Корисні порадиЖиттєві лайфхаки

Як відсвяткувати День сім’ї

6 Хв

Розповідаємо про День сім’ї: коли його відзначають в Україні, як придумали це свято та ділимося ідеями, як святкувати.

У 1993 році Генеральна Асамблея ООН заснувала Міжнародний день сім’ї та зафіксувала його дату — 15 травня. Це свято з’явилося, щоби підсвітити, наскільки сім’я — цінне і важливе явище для суспільства. З того часу це свято відзначають у різних країнах світу, у тому числі в Україні. До слова, раніше в Україні відзначали День сім’ї також у певні інші дати, проте з 2023 офіційно його святкують лише 15 травня.

У цей день проводять міжнародні конференції, відкриті форуми, різноманітні фестивалі. Усі ці події розповідають про важливість зближуватись із рідними. Головний меседж свята — проводити більше спільного часу разом і укріплювати сімейні зв’язки.

@n.kamyshenkos

А як ваші кохані підписані у вас в телефонах?

♬ оригінальний звук – Наталі Камишенко

Як святкують День сім’ї в різних країнах світу

У різних куточках світу святкування має свої особливості й традиції. Наприклад:

  • У Китаї — це День солодощів. Там традиційно готують пироги з начинкою з фруктів або цукерок.
  • В Індонезії Міжнародний День сім’ї ще називають Днем гармонії. Це свято відзначають із великим розмахом. Сім’ї збираються на обід під час, якого обмінюються новинами, згадують різні події із життя та спілкуються. Після цього деякі родини навідуються до старшини роду, віддати шану. Також проводять виставки, концерти традиційної музики й танців та інші розважальні заходи.
  • У США цього дня проходить День родинного фестивалю — це розважальні заходи для всієї родини, з барбекю, різними забавами та концертами.
  • У Мексиці традиційно на День сім’ї влаштовують сімейні пікніки або вечірки на природі. Сім’ї збираються разом у парках або на пляжах, грають у ігри, готують смачну їжу на барбекю та спілкуються. Також проходять мистецькі виставки, музичні концерти або традиційні танцювальні виступи.
  • В Індії святкують День сім’ї з акцентом на релігійні обряди. Тут влаштовують спільні обіди, під час яких моляться, а після — відвідують святі місця разом із родиною.
  • У Японії день сім’ї відомий як Фестиваль танго. Його святкують весело зі різними обрядами: виготовляють традиційні лялькові фігурки та готують традиційні страви.
  • В Україні поки немає усталених традицій святкування Дня сім’ї, але кожен може придумати свій спосіб щорічного святкування.

В Україні поки немає усталених традицій святкування Дня сім’ї, але кожен може придумати свій спосіб щорічного святкування.

Цікаві факти про День сім’ї

  • Середньостатистичний американський батько проводить зі своїми дітьми 4,5 години на тиждень, а французький — лише 2 години.
  • У середньостатистичного європейця дитина з’являється у 29 років. У країнах СНД цей показник нижчий — 20 років.
  • У німецькій мові є поняття «Drachenfutter», що перекладається як «корм для дракона». Так німці називають подарунок для дружини від чоловіка, щоб залагодити свою провину.
  • Звичай цілуватися наприкінці шлюбної церемонії прийшов до нас зі Стародавнього Риму. У той час весілля сприймали як контракт, і саме поцілунок символічно скріплював договір між молодятами.
  • У Нігерії кожні 11 пологи на світ з’являються близнюки. А от у Японії це трапляється найрідше — лише один випадок на 250.
  • За статистикою, 70 % українців вважають сім’ю найбільшою цінністю в житті.

5 ідей, що робити в День сім’ї

Вечір гри в настільні ігри
Це може бути будь-яка гра: від Дженги, UNO або «Хто я?», Еліаса чи Крокодила до більш масштабних ігор, типу Монополії або Містеріума. Головне правило — переможців немає, задача — провести весело час та і створити класні спільні спогади.

Примітка від авторки: якщо немає під рукою гри — її можна вигадати самостійно. Наприклад, візьми аркуш паперу й намалюй гру для проходження з кубиком та фішками, хто перший дістанеться фінішу. Тут можна придумати і власний маршрут, і випробування, і завдання — будь-що, на що здатна фантазія.

