою б класною не була система з додатковим екстраднем, знайшлися бажаючі її змінити — наприклад, науковець Алоізій Ліліус. З його легкої руки 1700-й, 1800-й і 1900-й втратили статус високосних через те, що не ділилися на 400. Чому для нього це було важливо, більш детально розповідає у своїй статті Історична правда.

Жінка могла покликати коханого до шлюбу без осуду суспільства.

Зараз звучить забавно, та в спільноті консерваторів це дійсно було щось анріал. За байками, панянкам уже несилу було чекати освідчень від кавалерів-равликів, доки монахиня Бріджет не поскаржилася Святому Патріку на такий стан речей. Той у відповідь випустив указ, який розвязував жінкам руки в цьому питанні. Але тільки раз на 4 роки — саме у високосні роки.

Ти працюєш один день на чотири роки безкоштовно.

Адже більшість економічних зведень (наприклад, підрахунок ВВП), аби не плутатися, урівнюють лютий до 28 і ¼ дня, розкидаючи в такий спосіб екстрадень між іншими роками. У 2008 році із цього приводу навіть була спроба організувати робітничу революцію з вимогою виділення додаткового вихідного для людей із фіксованою місячною зп. Втім успіху ця акція не мала. Ба більше, знайшлися ті, хто закцентував на тому, що лютий у принципі коротший за інші місяці, тож тут можна подискутувати і про переплату.

Задонать свій «зайвий» день у благодійність.

Так рекомендують філантропічні організації: вони заохочують роботодавців давати працівникам вихідний 29 лютого задля виконання добрих справ. «Чому б не використати додатковий день для відкриття власного бізнесу?» — питає Тім Барлоу, який керує маркетинговим агенством Attacat, і хоче реалізувати новий стартап. Подібні заклики звертають увагу на те, що в щільному повсякденному графіку на благодійність чи власні бажання зазвичай не знаходиш часу. А додатковий день календаря дає його.

Ти щасливий і нещасний водночас, якщо народився у високосний рік.

З одного боку, ти унікальний, адже шанс стати таким іменинником — 1 до 1461. Проте дехто з високосників відзначає, що в дитинстві було сумно, що «трушний» день народження приходить лише раз на 4 роки. Для таких людей у містечку Антоні штату Техас у високосні роки проводиться фестиваль із крутою вечерею для всіх, хто народився у високосний рік. Така собі потенційна бьоздей-паті на 4.1 млн людей — саме стільки буде іменинників, якщо туди зїдуться всі високосні щасливчики світу.

@famousbootz

Nah some explain this to me tho #skit #leapyear #leapday #birthday #fyp #viral #funny

♬ original sound – famousbootz

Ритуали та традиції на Новий рік 2024

Плавно дійшли до теми популярних новорічних забобонів. Згадаймо прикольні традиції, яким, можливо, слідуєш і ти.

Спалити бажання та випити із шампанським

Здається це з категорії mission impossible: за 12 ударів курантів встигнути написати жадане на папірці (ще й так, щоб Всесвіт правильно зрозумів!), спалити, розмішати попіл у келиху ігристого й випити. Але, як показує практика, усе здійсненно — як і найзаповітніші мрії.

Як новий рік зустрінеш — так його і проведеш

Один із найдавніших ритуалів, що й сьогодні стимулює відмічати новорічну ніч яскраво, весело і в приємній компанії. Аби втілити цей задум, багато не треба: просто роби те, що подобається і приносить задоволення. Танцюй, їж, піднімися на горну вершину — словом, зроби те, що зарядить позитивною енергією на рік уперед.

Зустрічай рік із повними кишенями

Прикмети кажуть, що потрібно мати при собі хоча б монетку, щоби в Новому році гроші впевнено крокували до тебе. Сучасний варіант не зобов’язує напихувати кешем новорічну мікросумочку, куди влазить тільки телефон і ключі — кошти на банківській картці теж рахуються. Головне, не спустошити рахунки під нуль — Новий рік не оцінить.

Не можна сваритися

Це повір’я напряму резонує із закликом зустрічати рік так, як хочеш його провести. Чвари й сутички в принципі є джерелом негативного емоційного мікроклімату, що в атмосфері новорічної вечірки не дуже ок. Тож, якщо і з’ясовувати стосунки, то лише у форматі осмисленого діалогу й без алкоголю поруч. А краще відкласти це на «після свят». Забобони кажуть, що сварки і плач можуть накликати біду та хвороби.

Залиш прибирання до наступного року

Ще одна річ, до якої, згідно новорічних традицій, краще повернутися вже після святкових днів. До заходу сонця 31 грудня навпаки заохочується прибирання та впорядкування оселі. А от після вже зась, бо біда завітає в гості.

@iryna_kryv

В КОГО ЩО ВИЙШЛО?)))) діліться в коментах #передбачення #2024 #передбачення2024 #різдво #новийрік

♬ Magic Moments – Perry Como

Що не можна дарувати на Новий рік 2024

Астрологи вважають, що деякі подарунки можуть розгнівати Дракона. Серед них:

  • поробки та DIY-штуки. Дракон любить розкіш, багатство, тому негативно ставиться до економії на подарунках. Виняток, якщо ти творець, чия ручна робота дорого коштує.
  • Гігієнічні засоби та штуки з сильними ароматами — парфуми, дезодоранти, шампуні, гелі для душу тощо. Дракон не оцінить.
  • Будь-що пов’язане з вогнем, наприклад, запальнички, свічки. Стихія вогню належить лише Дракону і він не згоден її з кимось ділити.
  • Речі темних кольорів, особливо чорного. Покровитель прийдешнього року надає перевагу яскравим відтінкам.
  • Невдала ідея на цей Новий рік дарувати годинник. Езотерики кажуть, що це погана прикмета.

А що ж робити, аби привернути успіх до себе в Новому році:

  • позбудься старих речей, звільнивши розум і простір для нового;
  • постав крапку в стосунках, які висять у невизначеному стані — старі справи треба вчасно закривати;
  • віддай до Нового року все, що заборгував, аби бідність тебе оминула;
  • зустрічаєш свято з коханою людиною — тримайтеся міцно за руки під час бою курантів, аби зміцнити кохання ще більше;
  • повісь на ялинку іграшки, що символізують твої бажання: літачок — подорож, монетка — багатство, пінетки — поповнення в родині тощо;
  • поміняй старий віник на новий, додавши до нього червону стрічку — цей ритуал працює на добробут у будинку.

Більшість згаданих нами заборон і ритуалів на успіх мають дуже давнє коріння і зустрічаються в тих чи інших формах скрізь по світу. Головний меседж тут зводиться до того, що потрібно залишити все негативне позаду й підготувати майданчик для кращого життя. Якщо роздивлятися забобони в такому ракурсі, чому б і не вірити деяким із них.

@edenvonweiss

New Years always feels so raw to me #newyearsreset #vlog #ritual #witchtok #fairycore #minivlog #routineaesthetic #lifestyle #darkacademia #coquette #lanadelrey #newyearsresolution

♬ … say yes to heaven … – 𝐛𝐫𝐨𝐨𝐤𝐥𝐲𝐧 𝐫𝐨𝐬𝐞𝐬

Як не дивно, психологи теж відмічають позитивний вплив прикмет і ритуалів. Звісно, якщо це дії, що не шкодять і дійсно налаштовують на позитив, а не стають ідеєю фікс у виконанні. Важливо бачити межу між прикольними традиційними штуками, які сприймаєш, як гру, і нездоровою тягою до повторення чогось, що не має стосунку до очікуваного результату. Не варто перекладати в такий спосіб на щось відповідальність за своє життя, адже ти — і тільки ти — формуєш те, яким буде твоє завтра в новому році.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
СвятаКорисні поради

Що подарувати подрузі на день народження

11 Хв
Розповідаємо, що можна подарувати подрузі на день народження та даємо безліч ідей, серед яких точно знайдеться саме та
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДобіркиДімІнтер'єр

Як прикрасити дім: добірка ідей з різдвяних фільмів