Розбираємося, звідки взялася мода на повільні знайомства і що це взагалі таке.
Епоха великих трансформацій у спілкуванні між людьми почалася з приходом пандемії Covid-19. Тепер ми більш прискіпливо обираємо партнерів, менше уваги звертаємо на їх вік, але більше — на ставлення до фізичного та ментального здоров’я, соціальних проблем та спорту. Про це й більше ми розповідали у статті, як ми будемо шукати любов у 2024 році.
Проте окрім тем, які ми обговорюємо з потенційними коханцями, знайомства в інтернеті змінили навіть свій «темп». Тож якщо ти коли-небудь сидів у Тіндері, Бамблі чи на будь-яких інших дейтинг сайтах, ймовірно, ти також знайомий зі слоудейтингом. Навіть якщо досі не розумієш, що це таке.
Погнали розбиратися! Переказуємо текст від The Bumble про цей романтичний тренд.
Що таке повільні знайомства
Це явище, коли люди витрачають досить багато часу, щоб знайти «контакт» одне з одним, познайомитися ближче та остаточно зважити, чи є сенс йти на офлайн-побачення. Є кілька причин, чому з’явився цей тренд.
По-перше, в умовах локдаунів і карантину було складно будувати стосунки в офлайн, тому люди все частіше обирали знайомства в інтернеті. Проте навіть зараз, коли коронавірусні обмеження зняли, користувачі все ще надають перевагу довгим перепискам. Крім того, багато людей, що живуть за кордоном, досі з обережністю ставляться до ймовірності захворіти на коронавірус і розглядають зустрічі з незнайомцями як потенційний ризик.
Друга причина в тому, що багато людей під час карантину відверто задумалися, чого насправді хочуть від стосунків. «Люди почали більше пізнавати себе, — каже Джеммі Ахмед, керівник відділу аналітики Bumble. — В результаті вони виділяють час, щоб зрозуміти, хто їм підходить, а хто — ні».
@love.understood Thoughts on this? #relationship #datingadvice #relationshipadvice #dating #relationshipcoach
♬ original sound – Love.Understood
Новий темп має свої переваги. Завдяки тому, що люди не поспішають, вони встановлюють досить глибокі та важливі, не поверхневі зв’язки з тими, з ким потім наважуються на офлайн-спілкування. Ахмед підтвердив, що і пріоритети багатьох шукачів побачень змінилися — вони шукають чогось значного і важливого.
Сезон зимових тимчасунків змінився
Часто під час свят і в зимові місяці потреба знайти партнера може відчуватися особливо гостро. Чому так відбувається ми розповідали в статті: «Що таке сезон зимових тимчасунків». Проте цікаво, що цього року цей сезон проходить не так, як зазвичай.
Згідно з інформацією від Bumble, цього року учасники побачень усе ще відчувають потребу знайти партнера під час свят та на холодну пору, проте багато людей шукають щось більш довгострокове й серйозне, ніж сезонний роман. Тож те, що люди витрачають більше часу на відбір та попереднє спілкування з партнерами не означає, що вони менше прагнуть стосунків.
Як знайомитися повільно
Незалежно від того, ти шукаєш довготривалі стосунки чи інтрижку на сезон тимчасунків, базова довіра важлива, щоб люди могли знайти між собою міцний зв’язок. Тому важливо вибудувати її з людиною, з якою плануєш зустрітися в реальному житті.
Можна довго переписуватися, підписатися на соціальні мережі одне одного, зідзвонюватися (якщо ви не міленіали, які ненавидять розмовляти телефоном).
Слушна думка — почати з віртуального побачення. Стефані Вейкстром, консультант і засновник Центру консультування та оздоровлення в Піттсбурзі, рекомендує поспілкуватися з людиною протягом місяця, перш ніж планувати особисту зустріч. Спостерігаючи за мовою тіла та манерами співрозмовника під час відеодзвінків, можна краще зрозуміти, наскільки він чи вона заслуговує на довіру, які почуття викликає в тебе, чи є між вами зв’язок. Зрештою, переконатися, що людина тобі дійсно подобається, перш ніж зустрічатися.
Є і чимало інших способів оцінити, чи заслуговує людина, з якою ти спілкуєшся, на довіру. Наприклад, ставити відкриті запитання про те, що тебе цікавить, або погортати дописи людини в соціальних мережах. Також можна викласти свої побоювання щодо знайомства (наприклад, безпеки) і поділитися своїми умовами. Це не тільки заохотить вас обох поділитися думками, але й дасть можливість подивитися на реакцію іншої людини після того, як ти розкажеш їй, що тебе влаштовує, а що — ні.