Це вже буде частиною спільно проведеного часу. Придумай із дитиною назву гри, правила і спробуйте зіграти. У мого сина є подібна «котяча гра», але він у свої 4 вже навчився махлювати й хитрістю перекидає кубик, якщо випадає незручна цифра. Це насправді класна навичка і свідчить про розвиток мозку.

Або ж настільні ігри до свята й не тільки можна замовити на MAUDAU.

Сімейний кулінарний майстер-клас
Якщо немає часу шукати готові майстер-класи, нехай шефом буде мама або тато (залежно від того, хто краще готує). Готувати можна будь-що: піцу, вареники або пиріжки із начинками-сюрпризами.

Обери такі страви, які можна робити разом із дітьми та залучай їх до процесу. Не бійся, що в якийсь момент усе вийде з-під контролю, а вся кухня буде в борошні та інших інгредієнтах. Це свято, тому важливо проводити весело час, без задачі приготувати кулінарний шедевр.

Час для кіно
Наприклад, подивіться всі частини «Гаррі Поттера», «Льодовикового періоду» чи «Мадагаскару». Звісно, у робочий день це важкувато втілити, але можна взяти вихідний або просто обмежитись вечірнім переглядом.

Обов’язкова умова — купа смаколиків: від попкорну, чипсів до різноманітних жувальних цукерок, M&M’s, морозива. Це може бути справжнє свято шкідливої їжі. Якщо ти за хелсі фуд — заміни смаколики корисними фруктовими чипсами, горішками, пастилою та напоями без цукру.

Сімейна фотосесія
Запроси фотографа, щоб зафіксувати сім’ю в моменті. Професійний фахівець допоможе розслабитися, підкаже вдалі пози та ракурси, а сімейні фотографи ще й володіють унікальним умінням спілкуватися з малюками та тваринами так, щоб вони теж вдало виходили на знімках.

Інший варіант — озброїтися смартфоном із гарною камерою, штативом та влаштувати зйомку самостійно. Це можна робити вдома, на подвір’ї, дитячому майданчику, у парку, на природі — будь-де.

Оберіть фемілі лук, тобто однакові вбрання в одному стилі, придумайте кумедні та красиві пози, а потім обов’язково зробіть якусь інсталяцію з отриманими фото. Можна зробити окрему папку з коментарями в хмарному сховищі, а можна роздрукувати знімки та повісити на стіну чи зробити паперовий фотоальбом — такі, які й досі бережуть багато не відцифрованих дорогоцінних сімейних моментів.

Гайда розважатися
Відвідайте місце, яке давно планували, але все відкладали. Це може бути будь-що — заміський парк та пікнік, атракціони, скелелазіння, або просто провести день у дитячому центрі. Там, зазвичай, є багато цікавих штук і для дорослих. Наприклад, аерохокей, настільний футбол, батути, квест-кімнати та багато іншого.

Читай також: «Ігри на природі: ідеї для активного пікніка»


Сімʼя — це дійсно одна з найбільших цінностей у житті. З рідними людьми в нас формується особливий звʼязок, просякнутий глибокою близькістю. Щоби підтримувати його, важливо проводити якісний час разом і сімейні традиції чудово в цьому допомагають. Роби більше фото, знімай відео, адже із часом ці кадри перетворяться на справжні скарби. Фіксуй миті спільного щастя, щоб заряджатися від них силою та позитивом у моменти, коли це потрібно.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
27 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
Корисні порадиВихованняДіти

Дихальні вправи для дітей для заспокоєння

6 Хв
Розповідаємо, як знизити рівнь стресу у дітей та даємо дихальні вправи для дітей для заспокоєння
Корисні порадиСаморозвиток

Штучний інтелект не лише для роботи

7 Хв
Розповідаємо ідеї, як можна користуватися AI-технологіями на дозвіллі
Онлайн-барКорисні порадиСвята

Українські вина до Дня незалежності

2 Хв
Разом із досвідченою сомельє пройдемо невеликий екскурс українськими винами напередодні свята
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

×
Гайд покупцяАктивний відпочинокДіти

Гайда на вулицю: добірка іграшок для розваг у дворі та на природі