Сам собі барменОнлайн-бар

Ґрог та Глінтвейн: як приготувати коктейлів вдома

3 Хв

Перевірені рецепти та зрозумілі рекомендації щодо приготування коктейлів Ґрог та Глінтвейн вдома від досвідченої бартендерки Марусі Окучинської.

У статті про коктейль Basil Smash, я писала, що аромат напою найважливіший для першого враження, від якого залежить і оцінювання напою загалом. Аромати – це особлива магія. Упевнена, що в тебе також був момент, коли випадково почув аромат парфумів, який викликає приємні спогади: хочеться заплющити очі й пірнути з головою в ностальгію. У мене ці чари працюють саме з Глінтвейном.

Навіть назва напою ніби огортає приємними асоціаціями про зиму та затишок. Я люблю гарячі алкогольні коктейлі, тому що вони зігрівають не тільки тіло, а й душу. Тому в статті розкажу тобі не про один коктейль, а одразу про два – Глінтвейн та Ґрог.

Вони не пов’язані однією історією, але з одного сімейства коктейлів, що зігрівають.

Глінтвейн міксували ще в Стародавньому Римі: один прогресивний лікар змішував холодне вино з травами та прянощами, щоб лікувати вірусні захворювання. Але, відверто кажучи, цей рецепт не надто схожий на той, за яким ми готуємо сучасний Глінтвейн. Уперше про такий Глінтвейн є згадка аж у 1420 році. Багато шедеврів з’явилися завдяки любові, і Глінтвейн – не виняток. Молодий німецький граф із Катценельнбогена писав листа коханій про те, як він замерзає у своєму величезному замку в період холодів. Там же радив їй скуштувати свій улюблений напій, що готується із гарячого приправленого вина. Назва сучасного коктейлю походить саме від німецького «gluhender-wein», що перекладається як «гаряче вино».

У той період історії Глінтвейн був умовно ритуальним напоєм – за келихом гарячого вина кельти святкували закінчення сезону збирання врожаю. У Європі, наприклад, у Скандинавії та Франції, Глінтвейн пили навесні та влітку, бо холодні дні бували й  у ці пори року. Так люди намагалися покращити імунітет та уникнути хвороб. Уже тоді було відомо, що у вині є безліч корисних мікроелементів. Інколи до цього лікувального напою додавали фрукти. Взагалі, у кожному будинку можна було скуштувати дуже різний Глінтвейн, адже єдиної рецептури не було й немає – як у нас із борщем, наприклад.

Історія Ґрогу схожа з історією Глінтвейну, бо його також готували для профілактики та лікування хвороб. Ґрог з’явився в Англії в середині 18-го століття. Англійський флот виходив у тривалі плавання північними водами, а моторошні морози і, відповідно, хвороби були великою проблемою для моряків. Вина в ті часи не було навіть у капітанів, а от рому в трюмах були сотні літрів. Щодня морякам видавали порцію міцного напою, а перед боєм – навіть подвійну.

Усе це неминуче призвело до пияцтва. Тож адмірал Вернон, на прізвисько «Старий Ґрограм» у 1740 році  наказав зменшити порцію рома вдвічі та видавати його розведеним водою в пропорції 4:1. Свою назву Ґрог отримав на честь вищезгаданого адмірала – сера Едварда Вернона. Моряки підігрівали цей розведений напій майже до кипіння, додавали цукор, спеції та сік лайма, щоб запобігти захворюванню на цингу, яка також була дуже поширена в ті часи на флоті.

Ось такий складний і цікавий шлях пройшли ці два напої, щоби потрапити до наших рук. Настав час готувати. Я розповім вам про мої улюблені рецепти, які точно не залишать тебе байдужим.

Як готувати Глінтвейн вдома

Рецепт Глінтвейну

 

Крок 1. Помісти спеції в каструлю і прогрій для того, щоб вони розкрили свій аромат.
Крок 2. Додай червоне сухе вино, цитруси та мед.
Крок 3. Накрий кришкою і прогрій, але не доводь до кипіння.
Крок 4. Проціди в чашку й насолоджуйся.

Лайфгак: Ти можеш узяти будь-які цитрусові фрукти – усі вони будуть неймовірно пасувати вину. А ще – якщо додаси трішки меленого перцю, то смак Глінтвейну вийде пікантніший і більш зігрівальний.

 

Як готувати Ґрог вдома

Рецепт Ґрогу

 

Крок 1. Залий усі інгредієнти в чашку.
Крок 2. Додай спеції.
Крок 3. Можна підігріти, але не доводь до кипіння.
Крок 4. Перемішай, щоб мед не осідав на дні, а повністю розчинився.

Готово!

Лайфгак: Люблю готувати Ґрог із чаєм каркаде – спробуй! Але в такому випадку рекомендую додати більше меду, щоб збалансувати кислотність чаю.

Здається, ми знайшли коктейль, який ти точно готував хоча б один раз у житті, бо Глінтвейн дійсно не дуже асоціюється з баром – більше з домашнім затишком десь біля каміна. Можеш вдосконалювати й надалі приготування цього напою, або спробувати міцніший Ґрог. Головне – пробувати, готувати, аж допоки не відчуєш впевненість переходити до наступного кроку в міксуванні коктейлів. Усе починається з маленьких кроків – прочитати цікавий рецепт, купити інгредієнти, зробити першу спробу… А далі не помітиш, як уже власний бар заплануєш відкрити. Тож не бійся бути сміливим і готуй смачні напої вдома для себе та близьких!

19 записи

Про автора
Привіт, я Маруся Окучинська, бартендерка. За барною стійкою працюю вже 13 років. Я відкрила один із культових українських барів та допомагала розвивати інші популярні заклади, навчала новачків та керувала великими командами барменів, створювала коктейльні карти та власні авторські коктейлі. А у 2021 році увійшла в топ найкращих барменів України за версією The World Class. Я обожнюю свою професію і планую ділитися з тобою секретами та лайфгаками коктейльного мистецтва.
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

Як обрати біле некисле вино

3 Хв
Амбасадорка MAUDAU сомельє Марина Ревкова розповідає, як обрати саме ту пляшку білого вина
Онлайн-бар

Чорний оксамит: як приготувати коктейль вдома

4 Хв
Розповідаємо, як приготувати вдома коктейль Чорний оксамит і найцікавіші штуки про нього.  Поєднання насиченого пива стаут та вишуканого сухого ігристого вина може…
Онлайн-бар

Що пити на Великдень

4 Хв
Сомельє Марина Ревкова у своїй колонці на M Journal розповідає про класні варіанти вин до важливого свята. Домовмось замість слова «окрім» вживати…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *