Корисні порадиЖиттєві лайфхаки

Фінансові помилки, які не варто робити в стосунках

7 Хв

Розповідаємо про фінансові помилки, які можуть зруйнувати стосунки та залишити без грошей.

Романтичні стосунки з партнером — це не лише про обіймашки під зірковим небом та приємні прогулянки. Стосунки — це коли є спільні інтереси, довіра, відкритість, готовність обговорювати важливі та фундаментальні штуки.

Фінанси впливають на рівень життя та дають відчуття впевненості, бо закривають базові потреби й навіть більше. Звичайно, що вони мають вплив і на наші стосунки з друзями чи партнерами. Бо якщо є хиба в розпорядженні фінансами, то цей додатковий стрес відображається на комунікації з близькими — є велика ймовірність сварок, проблем та непорозумінь. Щоб запобігти цьому, радимо дізнатися про найпоширеніші фінансові помилки, які ми робимо в стосунках.

Найпоширеніші фінансові помилки у стосунках

Спойлер: тут не буде про інвестування, фінансову подушку, кредити та бухгалтерію, бо першочергово варто навчитися комфортно комунікувати на незручні теми — фінанси в тому числі. Й авжеж зібрали цікаві поради, як вирулити ситуацію, якщо вже стався конфлікт.

Приховувати свою «фінансову особистість»

Це працює в обидва боки — применшення своїх статків та перебільшення. На початку стосунків буває дійсно важко відверто говорити про свій фінансовий статус. Тож часто люди одягають fake-money маски — брешуть про свої статки, доходи та навіть спотворюють кредитні історії.

«Парам зручніше обговорювати секс, ніж гроші, — зазначає Ніл Годфрі, голова та президент Children’s Financial Network. — Але ви маєте бути чесними один з одним щодо активів, боргів, доходів і витрат. Адже це допоможе вам разом ставити спільні цілі».

Рішення: Якщо ти маєш мільйони — скажи про це своїй половинці. Якщо маєш фінансові труднощі — так само признайся відверто. Одразу будь тим, хто ти є. Не одягай цієї маски. Бо починати стосунки з брехні, то ніби брати ще один великий кредит, який виплатити майже неможливо.

До речі, щось схоже сталося з персонажем Едді Мерфі у фільмі «Поїздка до Америки». Маючи статки мільярдера, він приховав це від дівчини, у яку закохався. Купа проблема та казусів не забарилися.

Чіплятися за фінансові стратегії із дитинства

Фінансовий коуч Джулія Крамер у своєму інтерв’ю для Pittsburgh Post-Gazette говорила, що фінансова філософія людини часто формується в дитинстві. Той, хто виріс у бідності, може вважати, що багаті люди жадібні. Заможна дитина може вважати, що бідні люди недостатньо багато працюють. Є такі люди, які чіпляються за ідею, що гроші загалом є зло, або що прагнення заробити їх якомога більше, робить людей поганими.

Ці фінансові патерни (чи навіть свого роду травми) не варто брати із собою в доросле життя, а особливо — у романтичні стосунки. Такі упередження ускладнюють життя тобі, тож можуть зіпсувати відносини з іншими та стати причиною розставання.

Рішення: Формуйте з партнером власні фінансові установки та стратегії, не прив’язані до дитинства або минулих стосунків. Адже стосунки — це новий досвід, а не калька. Особливо це стосується пар у шлюбі, які планують виховувати власних дітей.

@tania.olex

А ЩО КАЗАЛИ ВАМ ПРО ГРОШІ? #коуч #коучинг #мислення #гроші #грошовемислення #мотивація #установки #роботанадсобою

♬ оригинальный звук – Таня| Коуч твоїх змін

Нехтувати зобов’язаннями з попередніх стосунків

Якщо це не перші стосунки чи шлюб, цілком природним є бажання почати нове життя і забути про все, що було до цього. Але навіть якщо твоє попереднє життя вже стало далеким спогадом, люди, з якими ти був фінансово пов’язаним, можуть почуватися інакше.

Аліменти на утримання дітей чи колишнього партнера за будь-яких умов прямують за тобою до нового шлюбу. І якщо маєш сподівання, що вдруге все буде гладко, ліпше зв’язати всі свої фінансові кінці з кінцями, щоб не стався кредитний «сюрприз» із минулого.

Рішення: Дотримуйся всіх тих виплат, які перейшли в спадок зі старих стосунків (особливо, коли вони передбачені законом). Та, звісно ж, не приховуй це від свого партнера.

Читай також: «Чому ми любимо подарунки»

Соромитися, якщо заробляєш менше

У парі цілком ймовірно трапляються ситуації, коли один із партнерів заробляє більше грошей, ніж інший. Через це той, хто заробляє менше, може почати відчувати себе непотрібним, нездарою, нездатним добре заробляти. Американці навіть дали назву такому стану — «синдром ламаного цента».

Рішення: Головне — не треба приховувати від партнера свою реальну зарплату. Це не допоможе позбутися відчуття меншовартості. Ба більше: кабала брехні рано чи пізно затягне стосунки на дно. Натомість важливо відверто проговорити це й наголосити, що ви — дві рівноправні частини команди, які рухаються до однієї мети. Неважливо, що один отримує менше чи більше — ви працюєте, щоб забезпечити свою пару/шлюб/родину.

