Свідомі тренди

Штучний інтелект не лише для роботи

7 Хв

Розповідаємо ідеї, як можна користуватися AI-технологіями на дозвіллі.

Штучний інтелект став доступний кожному на початку 2023 року. У лютому він запрацював в Україні. Очікування та враження людей виявились неоднозначними: багатьох поява роботизованого інтелекту налякала.

Проте багато людей, а згодом і компаній, опанували ці інновації та почали активно залучати їх у свої робочі процеси — щоб їх полегшити та прискорити. Проте робота — не єдина сфера, де можна користуватися перевагами цього інструменту.

Як використовувати штучний інтелект у побуті

штучний інтелект у побуті

Ділимося кількома ідеями, до яких справ можна залучати чат GPT і не тільки, щоби полегшити своє життя.

Скласти список покупок

Припустимо, до тебе мають прийти друзі, щоб разом подивитися матч збірної України на Євро 2024. Ти маєш задачу — завчасно підготуватися до приходу гостей та замовити смаколиків на усю компанію.

Із задачею скласти список покупок можемо попросити допомогти чат GPT. Задачу йому потрібно поставити максимально чітко та зрозуміло:

  • описуємо, скільки буде людей,
  • що хочемо їсти / пити,
  • яка конкретна допомога потрібна від ШІ.

Також буде цікаво

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 3

За хвилину роздумів ШІ відповідає: статистично, одна людина споживає за вечір стільки-то пива і стільки-то снеків… і видає готовий список, який просто потрібно замовити з доставкою додому:

  • Пиво: 24 пляшки,
  • Чипси: 6 упаковок,
  • Горішки: 2 упаковки,
  • Сирні палички: 3 упаковки,
  • Сухарики: 3 упаковки.

Уточнимо, з яким саме смаком обрати чипси, якщо ми з друзями домовились, що будемо пити Corona. Штучний інтелект радить наступні: сметана та цибуля, сир і цибуля, сіль та оцет, паприка та барбекю.

Також уточнимо, чи потрібно подбати про ще щось, щоб вечір пройшов легко й без неприємних сюрпризів. Ось, що порадив додати чат:

  • Декорації: прапори України, банери та інші прикраси, щоб створити атмосферу підтримки команди.
  • Напої: вода та безалкогольні напої для тих, хто не п’є пиво. Можливо, кілька пляшок сидру чи вина для різноманіття.
  • Снеки: овочеві палички із соусами (хумус, гуакамоле, сирний соус), фрукти (нарізані яблука, апельсини, виноград), попкорн.
  • Основні страви: піца або бутерброди як більш ситний варіант їжі, гриль або барбекю (ковбаски, шашлики).
  • Комфорт: подушки та пледи для комфорту, зручні сидіння або крісла для всіх гостей.
  • Технічне забезпечення: переконатися, що інтернет-з’єднання надійне для стрімінгу матчу. Заздалегідь налаштувати телевізор або проєктор для перегляду.
  • Ігри та розваги: настільні ігри або футбольні вікторини для розваги під час перерви.

Чим більше чітких запитань-уточнень ставиш чату, тим краще. Таким чином можна складати списки покупок продуктів, побутових штук, зоотоварів, планувати списки перед поїздками тощо.

До речі, раніше ми писали статтю про те, як попросити чат GPT скласти меню на тиждень для сім’ї.

Писати музику

Є безліч застосунків на основі штучного інтелекту, з допомогою яких можна писати музику. Це дуже цікавий досвід, адже можна попросити АІ написати й текст, і музику, і скомпонувати це в справжній трек. Можна обирати тривалість, жанр музики, вокал і так далі.

Додатків для створення музики на основі ШІ безліч: Udio, Sumo, Hydra II від Rightsify, AIVA, Soundful, Soundraw, Loudly, WavTool тощо. Як правило, більшість із них платні, але деякі мають пробні версії.

Примітка від авторки: Мій друг за допомогою Sumo створив цілий альбом різножанрових пісень про питання, які його турбували на той час: металкор про тріщину на лобовому склі свого авто, кантрі-пісню про нічні роздуми на кухні, рок-баладу із текстом своєї мобілізаційної повістки. Вийшло оригінально й досить милозвучно — хоч на стрімінги викладай.

Поговорити

Штучний інтелект має велику базу знань, тому якщо тебе цікавить якась тематика, а про неї, як на зло, немає з ким поспілкуватися, можна легко звернутися до того ж чату GPT.

Примітка від авторки: нещодавно мій друг готувався до весілля та поділився, що спілкувався про деякі моменти із чатом, бо так сталося, що серед його друзів він перший отримав роль нареченого. Тому він ставив штучному інтелекту питання, які його турбували із цієї теми.

Спробуємо теж поспілкуватися з АІ про весілля. Запитаємо, чого бояться перед одруженням жінки та як впоратися із цими хвилюваннями.