Також авторка статті радить дослухатися до своєї інтуїції. Наприклад, якщо під час розмови зі людиною в тебе з’являється некомфортне відчуття в шлунку, це може свідчити, що тіло відчуває тривогу й небезпеку. Пам’ятай: ніхто не зобов’язаний йти на побачення. Тож якщо тобі некомфортно або страшно зустрічатися, не йди.
Як підготуватися до відеопобачення
Для багатьох побачення онлайн — це щось новеньке та не до кінця зрозуміле, щось, що змушує хвилюватися. До слова, висока ймовірність того, що твій співрозмовник відчуває те ж саме.
Підготовка
Щоб побороти переживання, підготуйся до відеопобачення, так само як і до зустрічі в реальному житті. Якщо парфуми чи класне вбрання допоможуть тобі налаштуватися на відповідний лад, неодмінно скористайся цим.
Одяг
Найкраще обирати вбрання, у якому ти почуваєшся комфортно і впевнено.
Важливе нагадування: не забудь одягнути на нижню частину тіла одяг, що буде метчитися з іншим образом. Адже буде кумедно, якщо в кадрі доведеться встати, а під напрасованою сорочкою виявляться плюшеві піжамні штани із суперменом. Хоча, якщо тобі так комфортно, то не зважай.
Місце для спілкування
Заздалегідь визнач місце, де будеш сидіти під час дзвінка. Також подбай про підставку для телефону, бо тримати його постійно в руках може бути важко. Якщо будеш спілкуватися з ноутбука, не забудь про зарядку.
Також зверни увагу на освітлення: обери місце, де буде достатньо світла, щоб твій співрозмовник міг тебе комфортно бачити.
Перед дзвінком поекспериментуй із ракурсами — знайди вдалий для себе, щоб не перейматися тим, як ти виглядаєш на екрані в іншої людини.
Теми для обговорення
Якщо ти переймаєшся, чи буде вам про що поговорити, можеш підготувати для себе підказку з потенційно цікавими темами й питаннями.
Розслабся і отримуй задоволення
Прийми те, що й ти, і твій співрозмовник можете хвилюватися під час зустрічі. Для вас обох це знайомство про новизну, тож дай вам трохи часу і спробуй отримати насолоду від процесу. Адже суть спілкування саме в тому, щоб обмінятися класними емоціями.
@tetianapodolska #кохання❤️🖇️ #чоловікіжінка #чоловік #жінка #психологія #гештальттерапевт #психотерапия #психологиялюбви #психологиядляженщин #пара #стосунки #побачення #онлайнпобачення
♬ оригінальний звук – ПСИХОЛОГ Тетяна Подольська
6 ідей для віртуальних побачень
- Кіномарафон. Оберіть актора, режисера, жанр і подивіться кілька стрічок разом, обговорюючи та коментуючи.
- Почитайте гороскопи. Цей метод може повеселити й тих людей, які скептично ставляться до астрології, адже коли ви читаєте описи знаків зодіаку та про їх сумісність, виникає багато супутніх тем і питань, які цікаво обговорити з потенційним обранцем.
- Оберіть спільну тему побачення. Якщо ви вже познайомилися і спілкуєтеся, у вас точно є тема, що однаково цікавить вас обох. Візьміть її і влаштуйте тематичний вечір! Наприклад, якщо вам обом подобається техно-музика, буде суперромантично і цікаво підготувати презентацію про історію джанглу чи фонку та кумедно її розповісти.
- Влаштуйте змагання. Спробуйте провести побачення змагаючись у цікаві для вас ігри — від шахів до монополії.
- Правда чи дія. Прекрасна гра, щоб дізнатися багато цікавих подробиць про нового знайомого.
- Покажи й розкажи. Ставте одне одному цікаві питання, а відповідями на них мають бути ваші інтернет-штуки: збережені меми, фотографії, оповідання в гугл доксах, написані в підлітковому віці, стара сторінка в соцмережі, якою ти вже не користуєшся. Доведеться стерти пил із забутих куточків свого діджитал-простору.
Незалежно від того, хочеться тобі зимових тимчасунків, роману з глибоким зв’язком із партнером чи просто приємного спілкування з привабливим однодумцем, головне усвідомлювати свої справжні бажання, зосередитися на своїх потребах і ставитися з повагою до партнера. Бо будь-які знайомства, а тим паче романтичні — це цікава й захоплива подорож. Насолоджуйся нею!