Одразу об’єднувати бюджет

Навіть якщо здається, що нарешті у твоєму житті з’явилася та сама людина, яку ти шукав усе життя, не варто бути занадто імпульсивними в плані грошей. Особливо, якщо ви знайомі декілька тижнів чи місяців, але вже плануєте спільний бюджет. Такий поспіх може зіграти не на користь і стосункам, і фінансам.

Рішення: Довіра — це важливо, але вона з’являється поступово, а поспіх лише відсуває цей момент.

@dariasuchak

Які пртання ти б додав/ додала? #україна #психолог #психологія #психологіястосунків #психологіяукраїнською #психологіяособистості #онлайнпсихолог #стосунки #любов #кохання

♬ оригинальный звук – dariasuchak

Перекладати фінансові проблеми на партнера

Щоб танцювати танго, потрібні двоє. І ця теза просто ідеально підходить підходу щодо фінансових питань у стосунках. Ніхто не любить займатися нудними справами як то оплата рахунків, ведення бюджету чи слідкувати за інвестиціями. Тож коли цим займається хтось один у парі, баланс знову порушується — виходить гра в одні фінансові ворота.

Рішення: Ви вдвох маєте тримати під контролем надходження, витрати, планувати бюджет, приймати рішення щодо інвестування. Навіть якщо ти терпіти не можеш усі ці фінансові справи, підтримуй партнера своєю залученістю. Не змушуй його вивозити все на одних плечах. Інакше виснаження, вигорання та сварки не забаряться.

@radzivil1

37 шляхів розумної економії сімейного бюджету #фінансоваграмотність #особистіфінанси #фінанси #сімейнийбюджет #економія

♬ Company background music – TimTaj

Наполягати на окремих рахунках

Для деяких подружніх пар окремі банківські рахунки можуть здаватися простим способом уникнути фінансових розбіжностей. Але це потенційно може створити більше проблем, ніж вирішити. Шлюб, зрештою, — це союз.

Рішення: Навіть якщо в парі є непримиренні розбіжності у витратах, можливо, краще відкрити спільний рахунок і оплачувати рахунки та інші потреби з нього.

Уникати розмови про шлюбний контракт

Якщо маєш шлюбний контракт, то зробити попередню помилку буде майже неможливо. Так, в Україні, на відміну від інших західних країн, шлюбні контракти покищо не надто полярні. Але є юристи, які спеціалізуються на таких договорах.

Обговорення шлюбного контракту може стати основою для планування майбутнього — поставити спільні цілі, обговорити внесок кожного та зробити фінансові штуки прозорими, чітко визначивши, що є спільним, а що — подружнім майном.

Рішення: Не існує жодного правила, що вказує на необхідність укладення шлюбного контракту, але ліпше обговорити це питання. У майбутньому це може захистити тебе від купи проблем. Адже стосунки як книга — до останньої сторінки не знаєш, як усе закінчиться.

Герої фільму «Шлюбний контракт» Артур та Катя уклали подібний договір, і, що цікаво, у їхньому випадку не тільки подбали про своє майбутнє, так ще і стосунки зміцнили. І таке буває від укладання шлюбних контрактів.

Як говорити про гроші у стосунках

Тримай боснус: 5 універсальних порад, які допоможуть простіше обговорювати фінанси у стосунках та триматися в одному полі:

  1. Визнай помилку, якщо така сталася.
  2. Поговори про неї з партнером.
  3. Зосередься на вирішення та пропрацюванні цієї помилки, аби не повторити її знову.
  4. Не припиняй вчитися та вдосконалюватися щодо фінансової грамотності.
  5. Відпусти почуття провини та рухайся далі, або ж пробач партнеру помилку, без постійних нагадувань та докорів щодо неї.

Наступного разу, якщо станеться неприємність, що впливає на ваші спільні фінанси, зроби глибокий вдих і скажи собі:

  • Це не кінець світу. Якщо це найгірша помилка, яку я міг зробити, я буду вважати, що мені пощастило. Я вийду із цього сильнішим.
  • Моя цінність не пов’язана з моїми фінансами. Я більше, ніж мої гроші.
  • Якби близька людина зробила таку ж помилку, я б їй пробачив. Тому я пробачаю себе.

Так, кохання це штука, що не вимірюється в грошовому еквіваленті. Проте безліч пар розходяться через банальне невміння грамотно розпоряджатися грошима, обговорювати та вирішувати ці проблеми. Переконані, що з твоїми стосунками такого не станеться, адже тепер ти знаєш, як уникнути подібних фінансових похибок. Тож, нехай панує любов у житті!

157 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Корисні порадиСвята

Що подарувати на День закоханих: ТОП ідей на 14 лютого

9 Хв
Розповідаємо, які ідеї подарунків на День святого Валентина можна придумати для своїх коханих: хлопця чи дівчини, чоловіка або дружини.
Корисні порадиЦікаві ідеї

Фільми, від яких неможливо відірватись: добірка MJournal

11 Хв
Розповідаємо про ТОП фільмів на вечір з захопливим сюжетом, які точно не залишать тебе байдужою.
Корисні порадиЦікаві ідеї

Найкращі мелодрами: добірка цікавих фільмів про кохання

10 Хв
Розповідаємо, який цікавий фільм про кохання вибрати собі на вечір.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Корисні порадиЖиттєві лайфхаки

Де взяти гроші на фінансову подушку