Також буде цікаво

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 4

Ось, що каже чат: «Перед весіллям жінки можуть відчувати різні страхи та хвилювання. Ось деякі з найпоширеніших:

  • Підготовка до весілля: Острах, що щось піде не так під час підготовки або в сам день весілля, наприклад, проблеми з місцем проведення, квітами, їжею або розвагами.
  • Зовнішній вигляд: Хвилювання з приводу зовнішнього вигляду в день весілля, включаючи плаття, макіяж, зачіску та загальний образ.
  • Стосунки з партнером: Побоювання щодо майбутнього спільного життя, сумніви в правильності вибору партнера або страх втратити незалежність.
  • Стосунки з родиною: Страх перед конфліктами з родичами або друзями, зокрема питання щодо гостей, ролей у весільному заході або сімейних традицій.
  • Фінанси: Хвилювання з приводу фінансових витрат на весілля та подальше спільне життя.
  • Очікування гостей: Страх, що гостям може щось не сподобатися або вони не отримають задоволення від заходу.
  • Зміни в житті: Страх перед змінами, що наступлять після весілля, включаючи нові обов’язки та роль у родині.
  • Медовий місяць: Хвилювання щодо організації медового місяця, включаючи логістику, витрати та безпеку.
  • Персональні страхи: Загальні страхи та хвилювання щодо майбутнього, здоров’я, кар’єри та інших аспектів життя».

Разом із тим АІ запевняє, що відчувати ці страхи та переживання цілком нормально. Щоб впоратися з тривогою він пропонує різні методи, залежно від страху: планування, репетиції, прохання про допомогу близьких людей, розмовляти тощо.

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 2

Примітка від авторки: Зі штучним інтелектом можна поговорити як на побутові, так і на філософські теми. Проте я б радила перевіряти деякі речі, які він може стверджувати. У цілому, як із людьми — довіряй, але перевіряй.

Перефразувати

Коли в листуванні емоції стримати важко, але дуже потрібно, штучний інтелект може допомогти й із цим. Наприклад, коли потрібно стримано і не токсично відповісти комусь по роботі.

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 5

Цей лайфгак можна використовувати не лише в офіційному спілкуванні, але і для комунікації з рідними або друзями. Тому в ситуаціях, коли дібрати потрібні слова виявляється дуже складно — не соромся звертатися до спеціально навченого інтелекту.

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 6

Інструкції та пояснення

Беззаперечна перевага штучного інтелекту в тому, що його можна розпитувати про щось дуже довго і йому це не набридне — на відміну від навіть найбільш терплячого у світі вчителя або ментора. Тому якщо тобі потрібно розібратися, як користуватися якимось гаджетом, застосунком або інструментом — із цим допоможе АІ.

Уявімо, що ти загубив інструкцію від своєї портативної зарядної станції. Чат GPT попередить, що найкращий варіант — звернутися до виробника, але без корисних порад не залишить.

Штучний інтелект не лише для роботи приклад 1

До речі, про зарядні станції. Віднедавна на MAUDAU з’явилися прибульці — новоприбулі продавці смартфонів, меблів, рацій та різної електроніки. Тож корисних штук на нашому маркеті стало ще більше!

10 застосунків на основі штучного інтелекту

На додачу зібрали невеликий список корисних додатків та програм для різних задач.

Todoist

Додаток для планування завдань. У ньому ШІ пропонує пріоритети і план організації дня, щоб бути організованим і продуктивним.

Google Assistant

Голосовий помічник від Google, що може відповідати на питання, встановлювати нагадування, відправляти повідомлення і робити багато інших корисних штук.

DeepL

Зручний онлайн-перекладач, який досить добре перекладає різноманітні тексти. Має платну та безплатну версії.

Grammarly

Додаток для перевірки граматики та стилю, який використовує ШІ, щоби покращити написане.

MyFitnessPal

Додаток для відстеження харчування і фітнесу. ШІ аналізує твій раціон і фізичну активність, на основі чого формує індивідуальні рекомендації.

Waze

Додаток-навігатор для поїздок, який використовує дані в режимі реального часу. ШІ будує найшвидші маршрути, допомагає уникати заторів і заощаджувати час.

Sleep Cycle

Додаток для відстеження сну, який аналізує цикли сну й будить у оптимальний час, щоб ти почувався бадьоро.

Otter.ai

Додаток для транскрипції, який переводить аудіо лекції та записи в текст.

Riverside

Додаток для запису подкастів. Він використовує ШІ, щоб автоматично видаляти шум зі звукової доріжки, прибирати «ааа» і «еее» від спікерів та самостійно генерувати нарізки для коротких форматів TikTok, Reels, YouTube Shorts.

Yummly

Додаток, який використовує ШІ, щоби підбирати рецепти на основі твоїх вподобань, правил у харчуванні та наявних у холодильнику інгредієнтів.

До слова, також раніше ми розповідали про 5 програм із ШІ для класних ілюстрацій і фото.


Бажаємо відкривати для себе нові способи полегшувати життя з допомогою штучного інтелекту та не боятися використовувати нові технології в різних сферах життя.

Авторка M Journal Вероніка Понуляк
27 записи

Про автора
Філософиня, танцівниця, музикантка, викладачка і амбасадорка пізнання. Обожнюю дізнаватися про щось нове для себе і розбиратися у цікавих темах, у тому числі — історіях смачних коктейлів.
статті
Схожі записи
Свідомі тренди

Що таке афірмації та приклади позитивних афірмацій на кожен день

7 Хв
Розповідаємо, про те що таке афірмації та як вони працюють, розглянемо приклади позитивних афірмацій на кожен день і як правильно їх промовляти
Свідомі тренди

Що робити коли немає світла або просто нудно вдома

7 Хв
Розповіаємо, чому ми нудьгуємо, що це нормально, та даємо декілька порад що можна робити, коли скучно, немає світла або чим можна зайнятися вдома
Свідомі тренди

Що таке свідоме медіаспоживання

8 Хв
Розбираємося, що так якісний контент і чи важливо вміти його обирати
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупця

Все про Ecoflow, що ж це таке, як вибрати та користуватися